مشاجره لفظي رحيم‌پور و خاتمي در شوراي عالی انقلاب فرهنگي

روزنامه «سياست روز» نوشت: در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، آيت‌الله جنتي، نسبت به وضعيت گراني در كشور تذكر داد و خطاب به خاتمي گفت: مردم از اين نظر تحت فشار هستند.

خاتمي در پاسخ به اظهارات او گفت: موضوع گراني در كشور، محصول يك جو رواني است كه به وسيله برخي افراد، دامن زده مي‌شود.

رحيم‌پور ازغدي، از اعضاي شورا، در واكنش به اظهارات خاتمي گفت: ايشان درست مي‌گويد، چون برخي مديران كاري با مردم ندارند، چه مي‌دانند كه مردم چه مي‌كشند.
خاتمي خطاب به ازغدي گفت: فرق شما با بابك زهرايي، اين است كه او نماز نمي‌خواند و شما نماز مي‌خواني، شما فكر كردي اينجا دانشگاه است و اين جمع نيز دانشجو هستند كه اين طور صحبت مي‌كني؟

/ 25 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

و اما در مورد انديشه . کسی که بخاطر يک عکس - هرچه باشد - با کسی مخالف شود ، او نبايد دم از انديشه ورزی و انديشمداری و انديشمندی بزند . همين الان خانم زيتون در وبلاگش برای اينکه ثابت کند حزب اللهی نيست واز زیر بار فشار روانی پنهانی ايجاد شده خلاص شود يا اينکه صداقتش در مخالفت با حزب الله را به آنها نشان دهد و شاید ثابت کند که اگر ابوذر خدا را هم جلوی چشمم بياورد من همانم که هستم ، برويد ببينيد در وبلاگش چه رفتاری با مقولات معنوی ومذهبی از خودش نشان داده . حالا من بخاطر اينکه اين کار را کرده ، از بحث با او سر باز برنم ؟ نمی دانم در دل اين خانم زيتون چه می گذرد که او حق دارد تمامی اعتقادات من را به بازی بگيرد ومن همينجوری اين جا بايستم تا از ايشان کلمات اتوکشيده بشنوم ؟ من از دست خانم زيتون ناراضی هستم. اگر برايش مهم نيست ،‌که مهم نيست. اما اگر نارضايتی من برايش مهم هست که من را از خود رنجانده

پاسداران

موضوع بسيار ساده است. گفتم . جواب داده ام . بازسازی يک فايل بيت مپ از يک تصوير ساختگی هم کاری ندارد. ضمن اينکه اصلا مثل اينکه متوجه جوابهای من نيستی .من که آدمی در حال گفتگو هستم چطور بايد سند بی اين خطرناکی دست امثال تو بدهم عليه خود من هوا کنيد ؟ چرا بيايم و ايميل با آی دی خودم بزنم ؟ اگر من اهل ويروس فرستادنم چرا هنوز سعی داری با من بحث داشته باشی ؟ مگر نمی گويم و نمی بينی که ميل خود من در ياوه است . چطور از آنتی ويروس نورتون خبر ندارم ؟‌ضمن اينکه آخر امروز کسی جر تروجان چيز ديگری هم برای ديگری می فرستد ؟‌ميل خود من هر هفته پر از ايميل با اتاچمنت تروجان است. اصلا حواست هست ؟ البته من دارم يواش يواش يک چيزهايی را می فهمم ... اگر قطعی شد جدی می گويم خبر رابه تو هم می دهم . بوی يک چيزهايی می آيد. بگذار همين الان بگويم . ببين . از لحاظ فنی جعل آی دی ديگران کاری ندارد. فکر اينجايش را کرده ای که کسی بنام من برايت فرستاده باشد ؟ بيا از اين زاويه به اين موضوع نگاه کن ؟ اگر به جمع بندی رسيدی بگو تا من يک پست مهم در همين رابطه بنويسم . البته خودم همين الان می نويسم .

پاسداران

در ضمن بجای يک تصوير بی.ام.پي يا جپگ خود ميل را برايم فوروارد کن به ميل من . ببين . موضوع خيلی ساده است. اگر ميل بسمت من آمد که احتمالا فرد حرفه ای بوده وعلاوه بر آی .دی من ، يو آر . ال و اتنوتيکشن ميل من را هم جعل کرده که تقريبا غير ممکن است اما اگر شد ، طرف کاملا حرفه است است و اين منوط به اين است که اولا شما میل را کاملا موفقیت آمیز برای من فوروارد کنی و من هم دريافت موفقيت آميز داشته باشم و بتوانم اين ای ميل را باز کنم و بافتش را بررسی کنم . بدم نمی آيد اين موضوع را از منظر تخصص خودم نگاه کنم . اما اگر به احتمال بسيار زياد نتوانستی و نشد که احتمال آن بسيار زياد است خوب مرد حسابی تابلو است که تایتل و عنوان من در این ميل جعلی است . اصلا اين ميل به هر آی دی ديگری هم جز من هم بود اگر برای من فوروارد نشد اگر بنام ديگری هم بود فوروارد نمی شود.

آدینه

من اهل تهمت و دروغ نيستم . به زودی تصويرe-mail ات را در وبلاگم ميگذارم تا نتوانی انکار کنی . در ضمن قرار شد اول شما به سوال من جواب بدهی و بعد از من سوال کنی ولی من هنوز جوابی نديده ام . باز هم می پرسم : به نظر شما اين افرادی که به انصار حزب الله معروفند و به دانشگاهها و اجتماعات حمله می کنند از کجا نشات می گيرند ؟ آيا اين افراد وابسته به حکومت نيستند؟

داريوش

اول از همه سلام، و اينكه من دير به دير كانكت ميشم براي همين نبودم كه از خودم دفاع كنم. و چه كرده است اين ابوذر زمان با ما! پسر خوب ما که ادعائی نداریم و اگر اشتباهی هم مرتکب بشیم پاش وای می ایستیم و قبولش می کنیم. تو که ادعای ارزشی بودن داری٬ تو که افاضاتت گوش فلک را کر کرده! تو ديگه چرا؟!!! تو چرا نشناخته و نسنجیده تهمت و افترا می زنی و از جهنم ات هم ترسی نداری!!!

داريوش

همون اول که گفتی فحش داده ای به خدائی که قبولش ندارم قسم فهميدم که اشتباه گرفته ای! ولی خوب گفتم از خودت بپرسم! که ديدم جنابعالی هر چی از دهانتان در آمد نثار ما کرديد! پسر خوب و نازنين، فرشته روی زمين!!! يک بار برای هميشه می گويم : بنده با نام "داريوش" (فقط "داریوش") کامنت می گذارم و بس. نه يك كلمه بيشتر و نه يك كلمه كمتر (الان بر ميگرده ميگه تو داري امام را مسخره ميكني كه گفت : جمهوري اسلامي، نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر. بعید نیست دیگه!!!). و اما بنده تهمت نمی زنم فکر می کنم (فقط فکر می کنم) منظور شما آقای "داریوش آگاه" باشد که با ای دی darushaghah كامنت مي گذارد. (چرا كه در چند جا هم من را "داريوش آقا" خطاب كرده ايد). به هر حال اميدوارم همين جا از تهمتي كه زده ايد عذر بخواهيد (سخته! نه؟!!!) هيچ كدام ا ز كامنتهايت را هم جواب نميدهم چرا كه خطاب به من نبوده است.

پاسداران

بسم الله. ليالی قدر بپايان رسيد و خوشا بحال آنان که با دوست انس گرفتند .جناب داريوش. منطقی که موجب می شود شما لفظ داريوش را بر خود بگذاريد همان منطقی است که به ذهن اين يکی داريوش فحاش هم حاکم است. شکی نيست که او هم دارای مبانی کمونيستی است والا به اهلبيت و مفاهيم دينی اينجور جسارت نمی کرد. ضمنا گفتم که . اگر شما با محتوای کامنت های قبيح مخالفت داشتيد و محتوا و هدف آن را تاييد نمی کرديد با صراحت و شجاعت می آمديدو رد می کرديد. ثانيا . تمام کامنتهای من در اشاره به کامنت های قبيج است. اينهمه ادعای آی.تی کجا می رود ؟ توضيح دادم که برای من فرق نمی کند آخر تمام واريابل های فنی به چه کسی ختم شود. اما شما هی گارد می گيرد ! اگر واقعا با منطق اين داريوش ناآگاه همخوان نيستيد پس چرا سکوت کرده ايد ؟ ما يک درس دينی داريم که می گويد هرکس به طلمی رضايت دهد در آن شريک است. اما بگويم که به تفکيک احتمالی ميان شما و استفاده کننده از ای.دی داريوش آگاه از لحاظ فيزيکی تازه قائل شده ام و به تفکيک فکری هرگز قائل نیستم . مگر شما قائليد؟

پاسداران

به آی دی داريوش کجا تهمتی زده شده است که لازم شود عذرخواهی شود ؟ آی دی داريوش همه جا به فحاشی آشنا است. حالا اينکه کس ديگری همين کلمه را استفاده می کند به اين معنا است که منظور اوست ؟ کدام تهمت ؟ اينها از فهم ضعيف آی تی يا از نوعی دشمن پنداری حداکثری ناشی می شود . کسی که می آيد ودر اين صفحات به اهلبيت جسارت می کند از جهنم هم ترسی ندارد!!! و چه عذاب دردناکی در انتظار اوست. حال اگر شما مخاطب اين جملات نيستی ، چرا جواب می دهی که بمن توهين شد ؟ يعنی چه ؟ اينهمه آدم که با مفاهمی اوليه آی.تی آشنا شده اند اينجا می آيند. درک اين رفتار تو در منطق صحيح آی.تی ممکن نيست. مگر اينکه آن را به نوعی عوامفريبی ساده نسبت بدهم که هنوز به اين قائل نشده ام .

پاسداران

و اما : نخير برادرجان . شما هرچيزی را از امام يادبگيريد سی معترض شما نمی شود برای چه بگويم تو داري امام را مسخره ميكني كه گفت : جمهوري اسلامي، نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر. بعید نیست دیگه!!! همان دشمن پنداری حداکثری مشکل شخص شما است

پاسداران

فقط ببينيد چندتاکامنت بی ربط نوشتيد!