با نیما اکبرپور کاملا موافقم

نیما اکبرپور ،‌ دوست سابق اینجانب و همکاری فعلی رسانه ی سازمان جاسوسی خارجی انگلیس یعنی MI6 ، در صفحه فرندفید خود نوشته است که :

خوب این کاملا تلقی درستی از وضع لیبی است. و اما وضع مردم تونس و مصر نیز از این بهتر نبوده است. با مقایسه کوچکترین حوادث در تهران که با هجوم دوربین های موبایل مواجه می شود ، و مقایسه تندترین حوادث در مصر و تونس که تک و توک در دست مردم موبایل در حال تصویربرداری می بینی باید درک درستی از این موضوع پیدا کرد.

وقتی در پایتخت مصر ، بخش مهمی از مردم ، شاید یک چهارم جمعیت ، در گورستانها زندگی کنند و درامد روزانه آنها کمتر از 2 دلار باشد ( و مخارج روزانه شان را آن وقت حساب کن ! ) معلوم است که ضریب نفوذ  اینترنت در این کشورها چقدر و میزان کاربری آن میان مردم چقدر است .

اصولا اینترنت ابزار اعمال سیاستهای معارض شده است و مصلحت غرب در گسترش این ابزارها در این کشورها نبوده است. تونس که مرکز برگزاری بسیاری از همایشها و سمینارهای بین المللی غربی در موضوعات مورد علاقه آنها مثل جامعه اطلاعاتی و موضوعات مشابه است ، در این زمینه در چه مرحله ای قرار دارد ؟

وقتی رئیس مجلس ایران می گوید آقای مبارک فکر کرده است با کنترل اینترنت و فیلترکردن سایتها کاری می تواند در مقابل براندازی از پیش ببرد ، برای این است که کاملا راست می گوید . و وقتی اپوزیسیون ایرانی مدعی می شود که همین گزینه در مورد ایران صادق است ، بخاطر همین بی مطالعه بودن که جزو فرهنگ ذاتی اپوزیسیون ایرانی است ، به خطا رفته است.

روشن است که کنترل اینترنت و رسانه های در اختیار جریان معارضه قطعا در فعالیت های آنها اختلال ایجاد خواهد نمود. دوستان اپوزیسیون لا اقل به داده های روشنی مثل آنچه که نیما نوشته است توجه کنند.

/ 2 نظر / 99 بازدید
هابیل

بهتر هبه جای این‌که بنویسی این رو توی فرندفید منتشر کرده بزنی توی توئیتر این رو توی توئیتر زده و توی فرفر هم بازنشر شده اتوماتیک. توی عکس‌ هم معلومه

من یک مسافرم

سلام آقای اکبر پور بخشی از مطلب اخیر وبلاگی من رو بدون اجازه، توی سایت بیبیسی کپی کرده اگر باهاش در ارتباط هستید، لطفا بگید برداره مطلب من رو!