به بهانه ی مرگ مارگرت تاچر

این روزها خبر مرگ خانم مارگرت هیلدا رابرتز معروف به مارگرت تاچر که در بخش مهمی از دوران انقلاب اسلامی مسئولیت نخست وزیری پادشاهی زر و زور و تزویر یعنی انگلیس را بر عهده داشت ، مردم نقاط مختلفی از جهان ، مخصوصا اهالی خود انگلیس را خیلی خوشحال کرده .

نام تاچر فقط نه برای ما ایرانی ها ، بلکه برای بسیاری از انگلیسی ها ، به دلائل داخلی و خارجی ، نامی منفور است. انگلیسیهایی که از مرگ او ابزار خوشحالی می کنند، دولتمردان امروز انگلیس را ادامه دهندگان راه "دزد شیر بچه ها" دانسته و شادی خود از مرگ او را در قالب اعتراض به سیاستهای امروزین دولت پادشاهی استعمار، علنی می کنند. تاچر بنیانگذار سیاستهای انقباضی اقتصادی به نفع ثروتمندان و به ضرر فقرا بود و لقب دزد شیر بچه ها بواسطه ی اجرای طرح قطع یارانه ی شیر اطفال توسط وی از سوی زنان شاغل انگلیسی به وی داده شده است.

تاچر ، حتی برای غیر انگلیسی ها و غیر ایرانی ها نیز نامی همراه با درد و بغض و کینه است . جزایر مالویناس که توسط سربازان او به فالکلند تغییر نام یافته ، نمونه از خوی درندگی فرهنگ مدرن غارتگری است که در قرن بیستم به تاچر مجوز اشغال نظامی تکه ای از سرزمین یک کشور ، هزاران کیلومتر دورتر از سرزمین خودش را داد تا پرچم خود را بر منطقه ای مملو از ذخائر معدنی نصب کند و امروز، سلف او آقای دیوید کامرون پس از سالها تغییر آمایش سرزمینی و جمعیتی و انتقال 75 درصد بومیان از این نقطه به دیگر نقاط جهان، دم از آمادگی برای برگزاری رفراندوم جدایی یا اتصال این نقطه به انگلیس بزند ! خنده دار است. سقز را مثلا، اشغال نظامی کنیم، بعد از سالها بگوییم مردم ، بیایید رای بدهید ما کار خوبی کردیم یا نکردیم !

و این هم خاطره ای از این روباه نارنجی در رابطه با انقلاب اسلامی به نقل از سایت ارزشمند خط امام  :

نامۀ محرمانۀ «تاچر» به امام خمینی (ره) برای آزادی جاسوسان آمریکایی به عنوان قدردانی، جاسوس‌های آمریکایی را آزاد نمایید!

بر اساس اسناد افشا شدۀ در بریتانیا «مارگارت تاچر» نخست وزیر سال‌های ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۰ این کشور در نامه‌ای به امام خمینی (ره) خواهان رهایی جاسوسان سفارت آمریکا در تهران شده است.

تاچر که در نخستن سال‌های زمامداریش خواهان تأثیرگذاری بر معادلات جهانی بود، سعی می‌کند از بحران گروگانگیری در سفارت ایران در لندن بهره‌برداری نماید.

دهم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ چند تن که خود را جدایی‌طلب عرب معرفی ‌کرده بودند، به سفارت جمهوری اسلامی در لندن حمله کرده و ۲۶ نفر را از کارمندان سفارت را گروگان گرفتند. این بحران با مداخلۀ نیروهای ویژۀ بریتانیایی پایان پذیرفت. مارگارت تاچر از این موضوع استفاده کرده و تلاش می‌کند تا در مورد جاسوس‌های آمریکایی در تهران پادرمیانی کند.

بر اساس اسنادی که به تازگی در بریتانیا منتشر شده، نخست وزیر پیشین بریتانیا با ارسال نامه‌ای به امام خمینی (ره) از ایشان می‌خواهد تا «به عنوان قدردانی از سربازان بریتانیایی که برای رهایی دیپلمات‌های ایرانی عملیاتی شگفت‌انگیز انجام دادند، جاسوس‌های آمریکایی سفارت آمریکا را آزاد نمایند.»

گروگانگیری در سفارت ایران در لندن شش روز طول کشید و سرانجام با کشته شدن ۵ تن از گروگانگیران و آزادی ۲۶ ایرانی خاتمه یافت. تاچر با اشاره به این موضوع در این نامه که سفیر بریتانیا حامل آن بود، نوشت: این را می‌خواهم با این آرزو که دوستی ممهور به خون (در چند روز اخیر) میان دو کشور رشد کند و در این دوستی سال‌های آینده بر اساس برابری، احترام متقابل و رفاقت تقویت شود.

/ 8 نظر / 8 بازدید
وحید

سلام همسنگر من چند وقتی است که به وبلاگ خوب شما سر میزنم و از مطالب شما بهره می برم. خواهان تبادل لینک با شما هستم. لطفا وبلاگم را با نام "امام خامنه ای (مدظله العالی)" لینک بفرمایید.

رضا(گاهنامه مِن گاد)

سلام اگر دوست دارید در مورد وهابیت در ایران بیشتر بدانید با موضوع : "فعالیت وهابیت تندرو و جدایی طلب در خوزستان" به روز هستم. حتماً مطلب را بخوانید و به عمق فاجعه پی ببرید. نظر برایم مهم نیست فقط بخوانید.

وحید

سلام خواهان تبادل لینک با شما هستم. لطفا وبلاگم را با نام "امام خامنه ای (مدظله العالی)" لینک بفرمایید. http://sayyidalikhamenei.mihanblog.com

سمت و سو

سلام.خداقوت.وبلاگتون جالبه. در صورت امکان سایت سمت وسو را لینک کنیدwww.samtosoo.ir شامل(اخبار داغ،حوادث،دانلود رایگان و...)

هادوی

سلام حاجی خیلی با وبلاگت حال کردم مطلبات مخصوصا در مورد آقای فیلترینگ باعث شد همین الان جز پیوندهای وبلاگم بشی. حال کردی ما رو هم اد کن bohloolvar.blogfa.com

همین

سلام یه مطلب جالب یه سری بهhttp://www.bultannews.com/fa/news/134101 بزن

توکل

سلام خدایش بیامرزاد و در جوار رحمت حق قرار دهاد که شیر زنی بود. دشمن آدم هم اگر بزرگ باشد خوبستو

بســـــم الله االرحمن الرحیــــــــــــــم سلام خداقوت ! خوش حال میشم از خکریز مجازی من دیدن کنید. منتظر حضور گرم شما در وبلاگم هستم. یاعلی