خلاصه صورتحساب مسافر انتخاباتی

نکته پنجم : خدمات حسین درخشان به لابی قدرت و ثروت در ایران ، در فضای اینترنت ، در چهارچوب همان ناتوی فرهنگی غیر قابل انکار است. تلاش درخشان برای پیگیری خط براندازی نرم و همکاری تنگاتنگ وی با این پروژه کاملا مشهود است. وی حتی یکی از ارکان سیاست خارجی ایران یعنی آشتی ناپذیری با رژیم نژاد پرست و سفاک اشغالگر قدس را هدف گرفته و با هماهنگی بنیادهای عضو ناتوی فرهنگی پروژه ای - بقول خودش برای نمایش وجهه ای انسانی از اسرائیل - را کلید می زند.

نکته ششم : جریان وبلاگ نویسی اپوزیسیون و مخالف خوان ، در یکی از ضعیف ترین و بی حال و رمق ترین دوره های خود قرار دارد. در حقیقت می توان بصراحت تاکید کرد که عرصه اینترنت و جریانسازی در آن کاملا در اختیار لطف های مختلف و متنوع جریان مصطلح به اصولگرا قرار دارد. برای همین بازیابی توان جریان سازی اینترنتی برای اپوزیسیون در دستور کار قرار گرفته است.

حسین درخشان بسیار دقت می کند در لابلای تحرکاتش خدشه ای به روند برنادازی نرم فرهنگی وارد نشود.نکته هفتم : حسین درخشان پرونده قطوری از تخلفات ضد دینی ، سیاسی ، امنیتی و ضد فرهنگی دارد که نمی تواند بدون بررسی قضایی آنها در حالت عادی در فضای جغرافیایی ایران حاضر شود.

نکته هشتم : در آستانه انتخابات مجلس هشتم ،‌ تقریبا و به شکلی تصریحی قصد ورود خود به کشور و کمک (؟!) را علنی ساخته است.

نکته نهم : حضور حسین درخشان در تهران در سال ۸۴ نه در قالب کمک به تبلیغات علنی ستاد معین ،‌بلکه ایفای نقش محوری در یک سناریوی شوک تراپی انتخاباتی بود . تمامی شواهد موجود و مستندا ، این را نشان می دهد. شواهد بسیار مهمی نیز از هماهنگی و حمایت سنگین از لایه هایی از درون سیستم های حساس کشور در آن زمان از وی رصد و دریافت شد.

و نکته پایانی : حضور حسین درخشان در این دوره از انتخابات نیز می تواند دقیقا در همان چهارچوب پیش گفته و البته این بار با پیش بینی احتمال عدم پیش روی سناریو در شکل قبل ، ارزیابی و تعبیر شود.

 حالا می توان به صراحت به پاسخ این پرسش پرداخت که چرا درخشان در افشاگریهای کیهان در مورد خود نگران می شود. علت چند نکته است :

۱- خروجیهای رسانی ای کیهان منطبق با سیاستها و منافع نظام اسلامی تنظیم می شود و لابیهای سیاسی حامی او با وجود برخورداری از رانتهای مختلف سیاسی اقتصادی و حتی امنیتی نمی توانند محتوای آن را مطابق با سیاستهای خود تنظیم کنند.

۲- مخاطب کیهان جریان اصولگرای جامعه است و تلاش امروز درخشان نیز برای تاثیر گذاری بر این جریان و حضور در لایه های این خط فکری و استحاله آن است. این همان خدمتی است که درخشان به لابی قدرت و ثروت می کند. او یک اسب تروا است. اما با این محتوا ، تاثیر گذاری اوبر این جامعه تحت الشعاع قرار می گیرد.

۳- اقدامات و خروجیهای کیهان ضریب اطمینان جریان حامی ، از ورود بدون دردسر و قابل بازگشت او را برهم می زند و امکان اجرای یک سناریوی موفق شوک تراپی را به صفر نزدیک می کند.

با این حساب ، تلاش درخشان در بی اهمیت یا اغراقی جلوه دادن مطالب وبلاگ پاسداران هم در همین چهارچوب قرار دارد.

jl09pk.jpgپی نوشت :  رفته تو وبلاگش دوباره به من لینک داده نوشته موضعگیری های ابوذر طوریه انگار وبلاگ من رو نمی خونه .  نخیر. کسی می تواند اینقدر تو رو خوب بشناسد که اتفاقا وبلاگت را خوب بخواند. آنوقت متوجه این سیر گام به گام می شود. قشنگ خواهد دید که حمله تو به جریان باصطلاح قدرت و ثروت در وبلاگت، تنها زمینه سازی روانی برای نفوذ در لایه های اصولگرای جامعه رسانه ای است. والا فقط برای نمونه تو اگه خیلی زرنگی چرا به مطالب امثال سهیل کریمی در مورد جریان اصلی قدرت و ثروت ( مانند این و این و این و ... ) هیچ اشاره ای نمی کنی ؟ زیاد ناراحت این موضوع نباش که چرا ابوذر گول مطالب نمایشی وبلاگت را نمی خورد ! این را همه فهمیده اند. والا عملکرد اصلی تو تنها در چهارچوب منافع آنها تعبیر می شود. شوک تراپی انتخاباتی، خصوصا در انتخابات اخیر ، نفع چه کسی جر مشارکت و کارگزاران را تامین می کند ؟ چه کسی چز عناصر بلندپایه مشارکت و کارگزاران می توانند امنیت حضور - بدون برخورد با جرائم و جنایات - او در کشور را تضمین کنند؟

/ 18 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . آقای حمزه . با سلام . قبول کنید که در دنیای امروز باید منطبق بر واقعیت ها صحبت کنیم . برای من مشکل کسی با دیگری مهم نیست. اصل عملیاتی که مرتکب می شود مهم است. البته تاکید شما بر اینکه او ماموریت و بقول شما "نقش" خود را "اشاعه علوم اجتماعی و انسانی غرب در ایران" می داند نکته جالب توجه و مهمی است. اما من نقش امثال او را "اجرای" همین تئوریها در ایران می دانم. می دانید که انتهای اجرای این تئوریها کجاست؟ فروپاشی از درون نظام اسلامی. چون این نظام بر مبنای تئوریهای معارض تئوریهای غربی بنا شده و اصولا تمام جریانات اصلی برانداز دقیقا در همین خط حرکت می کنند. موفق باشید.

پاسداران

بسم الله . اقای حمزه . یک نکته را فراموش کردم. اتفاقا باید احتیا کرد و مواظب بود که روبکرد ها و محتوای جنبش اصولگرایی و عدالتخواهانه در کشور بیش از حد پوزیتیویستی و غیر تئوریک نشود و البته که از نفوذ این نوع رویکردها در درون این تفکر هم باید اجتناب شود. چون در بهترین شرایط از ایران یک فضای کمونیستی عملگرای فقد تئوری انسانی خواهد ساخت. موفق باشید.

عبدالرضا

السلام استاد، من نظر خودم رو در مقابل نظر جنابعالی گفتم، از برچسب «کاسب منفعت طلب کوچولو» فقط آخریش رو قبول دارم، چون اون یک نفر هست در بین همه وبلاگستانی‌ها. در مورد کاسب بودنش اطلاعی ندارم، چون نشنیدم که به کسب و کاری مشغول باشه، در مورد منفعت طلب بودنش هم مطمئن نیستم، گرچه در نهایت هرکسی به نحوی منفعت طلب هست، یا بطور مستقیم یا از راه خدمت کردن به نظامی بزرگتر. با این همه دشمنی که هم از بین باصطلاح دوم خردادی‌ها و هم در بین ارزشی‌ها برای خودش درست کرده، من یکی نمی‌دونم منفعت از کجا طلب می‌کنه. فقط از یک چیزش خوشم میاد، و اون هم اینکه با اینکه در غرب زندگی و تحصیل می‌کنه، مرعوب نیست. یا علی

پاسداران

بسم الله . آقای عبدالرضا. سلام . 1- درخشان هم همین رو میگه . اما فرقش اینه که خودش رو از استدلال مستغنی می بینه . شما هم می بینی ؟‌2- اتفاقا کاسبه . وبلاگ خودش رو بهتر بخون. میگه درآمدش فقط از طریق اینترنته. نکنه فکر می کنی براش بایاش پول می فرسته ؟‌ 3- منفعتش که گفتم از راه روی هم ریختن با منفعت طلب های بزرگت تامین میشه . بازیهای اینگونه جهان سیاست به خودش زیاد دیده . 4- مرعوب نیست؟ :) ژس گل آرا حمزه چی میگه‌؟ بزرگترین مرعوب بودن مرعوب ایدئولوژی مهاجم بودن است. برو ببین ایشون درمورد درخشان چی میگه. موفق باشی.

گل آرا حمزه

دوست عزیز من از بلوغ فکری و سیاسی شما بچه های اصولگرای واقعی حظ میکنم. به نظر من انقلاب ایران برای شکوفایی خودش به هیچ جیز جز تئوری و عمل اسلامی احتیاج نداره. این چیزی که اینها به اون میگن علوم اجتماعی و انسانی اصلا علم نیست و یک مشت ساختارهای ایدئولیژیکیه که میخواد خودشو جای علم جابزنه و متاسفانه موفق هم بوده. بهترین راه مجادله با حسین به چالش کشیدن مبنای تفکری غربزده حسین درخشانه. فول میدم شما اگر وقت بذاری و بخونی میتونی با تمرکز روی این نقطه ظعف حسین مچ غربزده اونو بگیری. دبختی امثال حسین اینه که فکر میکنن انقلاب و نطام ما به این تئوری های غربی محتاجند، درحالیکه تنها چیزی که باعث دوام انقلاب شده عصاره عدالت طلبانه مذهب شیعه هستش نه کتابهاب نوامی کلاین صهیونیست.

مهدی

من تا حالا تحلیل از این تخمی تر نخونده بودم. کیهانیسم بیداد میکنه لامصب!

پاسداران

بسم الله . جناب نامهدی. دیگه تو شیخ نشین امارات نشستن و وبلاگ خواندن چنین کامنت هایی را هم ببار می آورد دیگه. چند بار کیهان تو عمرت خوندی ؟ اگه واقعا این وبلاگ در حد کیهان بنویسه که خیلی عالیه . اما تو واقعا کیهان می خونی ؟ [قهقهه]

حسن

شما انگار دو سه باره وبلاگ حسینو خوندید. 40 سایت؟ تو همین دو تاش هم زاییده. فقت نمیکنه دماغشو بکشه بالا چه برسه با شلوارش و 40 تا سایت دیگه. بیشتر وقتشو سر کارشه با این حال اجاره خونشم تو کانادا به زحمت میده. بیاد ایران؟ کجا گفته میخاد بیاد ایران؟ مگه سال 2010 بیاد. باب یکمی تحقیق بد نیست. یاد داستان دوست نادان و دشمن دانا افتادم.

ِامیر

واقعن بهمن هدایتی اسم جالبی واست گذاشته : کیهان بچه ها تحت پرشین بلاگ !! 1. اولن این حسین درخشان رو اینقده جدی نگیر فرزندم !! 2. مطالعه کن و سوادت را به حد تئوریسین برسون و سعی کن بیشتر در حوزه مخالف تفکراتت این کارو انجام بدی . به یاد داشته باش تا شک نکنی به یقین نمیرسی !! 3. تمام این احترامی که بهت گذاشتم و به خاطر ... بهت بد و بیراه نگفتم به حرمت اسم ابا عبدالله هستش که بالای وبلاگته 4. تلک دار الآخره نسئلها للذین لا یریدون علوا فی الارض و لا فسادا والعاقبه للمتقین

پاسداران

بسم الله . جالبه که معمولا صداهایی که دم از طرفداری از دین و مردم ایران علیه جمهوری اسلامی و نظام اسلام می زند ،‌از آمریکا وخصوصا کالیفرنیا بگوش می رسه . آقای امیر خان آقای بهمن خان در پاسخ به اینکه من ایشان را اصولا آبپاش پلاسسسیکی ای بیش ندیدم ، ایشان اول به من افتخار کیهان تحت پرشین بلاگ را دادند. اما بعد دیدند که ای داد اعتراف بزرگ و خطرناکی کرده اند آن را به کیهان بچه ها تحت پرشین تقلیل دادند. تو که نمی دونی چی میگی ؟‌فعلا تو کالیفرنیا اینترنت دود کن . چیکار داری به کار ماها [زبان][عینک][نیشخند][خداحافظ]