جهت خوشحال کردن همه ء دوستان

بسم الله .

جهت خوشحال کردن همه ء دوستانم از جمله محمد مسيح جان :

ساخت سیستم پرتاب موشك هدایت‌شونده ضد زره در كشور

مدیرعامل شركت صنایع الكترونیك شیراز وابسته به وزارت دفاع از موفقیت متخصصان این صنعت در دستیابی به فن آوری ساخت سیستم پرتاب «موشك هدایت شونده ضدزره توفان» خبرداد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مهندس وحید صدوقی در حاشیه بازدید خبرنگاران از این مركز خاطرنشان كرد: صنایع الكترونیك شیراز مجموعه ای از زنجیره الكترونیك، لیزر و الكترواپتیك است كه در زمینه الكترونیك هوایی و موشكی، الكترونیك دریایی، ساخت انواع لامپ های ماكروویو، رادار و سیستم های پیشرفته جنگال (جنگ الكترونیك) و ضد جنگ الكترونیك، ساخت انواع دوربین های دید در شب، سامانه كنترل آتش تانك، ژیروسكوپ ها و فاصله یاب های لیزری، سیستم پیشرفته پرتاب موشك هدایت شونده «تاوجی» و سستم پرتاب موشك با نصب بر روی بالگرد (تاو اچ)، لانجر پرتاب موشك ضد زره توفان و پروژه تسطیح لیزری اراضی كشاورزی و... فعالیت دارد.

همچنین مهندس صدوقی از ساخت سیستم های انحراف موشك بر مبنای ایجاد فضای كاذب در صنایع الكترونیك شیراز خبر داد.

وی درباره تولید انواع منحرف كننده های موشك (چف) گفت: این منحرف كننده ها از طریق امواج الكترومغناطیسی، محیطی كاذب بوجود می آورد كه موشك های شلیك شده از طرف مقابل به سمت محیط كاذب منحرف می شود.

وی افزود: در بخش صادرات طی سه سال گذشته 8 میلیون دلار درآمد صادراتی داشته ایم كه بخش عمده آن محصولات نظامی بوده است اما برای دو سال آینده 26 میلیون دلار قرارداد صادرات داریم.
ساخت موشك انداز ضدزره سنگین مات نیز یكی دیگر از جدیدترین توانمندیهای شركت صنایع الكترونیك شیراز وابسته به وزارت دفاع است.

این سیستم برای هدف قراردادن اهداف زرهی ثابت و متحرك با برد مؤثر 3 كیلومتر و با دقت بسیار بالا طراحی شده است. مكانیزم درگیری این موشك انداز از نوع نوری و در محدوده مادون قرمز است و دقت اصابت این جنگ افزار بیش از 98 درصد است كه قابلیت استتار در محیط، حمل توسط نفر و نصب بر روی جیپ و نفربر زرهی در آن دیده شده است.

یكی دیگر از ابزار ساخته شده در این شركت، پریسكوپ دید در شب راننده تانك است كه امكان انجام عملیات های شبانه ادوات زرهی (تانك و...) را فراهم می كند. ساخت ژیروسكوپ لیزری جهت استفاده در سیستم های ناوبری، هدایت و كنترل هواپیما، كشتی و زیر دریایی، طراحی و ساخت دوربین های حرارتی نسل 3 غیر سردشونده برای مشاهده اهداف در شرایط نامساعد مانند دود غلیظ، مه و تاریكی مطلق از دیگر ساخته های این شركت است.

بنابراین گزارش از دیگر ساخته های این شركت سیستم كنترل آتش تانك (كات) است كه امكان شلیك در حالت ایستاده و متحرك علیه اهداف ایستاده و متحرك را به تانك می دهد كه دارای فاصله یاب لیزری با قابلیت استفاده در روز و شب است و جدیدترین محصولات این شركت دوربین دید در شب (شبدیز)، عینك دید در شب خلبانی (شباهنگ)، برای انجام عملیات های مختلف شبانه خلبان بالگرد، دوربین تك چشمی دید در شب (تكاور) و دوربین دو چشمی دید در شب (كاوش) با قابلیت مشاهده اهداف در فواصل مختلف با بزرگ نمایی تا 6 برابر است.

محمد مسيح ! هدايتگر های ليزری تمامی تجهيزات از جمله تانک را که داشتی ، اينها را هم اضافه کن .

/ 4 نظر / 8 بازدید
امين

سلام عليکم. آقا ابوذر ديدم که زير نوشته‌ی دو هفته‌ی پيش بنده نظر نوشتيد. من با جهاد مخالف نيستم، با شهادت هم مخالف نيستم. آن کسانی که به اسم مرگ‌جو معرفی کرده‌ام شهدای اسلام يا جنگ هشت ساله نيستند، و ابداً شهادت را با انتحار يکی ندانسته‌ام. لطفاً متن بنده را با دقت بيشتری بخوانيد و همچنين نظرهايی که در وبلاگ‌های ديگر دوستان و در پاسخ آنها نوشتم. شهادت‌طلبی به مفهوم علاقه به شرکت در جهاد مورد انتقاد من نبوده، بلکه شهادت‌طلبی از نوع ناجوانمردانه و برای کشتار مردم غيرنظامی، بخصوص از نوعی که در فلسطين معمول است و به ديگر جاهای دنيا سرايت کرده منظور بنده است. شما خود بهتر می‌دانيد که رفتن به کارزار برای جنگيدن با دشمن تا دندان مسلح بسيار متفاوت است با بمب به خود بستن و بين مردمان غيرنظامی در شهرها خود را منفجر کردن. متأسفانه شهادت‌طلبی را اغلب به نوع دوم اطلاق می‌کنند و اين رفتار است که به نظر من اسلامی و حتی انسانی نيست.

پاسداران

بسم الله . نوع نقد شما اصولا به هدف شهادت طلب نيود. بهتر است شما خودتان متن خودتان را بهتر بخوانيد. شما اصولا شهادت طلب را در اسلام حرام دانسته بوديد. البته قسمتی از اظهارات شما موجب خوشحالی است. لازم است برپايه اظهارات و اعتقادات صحيحی که اينجا اظهار کرديد به تصحيح مابقی بپردازيد . موفق و مويد باشيد.

...

اگر گنجی بميرد بساطتان برای ابد برچيده خواهد شد. با خشونت خشونتتان را پاسخ خواهيد گرفت. عقده چندين ساله ملت ايران يکباره سر باز خواهد کرد و سيلی پديد خواهد آمد که همگی تان را به حق يا نا حق با خود خواهد برد.

پاسداران

بسم الله . اولا : زرشک ! دوما : زرشک ! سوما : زرشک ! چهارما : اگه خودتون چيزخورش نکنيد و از پشت بوم بيمارستون ميلاد نخواهيد با ::شاه کليد بريد خفه اش کنيد ! پنجما : زرشک ! آقاجون، فقط زرشک !