بررسيهای سه گانه

بسم الله . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

یک موضوع مهم ، توجهم را جلب کرد تا مطلبی بنویسم . در این روزها ، اخبار مهم زیاد هستند. اخباری که حقیقتا در خور انعکاس و بررسی هستند، لیکن مرا برای بروز رسانی وبلاگ تحریک نمی کنند. من سعی دارم تا در وبلاگم مطالب را که از اهمیت و وزن ویژه ای در تاریخ اسلام و جهان برخوردار باشند ، منعکس کنم . علاوه بر اخباری که می دانید ومی دانیم و به برخی از آنها نیز خواهیم پرداخت ، در در این پست ، خبری که شنیده ام و شاید تا الان دیگر همه خبردار شده باشید را بررسی می کنم . امروز سه بررسی را انجام داده ام که می خوانيد.

 

 

غدیر ، اسلام ، تشیع ، تسنن و اصلاح طلبی :

در این چندر روز ، چیزهایی از جلوی چشمم رژه رفتند ! یکی همین ماجرای عجیب دوم خردادی ها است. من نمیدانم ، چرا وقتی من حزب اللهی یک تفکری را برمی گزینم ، خب قبلش می دانم که شترسواری ، دولا دولا نمی شود و رسما ، تفکرم را دستم می گیرم و در بررسی و مطالعه روی آن کم نمی گذارم و وقتی برایم به حد ثبوت رسید ، در دفاع و تبلیغ آن نیز ، کم فروشی نمی کنم ، اما امان از دوم خردادی ها ، امان ! .بقول ظریفی، و ما ادرئک ما دوم خردادی ! عمراً اگر هزینه ای را که داشتن یک تفکر به انسان تحمیل می کند بخواهند قبول کنند ! انکار ، پنهان کاری ، نامردی ، دروغگویی ، دروغگویی ، دروغگویی !

 

یک روز این جماعت عجیب الخلقه ، می گویند : ماجرای سقیفهء بنی ساعده ، کاملا مشروع بوده و بر مبنای اصول دموکراتیک !!! اجرا شده ، یک روز می گویند جمله ء رسول مکرم اسلام مبنی بر اینکه "هرکس من مولای او هستم علی مولای اوست" ، معنای ولایت و اطاعت نمی دهد !! و رسول مکرم اسلام یکصد و بیست هزار نفر مسلمان حج گذارده را از راه نگاهدارد یا برگرداند ، تا با آنها بگوید من فقط با علی دوستم و شما هم با او دوست باشید !! ( هرچند چقدر حتی همین هم رعایت شد! ) ، اما یک روز دیگر ، می آیند و در میدانهای اصلی تهران برای روز عید غدیر ، شیرینی و شکلات پخش می کنند !!

 

من می خواستم بپرسم ، آخه دیگه مگه شما غدیر خم هم دارید ؟

آن روز ، روزی بود که بواسطه اکمال ولایت در دین ، نعمت بر مسلمانان اتمام شد . به این واسطه ، رسول مکرم اسلام ، غدیررا افضل اعیاد امت اعلام کرد.

 

اما وقتی شما به هیچ وجه قائل به مبنای ولایت نباشید و رئیستان رفته باشد در سیستان و بلوچستان هنگام تبلیغات دور دومش ( خاتمی را می گویم ، این اصلا چیز محرمانه ای نیست والا من از کجا خبر داشتم ، بروید اگر خبر ندارید از گنده ترهایتان بپرسید که فقط اگر با شما رودوایستی نکنند بهتان میگویند و فقط فورا توجیه می کنند! ) می گوید ما از من کنت مولا معنای ولایت استنباط نمی کنیم ، بعد هم در طول 8 سال مطبوعاتتان نوشتند وتبلیغ وتفسیر کردند که آقاجان ، اصلا ماجرای سقیفه بنی ساعده ( که در تاریخ اسلام به مکر بنی ساعده مشهور شد و یکی از دلایلی بود که فاطمه زهرا سلام الله علیها ، ابوبکر و عمر و همراهانش را لعنت کرد ، و نزدیک بود که نفرینشان کند ، و فدک را هم غصب کردند ) بر اساس اصول دموکراتیک و مطابق دموکراسی انسانی بوده فلذا مقبول و مشروع است ، بعد هم در همان مطبوعات می گویند شیعه همان مقدار بر حق است که سنی و هیچکس مطلقا بر حق نیست و هرکسی مقداری راست می گوید ،دیگر چه غدیری ، چه اشی ، چی کشکی عمو جان؟!

 

مگر یک چیز !آقـــــا خدا را چه دیدی ؟

شاید این دوم خردادی ها یواش یواش به برکت احمدی نژاد دارند بر می گردند به آغوش تشیع واسلام  ! هان؟! خدا را چه دیدی ؟ از خدا هرچیزی بگویی بر می آید . بر نمی آید ؟! نـــــه غلام ؟!:))

 

جمهوریخواهی به نام امام ، به کام کفار !

 

حتما از ماجرای اخیر حول محور نظرات آیت الله مصباح خبر دارید. واقعا آدم درک می کند که غرب ، چگونه و بر چه مبنایی به آقای احمدی نژاد وسخنان روشنش تاخت. آنها هم همان کار را کردند که اینها می کنند. آنها هم ، متن سخنان احمدی نژاد را منتشر نمی کنند. فقط پیرامونش حرف می زنند. در اینجا هم همین اتفاق افتاد .

 

-         تا نسبت دادن آیت الله مصباح به جریان ضد انقلاب حجتیه هم پیش رفتند در حالیکه خود از آخور حجتیه بیرون آمده اند.

-    آیت الله مصباح را به مخالفت با نظر امام متهم کردند در حالیکه طبق نظر امام خود آنها حق حتی رئیس یک اداره کوچک در یک شهرستان دورافتاده شدن را هم ندارند.

-    آیت الله مصباح را برای نظام خطرناک دانستندو خطر براندازی نظام ! از سوی تفکر ایشان را مطرح کردند در حالیکه خودشان محکوم دادگاههای انقلاب به اتهام براندازی خاموش و فرهنگی نظام اسلامی هستند.

-    حضور تفکر آیت الله مصباح در جامعه را خطرناک توصیف کردند در حالیکه امام خطر خودشان را از منافقین مسلح ، این فرزندان عزیر مهندس بازرگان ، بیشتر معرفی کرد.

-    خطر تحجر مذهبی را متذکر شدند در حالیکه امام خطر خودشان را بخاطر تظاهرشان به اسلام و دخالت های بی جایشان در تفسیر قرآن و نهج البلاغه متذکر شده بود.

-    به اسناد و مدارک بجا مانده از امام در صحیفه نور استناد کردند در حالیکه یک بار در زمان حضور حضرت امام و سه بار در زمان رحلت ایشان تاکنون ادعای مخدوش بودن آن را مطرح کرده بودند.

-    به تفکرات مکتوب امام استناد کردند در حالیکه امام کتبا در پاسخ به نامه وزیر کشور وفت آقای سید علی اکبر محتشمی پور ، آنها را از حضور در همه مناصب قضایی ، اجرایی و تقنینی ممنوع کرده است.

-    امام را معتقد به جمهوریخواهی از مدل خودشان تصویرکردند درحالیکه بصراحت رئیسشان آقای بازرگان در تفسیر عکسی از خودش و امام گفته بود امام ایران را برای اسلام می خواست و من اسلام را برای ایران .( کار به صحت نظر ندارم . کار به طرح اختلاف دیدگاهی در مورد مردم و ایران ، دارم . )

-    امام را مانند یک ملی مذهبی ، یک جمهوریخواه کامل معرفی می کنند .درحالیکه در ماههای اولیه پیروزی انقلاب اسلامی وتشکیل جمهوری اسلامی نتوانستند با امام و خط امام همراه باشندو جمهوری اسلامی را تحریم کردند و استعفا دادند .

 

من در صفحه یکی از رفقای خوبم ، ( که متاسفانه لفظ حزب اللهی سکولار را برای او می پسندم !) به این بحث پرداختم . کامنت های متعددی پیرامون موضوع نوشتم و حتی بشدت پیگیر مناظره با ایشان در خصوص موضوع شدم، اما دریغ از یک خط حرف حساب ! ایشان بیشتر از آنکه به بحث پبردازد به من پرداخت ولی من حتی از خودم هم خوب دفاعکردم و کار به جایی کشید که ایشان در چت از بحث با من عاجز شد. رفقا پیشنهاد کردند که در تالار گفتمان مجمع وبلاگ نویسان مسلمان بحث کنیم ، انجا هم یک گفتگو تاسیس کردم اما ایشان نیامد و نیامد. خب. وقتی ایشان که یک حزب اللهی -  ِِ سکولار ِ(!) متعقد  به این تفکر است ، از پس امثال بنده که دارای بعض جوهره های تفکر مشکتر با او هسمت برنیامد ، خب عناصر باحال ملی مذهبی چه خواهند کرد ؟

 

به ایشان هم گفتم که این دعوا ، سر لحاف ملا است و ماجرا کاملا سیاسی است. اینجا نه مصباح مهم استو نه امام ! اینها به فکر انتخابات خبرگانند ! من آن ماجرای شیرینی پخش کردن روز غدیرراهم یک جورایی فکر می کنم به همین ربط داشته باشه. از روی موعد این کارها و تلاش مومنین و معتقدین به امام و انقلاب برای انتخابات و برنامه ریزی ایناه برای خنثی کردن تلاش انها ، می شد این را فهمید.

 

امیر محبیان سردبیر رسالت هم چیز خودبی گفته بود. گفته بود ماجرا فقط برای بدست آرودن مقداری کرسی برای ایجاد یک فراکسیون اقلیت در مجلس خبرگان رهبری است. نه چیز دیگر ! والا ملی مذهبی را و مشارکتی جماعت را چه به نظر امام ؟!

و این جملات را هم از رهبری معظم انقلاب اسلامی در مورد حضرت آیت الله مصباح داشته باشید :

1-  اگر خداوند متعال به نسل کنونی ما این توفیق را نداد که از شخصیت هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم القدر ( آیت الله مصباح ) خلاء آن عزیزیان رادر زمان ما پر می کند. http://tinypic.com/jrcpwn.jpg

2- بنده نزدیک به چهل سال است که آقای مصباح را می شناسم و به ایشان به عنوان یک فقیه ، فیلسوف ، متفکر و صاحب نظر در مسائل سیاسی ارادت قلبی دارم . http://tinypic.com/jz7e4h.jpg

3- من خدا را شکرو حمد می کنم که نسل جوان ما در سراسر کشور به ایشان ( آیت الله مصباح بزدی ) شدیدا علاقمند و قدردان هستند.http://tinypic.com/jtusdt.jpg

 

 

 

C.N.N ، کریستیان امان پور ، احمدی نژاد و دهنمکی !

 

عجب تیتری شد ! :)

خب .

این را هم که درجریانید دیگه ! ماجرای تحریف کثیف سخنان احمدی نژاد به بهانه خطا در ترجمه ! درحالیکه خبرنگار ، خود ایرانی است ! :)) بعد هم تعطیلی دفتر این خبرگزاری و بعد هم معرفت ریختن احمدی نژاد و دستور برای بازگشایی این دفتر ، پس از عذرخواهی رسمی اما دیرهنگام این شبکه !

اما همه اینها به کنار ، بچبید به مصاحبه توپ دهنمکی ! از شریف نیوز بخونید. خیلی دقیق بود. دهنمکی حال کریستیان خانم را جدی گرفته . من می دانم حال کریستیان باجی چطور است. اما یک نکته ظریف ! کریستیان خانم باز به هدف اصلی اش رسید ! ریختن قبح مصاحبه با رسانه بیگانه !

اما اگر متن مصاحبه را خوب بخوانید به ارزش کاری که دهنمکی کرده پی می برید. ده نمکی بهد از سالها ، دوباره یک کار عاقلانه که به نعف انقلاب باشد انجام داد. من مدتها استک ه با عاقلانه و مدبرانه بودند تصمیمات و اقدامات او شک داشتم و خصوصا فیلم و کتاب فقر و فحشا را بشدت رد می کنم و در مورد نقد آن هم ایستادم . اما مصاحبه خیلی حالب بودو از مسعود خان تشکر می کنم .

/ 32 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Shayan

۳ - دشمن اسرائيل جمهوري اسلامي ايران است ، جمهوري عربي خلق سوريه. امارات اسلامي افغانستان (طالبان ) و جمهوري خلق عراق (صدام) است. دوستان و شرکاي اسرائيل عبارتند از به ترتيب :‌ ۱ - بلژيک ۲ - آلمان ۳ - سوئيس ۴ - بريتانيا ، کافيست آزاديهاي مدني - سياسي در کشورهاي حامي اسرائيل را با رفتار رژيمهاي مخالف اين کشور مقايسه کنيم تا تصوير شفاف و بدون خدشه مدنيت در برابر توحش برابر چشمانمان پديدار شود.

Shayan

۴ - دوستان اسرائيل جوانان آراسته و مدرني اند که شمع در دست براي همدردي با هزاران همنوع خود ، صدها زن و مرد و کودک قرباني حادثه يازده سپتامبر ، با قبول همه خطرات به ميدان محسني تهران مي آيند. دشمنان اسرائيل صاجبان چفيه پوش چهرهايي ترسناک اند که در غزه ، جنين و بعلبک به خيابان مي ريزند ، براي قتل هزاران انسان بيگناه شادي ، هلهله و پايکوبي مي کنند ، صداهاي عجيب و غريب در مي آورند و تيرهوايي شليک مي کنند.

Shayan

۵ - براي دشمنان اسرائيل فرقي نمي کند ، تعجب نکنيد که آنها دشمن همه چيزهاي خوب عالم اند ، دشمن موسيقي ، سينما ، بوسه ، دختر و پسري که دست در دست هم راه مي روند ، دشمن همه خوبيها و زيبايي ها. بمبهايي که در مادريد و لندن منفجر مي شود ، رفيق حريري نخست وزير محبوبي که در آتش وحشت بشار اسد از طلوع آزادي مي سوزد ، شهروندان بي گناهي که طعم نفرت بربري دشمنان اسرائيل را مي چشند و .. دوستان من مشکل دقيقا همينجاست. دشمن اسرائيل دشمن تل آويو نيست به شکلي دشمن نوع انسان شده است در زمانه ما .

Shayan

نگارنده اين خطوط جايزه مي دهد به شما اگر بتوانيد يک حکومت متخاصم با اسرائيل را معرفي کنيد ، که شهروندان عادي خود را قتل عام نکرده باشد ، يک حکومت دشمن و حتي مخالف اسرائيل را معرفي کنيد که از يک روزنامه و فقط يک روزنامه آزاد برخوردار باشد. يک حکومت دشمن اسرائيل را معرفي کنيد که زنان در آن حداقل از حقوق برابر با حيوانات برخوردار باشند - سنگسار و شکنجه نشوند.در اسرائيل بمبگذاران انتحاري زنده مانده و يا بازداشت شده ، از حق انتخاب تعداد نا محدودي وکيل برخوردارند هزينه وکلا از محل ماليات شهروندان ايرائيلي توسط دولت پرداخت مي شود ، زندانيان همه حق ملاقات دارند ، در سلول انفرادي نگهداري نمي شوند ، سازمانهاي حقوق بشري و مطبوعات حق دسترسي شبانه روزي به آنان را دارند - مقايسه کنيد اين حقوق را با حقوق يک نمونه مثلا اکبر گنجي در اوين.

Shayan

۶ - خوشتان بيايد يا نيايد ، دوستي يا دشمني اسرائيل ملاک انتخاب است ميان تمدن و بدويت - اين يک حکم راستگرايانه ، نئوکنسرواتيو و غيرانساني نيست. اين واقعيت دنياي امروز ماست. قبول نداريد ، کاغذ و قلم برداريد ، خطي وسط صفحه بکشيد ، دوستان و دشمنان اسرائيل را يک به يک روي سمت راست و چپ خط حائل روي اغذ آوريد. نوشته خود را چند بار خوب نگاه کنيد و بعد لطفا از خود خجالت بکشيد ، اگر تا ديروز نامتان در کنار بن لادن ،‌احمدي نژاد ، خامنه اي و الزرقاوي بود.

Shayan

۷ - اسرائيل پاره اي از هويت تاريخي ما ايرانيان است. کورش کبير و ديگراني که مظاهر ايرانيت مايند ، در اسرائيل از ايران عزيزتر و گرامي ترند، دشمنان اسرائيل - اعراب افراطي - خطرناکترين دشمنان تاريخي و معاصر ايران زمين اند.

Shayan

در اسرائيل اما ، رئيس جمهور و بسياري از مقامات عاليرتبه اسرائيل ايرانياني اند که برخلاف بسياري از ديگر ايرانيان به ايراني بودن خود هنوز افتخار مي کنند . اسرائيل يعني قوي ترين اقتصاد خاورميانه ، شکوفا ترين رشد تکنولوژيک اين منطقه از جهان ، بالاترين ضريب دمکراسي ، رعايت حقوق بشر ، آزاديهاي مدني - مطبوعات و حقوق سياسي شهروندان در خاورميانه. جملات بالا به گوش بسياري از قربانيان ماشين پروپاگانداي نظام اسلامي البته ناآشناست.

Shayan

جملات بالا براي بسياري از قربانيان ماشين تبليغات استالين و گوبلز هم نامفهوم است. نگران نباشيم ،‌ چرخ زمان به نفع انسان و آزادي مي گردد. ديده قربانيان دروغ رفته رفته بر حقايق گشوده مي شود. ماهها پس از سقوط طالبان بسياري از زنان و دختران افغان هنوز باور نمي کردند که اگر برقع را کنار زنند ،‌اعدام نخواهند شد ، باور نمي کردند که خداوند فعلا تصميم ندارد زنان بدحجاب را به سگ ، خوک و يا حيوانات موذي تبديل کرده ، عذاب نمايد. نگران نباشيم. مدتي طول کشيد تا دستها پيش رفت ، برقع ها کنار زده شد ، خوشه اي از مو روي پيشاني ريخت. گل لبخند شکفت و بسياري تازه حضور زيباي آزادي را باور کردند. حکايت ما و بسياري از روشنفکران اسرائيل ستيز ، غرب ستيز ، عشق ستيز و خود ستيز نسل ديروز اين بود، نگران نباشيم. سطرهايي که از نظر گذشت، تازه آغاز راه است

پاسداران

بسم الله . برای من روشن است که متن موصوف از یک فایل ذخیره شده ، روی کامنتیگ ریخته شده است. متن از سوی یک کاربر عادی منتشر نشده است. جواب من منتظر اوست

ndhv ai,n

سلام برادر خوبم... مطلبی تهيه کردم درباره اين کامنتها خيلی سخته هی کپی پيست کنم... ميفرستم براتون روی ميل...