چه چیزی را انکار می کنید؟

بی تردید ، نه تنها این اولین باری نیست که عناصر استراتژیک سیاسی - امنیتی کاخ سفید و غرب ، به تایید عملکرد و اعلام حمایت از رفرمیست های ایرانی در کنار دیگر عناصر متمایل به غرب می پردازند و قطعا آخرین بار نیز نخواهد بود ، بلکه این حمایتها در آشار و نهان به اظهار حمایتهای تریبونی نیز محدود نبوده و امروز ، اتصال و ارتزاق عناصر رفرمیست پیگیر خطوط سیاسی غربی در کشورهای باصطلاح مشکل دار با غرب ، به منابع مالی و سیاسی وامنیتی غربی و خصوصا آمریکایی ،‌به یک حقیقت افشا شده بدل شده است.

عناصر رفرمیست ایرانی در خصوص این رویکرد کاخ سفید رویکردهای ویژه و متنوعی را اتخاذ کردند. عمده این رویکرد ها در سانسور خبری با سکوت خلاصه شده و تلاش نمودند تا با مسکوت گذاردن این حمایت آشکار غرب از آنان ،‌ از افشاگری و بی آبرویی و افشا شدن خط نفوذ بیگانه در ایران جلوگیری نمایند. بخشی دیگر نیز با بی اهمیت جلوه دادن موضوع ، تلاش نمودند تا واکنش های عناصر اصولگرا به این موضوع را نیز حنثی نموده و از گسترش آن جلوگیری کنند. تا جایی که بسخنگوی ستاد ائتلاف اصلاح طلبان در گفتگو با رجانیوز در پاسخ به پرسشی در همین زمینه ، آن را بی اهمیت معرفی نمود! برخی دیگر نیز با محکوم نمودن حمایت آمریکا ، این امر را برای بی آبرو کردن رفرمیست ها و علت آن را دشمنی کاخ سفید با رفرمیست های ایرانی و تلاشی برای آسیب رساندن به وجهه و خوشنامی آنان معرفی نمودند !!

این واکنش های خنثی و عمدتا مضحک در حالی صورت می گیرد که اصولا این عناصر در تحلیل های درون سازمانی و گروهکی خود بشدت از این حمایتها ابراز رضایت کرده و آن را نشانه گام برداشتن در مسیر درست معرفی می نمایند !

گذشته از مستندات و مدارک کاملا غیرقابل انکار از ارتباطات پنهان مادی و سیاسی عناصر رفرمیست وطنی که این روزها دردسرهای فراوانی را برای رفرمیست های ایرانی - که به مثابه اپوزیسیون در قدرت و سیاست ، در عرصه سیاسی کشور فعال هستند- ایجاد نموده ، چگونه می توان انطباق طابق النعل بالنعل سیاستها ، جهت گیری ها و در حقیقت ، گفتمان سیاسی و آرمانها و افق های این عناصر و کاخ سفید را انکار نمود ؟

شاید جدیدترین نشانه از منطقی بودن حمایت کاخ سفید از رفرمیست های ایرانی را بتوان در جلسه مناظره آقایان داوری و صالح ابادی در دانشگاه زنجان  مشاهده نمود. در این گفتگو ، طرف رفریست مناظره ، با شاهد آوردن از سخنان یکی از روسای جمهوری کاخ سفید - که در آن حضور رفرمیست ها در مصادر انتخابی را نشانه وجود آزادی در ایران خوانده بود !! - حضور رفرمیست ها در مصادر حکومتی - بدون توجه به اقبال یا عدم اقبال مردمی به آنان و سیاستهای اتخاذ شده - را به نفع نظام معرفی کرده و در اظهاراتی شگفت آور ، اعلام کرد که با انتخاب آقای خاتمی ، نگرانیهای غرب و خصوصا آمریکا از ایران برطرف شده و حتی غرب از تهدید علنی نظامی ایران دست برداشته است! بدنیست در اینجا به گوشه ای از اظهارات صالح آبادی ، عضو شورای سیاستگذاری حزب همبستگی توجه نماییم . وی در اظهاراتی عجیب ، نکاتی را که در حقیقت عذر بدتر از گناه بوده و نشاندهنده رفع نگرانیهای غرب از ایران اسلامی و انقلابی و ایجاد توهم مهار شدن این نظام با حضور این عناصر در مصادر سیاسی و امنیتی ج.ا.ا است را ، نشانه ارزنشد بودن حضور این عناصر در این مصادر معرفی می کند. وی ، علاوه بر آن ، عذرخواهی موهوم رئیس دولت رفرم از آمریکا را مایه تولید عزت برای کشور معرفی کرده و نشانه های خاطرجمع شدن شیطان بزرگ از مهار جمهوری اسلامی ایران را ، برای کشور ما نشانه های خوبی می داند:

صالح آبادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: زمانی که خاتمی بر سر کار آمد تمام موشک‌ها و پایگاه‌های نظامی آمریکا آماده شلیک به مراکز نظامی و اقتصادی کشور بودند و مقامات عربستان به ایران هشدار دادند که یا باید سیاست خود را تغییر دهید و یا منتظر عواقب آن باشید. هنگامی که انتخابات دوره هفتم ریاست جمهوری برگزار شد، بیل کلینتون، رییس جمهور دموکرات آمریکا گفت "با برگزاری این انتخابات متوجه شدم در ایران آزادی وجود دارد" چون با انتخاب خاتمی روش تهدید، تهاجم و درگیری نظامی پنتاگون و کاخ سفید به سیاست گفت‌وگو و تعامل تبدیل شد و در پی این تغییر روش از سوی آنان، خاتمی طی مصاحبه‌ای با شبکه CNN که بسیار هم تاثیرگذار بود با دلجویی از مردم آمریکا عزت را برای کشور آفرید. این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: چگونه هنگامی که بیل کلینتون پای سخنرانی خاتمی در سازمان ملل می‌نشیند و در پایان برنامه نیز منتظر گفت‌وگو با خاتمی می شود اما خاتمی به دلیل فشار گروه‌های داخلی نمی‌تواند مذاکره نماید، این عزت نیست، در حالی که در سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل نه تنها بوش پای صحبت ایشان نمی‌نشیند بلکه سالن را هم ترک می کند و علیرغم درخواست‌های مکرر مذاکره، مناظره و ملاقات با کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا جوابی نمی‌شنود، این عزت است؟ عضو شورای عالی حزب همبستگی تصریح کرد: در زمان دولت خاتمی هیچ قطعنامه‌ای توسط شورای امنیت علیه ایران در قبال مساله انرژی هسته‌یی صادر نشد.

گذشته از آنکه این سخنان بروشنی از مشی ذلت گرایانه این عناصر سیاسی و تلاش آنان برای رفع همه نگرانیهای غرب از ایران حکایت دارد و اصولا هیچ تناسبی با معیارهای انقلاب اسلامی و گفتمان امام راحل (ره) در ظلم و استکبار ستیزی ندارد و بیانگر مغایرت معیارهای فکری این عناصر با معیارهای انقلاب اسلامی و تناسب آنها با نیازهای استراتژیک و فرامزی کاخ سفید دارد ، سند روشنی بر اعتراف این عناصر بر دقیق و بجا و درست بودن حمایت کاخ سفید و رصایت آن از این عناصر است.

برای اطلاع این عناصر زبون و ترسو که به تعبیر ظریفی ، شبها با عینک دودی و با آهنگ پلنگ صورتی بخواب رفته و با صدای ترکیدن آدامس کودک همسایه ، از ترس حمله هوایی به پناهگاه می پرند باید گوشزد کرد ، این روزها روز رسوایی ایشان در جامعه و در میان ملت انقلابی و اسلامی ایران است و خواب پریشان تسلط مجددا آمریکا بر منافع ملی ایران ، هرگز تعبیر نخواهد شد.

پی نوشت :

این بحث کمتر از ده دقیقه پس از انتشارش موجب یک مناظره بین من و یکی از دویتان خوب شد. می توانید اینجا این مناظره رو بخونید.

/ 0 نظر / 24 بازدید