کار آموزش و پرورش مهمترین کار در کشور است

'>حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آموزش و پرورش برای رسیدن به اهداف والا و ارتقاء علمی معلمان و دانش آموزان باید از همه ابزارها و شیوه‌های جدید بهره جوید.

ایشان که امروز در دیدار مسئولان و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور سخن می‌گفتند، با تاکید بر اینکه با پرورش چنین انسانهایی، جامعه از عدالت‌، آرامش و صلح، صدق و راستی بهره‌مند خواهد شد، با تاکید بر اینکه کار آموزش و پرورش مهمترین کار در کشور است، افزودند: فاصله میان ماده خام نیروی انسانی که همان کودک می‌باشد، با محصول عالی آن که باید یک انسان اندیشمند، فرزانه و عارف باشد، بسیار زیاد و نقش آموزش و پرورش در این مسیر فو‌ق‌العاده مهم است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی هدف از تعلیم و تربیت در مکتب اسلام را پرورش انسان مطلوب برشمردند و افزودند: این وظیفه سنگین و خطیر برعهده آموزش و پرورش است.
مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه انسان مطلوب مورد نظر اسلام، علاوه بر پیشرفت در عرصه‌های مادی باید دارای ویژگیهای معنوی از جمله آراستگی روح، پایبندی به اخلاق و عدالت، علاقه‌مندی به کمال معنوی و حرکت در این مسیر باشد، خاطر نشان کردند: آموزش و پرورش برای رسیدن به این اهداف والا و ارتقاء علمی معلمان و دانش آموزان باید از همه ابزارها و شیوه‌های جدید بهره جوید.
ایشان وضعیت کنونی جهان را نتیجه تفکر مادی و سرمایه‌داری و غلبه منطق زور و منزوی بودن ارزشهای معنوی دانستند و تاکید کردند: بر اساس این تفکر، در دنیای امروز ادعای پیروی از قانون، نظم، عدالت و حقوق بشر می‌شود، اما در ورای این شعارها، بدترین خشونت‌ها جایز شمرده می‌شود و نفاق و دو رویی محور قرار می‌گیرد.
حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای در بیان اهمیت تعلیم و تربیت در پرورش نسل آینده، افزودند: امریکا به‌رغم تمام امکانات مادی، تبلیغاتی، نظامی و سیاسی برای رسیدن به اهداف خود، به برخی کشورهای منطقه برای تغییر کتابهای درسی فشار می‌آورد و این نشانگر تعلیم و تربیت است که قدرتهای بزرگ نیز در خصوص آن متمرکز شده‌اند.
ایشان با اشاره به برخورداری آموزش و پرورش از عناصر فکری و دینی خوب و خدمات ارزشمند معلمان در مقاطع مختلف، بر لزوم همه جانبه‌گری در عرصه تعلیم و تربیت تاکید کردند و افزودند: باید ضمن برطرف کردن خلاء بخش پرورشی در آموزش و پرورش در خصوص تربیت معلم، تقویت عناصر دینی و فکری، کمک به مدارس خوب و اداره صحیح مدارس، بیش از پیش تلاش شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی مسائل مادی را بخشی از نیازهای مختلف آموزش و پرورش دانستند و تصریح کردند: علاوه بر مسائل مادی، ارتقا جایگاه و منزلت معلمان و مدیران مدارس باید مورد توجه جدی قرار گیرد و زمینه همکاری بیشتری اولیاء با مدارس نیز فراهم شود.
در این دیدار، پیش از سخنان مقام معظم رهبری، مرتضی حاجی وزیر آموزش و پرورش در گزارشی از بیست و دومین نشست روسای آموزش و پرورش سراسر کشور گفت: اتخاذ روشهای علمی برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله کشور، بهبود کیفیت و ارتقاء مهارت‌های علمی و شغلی معلمان، بهسازی و آموزش نیروی انسانی، توسعه آموزش در مناطق محروم و بررسی شیوه‌های جدید آموزش از جمله محورهای مورد بحث در این نشست بوده است.

 

/ 4 نظر / 32 بازدید
30na

سلام بر شما بلاگر عزيز و دوستان گرام ديگر ..... خيلی خوشحاليم که مهمان بلاگ شما بوديم .... می خواستم اعلام کنم که بلاگ پی سی نيوز راجع به اخبار کامپيوتر و دانلود نرم افزار و موزيک می باشد ..... اميدواريم که بتوانيم در کنار هم دوستان خوبی باشيم .... و ممنون می شيم که با ما همراه باشيد ... منتظر حضورتان هستيم ...... خدانگهدار

ابوذر

دستت درد نکنه . ايشالا سر فرصت ...

سيدصالح

دادا! تا اين لحظه که بهتره راجع به ظاهر اينجا نظر ندهم. اومدی چشمش رو درست کنی زدی ابروش رو هم کور کردی! سمت چپ صفحه از یه سفیدی بی معنی پر شده. در مورد سلیقه رنگت هم... بهتره صحبت نکنم! ساعت شش و نيم عصر ششم مرداد. ياعليش

ابوذر

بسم الله . دادا ببشخين ! ((آبروم رفت !))