صدای گوشخراش رئيس دانشگاه ما !

cu_home_academics_1.jpg

 

 

 

 

 

0 ۷۰ تن از اعضاي هيئت علمي دانشگاه كلمبيا دربيانيه اي به شدت از رفتار رئيس دانشگاه با دكتر احمدي نژاد رئيس جمهور ايران انتقاد كردند و آن را همدستي رئيس دانشگاه با جنگ بوش در عراق دانستند. امضاكنندگان اين بيانيه انتقادي تاكيد كردند كه اين مورد و موارد ديگر حاكي از آن است كه رئيس دانشگاه تحت تاثير گروه هاي فشار خارجي قرار گرفته و اين موضوع براي اعضاي هيئت علمي قابل تحمل نيست.

اعضای هیئت علمی دانشگاه کلمبیا : "رئيس دانشگاه به مناسبت ديدار احمدي نژاد رئيس جمهور ايران شهرت دانشگاه را با اظهارات و صداي گوشخراش خود لكه دار كرد"

در بيانيه انتقادي اعضاي هيئت علمي دانشگاه كلمبيا آمده است:

"ما در حمايت از اعضاي هيئت علمي دانشگاه كلمبيا كه معتقدند بالينگر در دفاع موثر از اصول محوري دانشگاه خصوصاً آزادي آكادميك ناموفق بوده، صحبت مي كنيم. آزادي آكادميك در قلب فعاليت هايي همچون آموزش، توليد دانش جديد و حفظ ظرفيت هاي انتقادي از جامعه در سطح وسيع كه ما اعضاي هيات علمي انجام مي دهيم، نهفته است و نيز شامل ارزش هاي ديگري نظير خودمختاري دانشگاه در برابر تهديدات و فشارهاي خارجي كه نقش تعيين كننده اي در اداره دانشگاه خصوصاً شكل دهي برنامه هاي تحقيقات و آموزش دارد و يا تفكيك مسئوليت و ارتقاء تصميمات از سطح منافع گروه هاي خارج از دانشگاه و ايجاد محيطي كه امكان تبادل آزاد و كامل عقايد و ايده ها را فراهم سازد، مي شود. وقايع چند سال گذشته موجب ايجاد بحران اعتماد در تمايل مديريت دانشگاه براي دفاع از اين اصول شده است."

اعضای هیئت علمی دانشگاه کلمبیا : "اظهارات مقدماتي رئيس دانشگاه نه تنها بي ادبانه و بدآموز بود بلكه حاكي از همدستي دانشگاه با جنگ دولت بوش در عراق بود"

ما به طور خاص موضوع هاي ذيل را يادآور مي شويم:

      1-       در پي تلاش هاي قابل ملاحظه گروه هاي خارجي طي چند سال گذشته براي بدنام كردن اعضاي هيئت علمي و تعيين اينكه موضوع هاي جنجالي در دانشگاه چگونه آموزش داده شوند، مديريت دانشگاه به وضوح در روشن ساختن اين نكته كه اين قبيل مداخلات قابل تحمل نيستند، ناكام بوده  است. زماني كه گروه هاي خارجي تلاش داشتند تا تصميمات مسئول دانشگاه را به نفع خود تغيير دهند رئيس قبلي «بارنارد» بيانيه صريحي در رد اين تلاش ها و اقدامات صادر كرد. در حالي كه رئيس كنوني دانشگاه كلمبيا از انجام چنين اقدامي ناتوان بوده است.

2-       تصميمات در مورد موضوع هاي كليدي نظير جهاني شدن دانشگاه، تاسيس شعبه هاي دانشگاه در ديگر كشورها و افزايش پذيرش دانشجويان مقطع كارداني و كاهش پذيرش دانشجويان مقطع ليسانس، دعوت از سخنرانان بحث برانگيز، كاهش نسبي پذيرش در حوزه علوم انساني و ديگر موضوع هاي محوري مربوط به تعهدات دانشگاه ظاهراً در مشورت با دانشكده تصميم گيري نمي شود. ما از اين تصميمات تنها زماني كه اعلام مي شوند باخبر مي شویم.  

۳ -       رئيس دانشگاه به مناسبت ديدار احمدي نژاد رئيس جمهور ايران شهرت دانشگاه را با اظهارات و صداي گوشخراش خود لكه دار كرده و فضايي را به وجود آورد كه طي آن سخنراني آتشين بر مناظره باز و آزاد غلبه كرد. اظهارات مقدماتي رئيس دانشگاه نه تنها بي ادبانه و بدآموز بود بلكه حاكي از همدستي دانشگاه با جنگ دولت بوش در عراق بود يعني موضعي كه مغاير با تمايل بسياري از اعضاي هيئت علمي دانشگاه است.

4-       رئيس دانشگاه به نام دانشگاه، علناً در ارتباط با سياست خاورميانه و بدون داشتن تخصص و يا مشورت با استادان و محققان اين حوزه موضعگيري سياسي جانبدارانه اي اتخاذ كرده است. تركيب و تلفيق مواضع سياسي شخصي رئيس دانشگاه با موضع دانشگاه غيرقابل قبول است.

ما معتقديم زمان آن فرا رسيده است كه دانشكده تعهداتش را نسبت به آزادي آكادميك و خودمختاري دانشگاه مورد ارزيابي مجدد قرار دهد و رئيس دانشگاه روشن سازد كه مديريت بيش از اين از اصول مزبور عدول نمي كند و يا مداخله در آنها را تحمل نخواهد كرد.

/ 28 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بودن

سلام و شما هم اگه به جای پاسداران بنویسید نون خور حکومت مشکلی پیش نمیاد. :)

پاسداران

بسم الله . نون خور جمهوری اسلامي بودن که فقط افتخار است وبس. مشکلی هم پيش نمياد. برای شما که بنويسی راديو اسرائيل و هيچ مشکلی پيش نياد خيلی مايه عبرته ! :)

بودن

سلام برای شماها که تعصب کور این حکومت رو دارین و معاشتون از این راه میگذره،بایدم نون خور بودن حکومتی که موج جدید کشتن،زندان و بگیر و ببند و خشونت و ارعاب رو راه انداخته،مایه افتخار باشه و مشکلی هم پیش نیاد! اما اینکه میگی«بنویسی رادیو اسراییل مشکلی پیش نمیاد»،این همون فرافکنی حکومته که تا هر چیزی پیش میاد فورا" چماق آمریکا،اسراییل و ... رو نشون میدن و همه مشکلات رو گردن اونا میندازن!! و تو هم که به طور طبیعی نوچه اونایی دیگه :)

پاسداران

بسم الله . بطور طبيعی ، در اين ممکلت درس خوانده و در همين مملکت کار می کنم و البته هم که افتخار ميکنم . در اين که از اين مملکت هم حمايت هم می کنم که شکی نيست و اگر ضعف استدلال داشتم اينقدر موی دماغ شماها نبودم . اما اگر شما جيره خور دشمن نيستی حتما نوکر بی جيره مواجبی. هرچند که حتی ادعای بی جيره بودن خدمتت را هم نداری. اگر جيره نمی گيری خب تکذيب کن. اگر افتخار به جيره خواری نمی کنی ! حمايت از مملکتی که از سوی جنايتکارترين حکومتها ، مورد تهمت قرار بگيرد ،‌هنر می خواهد و بسيار هم افتخار آميز است. اگر در ايران قاچاقچی و دزد و بی شرف وبی ناموس و تروريست و جانی و بچه دزد و متجاوز به عنف و مواد فروش و فاحشه و همجنس باز اعدام می شود که می شود و بايد هم بشود و بيشتر هم بايد بشود ، در آمريکا و ينگه دنيا ، افراد به جرم پرسيدن ،‌آنهم نه بر سر کوچه و بازار ،‌بلکه در محافل آکادميک از هولوکاست ، از هستی ساقط می شوند و اگر دختری بر روی سرش کوچک لچکی بگذارد که چشمهای هرزه را بر عفت خودش راه ندهد ، او را از نفس کشيدن محروم می کنند . من به دفاعم از حکومتم افتخار می کنم . آنانی که بر چنين حکومتی می تازند و نوکری غرب وشرق را پی

بودن

سلام هر ایرانی باید به ایرانی بودنش افتخار کنه و تاریخ کشورمان نشوندهنده اس.اما کسانی مثل تو با چسبوندن خودشون به حکومت و چاپلوسی کردن واسه اونا،نون و آبی واسه خودشون دست و پا میکنن که این خصلت فرومایگانه و جیره خوار بودن به طور طبیعی به خودت بر میگرده.اینم همون چماقیه که گفتم تا یه حرف مخالف میشنوین فورا" انگ مزدور و نوکر دشمن و ... رو به طرف میچسبونین.همون روش اربابات.واضحه که وضعیت فعلی نشون دهنده اسلام حقیقی نیست و سوء استفاده از اسلام برای حفظ بقاء حکومته. تو عددی نیستی که بخوای موی دماغ بشی.کامنت گذاشتن در وبلاگت همونطور که قبلا" گفتم واسه اینه که از تعصب کورت دور بشی. حمایت مملکت و حمایت از حکومت رو هم با هم قاطی نکن که تو کشور ما با هم خیلی فرق دارن. اون افرادی که گفتی بایدم اعدام بشن و به مجازات برسن.اما عامل اصلی این معضلات همین حکومت نالایقه.اینجا هم به جرم حرف مخالف زدن آدم رو به سلابه میکشن. تو که جیره خوار اونایی بایدم افتخار کنی.تو نکنی کی بکنه؟ تو اگه جرات داشتی همه کامنتهای من رو میذاشتی نه اینکه 10 تا در میون حذف کنی.

بودن

راستی،یه سوتی هم دادی.احمدی نژاد در آمریکا گفت که در ایران همجنس باز نداریم! اما تو گفتی که همجنس بازها در ایران اعدام میشن!!

گامبو

بابا استدلال .. اسم اين مزخرفاتتو ميزاری استدلال!!!

بودن

سلام دیدی جرات نداشتی جواب منو بذاری؟

پايگاه وبلاگ نويسان ارزشی

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر سلام علیکم با عنایت خداوند متعال پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی به همت جمعی از وبلاگ نویسان متعهد راه اندازی شد . بمنظور معرفی آثار برتر وبلاگ نویسان ارزشی به مخاطبان و بازدیدکنندگان مقالات ارزشمند آنان به اشکال مختلف لینک می گردد . با مراجعه به پایگاه و ثبت مقالات خود در این امر مهم مشارکت نموده و دیگر دوستان ارزشی را نیز مطلع نمائید . در منوی اصلی بخش راهنما توضیحات بیشتری در رابطه پایگاه داده شده است . آدرسهای پایگاه : http://www.pw-arzeshi.ir مدیریت روابط عمومی پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی

پاسداران

ديگه از گامبوها انتظاری نيست نظر بهتر بدن :))