نترسید ، نترسانید ، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

بسم الله .  

Kondoliza%20Rais113013.jpgاولین بار ، از طریق آفلاین یکی از بچه ها متوجه شدم که البرادعی آن جمله مخصوص در مورد پرونده هسته ای ایران را در گفتگو با شبکه هار بی.بی.سی گفته و آنهایی را که راه حل همه مسائل را در جنگ می بینند دیوانگان جنگ پرست توصیف کرده و البته گفته که منظورش بوش نیست. رایس هم مثلا عصبانی شده که " اوا این حرفها چیه می زنی ؟ یعنی ما مخ پنجیم که داریم برنامه ریزی می کنیم حمله کنیم ؟ اگه بوش نیست حتما منم دیگه "  اما وقتی من این آفلاین رو گرفتم ، یک جواب بیشتر نفرستادم . یادمه به فرستنده گفتم تروخدا بذار بیان . جون من بذار جنگ بشه تو رو جون هرکی دوست داری بگو حمله کنن. انگار ما وای میسسیم نیگاشون می کینم . یه چشمی ازشون دربیاریم تاریخی !  این را برای این نوشته بودم که بوی گند هماهنگ شده بودن این موضعگیریهای ضد جنگ دماغم را می آزرد. وقتی می بینم که البرادعی این را هم گفته که : من هر روز که بیدار می شود می بینم که صد شهروند بی گنها عراقی می میرند ؛ برایم روشن ایت که او دارد در مرتبه اول ،‌زور می زند که مردم را بترساند !

قبلا به برخی از بچه ها گفته بودم که این بازی مخالفت با جنگ با ایران که توسط بخش مهمی از اپوزیسیون براه افتاده چند علت فرعی دارد و یک علت اصلی.  

علت های فرعی را خودشان هم می گویند. علت اصلی را من علنی می کنم .  

آنها می گویند :

-          حمله به ایران به جمهوری اسلامی فرصت رادیکالیزم کامل می دهد.

-          آمریکا توان انجام کامل عملیات را ندارد وصرفا ضربات بر آمریکا شدیدتر خواهد شد

-          در این درگیری بجای حاکمان ، مردم مورد هدف قرار می گیرند!

-          منابع مالی وانسانی هدر می رود اما هدف تامین نمی شود

-          و ... !

Baradei6-thumb.jpgاما هدف اصلی ، یک چیز بیشتر نیست. من این تابلو های No War on iran را در دستان اپوزیسیون خیابان گرد ایرانی در خارج ، بجای آنکه بالاگرفته شده مقابل دولتهای غربی ببینم ، بالاگرفته شده در صورت مردم و دولت ایران می بینم . این تابلو ها بسوی ماست نه آنها. به این معنا که "خطر حمله جدی است. اینها می خواهند حمله کنند و ماهم فهمیدیم و حالا تظاهرات می کنیم تا بشما حمله نکنند. علت هم عملکرد شماست ! عملکرد خود را تصحیح و دست از مقاومت بردارید و تسلیم شوید " و به عبارتی گویاتر ، "کاری را که آنها می خواهند شمارا با زور اسحله به آن مجبور کنند ، شما خودتان بشکل مسالمت آمیز انجام دهید و .... !"  

حالا ، من توجه حضرات اپوزیسیون بی وجود ایرانی را به نظرسنجی اخیر زاگبی دعوت می کنم .  

زاگبی را نمی شناسید ؟

زاگبی اگر یادتان باشد همان موسسه ای است که در کنار گالوپ و چند موسسه دیگر ، با همکاری حضرات دوم خردادی در کشور دست به جمع آوری اطلاعات محرمانه برای دستگاه امنیتی و سیاست خارجی آمریکا زد و البته نتیجه اش این بود که سخنگوی کاخ سفید اعتراف کرد نتایج نظرسنجی نشان می دهد آمریکا باید تلاش بیشتری برای بهبود وجهه خود در خاورمیانه انجام بدهد.  

حالا همان موسسه ، از طریق – احتمالا – یک گفتگو و نظرسنجی تلفنی ، برای جلوگیری از تلفات مانند دفعه قبلی ! – آمده یک نظرسنجی کرده که چند آیتمش را برایتان نقل قول می کنم   

-          بیش از نیمی از مردم قائلند خاورمیانه باید توسط مردم آنها اداره شود ، هم از نظر سیاسی هم نظامی .

-          بجز کمتر از 10 درصد پرسش شوندگان ، مابقی معتقد بودند رژیم اشغالگر قدس غیرقانونی است و باید از بین برود.

-          حدود شصت الی 70 درصد مردم معتقدند هیچ درگیری نظامی بین ایران و آمریکا حداقل در دو دهه آینده واقع نخواهد شد.

-          صرفا یک ششم افراد شرکت کننده در پرسش ، قائل بودند که ایران در اعمال تحریم ها مقصر است.  

البته من قائلم نتایج این نظرسنجی بشدت بودار است. اما به همین اعترافات جان زاگبی و همکارانش هم می شود در بی اثر و اعتبار بودن بخش مهمی از تبلیغات غرب ، استناد کرد.  

بازهم این جمله امام راحل –ره- را با هم تکرار می کنیم . نترسید ، نترسانید ، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

/ 16 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مسلمان ايرانی

سلام جالب بود برا ما هم جا نگه دار بگذريم از اين که ما خودمون .... راستی چرا ما رو لينک نمی کنی ؟ بايد بيايی وب توی نظرات برام دليلش رو بگی؟! خداييش شاکی ام ديگه ؟ اخه تو چی ما شک کردی دايی؟ وگرنه همون کاری يو باهات می کنم که با وب قبلی کردم (بر وزن ده قبلی) منتظرتم ایشالا کربلا ببینمت يا حق

امين

سنی‌های منطقه به ايران بدبين‌اند. اينجا در انگلستان که من زندگی می‌کنم، بچه‌های پاکستانی و عراقی‌های سنی، می‌گويند که دعوای ايران و آمريکا دعوای زرگری است (political trick) و ايران هميشه بيشترين کمک را به امريکا می‌کند (مثلاً در عراق و افغانستان، حتی بعضی پاکستانی‌ها ادعا می‌کنند سپاه در جنگ عليه طالبان خودش وارد شده و بعد از نابود کردن طالبان زمين را به امريکايی‌ها که عرضه يا آشنايی با منطقه نداشته‌اند سپرده، که راست و دروغ‌اش با خودشان) و از آن طرف هم امريکا به ايران حال می‌دهد با تهديدهای توخالی قيمت نفت را بالا می‌برد و شور ملی را در ايرانيان تقويت می‌کند... ايران هم با تهديدات متقابل کشورهای خليج فارس را به ترس می‌اندازد و کلی پول نصيب کمپانی‌های اسلحه‌سازی امريکايی و انگليسی و فرانسوی می‌شود... گفتم که بدانی، چون کم‌تر برايت پيش می‌آيد که نظر يک مسلمان سنی را بشنوی اما اين‌جا من هر روز می‌شنوم.

محمد علی پناهی نژاد

اين بحث حمله به ايران خيلی بی معنی است البته ما که بدمان نميآيد يه حمله ای بشود شايد يه موشک تو سر و کلمون خورد و شهيد شديم اما نميشود (جنگ رو ميگم) به صدها دليل

دانشجو

محکوم می کنیم: سایت خبری امیر کبیر:شکنجه هشت دانشجوی زندانی پلی تکنيک به منظور اعلام عاملين انتشار نشريات در مهلت مقرر قاضی حداد، از ساعاتی پيش چندين خبر موثق به گوش می رسد که هشت دانشجوی پلی تکنيکی بازداشتی تحت شديدترين فشارها و شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته اند. شرمتان باد.

تاج خورشيد

سلام من تاج خورشيد هستم و برای اولين با به وب شما اومدم. البته دعوت نشده ولی من شما رو دعوت ميکنم که به کلبه ما هم سر بزنيد. با نظرات شما دوستان من هم خوشحال ميشم.وبتون عاليه.

پاسداران

بسم الله . خطاب به دانشجوی جعلی : در گوش من گفت! چی گفت ؟ خودش بمن گفت ! چی گفت ؟ با ترس و لرز گفت ! چی گفت ؟ گفت..... من خالی بندی م ، من خالی بندم ، من خالی بندم ! بنده ء خدا ! يا تو خودت جزو بازجوهای مورد ادعات هستی ، يا خود افراد تحت شکنجه ! يا مرتبط با بازجو های مورد ادعات . يک ذره ، موقعی که دستت رو کی بورد بود ، فکر نکردی ، الان دوره اين جور باصطلاح افشاگری های نخ نمای پوسيده ، خیلی وقته سر اومده ؟ آخرين باری که ادعای شکنجه گنده ترهاتون کردند گفتند شکنجه سفيد (يعنی شکنجه بدون کتک و امثال ذالک) . چرا چنين ادعايی کردند ؟ چون اگر ازشان سند بخواهی بتوانند بگويند بابا شکنجه سفيد که آثارو علائم نداره ! حالا ،‌همه اينها به کنار ! بينم . مگه نمی گفتين تمام اين ماجراها يک توطئه امنيتی است ؟ حالا چی شده عاملان بقول شما توطئه دارند دوستای شما را می زنند تا نام عوامل خودشان را گير بياورند؟ این رو هم داشته باش که آقای حداد الان معاون دادستان عمومی و انقلاب تهرانه نه قاضی دادگاه انقلاب !! می دانی فقط اگر حافظه کامنت های وبلاگ من را زير و رو کنيم ، وبلاگ من چند تا از اين جرو اختراعات شماها در حافظه داره ؟ از اين به ب

مهدی

بسم الله اگر می خواهید دمار از روزگار آمریکا در بیاورید منتظر حمله اش به ایران نباشید ، توصیه حضرت علی (ع) در نهج البلاغه را جدی بگیرید و با دشمن در سرزمین خودش بجنگید . که هر که در سرزمین خود با دشمن جنگید زیان دید . اگر فیلم بر باد رفته را دیده باشید (یا هر فیلم دیگری در مورد جنگ داخلی آمریکا) در آنجا هم جنوبی ها هنگامی که شروع جنگ اعلام شد همین شعارها را می دادند و حتی جشن گرفته بودند . ولی در نهایت چه کسی زیان دید؟ فقط مردم به خصوص زنان و کودکان همانند جنگ خودمان که آثار روحی آن هنوز و هنوز روح زنان و فرزندان شهیدان را آزار می دهد . جهاد و فداکاری عالی و پسندیده است ولی عاقلانه و هدف دار نه از روی کینه و بی هدف . غزوه های پیامبر را مطالعه کنید در همه این غزوه ها نهایت سعی و دقت انجام گرفته تا کمترین خسارت انسانی به بار آید.

فريبرز

سلام لطفا به سايت برويد و طومار را امضا کنيد و لطفا برای همه دوستانتان بفرستيد http://canwethink.persianblog.ir/

اگه شما هم از بين بريد خوب ميشه که حاضر به نابوديه کشورها هستيد