از تغيير و تحول نرنجيد.

ديدار روز جمعه رئيس جمهور با برخي مراجع بازتاب بسيار مثبتي در ميان متدينين داشته است.

 

به گزارش خبرنگار رجانيوز، در اين ديدارها كه به همت حجت الاسلام و المسلمين مصلحي انجام شد، مراجع عظام تقليد به بيان نقطه نظراتشان درباره دولت نهم پرداختند.

 

در يكي از اين ديدارها رئيس جمهور با يكي از مراجع به صورت خصوصي و دو نفره سخن گفتند.

 

دكتر احمدي نژاد در اين ديدار گفت: درخت مرجعيت بسيار محكم تر و بالنده تر از آني است كه با سخنان چند نفر ضربه بخورد و يا آسيبي ببيند.

 

بنا به اين گزارش استقبال آيت الله مشكيني از رئيس جمهور و تشريف فرمايي ايشان تا درب منزل براي استقبال از نكات قابل توجه اين سفر بود.

 

ايشان همچنين در سخنانشان، پيروزي دكتر احمدي نژاد در انتخابات و حضور در مسند رياست جمهوري را فرصت بسيار خوبي براي پيشرفت ايران اسلامي ارزيابي كردند.

 

همچنين سخنان آيت الله مكارم شيرازي براي رئيس جمهور و هيات همراه بسيار دلگرم كننده و مثبت بوده است.

 

در ديدار با آيت الله بهجت، ايشان به رئيس جمهور گفتند: به غير از تدابيري كه به عنوان رئيس دولت به كار مي بنديد، ذكر و توسل را هم فراموش نكنيد. همه كارهايتان را با ذكر و توسل به جلو ببريد. تدابير شخصي هيچ گاه بدون توسل كارساز نيست.

 

در جلسه جامعه مدرسين حوزه علميه هم آقايان استادي، غروي، رجبي، فياضي و جمشيدي صحبت كردند كه سخنان آقاي استادي شامل برخي انتقادات و برخي تشكرها از اقدامات دولت نهم بود، غروي به بيان انتقاداتش در زمينه هاي فرهنگي و اقتصادي پرداخت و آقايان رجبي، فياضي و جمشيدي در سخنان حمايت آميزشان از عملكرد دولت نهم در زمينه مبازره با مفاسد اقتصادي و ويژه خواري ها تشكر كردند.

/ 20 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . و در خصوص چند خط آخر که در کامنت آخرت نوشتی بگويم : من صدای همه را می شنوم اما ملاکم برای آنها که بايد صدايشان را گوش بدهم ، هم پيمانی و هم حزب بودن - مانند شما ! و هم پيمانان ! :)) - نيست. بلکه من همفکر و عقیده و خصوصا در عمل هم عامل به تفکر بودن را بر هم قبيله و جناح بودن ارحج می دانم . همه را به کيش خود مپندار !

مهدی

برای پاسخ تان همین بس که حضرت علی (ع) حاکم بصره را که فقط به میهمانی شام سرمایه داران رفته بود به شدت نوبیخ کرد و به هیچ یک از حکام خود اجازه نداد از نزدیکی کاخ ها رد شوند تا چه برسد که زندگی کنند . در ضمن بالاترین مرتبه امر به معروف و نهی از منکر نیز در رابطه با حاکم است و نگویید که رهبری کار خودش را بلد است . بروید حقوق متقابل حاکم و مردم را در نهج البلاغه ببینید . فعلا هم جزایری از ایران فرار کرده نه از کشورهای مدعی دموکراسی که طبق آمارهای جهانی و چشم انها که دیده اند و عقل آنها که می فهمند کمترین فساد ممکن را دارند بر عکس کشور ما ، پس سنگ در دست مردم است . -آن کسی هم که خواسته ببینه که با کامنتش چه می کنی من نبودم برای من مهم اینه که یک نفر پاسخ بدهد .

پاسداران

بسم الله. جناب مهدی. همين مثالی که آوردی ، نشان از اين است که الزاما فساد زير دست دليل عدم توبيخ يا فاسد بودن مافوق نيست. اشکال کار فلان والی ناشی از عدم نظارت و رسيدگی علی نيست. اگر اين برداشت از موضوع اساره سده توسط شما ، ممکن نيست ، بگو . اين يک و دوما اينکه : تمام مطالبی که در طول اين همه مدت ، در مطبوعات و رسانه های مختلف عليه جزيی ترين مسائل حکومت اسلامی - حتی مبانی فقهی و عقلی و حقوقی ولايت اطلاقی فقاهتی - مطرح شده می شود و خواهد شد ، چيزی جز گفتگو با راس حکومت است ؟ تمام پاسخهای رهبری ، به اين موضوعات ، چيزی جز روشن شدن بحث ايت‌؟شما يا دنبال پرسوناژ کس خاصی هستيد يا دنبال ::جواب گرفتن :: اگر مدعی جواب گرفتن هستيد ، چه نيازی به الزاما گفتگوی دونفره روبرو ؟ مگر بحث بدون جوابی هم باقی مانده ؟ تازه ! اگر مطلبی بود که شما از امثال بنده نتوانستيد جواب بگيريد ، برويد سراغ بلاتر از من . ببينيم کی نوبت رهبری مي رسد. آيا اين سيره ی عقلی و منطقی را قبول داريد؟ روشن است که خير. شما همين که از مثلا من جواب نگيريد ، جار و جنجال می کنيد که آهاااای ، اين ولايت فقيهی ها جواب نداشتند !‌ در خصوص حقوق متقابل حکومت و ملت

پاسداران

بنده ی خدا ! اين چهارتا ليچارت را هم بار خودت که اگر قرار بود اين مملکت با ليچار از هم بپاشه ،‌اسرائيل ليچارگو کم نداره ! :))

بنده خدا

لاقال جرات داشتی به قول خودت ليچارهام رو می‌گذاشتی برادر

پاسداران

بسم الله . جای ليچار تو آشغال دونيه. نه کامنت دونی وبلاگ من. :)

اسدی

اقا سلام. اين چه کاری بود کردی که درد دل دوستت طالبی رو در وبلاگت گذاشتی عزيزم. به هزينه اين اقدامت که برای طالبی دارد فکر کردی؟ می دانی چه هزينه‌ای برای طالبی داشته و خواهد داشت؟ من فقط در اينجا می توانم بگويم متاسفم. و از شما ميخواهم که برای جلوگيری از هزينه بيشتر مطالب اقای طالبی را حذف کن. اگر از نزديک می ديدمت و يا شماره تلفنت را داشتم در مورد هزينه های اين کارت توضيح می دادم اما اميدوارم اظهارات اقای طالبی که قطعا يک درد دل بوده را حذف کنی. يا حق

پاسداران

بسم الله . برادر اسدی. سلام . برادری که در کامنت نوشتيد ، شماره بنده را دارند و در اولين تماسی که با بنده گرفتند ، نکته ء مند ظنر ايشان مطابق نظرشان صورت گرفت. نظرتان را خواندم اما به همان دليلی که می دانيد و قبول داريد منتشر نمی کنم . اما تعجبم از اين است که نکته های قبلی هم با اشاره خود ايشان بود والان هم با اشاره خود ايشان جهت گيری مطابق آنچه که متوجه هستيد شکل گرفته . تعجب می کنم !

مهدی

بسم الله الرحمن الرحیم این چیز هایی که به من نسبت دادید هیچ کدام به من نمی چسبد . این که من را جناحی و مخصوصا جناح چپ دانسته اید اینکه من (شما نوشته اید شما ها !) را برانداز دانسته اید . (راستی این چه حکومت اسلامی است که مفسد را تحمل می کند و فراری هم می دهد ولی منتقد جوان را نه .در حالی که رسول الله حتی سرکرده منافقین را تا لحظه آخر تحمل کرد و بر او نماز هم گذارد) . من ادعایی در مورد نهج البلاغه نکردم فقط یک مثال از روش حکومتی علی (ع) زدم و منظورم هم دقیقا این بود که چرا برخورد نمی شود ؟و پاسخی هم نگرفتم . اتفاقا من فکر می کنم ولی فقیه را از شما بهتر فهمیده ام . شما که مدعی هستید از قوه قضائیه شاکی هستید ، و این منطق را هم قبول دارید که از پایین باید شروع کرد بعد به بالا رسید خوب بسم الله در قوه قضائیه که کسی پاسخ گو نیست و مسئول این قوه هم پاسخ نمی دهد . حالا از کی باید بپرسیم ؟ گفته اید که **ای مالک . از حقوق مردم است به گردن تو ، که هرجا به انحراف رفتند آنها را اصلاح کنی و بقول خودمان هرجا کج شدند آنها را مستقيم کنی ** مگر من غیر از این گفتم من منتظرم که کجی ها راست شود .

مهدی

همان راهپیمایی هایی هم که به رخ می کشید نه تنها خودم در آنها شرکت می کنم بلکه روز قبلش به دوستانم هم پیام می فرستم که شرکت کنند . فقط برای حفظ اسلام همین . بالاترین مرتبه امر به معروف هم همان کاری است که ابوذر کرد . توصیه می کنم کتاب ابوذر دکتر شریعتی را بخوانید (نترسید خودش ننوشته ترجمه نوشته یک فرانسوی است این هم از عجایب است که بهترین کتاب در مورد بزرگان اسلام را غربی ها می نویسند و خشک مغزی ما را ببین که حتی این ها را نمی خوانیم ) راستی یک سئوال را هم خودتان اضافه کردید مسئول قوه قضائیه را چه کسی تعیین می کند . در مورد فساد (چه سیاسی چه اقتصادی ) وضع ما تنها از چند کشور آفریقایی یا بعضی از این کشورهای عربی فقط کمی بهتر است . نمونه اش همین فرار مفسدان ( یک زمین خوار از راستی ها شهرام جان هم از چپی ها + موارد دیگر)