جان خبرنگار فلسطینی در خطر است

اقدام غافلگیرکننده خبرنگار شبکه ایرانى.

خبرنگار فلسطینی الاصل شبکه العالم، شنبه شب در آستانه آغاز حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، نیروهای مهاجم را غافلگیر کرد و خبر آغاز حمله را مخابره نمود. ارتش رژیم صهیونیستی درپی این غافلگیری، علیه خضر شاهین  اعلام جرم کرد و دستور بازداشت وی از سوی پلیس صادر شد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست بدون این که نام خبرنگار را منتشر کند، گزارش داد: ماموران پلیس اسرائیل درپی یک خبرنگار خارجی وابسته به یک شبکه تلویزیونی ایران هستند که از دستور سانسور نظامی اخبار مربوط به حمله زمینی اسرائیل به غزه سرپیچی کرده است. وی متهم است قبل از آن که ارتش اجازه انتشار علنی اخبار مربوط به حمله زمینی به نوار غزه را صادر کند اقدام به گزارش آن کرده است. اما شبکه العالم، هویت خبرنگار خود را شاهین خضر اعلام کرده و گزارش داد که وی در ساعت 18 و 15 دقیقه شامگاه شنبه، مخاطبان العالم را از هجوم ارتش رژیم صهیونیستی باخبر کرده است .

اقدام خبرنگار العالم که به طور مستمر و لحظه ای گزارش تحرکات ارتش رژیم صهیونیستی را مخابره می کرد موجب نگرانی صهیونیست ها از  آگاهی مبارزان فلسطینی از این تحرکات و کسب آمادگی برای مقابله با نظامیان صهیونیست شده بود. رژیم صهیونیستی با برقراری سانسور خبری، بشدت مراقبت می کند که اخبار تحرکات ارتش این رژیم در نوار غزه و درگیری های میان نظامیان آن با نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین بدون هماهنگی منتشر نشود. خضر شاهین که برای شبکه خبری العالم کار می کند؛ ساکن شهر قدس اشغالی و از فلسطینی  های سرزمین های اشغالی سال 1948 است که دارای شناسنامه اسرائیلی است. شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی با هدف تحریک تندروهای صهیونیست به ترور و تعرض به خضر شاهین با پخش تصاویر گزارشات این خبرنگار العالم اعلام کرد: این شخص همان کسی است که در جنگ دوم لبنان(جنگ 33 روزه) از نقاط اصابت موشک های حزب الله گزارش تهیه می کرد و برای دشمنان اسرائیل کار می کند.

در واکنش غافلگیرکننده رزمندگان حماس، دست کم 9 نظامی صهیونیست کشته و 30 تن از آنها زخمی شدند و شماری از متجاوزان هم به اسارت درآمدند. همچنین چند تانک متجاوزان منهدم شد.

پی نوشت :‌

اینجا را ببینید . همچنین اینجا

/ 0 نظر / 108 بازدید