باز هم نتیجه ی عدم اجرای قانون

باید دید این قطار ایستگاهی هم دارد ، توقفی هم دارد ، یا اینکه خیر.

وقتی که پدر شهید هادی محبی قاتل شهید هادی محبی را قصاص نکرد ، از حق شرعی اش گذشت. اما ، به ذهنم خطور کرد که چه خطرها که در پس این امر است. در کوچه و خیابان دیدم که درگوشی ها و پچ پچ ها شروع شد که عذاب وجدان می گرفت اگه اعدام می کرد. بچه ی خودش مقصر بوده و ...

در نتیجه ، در فاصله ی کمی ، چند نفر دیگر در امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند. چرا ؟ چون یادمان رفته بود که خداوند متعال فرموده بود : لکم فی القصاص حیات یا اولی الالباب.

وقتی دو بازیکن فوتبال در زمین فوتبال مرتکب عمل حرام و خلاف بین شرعی می شوند که مطابق قانون مجازات اسلامی مستوجب حد و حبس است ، و وقتی می آییم از یک طرف : 1- ماجرا را کوچک و حقیر می کنیم 2- واکنش نشان دهندگان را تحقیر می کنیم 3- از اجرای قانون خدا خودداری می کنیم و نمی فهمیم که حفظ انسجام اجتماعی و دوام سلامت جامعه در گرو اجرای سیاستهای اجتماعی اسلام است ، نتیجه چه می شود ؟

نتیجه را این پایین با هم می خوانیم  :

این‌بار،ماجرای کتک‌زدن داور در تالش جهانی شد

( فیلم در لینک قابل مشاهده است - چیزی که می بینید باور نکردنی است . داور حدود 5 دقیقه فقط محکم کتک می خورد )

هنوز یک هفته از حرکت شیث رضایی و محمد نصرتی و هیاهویی که در رسانه های جهان بر سر آن به راه افتاد نگذشته که بازیکنان و مربیان چوکای تالش سوژه ای جذاب دیگری برای آنها فراهم کردند.

به گزارش جهان به نقل از ایرنا، اغلب روزنامه های انگلیسی در سایت خود یک فایل ویدیویی منتشر کردند و نوشتند: اگر فکر می کنید در لیگ های انگلیس با داوران بد رفتاری می شود نگاهی به این فیلم بیندازید و ببینید یک تیم ایرانی با این مرد سیاه پوش نگون بخت چگونه رفتار می کند؟'

هنگامی که روی فایل ویدیویی کلیک می کنید می بینید ابتدا یک بازیکن و سپس سایر بازیکنان و مربیان تیم چوکای تالش بر سر داور می ریزند و او را به شدت کتک می زنند. داور را در زمین دنبال می کنند ولی سرانجام او در حلقه محاصره بازیکنان و مربیان گرفتار می شود و پیش از آنکه ماموران انتظامی خود را به محل حادثه برسانند‘ به شدت از سوی بازیکنان و مربیان و هواداران چوکا کتک می خورد.

روزنامه دیلی میل در این باره نوشت: در لیگ برتر انگلیس بدترین رفتاری که داوران مجبورند تحمل کنند محاصره توسط بازیکنان و اعتراض شفاهی آنان است و یا اینکه داور را هل بدهند.

این روزنامه افزود: این کار به هیچ وجه با کاری که در ایران انجام شد قابل قیاس نیست.

روزنامه مترو هم نوشت: فوتبال ایران دو هفته بدی را سپری کرده است. پس از حرکت زشت دو بازیکن پرسپولیس در بازی با داماش در دسته پایین تر فوتبال ایران تیم های چوکای تالش و شهرداری دزفول به مصاف هم رفتند.

این روزنامه در شرح ماجرا نوشت: این بازی در دقایق پایانی و به خاطر اینکه داور کارت زرد دوم را به بازیکن چوکا نشان داد به جنجال کشیده شد. ابتدا بازیکنی که کارت زرد دوم را دریافت می کند، کارت را به صورت داور می زند، بعد از آن یکی از مربیان چوکا کنترل خود را از دست می دهد و دیوانه وار به سمت داور حمله ور می شود.

مترو افزود: در پی این حرکت تعدادی از بازیکنان و تماشاگران چوکا هم وارد معرکه می شوند و داور را به محاصره خود در می آورند. آنها قبل از آنکه نیروهای انتظامی و ماموران تامین امنیت ورزشگاه برسند داور را حسابی کتک می زنند'.

این گزارش اینگونه به پایان می رسد: 'گاهی در فوتبال ایرلند یا انگلیس شاهد برخورد بازیکنان با داوران هستیم، ولی این درگیری ها قابل مقایسه با چیزی نیست که در فوتبال ایران اتفاق افتاده است'.

شبکه خبری ان بی سی هم در بخش ورزش خود گزارش داد: ظاهرا ایرانی ها با برخی شوخی ها مشکل دارند. ولی با یورش به زمین بازی و له کردن داوری که از تصمیم او خوششان نمی آید ؛ مشکلی ندارند.

سایت هافینگتون پست نیز شرح مبسوطی از این ماجرا نوشته و ادعا کرده است: داوری فوتبال بخصوص در خارج از انگلیس یکی از خطرناک ترین شغل های ورزشی است.

...

خب.

حالا ما چکار باید بکنیم ؟

نباید این داور را راهنمایی کنیم که شکایت کند ؟ نباید برای او از بیت المال وکیل گرفت تا بتواند خاطیان را تنبیه کند ؟ نباید دادستان محل خاطیان را بخاطر جرم عمومیتحت تعقیب قرار بدهد ؟

این قطار را کجا متوقف خواهید کرد ؟

کتک کاری همچین چند وقت پیش کشتی گیر ها که داشت به مرگ یک نفر منجر می شد را فراموش کردید ؟ آن آقای فوتبالیست که شورت ورزشی خود را در آورد تا زیری دیده شود را فراموش کرده ایم ؟ کتک کاری در سایر رشته های ورزشی را فراموش کرده ایم ؟ دوپینگ را فراموش کرده ایم ؟ مشغول بودن برخی ورزشکاران به قاچاق و درگیری و کتک کاری و برخی جرائم دیگر را فراموش کرده ایم ؟ روزه خواری برخی ورزشکاران با دستور باشگاه را فراموش کرده ایم که در میان ورزشکاران دارد تبدیل به عرف می شود و هر ام قمری می گوید رزشکارم و روزه خواری علنی می کند ؟ فراموش کردیم در محل رقابتهای تیراندازی بازیکنان زن ، مردان هم شرکت می کنند و اسمش مسابقه بین المللی است. فراموش می کنیم زن ها در این مسابقه بی حجاب شرکت کردند و خبرنگارهای ایرانی آقا هم زحمت می کشند در محل حضور پیدا کرده و لطف می کنند عکس هم می گیرند . فراموش کردیم دائم خبرنگار عکاس مرد را بارها به مسابقات زنان می فرستیم . فراموش کردیم که داریم مسابقات زنانه را آرام آرام  در تلویزیون به نمایش می گذاریم . فراموش کرده ایم آرام آرام باب ورود خانم ها به استادیومها را باز کرده ایم  . فراموش کرده ایم بایکنانی را که مرتکب تخلفات اخلاقی و فرهنگی فراوان شده اند و حتی تصاویرش کل وب را در نوردیده تنبیه نکردیم .

ای داد.

میان این ورزشکارها ، چرا از آن ورزشکارهایی که مدالشان را بخاطر عدم مسابقه با رژیم نجس العین صهیونیستی از دست می دهند ، یا کسی که مدال می آورد و آن را به خانواده ی شهدا تقدیم می کند ، یا آنکه در زمین و میدان ورزش با همه مهربان است ، یا آنکسی که ظواهر و بواطن اسلامی را رعایت می کند تقدیر ویژه نمی کنیم ؟ چرا به مبلغ قراردادش نمی افزاییم ؟ چرا کار به جایی می رسد که بازیکنی که به مداح بودن و قاری بودن معروف بود ، از این نظرها از رفقایش هم شاید عقب بماند ؟

ای داد.

اینها را رهبر معظم انقلاب داد زده بود. فرموده بود در مورد گرایش جوانان به خشونت. کو کدام حرکت ؟

ای داد.

پی نوشت :

باورتان شاید نشود. اما باشگاه مجرم در حادثه ی فیلم مذکور وبلاگی دارد و در آن برای انحراف ماجرا دارد متوسط به حربه های قومیتی می شود. می خواهند ماجرای دوم و سوم درست کنند. نهادهای امنیتی نباید مالک این وبلاگ را دستگیر کنند ؟

ای داد !

/ 2 نظر / 43 بازدید
سعید

یادمه قاتل شهید محبی بعد بخشش گریه میکرد میگفت آدم خوبی میشم!!! بسیجی میشم !!! (عین عبارته) حالا کجاست ؟ چیکار میکنه؟ آدم شده؟ عفو همیشه هم خوب نیست

ضحا

سلام -حرف زدن آسونه ولی عمل سخته -اما عدوشود سبب خیر اگر خدا بخواهد . ان شاالله اربعین امسال بدون شناسنامه ازسید الشهدا ع وبرادرش حلالیت میگیریم بعدش میریم زیارت بقیع یاعلی[گل]