کدام توهین ، خطاب به چه کسی ؟

کامنتی از یک آدم خیلی خاص زیر پست "این آقا باید پیاده شود" درج شده بود. عجیب داشتم دنبال این آقا می گشتم که بلافاصله آمد و برایم کامنت گذاشت . در جشنواره مطبوعات ، هنگامی که در غرفه چلچراغ داشتم با نیما اکبرپور صحبت می کردم این آقا که من را می شناخت آمد و شروع کرد با صدای هوار گونه ، مثلا دست به افشاگری زدن در مورد من زد و با داد و هوار ، مدعی شد که بنده ، مثل آقای شریعتمداری ادمی هستم که در مطالبم به افرادی که خوشم از ایشان نیاید توهین می کنم !

وقتی که از ایشان درخواست کردم که مثلا کدام توهین ، ایشان مدهی شد که به آن آقای استاد دانشگاه شیراز منتسب به آقای طالقانی توهین کرده ام !  

ببینم ، مهرزاد بروجردی از اینکه سردبیر کنکاش معرفی شده ناراحت شده ؟ از اینکه کنکاش ضد انقلابی معرفی شده ناراحت شده ؟ از اینکه گفته شده از بنیاد بیوه پهلوی معدوم جایزه گرفته ؟ یا اینکه از اینکه گفته شده مقالاتش در روزنامه های دوم خردادی بسرعت چاپ می شود؟

هرچی به ایشون گفتم کدام توهین ، شروع کرد فضایل آن اقا را کماکان با صدای بلـــــــند بر شمردن ! هرچی میگم آقای فلانی، نگفتی توهین ما چی بود ؟ ایشون چیزی بما نگفت. گفتم حضرت آقا ، بیا بریم دم غرفه معاونت مطبوعاتب که اینترنت هست ، همین الان وبلاگم رو ببینیم شما محل توهین رو بمن نشون بدی ! ایشون در جواب همون بازی همیشگی ترس از اومدن مدل دوم خردادی رو در آورد. واقعا من این دوستان دوم خردادی رو بااین همه دل و جیگرررررر تحسین می کنم ! آخرش هم که رفت.  

حالا نمی دونم موقع نوشتن اون پست چی شد که به این بنده خدا فکر می کردم . پیش خودم گفتم که کاش جوری بود که می شد گیرش بیارم بپرسم حالا نگفتی اون توهین ما چی بود ...  

حالا امروز اومده و برای این پست اخیر ( همین قبلی ) ، کامنت گذاشته و چشمتون روز بد نبینه ، همون بازی توهین رو تکرار کرده.  

آقلای فلانی ! خدا رو می بينی ؟ دقيقا داشتم هنگام نوشتن اين پست به اين فکر می کردم که کاش گيرت می آوردم ازت می پرسيدم قرار بود بمن بگی به اون استاد دانشگاه مرتبط با مرحوم طالقانی چه توهينی کرده ام ؟  

تنها چيزی که در سرتاسر پست من موجود است منتسب دانستن نامبرده به ائتلاف غیر قانونی ملی مذهبی است. این که یک واقعیت است. حالا اگر اين توهين است ،‌ خب برويد و مشکل را حل کنيد. اگر دروغ است هم خب تکذيب کنيد.  

شده ماجرای توهين های ادعايی امروزت . ببینم . عضویت ولی نصر در کاخ سياه و مشاوره دادن به رئيس حکومت شر ، و عضویت وی در شورای روابط خارجی آمریکا و تدریسش در دانشکده نیروی دریایی دولت شر برایش یک ‌توهين است‌؟ بفرمائيد برويد مشکل را حل کنيد. وگر اینکه بگویید دروغ است ! خب لطفا تکذیب کنید. :) 

یا اینکه پدرش حسین نثر است برای او توهین آمیز است ؟ خب بروید و یکجوری مشکل را حل کنید.  نکند اينکه پدرش حسين نصر است دروغ است ؟ خب تکذيب کنيد !:)) ‌ آيا اینکه پدرش مشاور بيوه پهلوی است توهین است ؟ خب اینکه واقعیت است ! بروید و مشکل را از بیخ حل کنید. اگر دروغ است خب تکذيب کنيد !  

شاید منظور شما این است که ذکر اینکه امام خمینی (ره) اینها را بخاطر تظاهرشان به اسلام ، از منافق ها هم برای اسلام خطرناکتر می داند برایشان ناراحت کننده است ؟ ها ؟ خب چه کنیم . این امام است و این هم نهضت آزادی ! نکند دروغ است ؟ خب چرا تکذیب نمی کنند؟

یا شاید طرح این که وی در روزنامه های مورد علاقه ات دائم مقاله می نویسد برای آنها توهین آمیز است ؟ خب چه کنیم . می بروید و مشکل را حل کنید. دروغ است ؟ تکذیب کنید ! نفهمیدم شاید اینکه گفته ایم این روزنامه ها خود را مدعی دفاع از خاتمی وهاشمی و کروبی می دانند برایشان توهین آمیز است ؟ شاید هم انتساب این روزنامه های معلوم الحال به این سه نفربرای آنها کسر شان داشته . ما که نفهمیدیم . شما بگو . اگر توهین است ، خب بروید و مشکل را حل کنید که دیگر تکرار نشود. چی؟ دروغ است ؟ خب چرا تکذیب نمی کنید ؟  

ببینم ، نکند ابراهیم یزدی از اینکه به او بگویید دبیرکل گروهک غیرقانونی نهضت باصطلاح آزادی ناراحت می شود ؟ خب چه کنیم. خودش می گوید هست. نکند این هم دروغ است ! خب چرا تکذیب نمی شود ؟ آها. شاید منظور شما این است که ذکر اینکه امام خمینی (ره) اینها را بخاطر تظاهرشان به اسلام ، از منافق ها هم برای اسلام خطرناکتر می داند برایشان ناراحت کننده است ؟ ها ؟ خب چه کنیم . این امام است و این هم نهضت آزادی ! نکند دروغ است ؟ خب چرا تکذیب نمی کنند ؟ ها ، شاید اینکه موضع ضد هاشمی و ضد کروبی ابراهیم یزدی یادآوری شده ناراحت کننده بوده ؟ اما برای چه کسی ؟ برای ابراهیم یزدی ؟ یا کروبی و هاشمی ؟ خب برای هرکس که بوده ، خب برود و مشکل را حل کند. آیا این هم دروغ است ؟ خب تکذیبش کنید.  

ببینم اقای ع.ع از اینکه متن مصاحبه اش با مجله آلمانی مجددا منتشر شده ناراحت شده  ؟ خب چه کنیم . مشکل را حل کند. فعلا که مصاحبه اش همه جا موجود است. آنوقت که در مصاحبه از اینکه "در ایران هنوز خدا نمرده است" ابراز نراحتی کرده و آن را مشکل جامعه ایران معرفی کرده بود باید خجالت می کشید وناراحت می شد. حالا چه فایده . نکند از اینکه گفته شده ایشان مدعی حمایت از کروبی و هاشمی و خاتمی است بدش آمده ؟ شاید این سه نفر از انتساب او به خودشان رنجیده اند . درست است ؟ آها، می گویید دروغ است. خب تکذیب کنید. چرا بررر و برررر من راتماشا می کنی ؟  

ببینم ، مهرزاد بروجردی از اینکه سردبیر کنکاش معرفی شده ناراحت شده ؟ از اینکه کنکاش ضد انقلابی معرفی شده ناراحت شده ؟ از اینکه گفته شده از بنیاد بیوه پهلوی معدوم جایزه گرفته ؟ یا اینکه از اینکه گفته شده مقالاتش در روزنامه های دوم خردادی بسرعت چاپ می شود ؟ یا اینکه روزنامه های دوم خردادی از اینکه گفته شده مقالات این حضرت آقا آنجا چاپ می شود ناراحت شده اند؟ یا اینکه به اسن سه نفر و حمایت از آنها منتسب شده  ؟ آیا از اینکه خبر ارتباطش با محافل صهیونیستی درج شده بدش آمده ؟ شاید هم این سه نفر از انتساب به او ؟ کدام ؟  خب چه کنیم. اینها که هست.مشکل را حل کنید. نکند می گویید دروغ است! خب تکذیب کنید !  

آیا از اینکه درج شد یکی از وبلاگ نویسان هم طیف تو ، مخالفان حمله آمریکا را بیمار روانی نامیده بدت آمده ؟ شاید از اینکه گفته شده چنین فردی مسئول تهیه صفحه سیاسی یکی از روزنامه های دوم خردادی است حالت بد شده ؟  

تو از این ناراحت شده ای که گفته ایم فلانی ، بر ضرورت براندازی جمهوری اسلامی تکیه کرده  وهر حرکتی برای براندازی ایران بدون کمک آمریکا را آب در هاون کوبیدن می داند ؟ از اینکه گفته ایم مقالات سیاسی یکی از روزنامه های دوم خردادی مدعی اصلاحات را تهیه می کند ؟ از چه چیزش ؟ خب چرا مشکل را حل نمی کنید. آها می گویید دروغ است؟  کدامش دروغ است ؟ هرکدام دروغاست چرا تکذیب نمی کنید ؟ شاید هم حمایت این روزنامه را از این سه نفر تکذیب می کنی؟ یا از انتساب این روزنامه به ایشنا می رنجی . معلوم کن مشکلت با چیست. چرا تکذیب نمی کنی ؟  

تو از این ناراحت شده ای که گفته ایم فلانی ، بر ضرورت براندازی جمهوری اسلامی تکیه کرده  وهر حرکتی برای براندازی ایران بدون کمک آمریکا را آب در هاون کوبیدن می داند ؟ از اینکه گفته ایم مقالات سیاسی یکی از روزنامه های دوم خردادی مدعی اصلاحات را تهیه می کند ؟ از چه چیزش ؟

ها ! نکند سحابی از اینکه او را به گروهکهای ملی و مذهبی مربوط دانسته و او را از سرکردگان آنها دانسته ایم رنجیده !  یا اینکه گفته ایم در دروان دفاع مقدس این گروهکها رزمندگان را حیوانات وحشی نامیدند ؟ یا از ذکر اینکه ایشان عصمت معصومین (علیهم صلوات الله ، اجمعین ) را انکار کرده دردش گرفته ؟ آیا ایشان از اینکه یادآوری کرده ایم ایشان مجامع و هیئت های مذهبی را ریشه خشونت در جامعه می داند بدش آمده ؟ یااینکه مظاهر دین ، مانند حجاب و حیای زن را نماد تحجر و عقب ماندگی معرفی میکند ؟ کدام ؟ چه ؟ مشکلت چیست ؟ پس چرا تکذیب نمی کنید ؟ دقیقا چه چیزی اشتباه است ؟ توهین کجاست ؟  

نخیر حضرت آقا !  

اینها که نوشتیم جزئیات رفتار سیاسی این حضرات است. آیا اگر بمن بگویند کیهان خوان است ، من باید قیافه در هم بکشم و خلق تنگ کنم ؟ خب اگر خیلی ناراحت می شوم ، خب دیگر این کار را نکنم ! نمی شود که ماجرا شود ماجرای آن فردی که از کنار کلیسایی عبور و کرد و بدمستی رادر کلیسا دید. به آنجا رفته و تفی بر زمین انداخت و گفت تف بر این روزگار که کلیسا نیز از شر شماها دیگر در امان نیست و حرمت ندارد ! مست برخواست و دست و او را گرفت و گفت صبرکن تا به پلیس تحویلت بدهم . در کلیسا تف انداختی؟ چرا حرمت کلیسا را نگه نمی داری ؟  

آقایان از اینکه اعمال خودشان ، گفتار خودشان و محافل مرتبطشان اینجا فهرست شده ناراحت شده اند ؟ خب بیرون بیایند. نکنند. نگویند. والا اگر کردندو گفتند ، دیگر چرا از بازتاب آن می رنجند ؟ نکند می گویند دروغ است ؟ خب چرا تکذیب نمی کنند.  

برو برادر. حنای شما دیگر جایی نیست که رنگ داشته باشد.

برای تکمیل کلام ، بخش پایانی مطلب قبل را دوباره می آورم... 

اکنون روی سخن با آقایان هاشمی رفسنجانی، خاتمی و کروبی است و بیان این نکته ؛ که باور بفرمائید طیف مورد اشاره نه فقط کمترین ارادتی به شما ندارند، بلکه بسیاری از آنان- اگر نگوئیم همه- از شما بیزار نیز هستند و هرگاه احساس فرصت کرده اند از اعلام این دشمنی دریغ نکرده اند. بنابراین شایسته نیست در آستانه انتخابات، باز هم این طیف آزمون داده و رفوزه شده، خود را میدان دار حمایت از شما قلمداد کنند و در پوشش این حمایت دروغین با قلم های ناشایسته و زبان های یاوه گوی خود به ارزش های اسلامی و انقلابی بتازند. نگارنده بر این باور است و برای باور خود نه فقط شواهد و قرائن، بلکه اسناد غیرقابل انکار فراوانی دارد که یکی از اهداف این جماعت در ادعای نزدیکی به شما و لاف حمایت از شما مخدوش کردن شخصیت اسلامی و انقلابی شماست و این خسارتی بزرگ است، نه فقط برای شما که برای انقلاب و دوستداران واقعی شما.  

خدا بر درجات امام راحل ما (ره) بیفزاید که صبح روز ۱۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ وقتی به اتفاق فرزندشان مرحوم حاج احمد آقا در اتومبیلی که حامل ایشان از فرودگاه به بهشت زهرا (س) بود نشستند و متوجه حضور شخص دیگری از قماش طیف مورد اشاره در خودرو شدند با صراحت دستور دادند مشارالیه از خودرو پیاده شود و درباره علت این تصمیم فرمودند: «مسئله می شود»…

/ 18 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
•▪مصاحبه با وبلاگ نويسان•▪

سلام به دوستان عزيز. و با آرزوی موفقيت برای شما با مصاحبه جديدی بروز هستيم با وبلاگ * ماه من سلام * ( نازنين عزيز ) . ــــــــــــــــــــ دوستان اين يک پيام کلی برای همه وبلاگ نويسان هست . وبلاگ مصاحبه برای آشنايی بيشتر همه دوستان با يکديگر تشکيل شده .با آمدنتان خوشحالمان می کنيد . ـــــــــــــــــــ برای با خبر شدن از آپديت اين وبلاگ آيدی مربوطه را ادد کنيد . ايام به کام شهزاد

محمد هادی

بسم الله سلام روح حضرت امام شاد باد. گفتند به حال افراد نگاه کنيد نه به گذشته انها. حضرات حجج الکفر و انفاق کربوقی!!! و تمدن !!! طلايه داران منتظری و ابطحی هستند. و اگر از حمايت امثالهم با توجه به سابقه افراد نامبرده ناراحت ني یند ... (برداشت آزاد) يا زهرا

بيا تا برويم

با مطلب فاين تذهبون بروزم مطلبي راجع به عدم اعطاي مجوز به برگزاري تجمع دانشجويان

مهدی

واقعا عجيب است . اينها هر وقت کم می آورند سريع داد و فرياد راه می اندازند من با چند نفر از اينها در دانشگاه برخورد داشته ام فقط به دنبال آشوب و غوغا هستند . اگه تو بحث هم کم بياورند زود صداشونو بلند میکند که چرا آزادی نيست ؟ چرا ما نمی تونيم به هر کی خواستيم توهين کنيم ( حتی اهل بيت ع ) و مورد پيگرد قرار نگيريم ؟ و ... الان اومده اند اين وصله ها را به ما می چسبانند .

بودن

اعضاي مجمع نمايندگان ادوار مجلس هفتهء آينده به قوهء قضاييه مي‌روند تا پاسخ هشت پرسش مطرح شدهء خود را دربارهء مرگ مشكوك دكتر زهرا از رياست اين قوه بگيرند. آن‌ها معتقدند كه اين مرجع تنها پاسخگويي است كه مي‌تواند به شبهه‌هاي موجود در پروندهء اين پزشك جوان پاسخ ‌دهد. نمايندگان مجمع ادوار مجلس شوراي اسلامي اخيرا در نامه‌اي خطاب به رياست قوه قضاييه خواستار رسيدگي هرچه سريع‌تر به پروندهء مرگ مشكوك دكتر زهرا شدند. شهربانو اماني، نمايندهء دور ششم مجلس شوراي اسلامي و عضو مجمع نمايندگان ادوار مجلس مي‌گويد: «دكتر زهرا خود تحصيلكرده و داراي كمالاتي بود و در نهايت با او برخوردي خارج از انتظار شد، بنابراين چه حاشيهء امني براي شهروندان معمولي وجود دارد.»او پزشك جوان را يكي از شهروندان فرهيختهء جامعه مي‌خواند و مي‌گويد:«چرا با فردي كه سال‌ها درس پزشكي خوانده و پرونده‌اش هم سرشار از خدمت به مردم و طبقات محروم بوده چنين برخوردي مي‌شود.»دكتر زهرا با رتبهء 21، سال 79 وارد دانشگاه تهران شد تا در رشتهء پزشكي عمومي تحصيل كند، با اتمام درس براي گذراندن طرح خود به همدان رفت تا در مناطق محروم كشور خدمت كند.

زهرا 27 ساله، 20 مهر به همراه نامزدش در يكي از پارك‌هاي شهر همدان دستگير شد و به مدت دو روز در دفتر اماكن بازداشت بود تا اين‌كه به پدرو مادرش خبر دادند كه دخترتان خودكشي كرده است. دكتر نمازي از جمله اعضاي هيات مركزي نمايندگان ادوار مجلس نيز با انتقاد از وقوع چنين رخدادي مي‌گويد:«اگر جرم دكتر زهرا محرز شده بود و او را دستگير كردند چرا پسري كه به همراه او بازداشت شده بود با قيد ضمانت آزاد شد و از اين اهرم تعديل‌كننده براي پزشك مملكت استفاده نكردند.» نامهء مجمع نمايندگان مجلس دربارهء اين حادثه شامل هشت سوال مي‌شود.پرسش از اين‌كه جرم متهم چه بود كه شديدترين اقدامات تاميني با قيد بازداشت در مورد او به اجرا درآمده است؟ و اين‌كه آيا اتهام انتسابي به وي با شخصيت تصوير شده از او منطبق است؟ و پرسش از اين‌كه آيا ادارهء اماكن نيروي انتظامي آن هم در مركز يك استان متولي تعقيب جرايم مشهود است يا بسيج؟

بودن

يدالله اسلامي از ديگر اعضاي مجمع نمايندگان ادوار مجلس مي‌گويد: «دختري كه مي‌توانست از امتياز آزاده بودن پدرش استفاده كند و در تهران طرحش را بگذراند، به همدان مي‌رود، آن وقت همين دختر كه رشد عقلي‌اش به حدي بوده كه رشتهء پزشكي بخواند، به خاطر شخصي‌ترين مسايل زندگي‌اش به زندان مي‌افتد.» او تاكيد مي‌كند: «مجمع ادوار نمايندگان مجلس همواره موضوع حقوق شهروندي را در فهرست موضوع‌هاي مهم مطرح مي‌كند. پيگيري پروندهء زهرا اگرچه پروندهء تلخي است اما بايد به خوبي به نتيجه برسد تا ديگر امكان تكرار چنين حوادثي در كشور به صفر برسد.» اين‌كه آيا دكتر زهرا خودكشي كرده يا به قتل رسيده هنوز در هاله‌اي از ابهام قرار دارد.برادر زهرا چندي پيش فرضيهء خودكشي زهرا را به دليل روحيهء شاد و مذهبي او رد كرد. خانواده‌اش نيز شرايط فيزيكي زهرا يعني قد و وزن او را از جمله دلايلي دانستند كه پذيرش امكان خودكشي را با يك تك‌پارچه دشوار مي‌سازد.

بودن

سوال‌ها پي در پي مطرح شده‌اند. سوال‌هايي كه به گفتهء شهربانو امانياين روزها در ذهن شهروندان ايراني مرور مي‌شود و پاسخ آن را بايد تنها از قوهء قضاييه خواست كه تنها محل تظلم‌خواهي مردم به شمار مي‌آيد. او در ميان پرسش‌هاي فراواني كه در ذهنش چرخ مي‌زند، سوالي ديگر را اضافه مي‌كند:«اگر فرض بر اين باشد كه زهرا خودكشي كرده بايد دستگاه قضايي گزارش كاملي از شرايط روحي زهرا ارايه كند و اين‌كه چه شرايطي در بازداشتگاه بر او گذشته است كه در نهايت موجب شد تا دست به خودكشي بزند.» سوال اماني در حالي مطرح مي‌شود كه اخبار ضدونقيضي دربارهء ساعت مرگ زهرا منتشر شده است. مسوولان ستاد امر به معروف و نهي از منكر مرگ دكتر زهرا را در ساعت هشت و نيم شب اعلام كرده‌اند، در حالي كه برادر زهرا يك ربع به 9 شب با او تلفني صحبت كرده بود و از ديگر سو پزشكي قانوني ساعت مرگ را ساعت 9 اعلام كرده است.

بودن

خانوادهء دكتر زهرا در كوچه پس‌كوچه‌هاي محلهء خاوران با گذشت يك ماه از مرگ دختر جوان‌شان، هنوز هم واقعه را باور نكرده‌اند. مجمع نمایندگان ادوار شامل هفتصد نماینده مجلس است که در دوره های گذشته عضو پارلمان ایران بوده اند.

بودن

يدالله اسلامي در پاسخ به اين‌كه چه دلايلي موجب مي‌شود كه اتفاق‌هاي ناگواري مانند مرگ دكتر زهرا در جامعه اتفاق بيفتد، مي‌گويد: «منكر برخي شرايط تاثيرگذار بر روند پيگيري پرونده‌هاي حقوق بشري نمي‌شوم اما فعالان مدني و اجتماعي بايد با دقت نظر بيش‌تري پرونده‌هاي اين چنيني را پيگيري مي‌كردند تا چنين فاجعه‌اي رخ ندهد، اما هنوز هم دير نشده و شايد بتوان از بازتوليد اين واقعهء ناگوار در آينده جلوگيري كرد.» نامهء مجمع نمايندگان ادوار در حال حاضر در اختيار قوهء قضاييه قرار گرفته است.اعضاي اين مجمع هفتهء آينده موضوع را از آيت‌الله هاشمي شاهرودي، رييس قوهء قضاييه پيگيري خواهند كرد.خانوادهء دكتر زهرا هم نامه‌هايي به نهادهاي مختلف از جمله رياست جمهوري نوشته‌اند.