روز آنلاينی ها را بهتر بشناسيم

a_iran-gooya.jpgدرپي افشاگري پيرامون ارتزاق مادي و سياسي وب سايت ها و نهادهاي شبه مدني مدعي اصلاح طلبي از بودجه پانزده ميليون يورويي دولت هلند، كه براساس پيشنهاد پارلمان اين كشور، تحت عنوان «پلوراليزم رسانه اي در ايران» تصويب شده است، موسسه هلندي «هيفوس» كه مهم ترين منبع پشتيباني مالي موسساتي چون «راهي» (متعلق به شادي صدر)، «كارورزي سازمان هاي جامعه مدني» (متعلق به محبوبه عباسقلي زاده)، «كنشگران داوطلب» (متعلق به سهراب رزاقي)، «ايران گويا» (به مديرعاملي «حسين باستاني»، عضو ارشد حزب مشاركت ايران)، «مركز فرهنگي زنان»، «كانون زنان ايران» و روزنامه اينترنتي «روزآنلاين» و... محسوب مي شود در اقدامي شگفت انگيز صفحه برخي از اين موسسات تحت حمايت خود را از روي وب سايتش حذف و به عبارتي سانسور كرد! 

graphic.php?table_name=foto&field_name=foto&id=26شايان ذكر است بيشترين كمك موسسه «هيفوس» به موسسه ايران گويا (داراي وب سايت اينترنتي روز آن لاين) بوده است كه بالغ بر 730هزار يورو مي باشد و موسسات فعال در حوزه زنان كه «كمپين يك ميليون امضاء» را راه اندازي كرده اند، برحسب برآوردهاي رسمي، مجموعا تا يك ميليون يورو از بودجه براندازي نرم دولت هلند بهره مند شده اند. 

افشاي كمك مالي دولت هلند از طريق موسسات واسطي چون «هيفوس»، «بنياد دخترك»، «فريدوم هاوس»، «پرس ناو» و... به مدعيان اصلاح طلبي در داخل كشور در حالي صورت گرفت كه اين رسوايي و تناقضات گفتاري آنها پيرامون استقلال چنين موسساتي سرگشتگي فكري هواداران اندك آنها را سبب شده و اعتراضات درون گروهي را پديد آورده است. 

SocieteGeneral_velika-14317-1-2.gif«حسين باستاني»، عضو ارشد حزب مشاركت و از دبيران بولتن محرمانه دفتر رياست جمهوري در دوران آقاي خاتمي، پس از خروج از ايران به سبب مديريت «موسسه ايران گويا» (كه در فرانسه به ثبت رسيده) مبلغ 730 هزار يورو- معادل 876 ميليون تومان- از بودجه دولت هلند براي اجراي سياست «پلوراليزم رسانه اي در ايران» دريافت كرده و عليرغم اين باز هم در سايت «روز آن لاين» از مخاطبان خود درخواست كمك مي كند و پيشنهاد داده مردم! كمك هاي خود را براي پيشبرد امور اين روزنامه الكترونيك به شماره حسابي در بانك SOCIETE GENERAL فرانسه واريز كنند.    

گفتني است در سال 83  به پيشنهاد فرح كريمي نماينده ايراني‌تبار پارلمان هلند كه عضو حزب سبزها است، الحاقيه اي بر بودجه سال 2005 وزارت خارجه اين كشور تصويب شد كه طي آن دولت هلند موظف مي شد تا با از حمايت برخي روزنامه نگاران مقيم اروپا، تاسيس يك شبكه تلوزيوني ماهواره اي فارسي زبان، را در دستور كار خود قرار دهد. اما وزارت خارجه هلند پس از فشار ديپلماتيك جمهوري اسلامي، با ارائه تفسيري متفاوت، حاضر به برنامه ريزي جهت تاسيس اين شبكه ماهواره اي نشد. اما در عوض اين مبلغ كلان را به سوي راديو زمانه و سايت هاي اينترنتي و برخي سازمان هاي غير دولتي داخل كشور كانال كشي كرد.

29z6bd2.jpgفرح كريمي، نماينده ايراني تبار مجلس هلند، عضو حزب سبزهاست، كه اين حزب آشكارا به صهيونيست‌ها تمايل دارد و هيچ‌كس نمي‌تواند بدون ابراز وفاداري به صهيونيست‌ها به اين حزب راه يابد. در اروپا به حرب سبزها، حزب صهيونيست‌ها نيز گفته مي‌شود. وي در اوايل انقلاب از كارهاي اصلي و رده بالاي سازمان منافقين بود كه پس از 30 خرداد سال 60 به فعاليت‌هاي مخفي و عليه جمهوري اسلامي روي آورد و در خانه هاي تيمي منافقين مستقر شد. او بيشتر مدت همكاري‌اش با منافقين در واحد تبليغات بوده و از مقاله‌نويسان نشريه مجاهد بوده است. 

درباره فرح كريمي گفته مي‌شود، وي در سال هاي 60 و 61 در بخش نظامي منافقين نيز همكاري داشته است.فرح كريمي در اوايل سال 62 به طرز مخفيانه و غيرقانوني از طريق مرز كردستان از ايران خارج شد و به اروپا رفت. او پس از اقامت در اروپا، به دليل بروز مسائلي از سازمان منافقين خارج شد و يك سازمان غير دولتي براي كمك به ديگر پناهندگاني كه از منافقين جدا مي شدند، تاسيس كرد.گفته مي شود، فرح كريمي در اين دوره كمك‌هاي مالي از سفارت جمهوري اسلامي در آمستردام دريافت كرده است. 

فرح كريمي در سال هاي پاياني دهه 90 به حزب سبزها پيوست و سپس در انتخابات پارلماني هلند با كمك اين حزب به پارلمان هلند راه يافت. 

گفتني است كشور هلند در ميان كشورهاي اروپايي، به پايتخت اروپايي اسرائيل معروف شده است و صهيونيست‌ها نفوذ فوق العاده در اين كشور دارند. 

فرح كريمي تاكنون چندين بار به ايران سفر كرده است، كه چند بار آن به دعوت كمسيون امنيت مجلس ششم به رياست محسن ميردامادي بوده است. فرح كريمي آخرين بار در ارديبهشت 84 به دعوت ستاد انتخاباتي مصطفي معين به ايران سفر كرد و در تهران با معين، ميردامادي، الهه كولايي و تعدادي از روزنامه نگاران ليبرال ديدار كرد. وي به دليل اظهارات و اقدامات ضد امنيتي، هنگام بازگشت در فرودگاه مهرآباد توسط نيروهاي امنيتي بازداشت شد و تحت بازجويي قرار گرفت.

/ 13 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بودن

منبع مطالبي رو هم كه اينجا كپي ميكني ذكر كن. به اين يكي هم در مورد عمل به اتحاد ملي سري بزن. http://emruz.info/ShowItem.aspx?ID=6464&p=1

حسن

ببخشيد من يه سوال دارم منبعتون چيه؟

جعفر دولتياري

اين آقای حسين باستانی را من می شناختم رفتارش خيلی شبيه اين پسره آب پاش پلاستيکه (می بخشيد بهمن خان )‌در دربار قاليباف می مونه . حسين باستانی هم برای خاتمی خيلی از اين کارها کرد ولی آخرش دريوزگی در کنار فرح خانم شد . اون هم در هلند که يکی از شرايط پناهندگی دادنش همجنس باز بودن است .

دانشطلب

حق رو بی خیال، درجه ایمانت چنده؟ گاف بزرگ حسینیان در مصاحبه با خبرگزاری مهر به روزیم

پاسداران

بسم الله . ببين حسن ، منبع من که رجانيوزه . اما حسن ، منبع رجانيوز هم ، سايت خود هيفوس و افشاگريهای خود عناصر اين محفل عنکبوتی عليه همديگه و ساير اطلاعات منابع آشکار خبری است حسن !

سعيدی

به نظر من اين مطالب بايد در همه سايتها و وبلاگهای بچه مسلمانها انتشار پيدا کند .

مصطفی

سلام حاجی موضوع مهميه.مخصوصا ارتباط اين خانم صهيونيست گرا! با عناصر مشارکتی. به احتمال زياد نقش اين افراد در کمک به فعالين اين حزب( مشارکت)در دوره انتخابات مجلس هشتم بيشتر و پر رنگ تر خواهد شد ياعلي

احسان ناصر

بابت اطلاعات دقيقتون کمال تشکر رو دارم... خيلی خيلی از اين بابت خوشحال شدم... مخصوصاْ زمانی که دست خيلی ها در داخل رو ميشه احساس شعف می کنم... چون خيلی ها ظاهرشون با باطنشون فرق می کنه

بودن

سلام در این مورد مطلبی که در سایت روز آلاینه خوندنیه نشونیش: http://www.roozonline.com/archives/2007/04/003796.php