همکاران ایرانی احمد شهید

خبر اعمال محدودیت های مختلف فرهنگی و اجتماعی علیه مسلمانان در فرانسه چیز جدیدی نیست. محدودیت حجاب ، محدودیت آموزش و تعلیم، محدودیت نشر و مواردی از این دست ، اموری هستند که همیشه در فرانسه ، این مهد دموکراسی مدرن غربی ، مشاهده می شود و بارها رخ داده است. به طوری که به یکی از اخبار عادی و کم حساسیت بدل شده .

وقتی احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد تلاش می کند تا با اتکاء به گزارشات عناصر اپوزیسیون ایرانی دست به زمینه سازی برای چیزی به اسم محکومیت ایران در زمینه حقوق بشر شود ، فراموش می کند که کشوری که رهبری جریان سازی حقوق بشری ایران را برعهده دارد، تا خرخره در نقض حقوق بشر غربی غرق است، اما ایران از منظر فقه و حقوق اسلامی مرتکب هیچ نقض سیستماتیک حقوق بشر نیست و اگر مشکلی در زمینه ی نقض حقوق مردم در نهادهای عمومی و خصوصی مشاهده شود ، حاکمیت خود اولین مدعی رفع آن است.

احمد شهید، نقض حقوق بشر غربی را در ایران رصد می کند. بگذریم که حقوق بشر غربی نیز در بسیاری از مولفه ها با حقوق بشر اسلامی سازگاراست و تا اگر از نظر معنا و مفهوم و محتوا در بسیاری گزاره ها همخوانی نداشته باشد، لیکن صورت بخش زیادی از گزاره ها با حقوق انسان در اسلام شباهت دارد و به این لحاظ ، رصد نقض سیستماتیک حقوق بشر غربی در ایران نیز امری بسیار مشکل است. سانسورنشر و ممنوعیت نشر و جلوگیری از آزادی بیان نیز یکی از مولفه های حقوق بشر غربی است و اخیراً وضعیت اینترنت و دسترسی به پایگاههای آن نیز به عنوان یکی از مولفه های حقوق بشر غربی مورد توجه قرار گرفته است. بدین ترتیب، افرادی که در ایران ادعای محدودیت آزادی بیان و سانسور اطلاعات و دسترسی به داده های سالم توسط حکومت را مطرح می کنند، خواسته یا ناخواسته درحال همکاری با ادعای غربی در زمینه نقض حقوق بشر سیستماتیک در ایران هستند.

حالا اگر افرادی ، رسما در جبهه معارض فرهنگی و سیاسی انقلاب اسلامی قرارداشته باشند که تکلیف آنان مشخص است. این افراد ، رسما جزو افرادی خواهند بود که آگاهانه هیزم زیر دیگ این ادعا را چاق می کنند و بارها اعلام کرده اند که در تلاش برای تقویت ادعاهای ضد حقوق بشری علیه ایران اسلامی هستند.

در این میان افرادی هستند که رویکردهایی کاملا ضد دینی و ضد اخلاقی را نیز تعقیب کرده و در تجمعیت روحیات ضد اسلامی نمونه های درخور توجهی هستند . جالب است که این افراد ، از وقوع تحریم های مختلفی که علیه کشئورمان به بهانه ی ایجاد فشار بر مردم صورت می گیرد، هرگز ابایی نداشته و حتا از آنها ابراز خوشحالی هم می کنند. در بحث های بعدی، برخی از این افراد را به جامعه رسانه ای و نخبگانی کشورمان معرفی خواهم کرد.

پی نوشت : بیشتر در مورد احمد شهید در باشگاه خبرنگاران جوان

/ 1 نظر / 9 بازدید
عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/20218 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی