من ِ وزیر ، جرات نمی کردم حرف بزنم !

م. ا در نهانی ، در پستی تحت عنوان برنامه پایش یکشنبه 15-2-92، مناظره بین مهندس ترکان و دکتر نادران در خصوص هاشمی نوشت : 

بسیار جذاب بود ... حتما دوستان سعی کنند فایل کامل برنامه را تماشا کنند.

فی الحال برخی نکات که به خاطر هست عرض میکنم:

1- نکته خیلی جالبی که ترکان پس از حمایت شدید از دولت سازندگی گفت این مضمون را داشت که ما آنقدر ارادت به هاشمی داریم و داشتیم و آنقدر ایشان را بزرگ و عالم و برجسته میدانیم که اساسا در مقابل نظرات او جرات اظهار نظر نداشتیم (یا به خودمان اجازه اظهار نظر نمیدادیم.)

تفسیر این بخش با خود شما. ولی از نظر بنده شخص رهبری هم با تیم مشاورین خود همواره مباحثه میکند و بر سر موضوعات کشور به نظر خبرگان معتمد خود توجه دارد و حتما از انان نظر میخواهد و اساسا این سرفصلی است که وظیفه هر مدیر ارشد است.

این حمایت آقای ترکان از دولت آقای هاشمی از هزاران تیکه و طعنه بدتر بود.

2- در ادامه همین بحث اقای نادران برای اثبات اینکه هاشمی نسبت به مسایل اقتصادی هیچ اطلاعی نداشته و شما (و اطرافیان ایشان) بوده اید که ایشان را مدیریت میکردید؛ عبارتی را عنوان کرد که آقای هاشمی در نمازجمعه از رو میخوانده و عبارت را غلط خوانده است...

3- جالب است که آقای ترکان در مقابل انتقاد آقای نادران از عملکرد دولت سازندگی مبنی بر اینکه شما قائل به این موضوع بودید که مدل سیاست اقتصادی ما لیبرال سرمایه داری است، موضع گیری خاصی نمیکردند و تلویحا قبول میکردند. این موضوع واقعا جای گریه دارد که انقلابی شکل گرفته است و حکومت کشوری جابه جا شده، اما افرادی که سرکار آمده است مبانی انقلاب خود را قبول ندارند و بلافاصله سراغ راه حل های غربی و غیردینی برای حل مشکلات اقتصادی کشور رفته اند.

البته در پایان برنامه، مهندس ترکان شروع کردند به توبه کردن به درگاه خدا و فرمودند ما در آن زمان همینقدر بلد بودیم و انجام دادیم...

 

- احتمالا بزودی برنامه را روی سایت پایش تی وی آپلود کنند

 

نادران : از عارضه های دولت سازندگی این بود که نگاه به توسعه با نگاه های دینی زاویه داشت.

وی ادامه داد: سیاست های تعدیل که منطبق است با برنامه های بانک جهانی که مبتنی بر آزادسازی قیمت ها و خصوصی سازی و آزادسازی قیمت ارز در دولت سازندگی مورد توجه قرار نگرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که در دولت بعد از جنگ حتما باید وضعیت به سامان کردن مردم باید مورد توجه دولت قرار بگیرد، گفت: این انبوه سازی مسکن که الان انجام می شود باید بلافاصله بعد از جنگ صورت می گرفت.

سیاست تعدیل اقتصادی در سال 74 شکست خود را اعلام کرد

وی با بیان این که سیاست تعدیل اقتصادی در سال 74 شکست خود را اعلام کرد، گفت: برای نقد دولت های فعلی هم مهندس ترکان را دعوت کنید!

نادران افزود: در دولت سازندگی این جسارت پیش نیامد که قیمت حامل های انرژی علی رقم تاکیدات هاشمی آزادسازی شود و هیچ طرح عملیاتی وجود نداشت و اعتقادی به توزیع درآمد میان مردم نبود.

نادران با اشاره به این که در کمیسیون فرهنگی مجلس چهارم دولت پیشنهاد خصوصی سازی آورده بود، گفت: پیشنهادی بود که اعتبارات ناجا را برای خرید تجهیزات و امکانات افزایش دهیم و مرحوم نوربخش نماینده اقتصادی دولت به شدت از این پیشنهاد دفاع می کرد و می گفت با خصوصی سازی کارگرها اعتراض خواهند کرد و نیروی انتظامی باید با آنها برخورد کند. چون نگاه به خصوصی سازی نگاهی بود که برای این که کارایی بالا برود نیروی کار اضافی را اخراج کنیم و این مدل رشد کشورهای سرمایه داری است.


وی ادامه داد: مجلس در دولت سازندگی قانون گذاشت که سهم کارگران و ایثارگران را در نظر گرفته شود و دولت اجرای خصوصی سازی را متوقف کرد به دلیل این که اعتقاد نداشت این شکل باید عمل شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که در دولت سازندگی اعتقادی بود که باید از فرصت ها استفاده کنیم و رشد شتابانی را شاهد باشیم، تصریح کرد: تمام کارخانجاتی که در معرض تهدیدات دشمن بودند فعال شدند و به سرعت رشد در کشور شکل گرفت.

وی ادامه داد: در اقتصاد رشد شتابان وقتی به وجود می آید و نهادهای نظارتی اهرم های لازم را برای کنترل ندارند همراه با خودش فساد مالی را در سطوح مدیریتی می آورد. اگر رئیس دولت اعتقاد داشته باشد که تجمل گرایی پذیرفته شود این کمک می کند که در این رشد شتابانی که انجام می شود فساد هم شکل شکل می گیرد و بیماری شکل می گیرد که بخش های تولیدی بیشترین آسیب را می بینند.

وی با یادآوری این که بحران سال 74 تنها به دلیل دریافت وام نبود و نوسان قیمت نفت قابل پیش بینی بود، گفت:  آنچه در هسته ای تا پیش از دولت اصولگرا که سر کار آمد به خصوص معاهده سعدآباد بدتر از قرارداد ترکمن چای بود.

نادران افزود: ما در یک معاهده ای تعهدات قطعی دادیم که نطنز را می بندیم و چیزی از طرف نخواستیم. در مجلس هفتم 4 مصوبه داشتیم و پای موضوع هسته ای محکم ایستادیم.

وی درباره منحل شدن دانشگده اقتصاد دانشگاه شریف گفت: نمی دانم چرا دولت می خواهد دانشگده اقتصاد شریف را ببندد اما حتما ایرادهایی داشته است چون دولت اراده ای بر بستن دانشگاه های اقتصاد ندارد.

نادران تصریح کرد: این که کسی نسبت به نظام اجتماعی غرب چنان مجذوب شود که آن آخر عالم است، علمی نیست ولی در نظام مدیریت کشور مدیرانی بودند که کشور را بر اساس همین تفکر اداره کردند و این ها از دولت سازندگی آمدند.

نادران با تاکید بر این که اقتصاد دان هایی بودند که خود آقای هاشمی را هم اداره کردند، گفت: در نماز جمعه ایشان درباره فقر بحث می کرد و درباره آمار دیاسن اشتباه مسائل را مطرح کردند. عدالت اجتماعی در جنگ مورد توجه بود ولی در دولت سازندگی که تعدیل اقتصادی و آزادسازی محور شد آنها فراموش شد.

وی تاکید کرد: در سال 74 حق انتخاب نداشتید و شبانه مجمع تشخیص قانون مبارزه با قاچاق ارز را تصویب کرد و ماموریت داد در بازار کسانی که ارز داشتن را زندانی کنید.

نادران افزود: بنده به دلیل نقد سیاست های اقتصادی دولت احمدی نژاد 3 سال از صدا و سیما ممنوع التصویر شدم.

 

 

 

/ 7 نظر / 9 بازدید
پاتوق عمارها-ثامن گرافیک

سلام علیکم یعنی یه بچه حزب اللهی نیست؟! یه وبلاگ نویس اهل تحلیل نیست که بگه چرا دکتر جلیلی آره ، مگه چه کرده ؛ چرا هاشمی آره ؛ چرا قالیباف ؛ چرا لنکرانی ؟؟؟ ما باید تحلیل کنیم . آقا هم فرمودند سطح اطلاعاتتونو سایتا قرار ندید . نباید فقط گوشمون به اخبار باشه . باید روی این پازل تحلیل کنیم . کی؟ چرا؟ .................... چنانچه تمایل داشته باشید می تونید از این لوگوی گوشه نما توی سایت زیباتون استفاده کنید .................... حماسه سیاسی - حماسه حضور آگاهانه <script type=text/javascript src=http://anaammar.ir/wp-content/uploads/2013/05/hamaseh-l.js></script> ................... به ما هم سری بزنید منتظر حضور گرمتون هستیم ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ۞۞,ּּּּּ ּ ּ ּ ּ \____________________ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ۞۞,ּ ּ ּ ּ ּ ּ \¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ֹֹ\ ּ ּ ּ ۞۞ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּּ۞۞,ּּּ ּ ּ \ لبیک یا امام خامنه ای ּ ּ ּ۞۞ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּּ ּ ּּ۞۞ـּ ּ ּ ּ\__________________̲̲/_̲ ּ ּ ۞۞ּ ּ ּ ּ ּ ּ

محمد

انشالله خدا از شما قبول کند این انتقادات از هاشمی را ... ! خیلی بد است که آدم به هر دری بزند تا یک نفر را نفی کند. وگرنه انتقاد که به خودی خود خوب، بلکه واجب است، مشکل اینجاست که انتقادات شما شبیه آدمی نیست که از سر دلسوزی میخواهد رفیقش را اصلاح کند، بوی هجمه و تخریب می دهد، آفت این روزهای همه مردمان این سرزمین

محمد

سلام وبلاگ بنده از آدرس: cmj.persianblog.ir (چالش های مجازی) به آدرس: dehdari.blog.ir (وبلاگ سَـــبیل) منتقل شد. لطفا لینک بنده رو اصلاح کنید. ضمنا از بازدید و اظهار نظر دریغ نفرمایید. متشکر

عماد

سلام اخوی؛ چرا واسه انتخابات کار نمی کنی ؟وقت چرت زدن نیستا!!! یه سر به مطلب محمد سعید احدی مدیر مسئول خراسان با عنوانه «مهم است که هاشمی آمد اما مهمتر اين است که هاشمی چرا آمد» بزن بد نیست،بعد اگه دوست داشتی تحلیله خودتم بذار.منتظرم.یا حق

مصطفي بخشي

سلام. چرا آيت الله مصباح خود را هزينه مي كند؟! عنوان مطلب جديد وبلاگ شاهراه عدالت در خدمتيم. ياعلي

مانی

اگر امکانش هست دلایل خودتان را برای اینهمه توهین و بداخلاقی ها نسبت به آقای هاشمی را بفرمایید..آیا شما نبودید که به آن وسعت از آقای احمدی نزاد پشتیبانی میکردید...والان هم باز همان رفتاری را که با هاشمی انجام دادید باز دارید با احمدی نزاد انجام میدهید.واقعا که شعور مردم را به بازی گرفته اید.امروز حمایتتان از آقای قالیباف و آقای ولایتی آغاز میشود و فردا باز به ایشان ناسزا میگوید..من هیچ انتظار پاسخی از شما ندارم فقط صادقانه بگوید دلیل این رفتارها چیست؟

به تو چه

خیلی مضخرفید! هم وبلاگتون هم خامنه ای و احمدی نژاد!