آغاز دولت عدالت ، مهرورزی ، خدمتگذاری و پيشرفت

احمدي‌نژاد در مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري:

دولت اسلامي بر چهار اصل عدالت ، مهرورزي ، خدمتگزاري و پيشرفت تاكيد خواهد داشت

خبرگزاري فارس: رئيس جمهوري اسلامي ايران در مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي تاكيد كرد:دولت اسلامي بر چهار اصل بنيادين عدالت مهرورزي خدمتگزاري و پيشرفت تاكيد خواهد داشت.

 

به گزارش خبرگزاري فارس متن كامل سخنان محمود احمدي نژاد رئيس جمهور منتخب در مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري كه صبح امروز چهارشنبه در حسينيه امام خميني برگزار شد،به اين شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

اللهم عجل لوليك الفرج و النصر واجعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدين بين يديه

حمد و ستايش خداي سبحان را كه تحول احوال و دگرگوني‌ دلها جز به اشارت او ميسر نيست.

درود خداوند بر پيامبر رحمت حضرت ختمي مرتبت و ائمه هدي عليهم‌السلام به ويژه قطب عالم امكان و واسطه غيب و شهود حضرت ولي عصر (عج) وارث همه انبياء و اولياء كه حكومت عدل را در زمين مستقر خواهد كرد.

رحمت و رضوان پروردگار نثار روح بلند و ملكوتي حضرت امام خميني كه با قيام خود دين را زنده كرد، گرد مظلوميت از سيماي تابناك اسلام زدود و عزت و شرف مسلمانان را به آنان بازگرداند.

و سلام بر شهيدان، جانبازان، آزادگان و رزمندگان سرافراز و خانواده‌هاي معزز آنان كه استقلال و آزادي و عزت امروز ايران مرهون جانفشاني و فداكاري آنان است. پيروزي انقلاب اسلامي در بهمن 57 سرآغاز زنجيره‌اي از اعجاب آفريني‌هاي مردمي بود كه به شهادت تاريخ هرگز در برابر حاكمان مستبد و دشمنان متجاوز ساكت ننشسته و تن به ذلت نداده‌اند. حوادث 27 سال گذشته ايران گوياي حيات، بيداري و هوشمندي ملتي است كه هر زمان به اقتضاي حال دست به كاري زده كه شگفتي و تحسين جهانيان برانگيخته است،همچنانكه حضور آگاهانه و پرمعناي خيل عظيم مرد و زن ايراني در دو مرحله انتخابات نهم رياست جمهوري باطل السحر همه توطئه‌ها و وسوسه‌هايي شد كه از جانب بدخواهان ملت ايران القا مي‌گردد.


مشاركت قريب 60 ميليون نفر در دو مرحله انتخابات نشان داد هيچ عاملي مانع از حضور پرصلابت مردم در دفاع از انقلاب ارزشها و نظام برآمده از اراده آنان نبوده و از اين پس نيز نخواهد بود. اينجانب اين حضور پرشور را ارج نهاده و ضمن حمد و ستايش پروردگار، خاضعانه و صميمانه از ملت عزيز ايران تشكر مي‌كنم. در محضر شريف رهبر بزرگوار و عزيزان حاضر در اين جمع به ملت بزرگ ايران عرض مي‌كنم كه دولت اسلامي برآمده از اراده مردم در اين دوره بر چهار اصل بنيادين كه تجلي پيام مردم در اين انتخابات است تاكيد خواهد داشت.

1 - اصل اول عدالت گستري
-----------------------------

اقامه عدل و قسط، اعلي مقصد انبيا و اوليا و آرزو و آرمان همه آزادگان جهان است. اگر عدالت بيايد ظلمت،بي‌عدالتي و تبعيض و ظلم رخت برخواهد بست. مردم با شهد عدالت كه محبوب خداست كام جانشان شيرين مي‌شود و با حقيقت پيوند مي‌خورد. راه گم كردگان با رايحه عدالت به راه حق برخواهند گشت.


اين دولت به تبعيت از فرهنگ ناب اسلامي و با توجه به مطالبات عمومي با همه توان در جهت بسط عدالت در همه عرصه‌ها خواهد كوشيد،عدالت در توزيع فرصتها و امكانات، تخصيص منابع براي مناطق مختلف به نسبت محروميتها و استعدادها و ظرفيتها، رفع فقر و مبارزه با تبعيض و فساد در سازمان اداري سرلوحه اقدامات دولت خواهد بود.
راهي پرفراز و فرود در پيش است كه توفيق آن در گرو قيام همگاني و تن دادن به لوازم اجراي عدالت است.


در عرصه بين‌المللي آنچه از منازعات و جنگها و تجاوزها و حق‌كشي‌ها ديده مي‌شود نتيجه بي‌عدالتي است. امروز كام جهان تشنه عدالت است. عدالت ضامن صلح پايدار است. با عدالت است كه حق ملتها، محرومان مستضعفان و مظلومان استيفا مي‌گردد.


تبعيض و برخوردهاي چندگانه در روابط خارجي و بين‌المللي، بستر هرگونه تفاهم و همكاري را از بين مي‌برد و ملتها چنين رفتاري را در مناسبات جهاني بر نمي تابند. اعمال استانداردهاي تبعيض‌آميز و برخوردهاي چندگانه با ملتها و برخورداري دولتهاي خاص از حقوق و امتيازات ويژه در اقتصاد، سياست، علم و فناوري و محروم كردن ديگر ملتها از اين حقوق، از مظاهر بي‌عدالتي است.


ايران اسلامي بدنبال دستيابي همه ملتها به صلح پايدار در سايه عدالت همه جانبه است. عدالت بايد ملاك و ميزان حاكم در روابط بين‌الملل باشد. از اين رو عناصر تهديد جهاني از قبيل سلاحهاي كشتار جمعي، شيميايي و ميكروبي كه امروز در دست نظام سلطه است بايد برچيده گردد.2 - اصل دوم مهروزي با بندگان خدا
-------------------------------------

خداوند از رهگذار محبت بي‌منتهايش به محبوب خود حضرت ختمي مرتبت همه هستي را خلق فرمود.


اگر محبت و مهرورزي،مودت و برادري و احترام به حقوق يكديگر در جامعه پايدار شود،اختلافات،كينه‌ورزيها،بخل‌ها،حسادت‌ها، حق‌كشي‌ها و بي‌انصافي‌ها به طور كلي رخت برخواهد بست و خيرخواهي و ايثار و فداكاري جانشين آن خواهد شد.


چنين امري علاوه بر تاثيرات گسترده بر زندگي فردي و جمعي آحاد جامعه، پايه‌هاي وحدت و اقتدار ملي را نيز تقويت خواهد كرد. دولت با اتكا به فرهنگ ديني و ملي كه اساس آن بر عشق و محبت استوار است،تمام هم و غم خود را در ترويج روحيه برادري محبت و همبستگي بين اقشار مختلف مردم،صرف‌نظر از قوميت دين،مذهب و جغرافيا به كار خواهد بست.

3 - اصل سوم، خدمتگزاري به آحاد ملت
------------------------------------------

ما با اتكا به خداوند و با آرمان خدمتگزاري، كار خود را شروع مي‌كنيم و با به كارگيري همكاران مومن،شجاع،كارآمد و مردمي همه توان خويش را به كار خواهيم بست تا در اين دوره، خدمتگزاري بي‌منت و پرافتخار به فرهنگ و منش پايدار،دولت و مديران در همه رده‌ها و سازمانها تبديل شود.

4 - اصل چهارم، تعالي و پيشرفت مادي و معنوي كشور
----------------------------------------------------------
شايستگي‌ها و امتيازات ملت ايران، نظير پيشينه تاريخي،فرهنگ شكوهمند و پرافتخار،نشاط و اميد،شجاعت و هوشمندي از يك طرف و منابع عظيم انساني،ثروتهاي فراوان مادي و معنوي، موقعيت سياسي و جغرافيايي و دستاوردهاي علمي و فني از جانب ديگر،فرصتي كم نظير را فراهم آورده است.اميد است با مجاهدت،عزم،مشاركت و نظارت مستمر ملي و تلاش بي‌وقفه، عالمانه و شجاعانه مردم به خصوص جوانان عزيز و پشتيباني همه جانبه دولت خدمتگزار و ساير قوا،راه ترقي و تعالي به سرعت طي شود و قله‌هاي علم و معرفت و پيشرفت فتح گردد و ملت ما بر بام عزت جهاني بدرخشد.ملت ما شايستگي اين افتخار را دارد و به لطف خدا اين امري دست يافتني و شدني است.

اينجانب به عنوان خادم مردم همچنين خود را موظف مي‌دانم كه:

- حافظ استقلال و منافع ملي كشور و فرهنگ و آيين اسلام باشم.
- از حقوق شهروندي آحاد ملت ايران در داخل و خارج دفاع كنم.
- عرصه‌هاي فعاليت سالم را تقويت نموده و فرصت رشد و خلاقيت و تعالي را براي همه تا حد امكان فراهم آورم.
- رفع مشكلات موجود جوانان رشيد و عزيز و توجه جدي به محرومين و اقشار ضعيف را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار دهم.
- از عزت و حقوق ملت ايران در عرصه‌هاي جهاني دفاع نمايم.
- در راه وحدت و همدلي ميان كشورهاي اسلامي و دفاع از كيان امت اسلام بكوشم.
- آرمان عدالتخواهي،صلح‌طلبي و تهديد زدايي ملت ايران را در عرصه بين‌المللي پي‌گيري كنم.

در اينجا لازم مي‌دانم مراتب احترام و ارادت خود را به حضور خلف شايسته روح‌خدا، پيشواي انقلاب حضرت آيت‌الله خامنه‌اي كه عبور كشور و ملت از عقبه‌هاي دشوار حوادث ساليان اخير، بدون رهنمودهاي راهگشاي ايشان ناممكن بود، اعلام دارم. اينك از جايگاه خادم جمهور و به عنوان قطره‌اي از اقيانوس بيكران ملت ايران و به شكرانه فرصتي كه براي خدمتگزاري فراهم آمده است، پيشاني سپاس به درگاه پروردگار بزرگ مي‌سايم و در پيشگاه رهبر فرزانه و ملت شريف پيمان مي‌بندم كه حق اعتماد و اميد چنين مردمي را با خدمت صادقانه به جاي آوردم و با احساس مسئوليت و پايبندي به اسلام و آرمانهاي امام و انقلاب و التزام به قانون اساسي،حق اين امانت بزرگ را ادا كنم. براي تحقق اين مهم به عنايت حق تعالي و توجهات اما حاضر حضرت ولي عصر (عج) و دعاي خير همه مردم و پشتيباني و هكاري همگان به ويژه علما،انديشمندان،محققان،نخبگان و اساتيد و معلمان كه چشم و چراغ ملتند و همه پيشرفتها و موفقيتها مرهون تلاش و مجاهدت ايشان است،توكل و توسل مي‌جويم و استمداد مي‌طلبم.
همچنين از زحمات روساي جمهور و دولتهاي گذشته كه دستاوردهاي امروز رهين زحمات و تلاشهاي بي‌وقفه آنان است، به ويژه جناب حجت‌الاسلام و المسلمين آقاي خاتمي و همكاران ايشان در دولت هشتم و نيز روسا و دست‌اندركاران محترم ساير قوا و فرماندهان محترم ارتش، سپاه، بسيج و نيروي انتظامي، به نام ملت تشكر و قدرداني مي‌كنم.
خدايا تو شاهدي كه جز براي اعتلاي دين تو و خدمت به بندگان تو قيام نكرده‌ايم،پس در اين راه پرخطر از آفات قدرت و خودخواهي و فزون طلبي مصونمان‌دار،خدايا ما را در راه خدمت صادقانه به ملت شريف ايران و ايفاي وظيفه و پاسداشت اين امانت بزرگ موفق بدارد.
خدا به ملت ما عزت،سعادت و سلامت و پيشرفت و تعالي كرامت بفرما و رهبر ما را در ظل عنايت خود حفظ كن.
خداوندا همه را مشمول ادعيه حضرت ولي عصر (عج) قرار بده
والسلام عليكم و رحمه‌الله

/ 20 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . جناب اسير جعلی ! اشتباه نکن . هرکه از ما بد بگويد اگر منظورت انتقاد است ، اتفاقا دوست ماست. اما اگر از آمريکا خوب بگويد حتما دشمن ما است. البته ما خودمان از آمريکا انتقاد می کنيم . اگر اين يعنی بد گويی ، خب همين است ديگر. منطقت عين منطق شخص بوش است. ادعای اسارت در جبهه نبرد عليه آمريکا می کنی ؟ زهی خيال باطل ! بوش هم می گفت هرکس با ما نيست عليه ماست.خواب ؟! :)) چه کسی دم ازر خواب بودن می زند ! کسی که هم خود خواب است وهم با سوء استفاده از نام بسيج و بسيج و جبهه و جبهه ای در صدد تخمير ذهن مردم است. دوران سوء استفاده از نام مقدس بسيج و جبهه و رزمندگی و اسارعت عليه همين مفاهيم بسر آمد و قطار رفت. دير آمدی. تو خدا را از کجا شناختی ؟ دين مگ عرب و عجم سرش می شود ؟ مگر در نيويورک مسلمان نيست‌؟ مگر در فرانسه نيست ؟ مگر در مالزی نيست ؟ مالزيايی هم عرب است که اذان می گويد ؟ بچه ناف نيويورک عرب است که قرآن می خواند ؟ بچه فرانسوی حافظ احاديث رسول مکرم اسلام عرب است که حديث می خواند ؟ آن جوان استراليايی مسلمان که روحانی شيعی شده ، عرب بوده ؟ چرا از حثار قوميت ها و قبيله ها بيرون نمی آييد تا مرزهای عقايد را درک ک

پاسداران

چی شد ؟ جاماندی ؟ د يالاا !

پاسداران

بسم الله . حسابی جاماندی ها ! :))

پاسداران

کجايی ؟ :))

پاسداران

بسم الله . نيستی تندر ! :)) کجايی پسر ؟ د ياللا ! :))

پاسداران

بسم الله . تندر تندر ابوذر ؟ کجایی پسر ؟ صدات در نمياد ؟ از نفس افتادی ؟ بلنشو بجنب پسر ؟ اسپمبر اينقدر بی حال ؟ :))

پاسداران

بسم الله . تندر باد بزن بدم خدمتتون ؟ تندر ! هه ! بازدم بچه دوم ماهه هم نيست !

پاسداران

بسم الله. اين حدود ۴۰ کامنت تکراری و هرزنامه ای که نوشتی کجاست تندر ؟ بعدا بيا بنويس. می دانی ماها را موقعی که متولد می شويم رسته می زنند ؟ يعنی تخصص ما را مشخص می کنند ؟ من را نوشته بوده اند تخصص ؟ دوباله رفتن رو اعصاب ضد انقلاب ! :))

پاسداران

بسم الله . ارشام يا خوناشام ؟ اسمت تو ليست مسئولان ساواک نبود ؟

پاسداران

بسم الله . وقتی ضد انقلاب کم می اورد فحش می دهد . بنا براین باید ای لزر پاک شدن فحش هایش بنشیند . تمامی این کامنت ها بخاطر داشتن ماهیت جنگ روانی وفحاشی الوات گونه علیه اسلام ، پاک شدند.