کلاهمان را پس می گيريم که پولمان را پس بدهند

بسم الله .

کلاهمان را پس می گيريم تا ديگر کسی جيبمان را نزند ! فکر می کرد که اگر کلاهمان را بردارد حواسمان از جيبی که زده منحرف می شود . نه !

ما کلاهمان را می خواهيم اما حواسمان به پولمان است. کلاهمان - يو سی اف - را پس می گيريم تا کسی ديگر جيبمان - چرخه سوخت - را نزند ! بعد از کلاه ، نوبت پولهای دزدی است که بايد رد کند بيايد !

در نامه ايران به آژانس تاكيد شد:

راه‌اندازي UCF اولين گام‎ آغاز دور جديد فعاليتهاي‎ صلح‎آميز هسته‎اي ايران است

خبرگزاري فارس: نامه‎‎ جديد ايران به مديركل‎ آژانس‎ بين‎ المللي‎انرژي‎‎ هسته‎‎اي براي راه‌اندازي تاسيسات هسته‌اي UCF اصفهان امروز دوشنبه در دبيرخانه‎ آژانس‎ ثبت‎ رسمي‎‎ مي‌شود.

A0085308.jpg

 

به گزارش خبرگزاري فارس متن نامه‎‎ ايران‎‎ به آژانس بين‎ المللي‎انرژي‎‎ هسته‎‎اي كه امروز از سوي سيروس ناصري به آژانس ارائه مي‌شود، به اين شرح است‎: «ايران آژانس‎ بين‎المللي‎‎‎ انرژي‎ اتمي و قواعد حقوقي بين‎المللي‎ براي‎‎‎ منع‎ گسترش‎ سلاحهاي هسته‎اي را اصلي‎‎ترين‎‎ مرجع‎ در اين زمينه‎ مي‌شناسد و بر همين‎‎ اساس‎‎ با حضور كارشناسان آژانس فعاليت‎‎ تاسيسات هسته‎اي‎ اصفهان‎ را در اولين‎ گام‎ دور جديد فعاليتهاي‎ صلح‎آميز هسته‎اي‎ آغاز مي‌كند.»


در كارخانه فرآوري اورانيوم اصفهان چهار نوع سوخت اورانيوم طبيعي با غناي طبيعي، اورانيوم فلزي با غناي 7 و 19 درصد، پودر UO2 با غناي طبيعي و پودر UO2 با غناي 5 درصد و نيز محصول جانبي گاز UF6 با غناي طبيعي براي استفاده در راكتورهاي توليد انرژي هسته‌اي الكتريكي كشور توليد مي‌شود.


غير از مراحل خالص سازي اوليه كه در معدن انجام مي‌پذيرد و نيز غني سازي UF6، تمام مراحل مربوط به چرخه سوخت هسته‌اي Nuclear Fuel Cycle در كارخانه CUF Uranium Conversion Facility اصفهان انجام مي‌پذيرد.
اين‎‎‎ نامه‎‎‎ دومين نامه ايران بـه مديركل‎ آژانس‎ بين‎المللي‎ انرژي‎‎ هسته‎‎اي در يك‎ هفته اخير است‎ و بازرسان‎‎ آژانس‎ در تهران قرار است امروز‎ به‎ محض‎ تقديم اين‎ نامه‎‎ براي‎ نظارت‎ برفك‎ پلمپ‎ها و تنظيم‎ صورتجلسه‎ هاي‎ متعارف‎ فني‎ به‎ اصفهان‎ سفر كنند.


قرار است در ادامه آغاز دور جديد فعاليتهاي‎ صلح‎آميز هسته‎اي علاوه بر راه‌اندازي سايت‌هاي zpp و UCF اصفهان، بخشي از فعاليتهاي هسته اي ايران در سايت نطنز نيز به زودي آغاز شود.
در پي‎ تصميم‎ ايران‎ براي‎‎ از سرگيري بخشي‎ از فعاليت‌هاي‎‎ هسته‎ اي خود در اصفهان‎، بهاي‎ نفت‎ روز دوشنبه‎ از مرز 60 دلار در بشكه‎ فراتر رفت.

/ 0 نظر / 10 بازدید