مدير راديو جوان شهرام گيل آبادی نيست.

803_orig.jpgبچه ها عمدتا اونهایی که مسنجری اد هستند می دانند الان نمایشگاه مطبوعات هستم  . یک کمی اینجا گرفتار کاری شده ایم . تا همین نیم ساعت پیش داشتم با شهرام گیل آبادی ، جوانی که مسئولیت اداره رادیو جوان را بر عهده دارد گفتگو می کردم . با هم از غرفه رادیو جوان تا ستاد نمایشگاه هم رفتیم و در راه هم در مورد مسئولیت رسانه صحبت کردیم و به نظر من ، کسی که در رادیو جوان برنامه می سازد و هدایت محتوا و سیاستگذاریها را بر عهده دارد شهرام گیل آبادی نیست.  

حتما می دونید اگه چیزی روی وبلاگم باشه یعنی مشکلی با انتشار عمومی اون ندارم. به خود شهرام هم گفتم من از رادیو جوان ، صدای فکر شهرام گیل آبادی ای که من اینجا دیدم را نمی شنوم . راستش را بگویم که خودش هم رد نمی کرد. حرفش این بود که در حال کادر سازی است و حالا حالا ها تا رسیدن به حداقل ها و ساحل سلامت ، فاصله دارد. می گفت آنچه که همه جا برای همه ما مشکل ساز می شود ، بی ایمانی و بی صداقتی  و محور قرار ندادن تقوا است.  این ، حرف بسیار درستی است که معارض ندارد. اما حرف این است که آیا قبول داشت که در رادیو جوان چه خبر است  ؟  

بله .  

دوستانی که بی تقوایی را تبدیل به یک روش و منش عملکرد کرده اید . بدانید که شهرام گیل آبادی از این فضا حمایت نمی کند و در هیچ فضای گفتگویی نیز قائل به تمسک به تساهل نیست و گفت که وقتی کسی تخلف می کند ، بشدت در برخورد قاطع است. هرچند که سعی دارد در تنبیه نیز حدود آبروی افراد را حفظ کند.  

شهرام گیل آبادی برای اینکه به من بگوید صدای فکر او را در کجای این رادیو بشنوم چند برنامه رادیو را بمن معرفی کرد. اما آیا این مسیر درستی است ؟ از او پرسیدم چقدر زمان طول می کشد تا در رادیو جوان صدای فکر گیل آبادی را بشنویم نه صدای فلانی و بهمانی را ، گفت که زمانی طولانی طول خواهد کشید. و گفتم که این ، بشرطی قابل تحمل است که خطاها یا تخلف ها ، در محدوده تاکتیک باقی بمانند نه اینکه علاوه بر آنکه به محدوده خطوط قرمز و استراتژیک وارد شوند ، تبدیل به روش و منش و عملکرد و سیستم شده باشند.  

بهرحال ، شهرام استقبال مثبتی از دیدگاههای اینگونه داشت. تعجب از اینکه من هروقت با آدمهای رادیو حرف می زنم امیدوار می شوم و هروقت از پشت امواج برنامه هایشان را می شنوم ، ناراحت و نا امید. حالا ببینم شهرام ، این امیدواری را عمق می بخشد ؟ بنظر من ، کسی مدیر یک رسانه است که خط و سیاست او در آن رسانه پیگیری شود و تا زمانی که نیروهای ساخته شده گیل آبادی خروجیهای رادیو جوان را به نگاه و تفکر او شبیه نکرده اند ،‌او مدیر رادیو جوان نیست.  

/ 36 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بودن

سلام «نماینده پیشین مردم ارومیه در مجلس ششم در خصوص فوت دکتر «زهرا بنی عامری» که به گفته مسئولین قضایی در بازداشتگاه منکرات همدان خودکشی کرده است،‌ گفت: باید مشخص شود که چه اتفاقاتی در زمان بازداشت این خانم دکتر پیش آمده که منجر به فوت ایشان شده است. «شهربانو امانی» زهرا بنی‌عامری را دارای سلامت روانی دانست و گفت: این دختر رتبه 21 کنکور را به خود اختصاص داده بود، که این امر وی را فردی نخبه و ساعی در امر تحصیل نشان می‌دهد. پدر ایشان نیز گویا از زندانیان قبل از انقلاب هستند، بنابراین خانواده‌ای با سطح بالای فرهنگی هستند، از سوی دیگر خانم زهرا بنی‌عامری با وجود آن که می‌توانست تهران را برای گذراندن طرح خود انتخاب کند، یکی از روستاهای محروم همدان را انتخاب کرد چرا که علاقمند کمک به مردم محروم بود، همچنین بنا به گفته خانواده این خانم، وی خود را برای آزمون‌های تخصصی آماده می‌کرد بنابراین تمام این شواهد از سلامت روح و روان ایشان حکایت می‌کند.

بودن

عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس گفت: فوت این خانم با توجه به ویژگی‌های فردی، خانوادگی و روحی، فشار مضاعفی را به خانواده ایشان، جامعه پزشکی، زنان، قشر جوان کشور و افکار عمومی آورده و سوالات بی‌پاسخ فراوانی را در افکار عمومی به وجود آورده که تاکنون هیچ کس به این سوالات پاسخ نداده است. امانی با اشاره به آزادی مردی که همراه دکتر زهرا بنی عامری دستگیر شده بود، گفت: آیا ضابطین امر به معروف و نهی از منکر از نظر قانونی می‌توانستند خانم دکتر جوان را این مدت در بازداشتگاه نگه دارند و چرا تمهیداتی که برای مرد همراه ایشان انجام داده‌اند، برای خانم دکتر در نظر گرفته نشده؟ سوالات بسیار زیادی در افکار عمومی و هر شنونده‌ای به وجود می‌آید اما تاکنون پاسخی دریافت نشده است.

بودن

وی با اشاره به نتایج منتشر شده از سوی پزشک قانونی،‌مبنی بر وجود آثار کبودی و ضرب و شتم بر روی جسم دکتر جوان، گفت: جای تاسف است که پزشک قانونی شهر فرهنگی همدان، با فوت زمان و وقت بسیار زیادی این نتایج را اعلام می‌کند. واقعا چه اتفاقاتی در نهادهای متعدد افتاده که با گذشت زمان طولانی این نتایج اعلام می‌شود هر چند که بازگشت این دختر به خانواده غیرممکن است اما ضابطین قضایی باید پاسخگو باشند که چگونه فرزند کسی را می‌گیرند و سپس جنازه‌اش را تحویل خانواده‌ اش می‌دهند؟ وی گفت: برخورد قاطع با مسببین این اتفاق غم‌انگیز می‌تواند التیام‌بخش گوشه‌ای از جراحات افکار عمومی و خانواده خانم دکتر زهرا بنی‌عامری شود. اتفاقی که می‌توانست با یک تذکر کوچک در محل عمومی پارک رفع و رجوع شود چرا باید به چنین فاجعه‌ای بیانجامد.

بودن

امانی گفت: چگونه ایشان توانسته به طبقه دوم برود و طنابی پیدا کند که خود را با آن حلق‌‌آویز کند؟ آیا درب بازداشتگاه باز بوده؟‌ آیا سقف طبقه دوم منکرات همدان دارای قلاب بوده؟ مسئولین قضایی باید پاسخ دهند که با توجه به شرایط سلامت روانی و روحی خانم بنی‌عامری،‌ چه اتفاقی طی مدت بازداشت می‌افتد که ایشان را به بحران خودکشی می‌رساند؟

بودن

امانی با بیان اینکه «مجمع نمایندگان ادوار مجلس نیز در اعتراض به این اتفاق، نامه‌ای به رییس قوه قضاییه نوشته‌اند»، گفت: ضابطین قضایی و مسئولین امر به معروف و نهی از منکر مسئول سلامت جسم،‌ روان، حیثیت و حرمت افراد بازداشت شده هستند. هنگامی که با این خانم دکتر در این سطح از علم که با حقوق خود نیز آشنا بوده، این چنین برخورد کرده‌اند، چه تضمینی وجود دارد که افراد عادی جامعه که مشکلات دیگری دارند، از لحاظ قانونی حمایت شوند؟ سلامت حرمت، جسم و روح آنان چگونه حفظ می‌شود؟ وی این اتفاق را باعث بی‌اعتمادی مردم به مسئولین قضایی دانست و گفت: با این اتفاقات، طبیعی است که مردم در برابر بازداشت متخلفین، در برابر مقامات قضایی مقاومت می‌کنند و به حمایت از متخلف می‌پردازند.

بودن

امانی در پایان خود را شریک غم خانواده دکتر زهرا بنی‌عامری دانست و افزود: روانشناسان باید بگویند که چه بحران روحی و چه عاملی برای ایشان به وجود آمده که باعث شده وی دست به خودکشی بزند؟» اینم یه جنایت دیگه از بسیجیانی که سنگشونو به سینه میزنی.پاسخی داری؟

بودن

«مجمع نمايندگان ادوار مجلس در نامه‌اي به رئيس قوه قضاييه نسبت به روند پيگيري پرونده مرگ يك پزشك جوان در همدان كه شائبه تضييع حقوق شهروندي در آن هست ابراز نگراني كردند و خواستار پيگيري اين پرونده از سوي هاشمي شاهرودي شدند. در بخشي از اين نامه با اشاره به موضوع مرگ اين پزشك جوان كه در حال گذراندن طرح خود در همدان بوده و دو ماه گذشته در يكي از اماكن عمومي بر اساس آنچه در جرايد درج شده، به اتهام مشخص نبودن نوع رابطه با مرد جواني، دستگير و پس از 48 ساعت اعلام شده كه خودكشي كرده است، همچنين مسائل و حواشي مربوط به اين قضييه، پيگيري آيت‌الله شاهرودي، در اين مورد درخواست شده است.

بودن

در بخش ديگري از اين نامه آمده است: با توجه به اطلاعات گزارش شده از سوي خانواده و افراد مطلع به وكيل متوفي و مراجع ذي‌ربط مشاراليها فردي مذهبي و مقيد به رعايت پوشش اسلامي بوده و پدر ايشان نيز از زندانيان سياسي قبل از انقلاب بوده است. همچنين لازم به ذكر است كه متوفي براساس مقررات قانوني مي‌توانست با استفاده از حق آزاده‌بودن پدر خود طرحش را در تهران بگذراند اما به دليل علاقه‌مندي به خدمت در مناطق دور از پايتخت، همدان را انتخاب مي‌كند.

بودن

در اين نامه همچنين با اشاره به آنچه ابهامات اين قضيه و حواشي مربوط به آن خوانده شده، آمده است كه براساس اطلاعات، سوالات زيادي در اذهان شكل گرفته كه به مواردي از آنها از جمله اينكه جرم متهم چه بوده كه شديدترين اقدام امنيتي با قيد بازداشت در مورد او به اجرا درآمده است؟ و آيا اتهام انتسابي به وي با شخصيت تصوير شده از او منطبق بوده است؟ و... اشاره شده است.» اینم یه خبر دیگه.دونه دونه میکشنو دادرسی نیست...

مجاهد مجازي

قطعه فیلمی از دیدار شعرا با رهبری- بسیار جالب و دیدنی و در عین حال کم حجم