پيشنهاد مرمـوز

بسم الله .

آیا اروپایی‌ها به پیشنهاد «هرالد تریبون» عمل می‌كنند؟

بنت رامبرگ (Bennet Ramberg)، تحلیل‌گر نشریه «هرالد تریبون»، در آغاز دور جدید مذاكرات اتمی ایران و اروپا، راه حل جدیدی را به آمریكا و اروپا برای پایان دادن به بحران هسته‌ای ایران پیشنهاد می‌دهد.

 

به عقیده این تحلیل‌گر «هرالد تریبون» كه پیش از این مشاور وزارت خارجه آمریكا بوده است، ایران در حال پیش بردن برنامه‌های اتمی خود است و حكومت این كشور نه تنها به امتیازات اقتصادی كوچك آمریكا روی خوش نشان نداده، بلكه مواضع خود را سرسخت‌تر نیز كرده و بر برنامه غنی‌سازی خود اصرار می‌ورزد و در چنین شرایطی آمریكا و اروپا نیازمند پیدا كردن جایگزینی برای سیاست خود در قبال ایران هستند.

رامبرگ عقیده دارد در این میان توجه به خواست ایران مبنی بر داشتن تكنولوژی غنی‌سازی می‌تواند گزینه‌ای باشد كه تا كنون مورد غفلت قرار گرفته است.

به نوشته «هرالد تریبون»، اروپا باید در مذاكرات خود به ایران پیشنهاد انجام غنی‌سازی در یك پروژه مشترك با خود اروپایی‌ها را ارائه نماید، بدین نحو كه خود اروپا تجهیزات و دانش فنی لازم برای غنی‌سازی را در اختیار ایران قرار دهد و پرسنل و كارشناسان اروپایی هم در عملیات غنی‌سازی حضور داشته باشند و بر تمام مراحل امور اعمال نظارت نمایند.

به عقیده تحلیل‌گر «هرالد تریبون»، چنین پیشنهادی به ایران این مزیت را دارد كه حكومت ایران در رد آن با تردید بیشتری عمل خواهد كرد، زیرا این طرح امكان در اختیار داشتن تكنولوژی غنی‌سازی و انجام این فرآیند به صورت بومی را كه ایران بر داشتن آن اصرار می‌ورزد، فراهم می‌آورد.

«بنت رامبرگ» عقیده دارد كه اگر چه راضی كردن ایران به پذیرش غنی‌سازی مشترك اورانیوم نیز مشكل به نظر می‌رسد، اما در پیش گرفتن این استراتژی یك انتخاب روشن را در مقابل ایران برای پایان دادن به بحران اتمی خود با در اختیار گرفتن یك برنامه اتمی صلح‌آمیز كه شامل «تضمین‌های عینی» هم می‌شود، قرار می‌دهد و به آمریكا و اروپا نیز امكان می‌دهد تا یك برنامه مستقل را كنترل كنند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــ
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کرامی دوباره استعفا می‌دهد؟

«عمر كرامی»، نخست‌وزیر لبنان، به دلیل ناتوانی در ایجاد دولت اتحاد ملی استعفا می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، «خلدون شریف»، دستیار كرامی، امروز گفت: «كرامی قرار است امروز با نبیه بری دیدار كرده و سپس روز چهارشنبه به دیدار امیل لحود، رییس جمهوری، می‌رود.»
وی افزود: «كرامی در این دیدار با لحود خواهد گفت كه توانایی ایجاد كابینه جدید كه یك دولت اتحاد ملی نیست را ندارد.»
شریف تصریح كرد نخست‌وزیر به تعهد خود برای تشكیل تنها دولت اتحاد ملی پایبند است.
كرامی كه مورد حمایت سوریه قرار دارد روز 28 فوریه به دلیل تظاهرات مخالفان سوريه پس از ترور «رفیق حریری»، نخست وزیر سابق لبنان در انفجار بمب استعفا كرد، اما بار دیگر به درخواست ريیس جمهوری این كشور برای تشكیل دولت جدید در دهم ماه مارس به سمت خود ابقا شد.

گفتنی است در ۱۰ روز گذشته و پس از ابتکار عمل حزب‌الله در بازگرداندن وحدت و آرامش به لبنان، چند انفجار در محلات مسيحی‌نشین بیروت، اوضاع کشور را دوباره بحرانی کرد. کارشناسان مسائل خاورمیانه معتقدند منفعت این انفجارها تنها نصیب آمریکا و اسراییل، که خواستار ایجاد بحران در لبنان هستند، می‌شود.

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
shaar

ابوذر عزيز خوبی؟ خواستم بگم يه سر به اين دوست تازه نويس ما ميزنی؟ مرحمتی نما http://weblog.sarir209.com

hosein

ابوذر جان خدا خيرت بده . نظر شخصی من اينه که ادامه ندی . اينا از اول انقلاب بودن . هميشه حرف بحص می زنن ولی تا به بنبست می خورن ... مگه همون سروش نبود که تو دانشگاه تهران و امير کبير چند بار گفت پايه س که بحث سياسی با رحيم پور کنه و هر بار نيامد و دانشجو ها و دکتر رحيم پور رو سر کار گذاشت . مگه همينها نبودن که شهيد بهشتی و مطهری اعلام مباحثه با هاشون کردن ولی هيچ وقت حاضر نشدن بیان پای بحث .

خیبریان

با زهم بسم رب الشهدا . سلام داداش خدا قوت

hosein

ث و ص کنار همن با اين مشکلت حل می شه

پاسداران

بسم الله . نمی دونم چه جوری يک کم امروز حال کرديم با خانه تکانی ! گفتيم سال نو را با خانه تکانی از آلودگی کانتی شروع کنيم . :)) يا حق.

Arash

البته داش حسین دلیل اصلی این که اینا نمیان بحث، و اول انقلابم نیومدن با شهید مطهری و شهید بهشتی بحث کنن اینه که آدمای ترسویین. اینا از جونشون می ترسن .مث رزمنده های اسلام که شجاع نیستن. اگه بیان بحث دو روز دیگه یه اتهام ارتدادی، سب نبیی چیزی بهشون میبندن اونوقت بلایی سرشون میاد که زهرا کاظمی بره خدا رو شکر کنه.از همون بلاهایی که سر اونایی که اول انقلاب بحث کردن اومد. خلاصه این که این کفار و منافقون خیلی ترسون.

عدالتخواه

سلام عليکم... يه سر به ما بزن ... قالب جديمون چطوره؟ البته يه خورده به قالب شما نزديکه. ولی خدائيش ربطی به هم نداره... يا علی مدد... التماس دعا

Hajji

Salam. Website SHEKAF ba 600 file jadid maddahi, dar khedmat tamami oshagh a'ameh ast. Ba mataleb goonagoon, hatman sar bezanid. Eltemaseh Doa'a

hello

بحث چيه ما با شما بچه بسيجيها بحثی نداريم . ما شما رو مثل لبنان اوکراين قرقيزستان گرجستان ميندازيم تو سطل آشغال بحثی هم باشه بين نيروهای سکولاره نه با شما کثيفای تروريست جواب شما فقط گلوله است

پياده رو خاطرات

از همون بلاهايی که سر شهيد مطهری اومد ... سر شريعتی اومد ... سر حزب جمهوری اسلامی و بهشتی اومد ...