طنز : فوائد مختلف رفع فیلتر از فیسبوک !

این روزها دولتی‌ها قصد دارند جوانان را به تنها حق مسلمشان ! برسانند و آن هم چیزی نیست غیر از فسبوک! برای اینکه این اتفاق زودتر بیفتد، ما لیستی از اتفاقات خوبی که بعد از رفع فیلتر فیسبوک اتفاق می‌افتد را برایتان بازگو می‌کنیم:

- کاهش هزینه های خانوار ! : دیگر جوانان هزینه‌هایی بابت خرید وی‌ پی ان پرداخت نمی‌کنند و به این ترتیب هزینه‌های خانوارها کاهش پیدا کرده و در نهایت با همین صرفه‌جوییِ به ظاهر کوچک، سبد خانوارها گنده‌تر می‌شود! به عبارت بهتر، به این ترتیب با تدبیر می‌توانیم برای بزرگ کردن سبدخانوار، به جای افزایش درآمدها، از هزینه‌هایشان بکاهیم! برای همین زمینه برای قطع یارانه های مردم مساعد می شود و مشکلات مالی مردم هم تمام می شود. کلی ناهنجاری اجتماعی ناشی از بی پولی هم حل می شود. باز بگید دولت کاری بلد نیست بکند جز سخنرانی و انشا خواندن در زنگ حساب !

- رفع مشکل کمبود جمعیت ! : با رفع فیلتر فیسبوک، جوانان آزادتر می‌توانند در این محیط رفت و آمد داشته باشند و با جنس دیگر آشنا شوند و همین آشنا شدن‌ها منجر به دوستایی‌هایی خواهد شد که امید داریم به ازدواج ختم شود! به عبارت بهتر، به این ترتیب به جای آنکه بنشینیم و علت کاهش ازدواج‌ها و افزایش طلاق‌ها را در بیاوریم و امکانات ازدواج را به جوانان بدهیم، آن‌ها را در موقعیتی قرار می‌دهیم که بیشتر مزدوج شوند! توضیح: فوقش اگر دیدیم کسی با کسی ازدواج نمی‌کند، قانون می‌گذاریم هر کس یک هفته وقت دارد با یک نفر از فرندهایش ازدواج کند، وگرنه اکانت فیسبوکش را می‌ترکانیم! ببینید دولت چقدر افقهای آینده را در نظر گرفته و با راهکارهای نرم ! و ایجابی ! و فرنگی ! آخ منظورم فرهنگی بود ، دنبال افزایش جمعیت ایرانیان است ؟ به این دولت باید دست مریزاد گفت !

- افزایش سرعت دیپلماسی غیر عمومی ! : با رفع فیلتر فیسبوک، سیاست خارجی ما نیز می‌تواند بهتر عمل کند و آقای ظریف و دوستانشان بدون نیاز به فیلترشکن برای خانم اشتون و دیگر دوستانش کامنت بگذارند! ارتباط سریع تر  مســــــــــــــتقیم تر تر ! البته از نظر فنی با فیلترشکن رفتن راه مستقیم تریه به خانوم اشتون ، چون قبل از اینکه مطلب بیاد رو پروفایل ، شنود و خونده میشه ، حالا بگذریم :))

- باز شدن راه رابطه ی وزیران ایرانی با مردم ایران !! - با رفع فیلتر فیسبوک، باقی وزرایی که فیلترشکن گیرشان نیامده هم می‌توانند ارتباط بهتری با مردم ایران داشته باشند و عملکردشان را در این شبکه اجتماعی بنویسند. به این ترتیب؛ با این تدبیر، دیگر نیازی نیست که هی کنفرانس خبری بگذارند و وقتشان بیهوده در چنین جلساتی هدر شود و صرفا به خدمت‌رسانی مشغول می‌شوند. باز بگید چرا این وزیرای دولت جدید اصلا علاقه ای به ارتباط مستقیم با مردم ندارند و اینها ! عجب حرفهایی آدم میشنوه این روزا !

- بهتر شدن جلوه ی داخلی دولت !!! رئیس‌جمهور می‌تواند نود و خورده‌ای روز دیگر، با افتخار از رفع فیلتر شدن فیسبوک صحبت کند و بدین ترتیب وقت برنامه بیشتر گرفته شده و ایشان چیزهای بیشتری برای تلف کردن وقت و پوشاندن بی کاری جدی در دوره صد روزه خواهد داشت و دولت اخلاق مداران و راستگویان، دیگر لازم نیست کارهایی که آن را بی اخلاقی می دانست ، یعنی تخریب دولتهای قبل را ، برای پر کردن خلاء کاری خودش انجام دهد

- رفع معضل بیکاری ! :  و اما مهترین اتفاق خوب پس از رفع فیلتر شدن فیسبوک این است که جوانان صبح تا شب پای اینترنت می‌نشینند و فیسبوکشان را چک می‌کنند و اینطوری حسابی سرکار می‌روند! به این ترتیب معضل بیکاری هم حل سه سوته خواهد شد! دیگر شما پیدا کن یک نفر آدم را که جایی بیرون بیکار نشسته باشد. همه سر کارن در حال لایکیدن !

/ 1 نظر / 6 بازدید

کیرم تو حس طنزت