به بی بی سی حق بدهیم !

موضعگیریهای بی بی سی شکل بسیار صریح و تندی گرفته و از فریم کلی بی بی سی که معمولا تلاش می کند تا با هدایت نرم صحنه ، خروجی را به سمت مطلوب خود هدایت کند خارج شده است که جای تامل و بررسی فراوان دارد. حتما وضع انتخابات دیروز در این مسئله بی تاثیر نبوده است چون بی بی سی بشدت از امروز بر بی اهمیت بودن انتخابات و عدم وجود انتخابات آزاد - البته بازهم از زبان مخالفین جمهوری اسلامی - تاکید می کند.

جالب آنکه در میان موضعگیریهای منتشره در بی بی سی ، تعدادی از آنها مربوط به عناصر سلطنت طلب ، چریک فدایی ها و جریاناتی است که سطح خروجیهای آن را در حد رسانه های لس آنجلسی پایین کشیده و بنظر می رسد با این وضع ، با پیشرفت صحنه ی منازعه ی ایران و غرب ، دو سر ماجرا یعنی لس آنجلس و لندن به هم خواهند رسید !

برخی از خروجیهای بی بی سی فارسی حاوی این جملات است :

* ملیحه محمدی فعال سیاسی و روزنامه نگار مقیم آلمان است.

این انتخابات یکی دیگر از نقاط عطف تاریخ سیاسی ایران و زمینه ساز تحول درون زایی همچون رویداد دوم خرداد خواهد بود. با این تفاوت که از دل آن تحول، یک تعبیر امروزین و دموکراتیک برای حکومت کردن و یک شیوه برای مبارزه سیاسی به عرصه درآمد، و این بار نگاه تازه ای به حکومت مداری رسمیت می یابد که با قرائت کنونی آن یعنی "ذوب در ولایت" متفاوت و خود محل چالش های تازه ای خواهد بود.برد و باخت هر کدام از دو نیرو، یا حتا برآمدن ترکیبی از این دو، به مثابه تعیین تکلیفی برای اپوزیسیون به ویژه در کسوت جنبش سبز خواهد بود و سمت و سو و روش های تازه مبارزاتی آن را مشخص تر و مفهوم تر می کند. از سوی دیگر یک ذهنیت نیرومند در میان بخش هایی از اپوزیسیون وجود دارد که می گوید: مبارزه موجود در اردوی اصولگرایان اگر ساخته و سفارش حکومت نباشد، این هست که حکومتیان به فال نیک اش گرفته و در قامت آن فریاد رسی را می بینند که با استفاده از آن، می توانند از بار رسوایی یک انتخابات بی رمق و بی حریف بکاهند و در عین حال بار دیگر نتیجه مطلوب خود را مهندسی کنند.من با بخشی از این تحلیل و برای رسیدن به نتیجه بالا موافقم. یعنی حکومت در شکل مرکزی آن که بیت رهبری باشد، بی آنکه خود پیشاپیش خواستار بروز چنین تنشنجی در درون بوده باشد، باید به سادگی به این نتیجه برسد. این یک سیاست روشن فرصت طلبانه است که حکومتی مانند ایران آن را از دست نخواهد داد.

با این حساب باید از این خانم پرسید آیا صحنه ی بیش از 65 درصدی مشارکت در نتیجه ی رقابت بین اصولگرایان شکل گرفته ؟ با این حساب آمدن یا نیامدن ضد انقلاب چه تاثیر ویژه ای در حجم رای و شکل دادن به آنچه که وی " رسوایی انتخابات بی رمق و بی حریف " نامیده داشته است ؟!

تناقض در کمتر از چند پاراگراف چیز جالبی نیست !

/ 11 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امید

با سلام از وب شما بازدید شد موفق باشید در وب خودم لینگ شدید افتخار بازدید از وب اینجانب را عنایت فرمائید [گل]

سرباز سایبری

سلام عااااااااااااااالی بود . اگه مایل به تبادل لینک باشید خبرم کنید ممنونم

حمید

شـــب از چشمـــان سبـــز بـــــاغ پـر زد سحـــر عطــــر اذان پـــاشيد هــــر سـو بـــه روي جـــانمــــازي از گــــل ســــرخ نمـــــاز صبـــــح مــــي‌خــــوانــد پـرستو نشستــه قطــــــره‌هــــاي روشــــن آب بــــــه روي گـــــونـــه‌هـايش مثل شبنم دو چشمش آسمــاني خيس و ابريست كـــه مي‌بــــارد از آن بـــــاران نــــم‌نـــم گــــــل قـــــــرآن ميـــــان دستهـــــايش گلـــــي بـــــا برگهــــاي سبـــــز و زيبــا پـــــرستو زيـــــر لــب مــي‌خـوانـــد آرام دوبـــــــاره ســوره‌هــــاي كوچكــــش را دوست خوبم سلام.وب خوب و پرمحتوایی دارید.از این بابت به شما تبریک میگویم و امیدوارم همیشه موفق باشید.از وبلاگ قرانی بنده حقیر با نام ستوده دیدن کنید و نظر خودتون را به یادگار برای من بگذارید.اگه تمایل داشتید با هم تبادل لینک داشته باشیم.منتظر حضور گرم شما هستم.پیروز باشید

ا-ب

مطالبی که نوشتید کوچکترین ارزش تحلیلی ندارد. چطور همیشه خدا رسانه های بیگانه و خارج نشینان دروغگو و سیاه نما هستند ولی اینبار شده اند بلندگوی حقیقت گویی؟! انتصابات نمایشی امسال بی رونق ترین و مصنوعی ترین انتصابات در تمام این سی و چند سال بوده و تنها شرکت کننده و همچنین برنده آن آقای سید علی خامنه ای است. نه 65درصد و نه 98درصد دیگر مردم اهمیتی نمیدهند همه میدانند مرغ یه پا دارد و دیکتاتوری و پوفیوزی حزب الله در دنیا بی همتاست.

سلام اولين بار كه وبلاگت ميبينم نوشته هات خوبند اما به من حق بده كه بهت شك كنم خلاصه كنم با اين عكس هايي كه گذاشتي من نميتونم باور كنم كه نگراني اجتماعي داري شما خودت تبليغ كار اونا را كردي با يه زبان ديگه در خوشبينانه ترين حالت من فكر ميكنم كه دغدغه بازديد كننده از وبلاگت را هم داري و اين عكسها را براي افزايش آمارت گذاشتي به هر حال كارت درست نيست

ا-ب

من مطلبی را از هیچ رسانه ای نقل نکردم که نمایاننده حقیقتگویی یا دروغگویی آن باشد این شما هستید که مرتب در پی تحلیل بی بی سی و امثالهم هستید. این که میگویید آن رسانه ها مردم را فریب میدهند باید گفت کمی برای شعور مردم احترام قائل باشید. خوب مردم رسانه های داخلی را دارند میبینند خارجی ها را هم اگر بتوانند شاید ببینند خوب این حق را به مردم بدهید تا خودشان قضاوت کنند که کی راست میگوید. شما لازم نیست برای مردم تعیین تکلیف کنید که فلان رسانه دروغ میگوید یا راست.

محمد

سلام وب پر محتوایی دارید امیدوارم در کارتان بسیار موفق و کوشا باشید

عالم آدم ها

سيد حسن نصرالله: بايد خودمان را آماده كنيم كه در روز قيامت پاسخ بدهيم براي قدس چه كرده‌ايم؟! ********** تا قدس با ما همراه باشید گزارش‌هايي خواندني از پشت صحنه كاروان جهاني الي بيت‌المقدس + جشنوراه وبلاگي مرتبط با كاروان را در www.alquds.ir بخوانيد! به بهانه حرکت بزرگ و جهانی کاروان «الی بیت المقدس» از سه قاره بزرگ جهان به سمت نزدیک ترین نقطه به بیت المقدس جشنواره وبلاگي «قدس، شهر خدا» برگزار میشود : http://alquds.ir/mouj/ هرچند که نمیتوان با این کاروان به سمت قدس همراه شد اما میتوان در جبهه مجازی در این امر خطیر یاریگر بود نصرت كنيد!

عالم آدم ها

سيد حسن نصرالله: بايد خودمان را آماده كنيم كه در روز قيامت پاسخ بدهيم براي قدس چه كرده‌ايم؟! ********** تا قدس با ما همراه باشید گزارش‌هايي خواندني از پشت صحنه كاروان جهاني الي بيت‌المقدس + جشنوراه وبلاگي مرتبط با كاروان را در www.alquds.ir بخوانيد! به بهانه حرکت بزرگ و جهانی کاروان «الی بیت المقدس» از سه قاره بزرگ جهان به سمت نزدیک ترین نقطه به بیت المقدس جشنواره وبلاگي «قدس، شهر خدا» برگزار میشود : http://alquds.ir/mouj/ هرچند که نمیتوان با این کاروان به سمت قدس همراه شد اما میتوان در جبهه مجازی در این امر خطیر یاریگر بود نصرت كنيد!