بی‌ توجهی به پیوست فرهنگی هنگام نشر یک ابزار در رایتل

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه 598، اپراتور نسل سوم «رایتل» در حالی در کشور راه اندازی می گردد که این اپراتور علاوه بر ارتباط صوتی، امکان ایجاد ارتباط تصویری را بین طرفین مکالمه فراهم می سازد. همچنین به واسطه این اپراتور، مشترکین می توانند انواع تصاویر و فیلم ها را برای همدیگر ارسال کنند.

راه اندازی این اپراتور مزایا و معایبی را به همراه دارد که از مزایای آن امکان دریافت تصاویر تلویزیونی بر روی گوشی های تلفن همراه، امکان دریافت کلیپ های تصویری بر روی گوشی تلفن همراه، برقراری تماس تصویری « به عنوان مثال با استفاده از این قابلیت، مادری که مدتهاست از فرزند خود دور است می تواند با او تماس تصویری برقرار کند.» می باشد.

یکی از تفاوت های این اپراتور با اپراتورهای قبلی، قابلیت تماس تصویری است که معایب عظیمی را در پی دارد. برخی از آن عبارتند از:

1) با توجه به اهمیت حریم بین زن و مرد نامحرم در اسلام، با آمدن این اپراتور تمام مرزها،حریم و درونی ها مفهوم خود را از دست می دهند و امکان تهدید نوامیس مسلمین به وجود می آید.

2) این اپراتور، زمینه دسترسی به گناه را برای فاسدان هموار می نماید. علاوه بر این، وسیله وسوسه انگیزی برای به فساد کشیده شدن دختران و پسران می باشد.

3) با توجه به امکان استفاده آسان از این وسیله برای ارتکاب گناه، نگرانی ها و استرس های پدران و مادران صد چندان می شود. همچنین این اپرتور باعث تشدید سوء ظن همسران به یکدیگر شده و در نتیجه منجر به سست شدن بنیان خانواده ها می گردد.

4) از آنجا که برقراری تماس تصویری علاوه بر فرد مکالمه کننده، امکان رویت محیط و افراد دیگری که در اطراف فرد مکالمه کننده هستند وجود دارد جامعه زنان خصوصا زنان متدین احساس آرامش و امنیت نداشته و در هرجا که استفاده کننده از این اپراتور حضور داشته باشد باید با پوشش کامل باشند.

همچنین معایب قابلیت «ارسال فیلم» توسط این اپراتور عبارتند از:

1) امکان ارسال فیلم های مستهجن و فاسد برای همه اقشار جامعه به وجود می آید.

2) امکان ارسال فیلم به وسیله این اپراتور، بهترین موقعیت را برای فعالیت مخالفین فکری تشیع همچون وهابیت، مسیحیت، بهائیت و... فراهم می سازد. آنها که تا به حال راه نفوذ جدی ای غیر از ماهواره و اینترنت در کشور را نداشتند، با آمدن این اپراتور، راه را برای فعالیت های خود هموار دیده و قطعا کمر همت می بندند و تولیدات و فعالیت های خود را گسترش می دهند.

/ 3 نظر / 7 بازدید
reza

سخنرانی مسعود ده نمکی در مراسم تجلیل از یوسفعلی میرشکاک http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=13&lid=7716

اگر بخواهند پسران ودختران هم دیگر را ببینند در اسکایپ اوه یاهوه مستجر و بیشمار از اینها می ببینند این همه سرصدا راه انداختن نداره

مثل این نیست که بگند استفاده از چاقو حرام است (درمتن اشاره شده بود که فواید هم دارد البته میتوان در راه های حرام هم از ان استفاده کرد ولی نفسش حرام نیست)