نقش بهزاد خان در رد صلاحيت مصطفی خان

بسم الله .

حتما اين اخبـار را که از شريف نيوز و سايت خط نهم است مطالعه کنيد
نقش بهزاد نبوی در رد صلاحیت معین


سایت خبری «خط نهم» امروز نوشت: «همانگونه كه قبلا نیز برخی منابع خبری از جمله «خط نهم»  اعلام كرده بودند، ارسال چند نوار از اظهارات خصوصی مصطفی معین توسط یكی از منسوبین به هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان موجب رد صلاحیت قطعی معین شده است.

مصطفی معین در این اظهارات خصوصی كه در جمع اعضای مركزیت سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشاركت بیان شده بود سخنان تندی را علیه اركان نظام بر زبان آورده بود ، اما نكته جالب نحوه دسترسی مهدی هاشمی رفسنجانی به این نوارها ست.

در جلسه ای كه بهزاد نبوی و مهدی هاشمی داشته اند ، مهدی هاشمی از احتمال رد صلاحیت نشدن معین اظهار نگرانی كرده و به نبوی می گوید در صورت تایید معین شما قادر به حمایت رسمی از هاشمی نخواهید بود و چون معین رای چندانی ندارد بازنده میدان معرفی خواهید شد.

در پاسخ به این تحلیل بهزاد نبوی از وجود نوارهایی از اظهارات تند معین علیه اركان نظام خبر می دهد و فردای جلسه این نوارها را از طریق یك عضو سازمان برای مهدی هاشمی می فرستد و او نیز این نوارها را به شورای نگهبان ارسال می كند.

لحن معین در این نوارها به گونه ای تند بوده كه اعضای شورای نگهبان هیچ حجتی برای تایید صلاحیت معین نمی یابند، جالب تر اینكه بر اساس آنچه كه در این نوار شنیده می شود، فردی كه صدای او به بهزاد نبوی شباهت دارد، مدام سئوالات و مطالبی را در خصوص اركان نظام مطرح می كند و مصطقی معین را به نوعی وادار می كند تا در باره این مسائل موضع گیری صریح كند.

در هر حال بهزاد نبوی و هاشمی رفسنجانی در مستندسازی پرونده رد صلاحیت معین نقش قابل توجه ای داشته اند، اما برای رد گم كنی مواضعی اتخاذ كرده اند که حاكی از ناراحتی آنان از این اقدام شورای نگهبان است.

نكته جالب دیگر اینكه بهزاد نبوی در مصاحبه دیروز خود با ایسنا درباره واكنش سازمان به رد صلاحیت معین، نگفته است كه در انتخابات شركت نمی كنیم بلكه اعلام نموده كه كنگره فوق العاده برگزار می كنیم.

برخی اخبار رسیده حاكی از آن است كه بهزاد نبوی در این كنگره قصد دارد اعضای سازمان و نیز حزب مشاركت را مجاب كند كه برای انتقام گیری از شورای نگهبان به خاطر رد صلاحیت معین، به جای آنكه در انتخابات شركت نكنیم باید در انتخابات شركت كرده و به هاشمی رفسنجانی رای دهیم چون اقتدارگرایان با رئیس جمهور شدن او مخالفند!»

همچنین این سایت اينترنتی از دیدار بهزاد نبوی و سعید حجاریان در این باره خبر می‌دهد و می‌نویسد: «پیش بینی دو روز پیش سعید حجاریان مبنی بر اینكه شانس پیروزی دكتر معین در انتخابات 9 درصد است، آخرین سیگنال برای پیوستن حزب مشاركت به اردوگاه هاشمی بود.

به گزارش خط نهم، بهزاد نبوی برخی اعضای اصلی حزب مشاركت را مجاب نموده تا علیرغم رد صلاحیت دكتر معین از حضور در انتخابات كنار نكشیده و برای رای آوردن هاشمی رفسنجانی تلاش كنند.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، بهزاد نبوی در دیداری كه با سعید حجاریان داشته به او گفته است كه بهترین حالت برای ما رد صلاحیت معین است و اگر او تایید شود ما با شكست سنگینی در انتخابات مواجه خواهیم شد چون دكتر معین هیچ جاذبه ای برای مردم ندارد و در نظرسنجی های سراسری فقط از محسن رضایی و مهرعلی زاده بالاتر است.

بهزاد نبوی از حجاریان خواسته است تا به نوعی بدنه حزب مشاركت را توجیه نماید كه پتانسیل های خود را به سمت هاشمی رفسنجانی كه امكان رای آوردن او زیاد است سوق دهند و از هرگونه موضع گیری مبنی بر تحریم انتخابات خودداری كنند.

بنا بر این گزارش، سعید حجاریان ضمن تاييد نظرات نبوی، به او گفته است كه من به نوعی زمینه‌چینی این موضوع را فراهم می کنم.

این گزارش حاكی است در همین راستا دو روز پیش كه بحث رد صلاحیت دكتر معین در محافل سیاسی به طور غیررسمی مطرح شده بود، سعید حجاریان در مصاحبه ای با ایسنا به جای آنكه واكنش سرسختانه ای در قبال رد صلاحیت احتمالی معین اتخاذ كند به خبرگزاری ایسنا اعلام كرد كه شانس پیروزی دكتر معین در انتخابات 9 درصد است.»

این پیش بینی در واقع اعلام پیش از موعد شكست دكتر معین حتی در صورت رد صلاحیت بود،  بدین ترتیب سعید حجاریان این سیگنال را برای بدنه حزب مشاركت ارسال كرد كه خیلی درباره ردصلاخیت احتمالی دكتر معین سرو صدا نكنید و آماده باشید تا از كاندیدای مقبول تر یعنی هاشمی رفسنجانی حمایت كنید.»

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

و در ادامه :

الكساند آندره – نويسنده مشهور فرانسوی – در گفت و گو با ليبراسيون ، ماهنامه صبح فرانسه در شماره 91 خود در مارس 1999 در تحليل اوضاع فرهنگی و مطبوعاتی ايران چنين اظهار نظر می كند : « من در هيچ جای دنيا و در هيچ انقلابی از انقلاب های تاريخ نديده و نشنيده ام كه روشنفكران يك جامعه در كشاكشی ويرانگر ، بنيان های پولادين جامعه خود را با پتك تحليل ها و رفتارهای سياسی در هم بكوبند؛ اما اين اتفاق بی سابقه در انقلاب اسلامی ايران در حال انجام است . »

بنقل از وبلاگ ايليا : http://tarblog.eilia13.com/

/ 16 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Ali

جدی اين شوخی‌های بامزه را باور کردی؟

پاسداران

بسم الله ! آدم به خوشمزگی ضد انقلاب جدا گير نمی آد . می آد ؟ آدم به باحالی ضد انقلاب ايرانی نوبره . نيست ؟ آدم به شيرين عقلی اصلاح ! طلبان ايران منقرض شده . نشده ؟ خوب. جناب حميد خان . اون موقعی که پات رو تو وبلا من گذاشتی بايد فکر اينجا را م کردی . من که رو ديوار اين وبلاگ تابلو زده بودم چرند بنويسيد فوری پاک می کنم . شخصيت درد گرفتی‌؟ می خواستی فحش زشت تو کامنتت نباشه. می خواهی بگويم که فحش اخلاقی نوشته بودی ؟ اين از اين ! . جناب سهيل خان را داشته باشيد که در مقابل بسيجی های منافق کش چه کلماتی استفاده می کند ! خوی منافقانه ! شايعه ! آفتاب حقيقت !! چشم بد بين ! تمام صفات لايقه خودشان رااينجا قطار کرده . برو . برو يادبگير که اين ادبيات به ضد انقلاب نيامده است. هروقت ستون پنجم منافقان و ضد انقلابها مردم را در سف شير و گوشت و مرغ و نان و اتوبوس و تاکسی راحت گذاشتند و دست از کار کردن روی مخ مردم برداشتند و دهانشان را در مورد انچه که گفته بودند آب کشيدند آنوقت بيايند و از آفتاب حقيقت دم بزنند . خفاش را چه به آفتاب ؟‌ و اما اين امير علی خان ! نــــــــــــه ! يعنی تو اگر جای وزارت کشور و شورای نگهبان بودی اون ي

saeed

خوب با شال لاتان بازی جواب می دی آدم حال می کنه. بی خودی ادا مدا در نمی آری نشون می دی چی هستی خوب همين هم خوبه.

آرش

من به کسی ایمان ندارم ابوذر. ایمان مال اهل ذوب در ولایت و اینهاست. معین حداقل خواست ماست نه حداکثرش.نه انتظار دارم که مشکلات مملکت رو حل کنن نه فکر میکنم اصلاً توانش رو کسی داشته باشه که چنین کاری رو بکنه. همون بدتر از اینی که هست نکنن خدا رو شکر میکنم. مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان. یه دولتی که شر نرسانه برا من کافیه. پس به معین رای میدم. البته این به این معنا نیست که معین حتماً رای میاره ولی به این معناست که ما تو این مملکت حداقل حق داریم به اندازه حداقل خواسته هامون کاندیدا داشته باشیم.

پاسداران

بسم الله . اولا ايمان هر مومنی است. هم مال مسلمان است هم مال کافر. ذوب در ولايت هم لفظی بود که معلوم نشد از کجا آمد. ولايت خودش ذوب در اسلام است. ديگر کسی چرا برود ذب در ولايت شود ؟ ذوب در اسلام باشيم ذوب در ولايت هم بوده ايم . اين حداقل خواست ، يعنی زير پا گذاشتن تمامی مقررات تاييد صلاحيت در نظام ج.ا.ا . يعنی قبول کردن جملاتی در رد اصل ۱۱۰قانون اساسی ، يعنی قبول کردن دست دادن رئيس جمهور آينده با موشه کاتساو ناکام از ريس جمهور قبلی ، يعنی قبول کردن از دست دادن انرژی اتمی توسط رئيس جمهور بعدی ، يعنی از دست دادن جزاير سه گانه توسط رئيس جمهور بعدی. ، يعنی خليج العربيه شدن خليج فارسی در صورت فشار غرب و آمريکا ، يعنی ... يعنی ... يعنی . چرا هی می گی حداقل انصافا بده داری ضلم می کنی ديگه. کثيف ترين مواضع را اين طرف حساب برای اينکه بزور رد صلاحيتش را از شورای نگهبان بگيره اظهار کرده تو می گی تاييدشه ؟ از خودش بپرس. ببين حالا که رهبری به شورای نگهبان اين نظر را داده حالش چطوره ؟‌

امیرعلی

بله اون مهدی موعود هم بايد حق شرکت داشته باشه. دموکراسی همینه، اگه مردم خواستند رای می‌دن. تازه اگر هم قراره فيلتری باشه نبايد شکمی و بدون قواعد باشه. بايد يک سری مرحله باشه که هرکسی دنبال کنه به همون نتيجه برسه. کاملا مشخصه که اين‌ها هيچ معيار ثابتی رو استفاده نکردن و صرفا از روی سليقه هرکسی خواستن رو فهرست کردن. امکان آماری اين‌که از بين ۱۰۰۰ نفر تنها ۶ چهره‌ی مشخص در بيايند اگر قواعد عادلانه و همه‌گير باشند نزديک به صفر است.

آرش

اگر اکثریت مردم موافق دست دادن رئیس جمهورشون با کاتساو یا به رسمیت شناختن اسرائیل هستند چرا که نه؟ اون خلیج عربی و بقیش رو هم میزارم به حساب عصبانیتت زیاد جدیشون نمیگیرم. ضمناً زیاد هم مطمئن نباش ابوذر. یک وقت دیدی واسه چهار یا هشت سال دیگه مجبور شدین اصلاحطلب هارو تحمل کنید. آمادگیش رو داری؟ البته این بستگی به عملکرد اصلاحطلبا تا روز انتخابات داره. اگر بتونن پایگاه اجتماعیشون رو بکشونن پای صندوق های رای هیچ بعید ندون که معین رئیس جمهور بعدی باشه. واسه چهار یا هشت سال دیگه.

Arash

ضمنن: همفکر های تو هم اگر میخوان رای بیارن باید سعی کنن اعتماد مردم رو جلب کنن. خواست های مردم رو درک کنن و بهشون احترام بگذارن. به آزادی های مردم احترام بگذارن و سعی در محدود کردنشون نکنن. نه اینکه دیگران رو رد صلاحیت کنن تا خودشون تنهایی با خودشون مسابقه بدن. نه اینکه جلوی خواست مردم ایستادگی کنن و صداهای مخالف خودشون رو با سرکوب و زندان خفه کنن. این راه خوبی برای کسب محبوبیت نیست. با این کارها تا ابد باید برای انتخاب شدن از حربه رد صلاحیت استفاده کنن.

پاسداران

بسم الله . ببين آرش جان اين موضوعات کاملا تکراری است ومن بشکل کامل و مبسوط تماما می دانس و اگر کسی هم شک دارد فقط کافی است به کامنت های موضوع اظهارات سحرخير مراجعه کند که همين بحث در گرفت مراجعه کند . ضمن اينکه بعيد می دانستم آقای معين را با آن کانديدای جالب ، مقايسه کنيد. احترام امامزاده دست متولی اش است. وقتی تو خودت با معين اين کار را می کنی وای بحال بقيه . ثالثا خوب است اين بحث های ما مال بعد از نامه رهبری است ! خامسا : اخوی چرا پا را روی سيم گذاشته ای ؟ يخه را ول کن :))

پاسداران

بسم الله . ببين آرش جان اين موضوعات کاملا تکراری است ومن بشکل کامل و مبسوط تماما به آنها پرداخته و پاسخ لازم را داده ام و بحث آنجا بسته شد و موضوع هم عوض گردید. این را شما می دانس و اگر کسی هم شک دارد فقط کافی است به کامنت های موضوع اظهارات سحرخير مراجعه کند که همين بحث در گرفت مراجعه کند . ضمن اينکه بعيد می دانستم آقای معين را با آن کانديدای جالب ، مقايسه کنيد. احترام امامزاده دست متولی اش است. وقتی تو خودت با معين اين کار را می کنی وای بحال بقيه . ثالثا خوب است اين بحث های ما مال بعد از نامه رهبری است ! خامسا : اخوی چرا پا را روی سيم گذاشته ای ؟ يخه را ول کن :))