James Bond (جيمز باند) حقوق بشری!

بسم الله .

به نقل از صفحه ء جنبشی استشهادی :

مثل اینکه دوستان آقای گنجی بیشتر از خودش میل به اعتصاب غدای ایشان دارند! کار به جایی رسیده که خانم حقوق بشر برای ترغیب ایشون به احتمالا ادامه ی اعتصاب غذا یا هر حماقت دیگر  از جیمز باند چیز یاد گرفته بخوانید شرح ماجرا را :

شيرين عبادي كه اين روزها به خاطر تلاش براي اغواي گنجي و ورود دزدانه به بيمارستان ميلاد در مظان اتهام است، مبادرت به تحريف محتواي خبرهاي مستند كيهان كرد.


وي در گفت وگو با راديو آلمان ادعا كرد روز جمعه همراه يوسف مولايي و همسرش به طور عادي به طبقه دوازدهم بيمارستان ميلاد مراجعه كرد و با كسي درگير نشد و صورتجلسه اي هم تنظيم نگرديد، و افزود: علت اين كه كيهان عنوان كرده بعداً نام همراه من آقاي سلطاني كشف شده، اين در حقيقت مقدمه اي است براي پرونده سازي عليه همكار محترم من آقاي عبدالفتاح سلطاني.
وي با تحريف خبرهاي كيهان اظهار داشت: «روزنامه كيهان در يك سناريوي مضحك بچگانه عنوان كرده كه من با شاه كليد از بالاي پشت بام طبقه دوازدهم ميلاد خودم را آويزان كرده ام و خواسته ام بروم ديدار آقاي گنجي كه دستگير شدم.» اين در حالي است كه در خبر كيهان چيزي درباره آويزان شدن شيرين عبادي از طبقه دوازدهم ميلاد نيامده بود.


برنده جايزه يك ميليارد توماني موسوم به صلح نوبل با تحريف خبر ديگر كيهان، به راديو آلمان گفت: عنوان كردند من از مقامات خارجي پول گرفتم كه به آقاي گنجي بدهم كه اعتصاب غذا كند كه بميرد و ايجاد بحران در جمهوري اسلامي شود. آقايان يك لحظه حساب نكردند كه گنجي پول بعد از مرگش به چه دردش مي خورد. اين ادعا آنقدر مسخره بود كه مورد تكذيب صريح آقاي گنجي و خانم ايشان قرار گرفت.


لازم به يادآوري است در خبر كيهان تصريح شده بود برخي از جمله وكيل اكبر گنجي در يك سناريوي طراحي شده و ديكته شده از خارج با تشويق اكبر گنجي به ادامه اعتصاب غذا در پي مرگ او هستند تا بتوانند از آن براي ايجاد فضاي تبليغي عليه جمهوري اسلامي استفاده كنند. پولي هم كه به بعضي ها داده شده، قطعاً چيزي از آن- و حتي خبرش- قرار نيست در اختيار اكبر گنجي قرار بگيرد. ضمن آن كه خانم وكيل معلوم نكرد موكلش كه در «قرنطينه كامل» بسر مي برد و دسترسي به روزنامه ها هم ندارد، چگونه توانسته خبر كيهان را تكذيب كند.

خاتمی: برای گنجی كاری نمی‌كنم

سید محمد خاتمی با تاكید بر اینكه برای اكبر گنجی كاری نخواهد كرد، رفتار وی را زمینه ساز مشكلاتش دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سید محمد خاتمی رئیس جمهوری كه یك شنبه شب در آئینی تحت نام «سلام بر خاتمی» در مراسم تجلیل نمایندگان عرصه‌های فرهنگ و اندیشه، نمایندگان گروه‌های اجتماعی، انجمن‌ها و نهاد‌های مدنی و علمی و اهل فرهنگ و هنر از وی در سالن وزارت كشور سخن می‌گفت، در میانه سخنان خود با واكنش فردی در حاضران كه از وی در مورد اكبر گنجی می‌پرسید روبرو شد.


این فرد در هنگام صحبت خاتمی در میان جمعیت فریاد زد: آقای خاتمی برای گنجی چه كار می‌كنی؟ که خاتمی در پاسخ گفت: «هیچی». فرد مزبور دوباره فریاد زد «گنجی». خاتمی جواب داد: «بیشتر مشكلات از ناحیه خود این آقاست.»


خاتمی در این سخنان همچنین با انتقاد از نقاط ضعف اطلاح طلبان گفت: بخشهایی از اصلاحات اصلاً وضعیت تاریخی را درك نكردند و دچار شعار زدگی افراطی شدند و روح قهرمان پرستی را دامن زده و توقعات مردم را بالا برده بسیاری از اصلاح طلبان می‌گفتند ما شعار می‌دهیم بروید بجنگید بعد كه مشكلات رفع شد ما به عرصه می‌آییم.


وی اضافه كرد: بخشهایی از اصلاحات از جامعه دینی دور شدند و مخالفان از این مساله استفاده كردند و كار به جایی رسید كه وقتی من گفتم كه جامعه مدنی ریشه در مدینةالنبی دارد، روشنفكران مرا مرتد اعلام كردند.


خاتمی در پایان تاكید كرد: برای دفاع از آزادی، مردم سالاری و حاكمیت مردم و ایجاد خاورمیانه بزرگ اسلامی كه نظام مترقی اسلام بر آن حاكم باشد باید تلاش كنیم تا بتوان، روشنفكران را بر روی چارچوبی همه پسند برای تامین پیشرفت و منعویت به توافق رساند.

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Vahidjv

با سلام ابوذر عزيز. ما هم خودمون رو اصولگرای اصلاح طلب می دونيم. خاتمی هم بيشترين ضربه ها رو از همين دوستان اصلاح طلبش خورد و نا خواسته باعثشد که نظام هم ضربه بخوره. البته به نظر من اگر قوه قضائيه در دست اصلاح طلبان بود الان فاتحه مملکت خونده شده بود. يک مورد هم همين اکبر گاف که به راحتی به مقام عظمای ولايت توهين می کنه و تهمت ميزنه و کاريش نمی کنن. به درستی هم اصلاح طلبان شعار اصليشون اين بود:: عبور از اسلام موفق باشی عزيز ياعلی

صبح

در مورد ترور ناجوانمردانه قاضی پرونده گنجی ضمن عرض تسليت بايد متذکر شد که در اين موقعيت حساس سياسی کشور بيشترين نفع را از تشتت و دو دستگی ملت ايادی استکبار می بينند و بايد هوشياری و ذکائت انقلابی خود را بار ديگر همچون پتکی بر سر دشمن بکوبيم.يا علی

shanai

اولا فكر مي كنم طرف بحث شما من باشم و شما به جاي شاناي ( يا به قول خودتون شنايي ) نوشتيد آرش كه احتمالا اشتباه لپي بوده ؟ نه ! بگذريم ! جناب پاسداران منظور من از شنيدن بقيه حرفهاي خاتمي اين بود كه (با توجه به سه پاراگراف اخر پست ) شما و خيلي از اصولگراها كه قسمتي از حرفهاي خاتمي رو پيراهن عثمان كرديد و فقط به همين قسمت از حرفها علاقه نشان مي دهيد آيا به بقيه حرفهاي خاتمي درباره مشكلات ديگر همينقدر علاقه منديد ؟؟؟ ببين پاسداران جان از نظر من و امثال من كه به كليت نظام و آرمانهاي امام و انقلاب اعتقاد داريم مسئله كساني كه بحثشون سكولاريسم و ليبراليسم و هزار تا ايسم ديگه است حل شده است به نظر من حضور همچين آدمهايي با اين گرايشها در جريان اصلاحات ناشي از زرنگي اونها و خوش بيني و حسن ظن و... اصلاح طلب هاي واقعي بود . ولي در كل اون چيزي كه براي من مسلمه اينه خيلي از افراد درگير جريان اصلاحات انقلابيون واقعي و افراد مورد تاييد امام چه از نظر شخصيتي و چه از نظر جهت گيري و مواضع سياسي و... بودند. مسلما بيست و هفت سال زمان زيادي نيست كه رفتارها و خدمات و موقعيت ها فراموش بشه !

shanai

اما چيزي كه باعث ناراحتي مي شه اينه كه خيلي از اين آيات عظام و حجج اسلام و وكلاي مجلس و روساي احزاب و فضلاي دست به قلم و... كه داعيه اصول گرايي دارند قبل و بعد از انقلاب موافق جريان امام و انقلاب نبودند كه هيچ مخالف هم بودند ! حضرات معلوم الحالي كه براي تهديد امام طومارها امضا مي كردند ، حالا براي امام و انقلاب گريبان ميدرند . كساني كه خون به دل امام و يارانش كردند ، حالا ادعاي خون دل خوردن براي انقلاب دارند غافل از اينكه هنوز حافظه تاريخي اين ملت پاك نشده و اين بيست و چند سال مدت زيادي نيست براي فراموشي خيلي چيزها !! و امروز (امروز كه نه از هشت سال پيش تا حالا ) به اسم امام و انقلاب چوبي مي شوند لاي چرخ اصلاحات واقعي و پيروان خط امام و انقلاب رو معاند و ضد انقلاب معرفي مي كنند !!! و به هر طريق ممكن راهي براي تخليه غرض و مرض چندين ساله پيدا ميكنند .و جالب تر اينكه در پايان اين سالها با اين همه شلنگ تخته انداختن و گرد و خاك كردن و گل آلود كردن آب براي ماهي گيري ضد انقلاب ادعاي رعايت مصلحت نظام دارند و گرنه كاري مي كردند...كارستان!

shanai

برادر عزيز اصولگراي اصلاح طلب بودن در دنياي حرف و نظر ، تئوري خيلي قشنگيه! كه اميدوارم در مورد من و شما و بقيه تحقق پيدا كنه ولي در مورد خيلي از اصول؟گراهاي ديگه حتي فكر كردن بهش خنده داره ! والسلام .

پاسداران

بسم الله . جناب شنايی. باز هم عرض می کنم . مابقی حرفهای آقای خاتمی از نگاه بنده نه تنها سانسور نمی شوند بلکه عينا مطابق سيستم تفکری عادی اقای خاتمی است. اما آنچه که بايد برای همه مورد توجه باشد آن است که اظهراتی از ايشان هر روز و زمان صادر می شود که با رويکرد عادی ايشان نمی خواند. اظهارات ايشان در مورد خطبه های نماز جمعه و ايات عظام و ... هميشه و هميشه هست. چيزهای جديدی هک ايشان می گويد و جديد است و تا بحال از ايشان نشنيده ايد را يکبار بهش اهميت بدهيد. در مورد عمده مباحث کامنت اولتان هم مخالفتی ندارم .

پاسداران

بسم الله. اما موضع من در مورد کامنت دومتان هم روشن استک اين حرفها همان حرفهايی است که به نام اسلام سر اسلامی را می برد. حمله به روحانيت به اسم دفاع از اسلام ! حضرت امام فرمودند آنها که همه را می کوبند و من را مستثنی می کنند من را هم قبول ندارند و رو درواسی می کنند. مخاطب انی حرف شما نيستيد .چون اين يک حرف تکراری بود که شنيدم . مخاطب اين حرف امام ، ترويزه کنندگان اين حرفها است. منابر دينی و مراجع تقليد مسلما معلوم الحال هستد و حال آنها به صداقت و شفافيت و ياکزيستن است. آنان که مجهول الحالند با اسلحه بدست گرفتن ، پاسخ به قانون و انديشه ء اسلامی می دهند .

پاسداران

بسم الله . شنايی جان . اصولرگرا اگر اصولگرا باشد بسيار زندگی سختی خواهد داشت واگر کسی اصولگرا نباشد در ميان اصولگرايان دوام نمی آورد. امروز خالص ترين جريان جريان اصولگرايی استک ه جبهه ای بسيار فراگير را تشکيل می دهد و بر مبنای خدمت و خيانت افراد مرز بندی می کند نه وابستگيهای انها . هيچ اصول! گرای ديگری هم وجود ندارد.

حسن

تو كه به اندازه نوك پستون شيرين عبادي ارزش نداري، بيجا مي كني او را به سخره مي گيري. واقعا فكر مي كني كي هستي؟

پاسداران

بسم الله . نوع ابراز عقيده ء طرفداران شيرين عبادی !