اگر جواب نمی دهند برای این است که جدی نپرسیده ایم !

بنظر می رسد ، مسئولان محترم قضایی ، انتظامی و امنیتی ، صلاح نمی دانند از خود واکنشی نشان بدهند. البته ، من ندیدم یک نفر خبرنگار با وجدان پیدا شود که در این همه جلسه با مسئولان محتلف امنیتی و قضایی و انتظامی یک بار این سئوال را بپرسد.

ماها که نوشتیم و پرسیدیم . برخی سایتها هم خدا خیرشان بدهد ، خبر را کار کردند و مطلب را نشر دادند. اما ما خودمان هنوز پشت میز مطالبه ننشسته ایم . الان یکی بمن بگوید از این همه رفقای خبرنگار بنده و شما ، کدامشان کجا در کدام جلسه ، از مسئولی مربوط ، سئوالی جدی و دقیق در این زمینه پرسید ؟ از کدام مسئول پرسیدند کدام یک از دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ عمومی در عملکرد مسئولان ما نمود داشته بشمرد و معرفی کند و بیلان واقعی هم بدهد ؟

پس اگر مسئولان فعلا صلاح نمی دانند که جواب بدهند ، یک علتش این است که هنوز ما خودمان هم مطالبه ی جدی ای نکرده ایم . ای ، یک هرزچندگاهی یکی آمد و چیزی در وبلاگش نوشت و ای ، هرزچندگاهی چارتا سایت هم مطلبش را بازنشر دادند. اما کدام رفیق خبرنگار جدی ما رفت و یخه ی کدام مسئول را در همین زمینه گرفت ؟

دقیق و موردی بگویم

کدام رفیق خبرنگار ما ، رفت و در جلسه با دادستان کل کشور ، مدعی العموم ، بجای فشار آوردن در قضیه ی سه هزار میلیارد ( که عددش دروغ است و حتی اصل گردش مالی هم اینقدر نبوده وای بحال اصل سوء استفاده ) آمد و دغدغه اصلی حقیقی را پرسید ؟

کدام خبرنگار ، رفت و از فرمانده ی محترم پلیس کل کشور ، این سئوال را پرسید و دقیق مطالبه ی جواب کرد ؟

همین 20:30 خودمان که اتفاقا گاهی در همین زمینه مطلب کار می کند ، کجا رفت و با تیمهای خبری مرتبط هماهنگ کرد که این موضوع را بعنوان یک مطالبه ، پیگیری کنند؟!

چه کسی رفت و از مسئولان مختلف سئوال کرد که حالا بگوییم مسئولان جواب ندادند ؟ بله ، مسئولان مطمئنا این مطالب ما را می بینند. اما تعارف مگر داریم ، جواب ندارند آقا جان . برای همین از یک طرف جواب نمی دهند ، از یک طرف چون ما مطالبه ی جدی نکرده ایم  ، حرکتی در خور شان و نیاز و ضرورت و اولویت از خود نشان نمی دهند.

یک چیزی را هم بگوییم ،

کسی نمی گوید که مثلا حتا ناجا بیکار است در همین موضوع و دست به هیچ تحرکی نمی زند. نه ، مسئله این است که اولویت ناجا نیست. والا ، بیا سرچ کن خودت می توانی هی اخباری از دستگیری "یک" نفر که داشت از طریق اینترنت سی دی فلان میفروخت منتشر می شود ! از دستگیری "دو" نفر که با پایگاه اینترنتی شان داشتند فلان می کردند توسط پلیس فتای فلان شهرستون خبر می خوانی. نه ، مسئله این است که جدی دنبال نمی کنند ماجرا را. والا مگه این صدتا دویست تا سایتی که وجدانن من و شما می بینیم اینها نمی بینند ؟ می بینند عزیزم . اولویت و تمرکز امکانات جای دیگری است. مثلا فرض کن روی راهنمایی و رانندگی است. برای کشته های جسمی من و تو ، چون خطرش محسوس است ، چه مراکز بزرگ و مجهز کنترل ترافیک هم راه می افتتد و خسته نباشید واقعی لازم دارد. اما برای کشته های اخلاقی و فرهنگی ، ای خدا. /.

قوه ی قضائیه هم ، خب باید ضابط فعالی کنار دستش داشته باشد که وارد میدان بشود. البته من نظر به شرح وظیفه ی قوه قضائیه در پیشگیری ، نظر به شرح وظیفه اش در مدعی العمومی ، بر او فرض می دانم به ضابط "دستور" پیگیری بدهد. مگر ضابط دست خودش است ؟ 

البته یک خطایی را من نگران هم هستم که بین خودمان رخ دهد و آن این است که فکر کنیم دغدغه فقط اینترنت است.

خیر ، اینترنت رسانه ی اشاعه است. مسئله ،کف خیابان است. طرف  اول خیابان پیروزی تکیه داده بود به دیوار یک واحد البته اداری نیروی انتظامی داشت فیلم بدون سانسور می فروخت. طرف ، چندصدمتری چند کلانتری و واحد انتظامی مهم ، انواع کتب ممنوعه را می فروشد . طرف در دید مسئولان انتظامی و قضایی و انتظامی مشغول به عکاسی عریان و نیمه عریان و بی حجاب از زن و بچه ی مردم است . اینها را نباید گم کرد.

پس برادر ها ، خواهر ها ، اصل مشکل از خودمان است. کسی دیگر را سرزنش نکنیم .

یک چیز دیگر را هم بدانید. خیلی برخوردها را همین مسئولان واقعا انجام می دهند. اما چون کارشان فاقد پیوست عملیات روانی و اطلاع رسانی است ، نه اینکه به ما جواب ندهند ، کلا باعث می شود اثر بازدارندگی کارشان بسیار کم شود. عامل پیروزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پروژه گرداب ، پیوست مفصل عملیات روانی آن بود. این هم ضعف درجه یک است.

مطابب قبلی در همین زمینه :

- اختلاس سه هزار میلیارد فرهنگی

- حتی ساواک هم از فیلم مستهجن می ترسید

- این درد را همه فریاد می کنند ،‌کو فریاد رسی؟

-سخنی با مسئولان قضایی ، انتظامی و امنیتی

 دیگران هم گفتند :

- بولتن نیوز : رکود یا کوتاهی در برخورد با مجرمین اینترنتی

- طلبه بی تعارف :‌فیلم مستهجن همه رقمه موجود است

/ 7 نظر / 13 بازدید
یواشکی

تو هم یواشکی بیا به من سر بزن!! به روزم

جام نیوز

با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.

ariatabligh

سلام خدمت شما مدیریت محترم، وب خیلی خوبی دارید میخوام شما رو به یکی از سایت های ثبت شده در وزارت ار شاد دعوت کنم شما میتوانید با عضویت در این سایت ضمن درج آگهی رایگان و ویژه با کمترین قیمت(نسبت به سایر سایت های غیرمجاز ایرانی) ودریافت کد بنر و قراردادن در وب خو دکسب درآمد نمایید برای عضویت در سایت به این آدرس بروید http://ariatabligh.com/register.html همچنین شما میتوانید با تبادل لینک با این سایت آمار بازدید وپیج رنک خود را افزایش دهید همانطور که مستحضر هستید وجود لینک یه سایت ثبت شده در وزارت ارشاد وایندکس شده درگوگل برای وبلاگ ها نعمتی است گرانقدر پس برای تبادل لینک عجله کنید و به این آدرس بروید http://ariatabligh.com/link/links.php چنانچه در رابطه باسایت مشکلی دارید می توانید به قسمت راهنمای سایت یا به این آدرس مراجعه نمایید: http://ariatabligh.com/page12.html این متن و معرفی سایت بدلیل ثبت شده دروزارت ارشاد کاملا واقعی است لطفا این کامنت را تایید نمایید تا دیگران هم بتوانند از مزیت های این سایت بهره ببرند با تشکر

gomnam

با سلام به خدمت همسنگر عزیز ... با طرحِ "امروز دشمنان رویِ چه دست گذاشته اند ؟؟؟" بروزم ... انشاءالله که حداقلّش گلوله ی کوچکی باشد در برابر این بمباران هایِ دشمن ... حرفِ دل ،،،www.sakha.mihanblog.com یا زهرا .سلام الله علیه.

عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/6333 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی

علیرضا سبیانی

در میان مردمی که می دوند برای"زنده بودن"آرزویم این است آرام قدم بردای برای ""زندگی کردن"" """منتظرتم""" ........................................... سلام، در مقر تکاوران جنگ سایبر منتظر حمایت شما همسگر گرامی هستیم، اگر قابل میدونید با تبادل لینک و لوگو با دو وبلاگ زیر حمایتمان کنید؟ومارا به دوستان دیگر معرفی کنید؟ ................................ http://cyber-faruj.blogfa.com http://haqiqatemahz21.blogfa.com ................................. واگر بایتان مقدور است به جمع نویسندگان ما بپیوندید؟ ................................ منتظر جواب وحمایتتان هستم،میدونید که با یک گل بهار نمیشود،پس در هردو وبلاگم منتظرتان هستم جهت رسیدن به هدفمان در راه حق وولایت... .................................. یا حق

یک شیعه

سلام علیکم.با مطلب خبر جدید...حمله آمریکا به ایران بروزم ومنتظر حضورشما!!!