کریستیان امانپور از دست خبرنگاران ایرانی به ستوه آمد !

30_851111_L600.jpgكريستين امانپور خبرنگار شبكه سي‌ان‌ان آمريكا صبح امروز جهت انجام يك مصاحبه خبري با رفعت بيات نماينده زنجان و عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در طبقه هفتم ساختمان اداري مجلس حاضر شد كه پس از پايان مصاحبه خود در حلقه خبرنگاران امور مجلس قرار گرفت. اين خبرنگار سي‌ان‌ان كه به زبان فارسي مسلط است، هنگامي كه در حلقه خبرنگاران قرار گرفت، سعي كرد با صحبت به زبان انگليسي، از پاسخ دادن به سؤالات متعدد آنها طفره برود.  

اظهارات وي در جمع خبرنگاران شبيه يك سخنراني بود؛ چرا كه به جاي پاسخ به سؤالات خبرنگاران امور مجلس، تنها آنچه را كه خود دوست داشت، بيان كرد. خبرنگاري از وي درخصوص آزادي خبرنگاران در ايران و مقايسه آن با آمريكا از وي سؤال كرد كه وي در جواب با حالت تمسخر و با درآوردن صداهاي عجيب غريب همچون «ل‌لي ‌ل‌لي» اين سؤال را بي‌جواب گذاشت.  

خبرنگاري ديگر پرسيد آيا خبرنگاران ايراني مي‌توانند به راحتي در كنگره آمريكا حاضر شوند و با نمايندگان آن صحبت كنند كه وي در جواب با طفره روي گفت:‌ خيلي خوشحالم كه در ايران هستم. خيلي خوشحالم وقتي كه در ايران هستم، مي‌توانم مصاحبه كنم و مي‌توانم به همه جا بروم و با مردم صحبت كنيم.  خبرنگار شبكه سي‌ان‌ان در عين حال افزود: من به سؤالات سياسي پاسخ نمي‌دهم!  

وي در پاسخ به سؤال مكرر ديگر خبرنگاري كه نظر او را راجع به اين سؤال صنفي مبني بر اينكه آيا خبرنگاران براي تهيه خبر در آمريكا آزاد هستند، جويا شد كه امانپور گفت: راستش را بخواهيد نمي‌دانم. امانپور همچنين به جاي پاسخ به سؤالات خبرنگاران گفت: وقتي راجع به من در ايران دروغ مي‌گويند، پشيمان مي‌شوم. من حساس هستم كه راجع به من دروغ بنويسند. اصرار من اين است كه يك خبرنگار هر چه كه واقعيت است، بيان كند. اما وي در عين حال اين سؤالات را جواب نداد كه راجع به شما چه دروغهايي نوشته شد و چرا شما حقايق را كه آن گونه كه هست، بيان نمي‌كنيد؟ خبرنگار سي‌ان‌ان در پاسخ به اين سؤال كه چرا به سؤالات جواب نمي‌دهيد، گفت: من خبرنگارم و به سؤالات در اين راستا جواب مي‌دهم. وي در پاسخ به اين سؤال كه مگر مي‌شود يك خبرنگار سياسي نباشد و آيا شما خود را به عنوان خبرنگار سياسي قبول نداريد، گفت: نه.  

امانپور در پاسخ به اين سؤال كه پس چرا برنامه‌هاي شما محتواي سياسي دارد، گفت: ندارد.  وي در پاسخ به اينكه گفته مي‌شود عليه ايران و مردم ما جوسازي مي‌كنيد، گفت: شما كارهاي مرا نگاه كنيد و بعد اين گونه صحبت كنيد. در پايان مترجم امانپور اين خبرنگار آمريكايي را از حلقه خبرنگاران خارج كرد.

/ 1 نظر / 43 بازدید
علی

اين خانم در ايران دارای يک لابی حمايتی قدرتمند است که ايشان را حمايت می کنند . لازم به ذکر است که ايشان بهايی می باشند و پدرش در شيراز در جنگ جهانی دوم انبار غله را به انگليسی ها فروخت و باعث مرگ هزاران نفر در ايران شد. تپه های امانيه در تهران متعلق به پدر اين خانم بودهه است .