نمی توانستم از اعتقاداتم بگذرم

آزاده اسدنژاد دانش آموز گلستانی چندی پیش برنده مدال طلای جشنواره مخترعین کشور کره جنوبی به همراه سه تن از دوستان خود شد. 

اختراع این دانش آموز که به کمک دو تن دیگر از دوستان دانش آموزخود به ثبت رسانده است نوعی آسفالت است که وظیفه جذب گازهای سمی و تولید اکسیژن و هوای پاک را برعهده دارد. 

اسد نژاد در زمینه حضور خود درجشنواره مخترعین کره جنوبی به برنا گفت: خوشحالم که توانستم در این جشنواره با یاری خداوند از میان 600 مخترع از 50 کشور مدال طلا را به همراه دو ایرانی دیگر کسب کنم و پرچم پرافتخار ایران را به اهتزاز درآورم و نماینده خوبی برای ایران باشم. 

وی همچنین در خصوص مراسم اهدای جوایز گفت: در مراسم اهداء جوائز رئیس جمهور کره که توزیع مدال طلا را برعهده داشت خواست به من دست بدهد که من از دست دادن خودداری کردم که این مساله بسیار مورد توجه خبرگزاری ها قرار گرفت. 

وی در تشریح این ماجرا می گوید:

روز اهدای جوایز که مصادف با عید غدیر بود، هیچ امیدی نداشتم بین این همه آدم دست بالا، جایزه ویژه را دریافت کنم وقتی صدایم کردند اصلا باورم نمی شد. آن لحظه جمله ای از امام سجاد در ذهنم آمد؛ خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری، من چون تویی دارم و تو چون خود نداری. وقتی خواستم بروم جایزه ام را دریافت کنم، از خدا خواستم که ظرفیت همچین موفقیتی را به من بدهد. زمانی که رییس جمهور کره دستش را دراز کرد که به من دست بدهد، شاید شعار گونه باشد، اما حضرت فاطمه در ذهنم آمد که جلوی یک نابینا خودش را پوشاند. من آن لحظه تنها ادای احترام کردم، اما دست ندادم. بعد از مراسم از ایشان معذرت خواهی کردم و گفتم این اعتقاد قلبی من بود. من نمی توانستم خیلی راحت از اعتقاداتم بگذرم.

/ 2 نظر / 7 بازدید
سعيد

نترسيد معصومی نژاد را به اوين ايتاليا و يا كهريزك رم ؛ نمي برند و ميتواند وكيل داشته باشد و باتوم هم به آنجايش فرو نمي كنند. آنجا ايران نيست بدبختانه. ای کاش بود. ای کاش با رژیم اشغلگر ایران مثل خودش برخورد میشد. او عادلانه محاكمه مي شود. و با شل كردن سر كيسه و اندكي تخفيف در نفت آزاد خواهد شد. اصلا نگران نباشيد.

محمد

در جایی از بیانات رهبر انقلاب خوانده بودم که زنان ما با حجاب خود جهاد می کنند. نمونه عملی این جهاد را در آنسوی مرزها این خانم با معرفت نشان داد. از این گونه زنان با ایمان در کشور ما کم نیستند. دشمنان می خواهند با ترویج بی حجابی و بدحجابی آنان را به اقلیت بکشانند که قطعا نمی توانند. از خداوند متعال آرزوی توفیق و سربلندی مسلمانان را داریم.