بعضی ها وقتش است که جواب خيلی سئوالها را بدهند

بسم الله . تقریبا طیف کامل دوستان من ، می دانند که یکی از کسانی که بقولی به "کتاب اشکالات مداحان" تبیل شده ، من هستم . یادش بخیر که یک شخص محترم و معتبر و معروفی ، چند سال پیش ، موقعی که هنوز کسی به اشکالات مداحی در حد و حدودی که می گفتیم و وجود داشت ، قائل نبود و البته کار هم هنوز به این حد بیخ پیدا نکرده بود که رهبری هم موضع بگیرند و در مجلس خبرگان ، کسی مانند حضرت حجت الاسلام والمسلمین آسید احمد اقا خاتمی به موضوع بپردازند ، در باره آن سخنرانی کنند ، به من و امثال من بخاطر نقد این روش ها ، در حضور جمع توهین کرد . یادش بخیر که ما را دیوانه نامید که به ادعای او ، به جنگ "دستگاه امام حسین !" رفته ایم! من ، تا سرحد کتک خوردن از برخی رفقای برخی مداح ها ، پیش رفته ام و مطالب زیادی هم در باره آنها گفته و نوشته ام . پس بطور کل ، روشن باشد که اگر کسی در این متن ، احساس کند موضوع دفاع از یک مداح اشکال دار ، خصوصا یک آدم خاص است، به بیراهه رفته . بهترین شاهد این موضوع ، برادرم محمد است.

 

چند روزی است که بعضی از بچه ها در مورد یک قطعه فیلم 9 ثانیه ای ، که توسط یک سایت ضد انقلابی ، در اینترنت منتشر شده است به گفتگو می پردازند. در این فیلم کوتاه ، چهره ای شبیه یک پسر مداح ، در حال قلیان کشی ، در کنار فردی با شباهت به یک زن با هویت نامعلوم ، مشاهده می شود.

 

در خصوص این فیلم ، بعضی از دوستان ، با استناد به برخی نهادهای امنیتی ، ذکر می کنند که فیلم مذکور کاملا معتبر است. می گویند که این فیلم در دستگاههای امنیتی کشور موجود است. اما معلوم نمی کنند که این فیلم ، توسط گیرنده آن به دستگاه اطلاعاتی کشور داده شده ، یا دستگاه اطلاعاتی کشور از ضد انقلاب کشف کرده ، یا دستگاه اطلاعاتی کشور ، مانند من از اینترنت گرفته و مشاهده کرده ، این فیلم ، طولانی تر از این است یا نه و هزاران سئوال دیگر. اما بدون توجه به این پرسش های البته مهم ، من خودم چند نکته را مطرح می کنم . چیزهایی که ابتدا مورد به مورد ذکر می کنیم ، بعد هم با کمک آنها به یک ساختار منطقی می رسیم:

 

-       با تحقیق از چند نفر از دوستانی که بشدت به این پسر مداح نزدیک هستند ؛ مشخص شد قبلا چند مورد از مجالس قلیان کشی این آقا پسر در جمع دوستانش با علم و اختیار واطلاع خودش ، با موبایل توسط دوستانش فیلم برداری شده است.

-       برای خودم روشن بود که این حضرات "قلیان کش" هستند و آرام آرام در حال حرکت بسوی قبح زدایی آن هم پیش می روند. این چیزی نیست که نیاز به فیلم و سند و مدرک داشته باشد.

-       همه می دانیم که ضد انقلاب دلش برای دین و دیانت نسوخته و خودشان ، روزی نیست که از پای منقل ، پشت دوربین تلویزیونها و میکروفون رادیوها و کی بورد رایانه هایشان ننشینند.

-       همه می دانیم که ضد انقلاب برای زدن مبانی ارزشی و ریشه های اعتقادی نظام اسلامی ار فرصتی فروگذار نمی کند. حتی اگر لازم شد فیلم جعل می کند و سند می سازد.

 

من ، فیلم فوق را بیش از 20 بار ، از ابتدا تا انتها دیدم . در این فیلم ، چند چیز محل تامل بود :

 

-          آیا فرد مذکور در فیلم ، خود آن جوان مداح است ، یا فردی شبیه او ؟

-          فیلم بردار کیست ؟

-          فرد کناری ، کیست ؟

-          محل فیلم برداری ، کجاست ؟

 

شک ها و سئوالات فوق ، به دلیل بی شرفی ضد انقلاب ، و روش قدیمی اش در دروغگویی و نشر اکاذیب ، مطرح می شوند. ضد انقلاب اگر لا اله الا الله هم بگوید باید در آن شک کرد.

 

اگر از شک ها و سئوالات بالا بگذریم ، چند نکته دیگر مطرح می شود ؟

 

-       این فیلم ، چگونه بدست ضد انقلاب رسیده ؟ آیا نهاد اطلاعاتی ، به ضد انقلاب داده ، با ضد انقلاب ، به نهاد اطلاعاتی داده ؟ یا اینکه ضد انقلاب از اطرافیان این پسر پیدا کرده و نهاد اطلاعاتی هم ، از اینترنت گرفته ؟

-       فرد کناری کیست ؟ برخی از دوستان من ، هویت عمومی او را ذکر می کنند. اما می خواهم بدانم همین از کجا معلوم شده ؟ یا فرد فیلمبردار باید مطلع بوده باشد یا کسانی دیگر . چون من در سایت ضدانقلاب نیز چیزی در مورد هویت وی پیدا نکردم . اگر گفته شود که نهاد اطلاعاتی ، این را کشف کرده و در جریان است ، مسائل حتی پیچیده تر هم می شوند. نمی توانم قبول کنم ، نهاد اطلاعاتی پیرامون این پسر عوامل تا این حد قوی دارد. چون آنوقت باید قبول کنم این فیلم از درون آن نهاد به بیرون درز کرده . نهایتا می ماند اینکه ضد انقلاب از اطرافیان وی پیدا کرده و فیلم بهمراه اطلاعات پیرامونی آن ، به دست عوامل اطلاعاتی افتاده است .

-       همانطور که گفتم ، چیزی که در فیلم ، هیچ اثری از آن نیست ، دلیلی محکم برای تریاک کشی با قلیان توسط آن پسر و آن دختر است. دختر که در فیلم هم از قلیان هم استفاده نمی کند. اما پسر هم ، فقط قلیان می کشد.

-       یک موضوع مهم ، این است که برخی می خواهند تیپ خاصی از جوانها و مردان جامعه ما را ، به چیزهایی مانند زن دوم و سوم و چهارم و بیگیر برو تا انتها ، قلیان و دود و دم و پیپی و چیق و این را هم بگیرو برو تا انتها ، و حتی تریاک ، با این پوشش که نه تنها حرام نیست ، که مستحب هم هست !!! سوق دهند . روشن است که حتی حضرت امام (ره) که به حرمت تریاک حکم ندادند ، لیکن ماجرای مواد مخدر را توطئه استکبار برای کشتن روح جامعه می دانستند و حکم قاچاقچی مواد مخدر را حکم مبارزه کننده با ج.ا.ا می دانستند. این روشن است که همه چیز ، آنگونه که برخی می خواهند از متن دین برای خود دربیاورند از کار در نمی آید. چرا که فقه ، یک باب و دو باب ندارد و چیزهایی مثل قاعده نفی سبیل ، در حوزه های بسیاری ، اثر خود را نشان می دهد. به این معنا که شاید خیلی کارها ، "اشکال" نداشته باشد ، لیکن برای خیلی ها منع داشته باشد. مثل اینکه یک روحانی ، وسط خیابان نوشابه دستش بگیرد و سر بکشد.

-       شنیده ام ، یکی از مداحان معروف هم ، با مطلع شدن از ماجرای این فیلم ، گفته است که از این پس، کسی اطراف این آدم نرود و با او ارتباطی نداشته باشد. متاسفم که بگویم همان آقای مداح ، در تبلیغ و تطهیر این پسر ، از اشکالات عدیده و شدیده شرعی موجود در رفتارش نقش بسزایی داشت. و متاسفم که تا زمانی که فردی جنایت نکند ، دست از حمایت او بر نمی دارند. بگذریم که هنوز سوئالات من در مورد این مسائل بسیار برجاست.

 

حالا ، با گذر از تمامی آنچه که از ابتدای مطلب تا الان نوشته ام ، می خواهم بگویم :

 

ضد انقلاب ، نشان داده است که از رفتار نامناسب ، آهنگهای نامناسب و شعرهای بی محتوای این پسر مداح و برخی دیگر از مداح ها ، بسیار خرکیف هم شده و می شود. حتی اگر این پسر ، واقعا با آن زن ، رابطه ای غیر شرعی داشته باشد و جلسه هم جلسه تریاک کشی باشد ، شما فکر می کنید اگر وی بدون اینکه توبه کند ، خود را از جامعه حزب اللهی بیرون بکشد، چه کسی جز همین ضد انقلاب بی حیثیت ، فردا مثلا در بی.بی.سی یک بخش مداحی هم باز می کند تا جوانان از ایشان فیض ببرند ؟ من قول می دهم آنوقت بی.بی.سی یک یزیدیه ( به جای حسینیه ) هم باز کند و در مظلومیت بوش و بلر ، از زبان این جوان ، مرثیه بسراید. پس وقتی ضد انقلاب فیلمی از این موضوع را نشان می دهد و یا اشکالات مداحی او و رفقایش را خیلی قشنگ برای من و تو شرح می دهد ، دنبال اصلاح شدن و رفع آنها نیست ، بلکه دنبال چند چیز است که یکی ترویج و تبلیغ رفتارهای آنگونه ، دیگری قبح زدایی از آن ، دیگری طعنه به نظام و انقلاب بخاطر عدول این گونه از آدم ها ، از معیارهای فرهنگی او ، و دیگری هم ، تهمت و دروغ بستن به کل حاکمیت است.

 

من در این ماجرا ، چه کسی را مقصر می دانم ؟

 

من خود این آقا پسر ، و رفقایی از رفقایش که او را تایید و تشویق کنند را خیانت کار می دانم . و اگر فرض کنم که فیلم فعلی جعلی است – که متاسفانه زیاد این احتمال را نمی دهم - حتی آنکس که آن فیلم اول را که من می دانم واقعی است ، گرفته ، در ذهن دیگران راهکاری برای باور کردن این فیلم دوم ایجاد کرده و شاید اصولا این فیلم دوم ، نسخه مونتاژ شده فیلم اول باشد. رفقای این آقا و خودش ، بسیار خوب ماجرای درگیری های قبلیشان در مسائلی شبیه به این - که به کلانتری و غیره کشید و تقریبا فقط خواجه حافظ شیرازی از آن بی خبر ماند - را فراموش نکرده اند. پس این اقایان ، با رفتارهای قبلی شان ، راهکارهای تقویت باورهای مورد دلخواه  ضد انقلاب را فراهم می کنند.

 

حقیقتا ، من فکر می کنم ، ریشه فردی مانند این آدم ، باید از درون جریان مومنانه کنده شود. اما اولا نه به بهانه این فیلم و دوما نه با مشت و لگد. بلکه با یک جلسه قوی مناظره ، که در آن اولا : او مجبور باشد به سئوالات حتما پاسخ دهد دوما : حق نداشته باشد به کسی توهین کند سوما: به نتایج آن مناظره پایبند باشد چهارما : حق ترک صحنه مناظره را نداشته باشد. آنوقت است که صدها جوان مانند من و بسیار بسیار بسیار دانا تر از من ، مشتاق به له کردن این آدم زیر خروارها خروار کوه استدلال ، در رد رفتار و کردار غلط و آلوده او هستند.

 

اشکالات او و خیلی دیگر از رفقایش را شاید بتوان در این گروهها دسته بندی کرد :

 

1-       استفاده از آهنگ ها وتم های حرام ( ولی از نظر تریپ مهاجرانی جماعت ، مجاز ! و گاها حتی غیر مجاز! ) ، برای تنظیم شعرهای مداحی

2-       استفاده از متون بسیار سخیف و گاها توهین آمیز در اشعار پیرامون اهلبیت

3-       رفتار و حرکات خلاف شان مجلس اهلبیت ، در مجالس ، مثل همان چیزی که به دروغ اسمش را هروله گذاشته اند.

4-       ادامه دادن برنامه های مراسم عزادارای تا زمانی که رسما نماز صبح قضا می شود !

5-       بی توجهی به روضه خوانی و سخنرانی سخنرانان و علما و تلاش موذیانه برای کنار زدن علما

6-       کفر گویی و شرک گویی ( که در مورد شخص این جوان ، کمتر است یا لا اقل من کمتر مطلعم )

7-       درست کردن دار و دسته و تیم و داشتن تریب لباس ، مدل مو و ریش تابلو و خاص !

8-       حرکت های جمعی بی معنی ، مثل قرق کردن قهوه خانه و قلیان کشی دستجمعی !

9-       و ...

 

اینها چیزهایی است که چند سال است حضرات مرتکب آن هستند. کم مانده رهبری دسته عصایش را دور گردن این اقا و بعض رفقایش بیاندازد و بگوید آهــــای ! با تو ام ها ! و این هم بنظر من پایان کار نیست. آنجا است که ادعاهای این حضرات در مورد کانال ها واطلاعات آقا شروع می شود . گفته ام که اگر خداوند متعال هم در قرآن می آورد ، آقایان قبول نمی کردند !

 

و ختم کلام :

 

/ 21 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ققنوس

من به طور اتفاقی به اينجا سر زدم قلم بدی نداری اما خيلی متعصبی و حاضری برای موجه جلوه دادن خودت همه رو به گند بکشی. اشکال ندارهُ نه تو به بالا بالا ها می رس و نه متفکران با جراءتی مثل کديور با حرفای تو محبوبيتشونو از دست می دن. مگه همين شماها نبودين که ابطحی رو به خاطر وبلاگش و عکسهايی که در آن می گذاشت محکوم می کردين. چی شده حالا که به شما ها رسيد اين کارها درسته. اگه واقعا ايمان داريد به فکر آخرت خودتوت باشيد. هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت!

توهم

احمد کاظمی

سلام علیکم . اگه این وبلاگ رو هم لینک بدین بد نیست . شامل زندگینامه عکس و خاطرات سردار شهید حاج احمد کاظمی است و جدیدترین تصاویر از شهدا برای بک گراند . التماس دعا

يک برادر

برادر من شما در سايت ضد انقلاب چه ميکرده ايد ؟؟؟! جمهوری اسلامی اينهمه هزينه فيلتر اينترنت را می دهد که شما به اين راحتی با فيلتر شکن سايت ها را باز کنين؟ شما که اينطورين از غريبه ها چه انتظار!

آل ياسين

سلام خسته نباشيد وبلاگت واقعا عاليه ادامه بده که خدا با ماست. خوشحال ميشم تبادل لينک هم داشته باشيم يا علی

اقاقيا

يا رفيق من لا رفيق له عالی بود..عالی التماس دعا يا علی

حسین مخلص ابوذر

ياعلی سلام ابوذر جان اين هروله ای که اينها می گويند حرکتی جز جفت دست و پا پريدن های يک بزغاله موقع حرکت گله بيش نيست اينها بيشتر دوست دارند شعورشان را در شور بی معنی و پوچ اينگونه دفن کرده و ديگران را به اين پوچی دعوت کنند . دستت درد نکنه مطلبی بود که خيلی وقت پيش بايد نوشته ميشد .مدارت برقرار و پاينده باشي

ابو زر می زنن. همش زير سر ضدانقلابه. اين دختره تو فيلم از منافق های کمونيسته که توبه کرده اومده يه فس بده به حاج اقا گناهاشو بشوره. به خدا اونجوری که ضفت انقلاب می گه نيست. سزای اين دخترای بی دين ايمون همينه. بايد اینقده کردشون تا حالشون جا بياد. يا علی

ابوالفضل

سلام اول ميگی کافر آره ما کافريم نميدونستم گر حب علی و آل پاکش کفر است من کافر دومم خدا ميداند کافر اول که سيد هست به قول شما دومی من هستم تو و امثال تو که در اندازه ای نيستيد که بخوايد از کربلايی شهيد حاج سيد محمد جواد ذاکر طباطبايی انتقاد کنيد به قول حاج مهدی اکبری خاک بر سر تو که هيچ چی نمی فهمی فقط ادعای مسلمان بودن ميکنی خاک بر سرتو که نشانه زهرايی بودنش رو ناديده می گيری کافر که شال سبز نميندازه کافر که يا حسين نميگه گناهش رو شستين فقط يه چيز بگم ايشالله داغ بچه هاتون و خانوادتون رو ببينيد هيچ کسی بهتون تسليت نگه شما هنوز فرق بين آسيد جواد با علی فردين و پوپک گلدره رو نميدونيد اونهايی که سر تا پا فساد بودن شما شهيد رو به اونی ميگيد که از تو هواپيما پرت ميشه پايين تو تلويزيون مجری تلويزيون زار زار گريه ميکنه مگه جرم سيد چی بود به قول رضا هلالی عزيز اگه حداقل يه دختر رو چادری کرده باشه يه نفر رو طرف امام حسين آورده باشه واقعا واستون متاسفم واسه اين همه تهمت علی علی

پاسداران

بسم الله . شاهد از غيب رسيد ! خونديد چی نوشته ؟ رفيقش هم که جديدا همه مخالفان خودش را حرام زده و ولد زنا معرفی کرد. خودش رو هم نماينده دستگاه آل الله .