بر شاخ نشسته ،‌بن می برید !

بنده اطلاعی از درج موضعگیری موهن زهرا اشراقی در سایت جماران نداشتم ، والا استدلالم در نقد مواضع آقای سیدحسن مصطفوی قوی تر می شد. همانگونه که گفتم ایشان هنوز در دایره تلاش رهبری برای جذب قرار دارد. مگر آنکه خودشان تلاشی برای بیرون رفتن از این دایره کنند. همانگونه که باز در گفتگوی تلفنی به جنابعالی اطلاع دادم ، پایگاه اینترنتی جماران جزو مجموعه موسسه تنظیم است که آن نیز تحت مدیریت کلی آقای انصاری و زیر مجموعه آقای سید حسن مصطفوی اداره می شود، نه کسی دیگر که محتوای غلط و آلوده ی آن را بپای نظام بنویسیم و از دوگانگی رفتار نظام دم بزنیم !

آقای محمد مهدی ابراهیمی در جواب مطلب قبلی من که پاسخی به کامنت های ایشان بود ، این کامنت ها را درج کرده اند :
 
****
 
بسم الله النور
اول سلام.
 
گفته بودم که به پست های بلند جواب نمیدم چون ابعاد گسترده زیادی داره و من نمی تونم به تمام ابعاد اون اشراف داشته باشم. اما تنها دلیلی که ترغیب شدم جواب بدم احترامی بود که برای خودت قائل بودم و اینکه وقت گذاشتی برای این مسئله و از همه مهمتر فکر میکردم اگر بدونی اشتباه کردی قبول میکنی.
 
قبل از اینکه به مطالب پاسخ بدم ذکر چند نکته رو ضروری میدونم :
اول اینکه من کاملا قبول دارم که فردی با جایگاه سید حسن خمینی می بایست خطوط اصلی خودش رو با جریان فتنه مشخص کنه و باعث ایجاد سوء نظر نشه و به قولی مومن نباید خودش رو در مظان اتهام قرار بده. دوم در تمامی موارد نظر نهایی بنده همان دیدگاه مقام معظم رهبری است. البته امیدوارم خداوند توان فهم دقیق بیانات معظم له را به بنده عطا فرماید.
سوم قصده اطاله کلام ندارم. لب کلام من در این کامنت و کامنت قبلی این بود و هست که چرا احترام سید حسن خمینی رو در انظار عمومی جهانیان اینطور شکستند؟ چهارم سعی می کنم تمام مطالب رو با استفاده از مطالب خودت نقل به مضمون جواب بدم.

 

١- من اصراری ندارم. اما تو باز هم نخواستی سید حسن را خمینی صدا بزنی. بگذریم.

٢- نظرات زهرا اشراقی رو مورد استناد قرار دادی و در کنار اون به مواضع سیدحسن خمینی اشاره کردی. اینکه زهرا اشراقی نظرات شخصی خودش رو در مورد دیدگاه های امام راحل بیان میکنه و توسط سایت جماران وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار اما(ره) منتشر میشه! چه ربطی به حرکت شنیع عده ای خاص در برابر سید حسن خمینی داشت؟ در ثانی بر اساس خاطرات خود همین خانم اشراقی در موارد متعددی حضرت امام حتی با شیوه پوشش ایشون موافقت کامل نداشتند. من نمی دونم چه اصراری برای یکی کردن حساب این گونه افراد با کسی مثل سید حسن خمینی داری؟ به قول خودت فقط نسبت فامیلی؟

٣- در رابطه با "محتوایسخنرانی انجام نشده و ابترمانده سید حسن"!اصلا سخنرانی در کار نبوده که به قول تو ابتر مونده باشه. طبق همون خبرگزاری مورد استناد شما(فارس) قرار بود فقط خوش آمد گویی داشته باشه و از مردم بخاطر حضورشون تشکر کنه. همین

۴- گفتی که "روند اقدامات آقای سید حسن مصطفی به سمتی رفته است که واکنشهای شکل گرفته علیه وی در صحنه سخنرانی بروز کرده" باز هم میگم هرچقدر هم که برخی افراد نسبت به اقدامات سیدحسن خمینی ناراضی باشند، در حرم امام و در روز رحلت امام و جلوی هزاران بیننده خارجی کوچک کردن نوه امام به شدت زشت و زننده بود. و کاملا مشخص بود که عده خاصی رهبری این شعارزدگی رو بعهده داشتند.

۵- عزیزم من ماه رو نشون میدم تو به نوک انگشت من نگاه میکنی!؟ من گفتم "عده ای از نظر سیاسی با سید حسن خمینی اختلاف نظردیدگاهی دارند نه اساسی". و منظورم کاملا پیداست و نیازی به تفسیر نداره. چهارچوب اساسی مواضع سیدحسن خمینی در زمینه قبول اصل ولایت فقیه و انقلاب اسلامی با کسانی که علیه سیدحسن خمینی شعار دادند یکیه و ما بقی اختلافات بر میگرده به نظرات شخصی افراد، که به اونها میگن اختلاف نظر دیدگاهی. مسلما هر دو مورد جزو مواضع سیاسی طبقه بندی میشه و باز هم به قول خودت، مهم حجم و درجه اختلافه. ولی متأسفانه شما حرف من رو تفسیر برأی کردی و از اون نوع اختلاف رو بیرون کشیدی. حتما منظور نظر من اختلاف نظر اقتصادی فرهنگی هنری نبوده!

۶- گفتی "اینکه لابلای سخنان وی بشکل ممتد شعارهای همیشگی ملت ایرانسرداده شده و دو سه شعار اختصاصی نیز به خود وی داده شود، توهین نیست" و در ادامه "اینکه مسئول دفتر همین آقای سید حسن مصطفوی رسما کنار سخنرانطراز اول کشوری (یعنی مدیر درج یک اجرایی کشور یعنی رئیس جمهور) رفته ودائما به او بگوید سخنرانی ات را تمام کن و کار را به مسیرهای علنا زشتبکشاند توهین است" در این مورد دو تا نکته قابل توجهه.

می گویند روزی مردی به مسجدی رفت و با صحنه ای قبیح در حیاط مسجد مواجه شد. عصبانی شده و بر زمین مسجد تف کرده و گفت : تف به این روزگار که مسجد را نیز صحنه ی فجایع خود کرده اند ! فرد قباحت کار ، از جا برخاسته ، دست مردم معترض گرفت و گفت : باش تا به پیش محتسب رویم . حرمت خانه خدا نگه نداشته ، در حیاط آن تف می کنی ؟! می گویم مردم عصبانی اند از این که چرا نوه ی امام خط امام را خط می زند و کتابش را لگد می کند ، هنوز می گویی چرا مردم به نوه امام بی محلی کردند و نگذاشتند حرف بزند ؟ بقول معروف بر سر شاخ نشسته ،  بن می برید !

 

اول. اگر عده ای در میان سخنان فرد سخنران با شعارهای پی در پی مانع ایراد سخنان وی شوند مصداق بارز بی حرمتی و توهین نیست؟ سخنران هرکه می خواهد باشد چه رئیس جمهور چه سیدحسن خمینی و چه حتی مقام معظم رهبری؟ به نظرم بیان روایت امیرالمونین علی علیه السلام خالی از لطف نیست. آن زمانی که فردی سخنان علی(ع) را با سوال بیجای خویش قطع کرد و مانع ادامه درد دلهای امیرمومنان با کوفیان شد.

دوم. اصلا درست نیست که کار بد رو با کار بد توجیه کنی. به علاوه من که ندیدم کار به مسیرهای علنا زشت بکشد! که اگر بود تمام خبرگزاری های وابسته به دولت این مصیبت عظمی رو تو بوق و کرنا میکردند.

٧- شما به زیرکی از سوال من طفره رفتی. من پرسیده بودم"چرا اینقدر یکجانبه موضوع رو مطرح کردی و چرادر ادامه پست ننوشتی بعد از این واقعه، رهبر معظمانقلاب بر پیشانی نوه امام راحل بوسه زدند؟" البته در مورد پیشانی حق با تو بود من کاملا دقت نکردم اما فکر نمیکنم در سوال من تغییر اساسی ایجاد کرده باشه!؟ حق نبود در ادامه مطلب این نکته رو هم اضافه میکردی؟

٨- خود شما گفتی که " آقای سید حسن مصطفوی و متصلین حضرت امام در دایره جذب علوی رهبر معظم انقلاب و ولایت امر قرار دارند و نبایدهرگز ارزش این حرکت رهبر معظم انقلاب را فراموش کنند" و جالب اینجاست که در ادامه اشاره به این مطلب میکنی که "بنظر می رسد ضد انقلاب ضمن آنکه می فهمد در حقیقت، ماجراینقد وارده به سید حسن مصطفوی نقد جریان سیاسی ضد انقلاب مدعی خط امام است، سعی می کند این امر را به پیوستگی روزافزون بین سید حسن و این جریانتبدیل کند." با توجه به اذعان خودت در این مورد فقط یک سوال پیش میاد و اون اینکه پس چرا از این حرکت شنیع در تخریب سید حسن خمینی حمایت میکنی؟ جریان دافعه و جاذبه مقام معظم رهبری کجا رفت؟ طبق تصریح خودت B.B.C همین رو پیرهن عثمون کرده. چرا بهونه دست دشمن میدین؟ چرا همه رو با یه چوب می رونید؟ چرا باید در کنار شعارهای به قول تو متوجه کننده برای سید حسن شعارهای ضد منافقین داده بشه. خواهش میکنم یه کم از منبر یکسو نگری پائین بیا و مهر تایید بر همه چیز نزن!

٩- باز طبق تصریح خودت بنده رو فردی متعهد و متصل به مجموعه عناصر مذهبی می دونی، به نظرم حسن ظن در بیان احساس نگرانی از یک موضوع بسیار بهتر از سوء ظن باشه. اینطور نیست؟ اما پاسخ شما در بیان "ابراز تاسف برای بنده جهت کم اطلاعی از احکام فقهی و شرعی نماز جمعه و رفتار تبلیغی مقام معظم رهبری"؛ با اشراف کامل نسبت به اصل سفارش و توصیه تقوا در خطبه های نماز جمعه توسط خطیب جمعه، طبق گفته خودت من متن بیانات مقام معظم رهبری رو از پایگاه اطلاع رسانی گرفتم. نکته قابل توجه در این باره اینه که در کنار توصیه و دعوت همیشگی آحاد مردم به تقوای الهی، این بار به خصوص مردم رو به تقوای در رفتار و گفتار دعوت میکنن و چند بار هم این نکته رو تکرار  میکنن که دلیل بر اهمیت و ارتباط با اتفاقیست که رخ داده. عین بیانات "همه‌ى برادران و خواهران عزیز نمازگزار را توصیه می کنم به رعایت تقوا؛ کهخداى متعال میفرماید: «یا ایّها الّذین امنوا اتّقوا اللَّه و قولوا قولاسدیدا. یصلح لکم اعمالکم و یغفر لکم ذنوبکم و من یطع اللَّه و رسوله فقدفاز فوزا عظیما». تقواى الهى را در رفتار، در گفتار، حتّى در پندار خودباید رعایت کنیم؛ یعنى مراقب باشیم در رفتار خود، در کردار خود، در گفتارخود، ذره‌اى از رضاى الهى و حق، تعدى و تجاوز نکنیم." در قرآن کریم بسیاری آیات مردم رو به تقوی الهی دعوت میکنه. چرا مقام معظم رهبری آیه ای رو انتخاب کردند که خداوند خطاب به مردم میفرماید«قولوا قولا سدیدا»؟ چرا مقام معظم رهبری می فرماید در رفتار و گفتار خود ذره ای از حق تجاوز نکنید؟ اگر این نکته رو در نظر داشته باشیم که تمام بیانات مقام معظم رهبری از سر تفکر و با دقت بیان می شود.

١٠-  از من خواستی که "روشنکنید که کجای شعارهای مردم، از چهارچوب سیاست علوی جذب حداکثری و دفع حداقلی مقام معظم رهبری بیرون افتاده است" به نظر تو شعارهایی ازجمله «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر منافق» در شان سید حسن خمینی و در چهارچوب سیاست علوی جذب حداکثری و دفع حداقلی مقام معظم رهبری قرار داره؟

١١- در پایان و در پاسخ به حرف تو مبنی بر اینکه " خدا را شاهد بگیرید و بگویید، چند کلمه از اصل سخنرانی امروزمقام معظم رهبری را مورد توجه خویش قرار دادید. "خدا را شاهد میگیرم و میگویم عین بیانات مقام معظم رهبری رو به صورت زنده از شبکه خبر مورد توجه قرار دادم. و تاکید میکنم که شما هم عینک بدبینی ات رو کنار بگذاری و اینقدر پیش داوری غلط نکنی تا راحت تر حرف هم رو بفهمیم!

 

والعاقبه للمتقین. یاعلی.

محمد مهدی ابراهیمی .

***

 

 

بسم الله .

سلام .

 

انتشار ادامه ی این گفتگو های اینترنتی را برای همه مفید می دانم و می دانم که بر افزایش بصیرت و کاهش ابهامات موثر است.

 

1-   چند تفاهم مبایی و اصولی در کلام من و شما هست که باید همه آن را بدانند و ارزش انتشار این گفتگوها ، علنی شدن این تفاهم ها و روشن شدن نقاط تفاوت دیدگاهی و ریشه یابی آنها و حرکت مجدد بسمت وحدت کلمه است. این اشتراکات معانی را فهرست می کنم :

a.    همانگونه که اینجا نوشته اید و در گفتگوی تلفنی هم گفته شد ، اصل اعمال و موضعگیری ها و تحرکات آقای سید حسن مصطفوی از نظر شما نیز مردود است و همانگونه که اینجا نوشته اید ، از ایشان بطور طبیعی موضعگیری علیه جریان فتنه و مشخص کردن دقیق خطوط فاصله مطالبه ای طبیعی و منطقی است.

b.       اظهارات خانم زهرا اشراقی اظهاراتی انحرافی است و قابلیت دفاع ندارد .

c.       اتفاق افتاده برای سید حسن مصطفوی ، اتفاقی خوشایند و مطلوب نبود .

2-   در ذکر نام خانوادگی مصطفوی برای اقای سید حسن ، استدلالی داشتم که معارضی پیدا نکرد. من در آقای سید حسن خمینی کمرنگ شدن سیره ی امام خمینی را می بینم و دلیلی نمی بینم که تا وضع بدینگونه است و نشانه ای از خمینی را مشاهده نکرده ام ، شهرت امام را به یکی از اقوامش بدهم. البته عرض شد که این رفتار ، سمبلیک است. هرچند نام شناسنامه ای ایشان ، همین مصطفوی است.

/ 4 نظر / 11 بازدید
علیرضا الف

یه سری به این لینک بزنید، یه متن چند خطی کوتاهه در مورد کمک به کودکان گرسنه است اونم فقط با یه کلیک من خودم لینک داخل پست رو دم دست گذاشتم هر روز روش کلیک میکنم بخونید و شما هم جایی دم دست بزاریدش و هر روز روش کلیک کنید ثواب داره http://eldash.blogfa.com/post-94.aspx

حسين

چند لینک جالب و خواندنی 1- گنجینه بیانات مقام معظم رهبری خوبی این سایت نسبت به سایت های دیگر مثل leader.ir یا khamenei.ir اینه که این ها فایل صوتی بیانات در کنار متنشون ارائه می شه. http://www.iranseda.ir/ 2- یک وبلاگ خوب و خواندنی http://doroghha.blogfa.com/ 3- یک وبلاگ که مطالب تحلیل کوتاه و قشنگی می زنه http://www.rahrovanhagh.blogfa.com/ به خصوص بخوانید این مطلب را: http://www.rahrovanhagh.blogfa.com/post-27.aspx

علیرضا

http://www.erepublik.com/en/article/-1-1409994/1/20 سلام ابوذر جان یه نگاه به این بنداز یه خبری هم از ما بگیر ;) خدا رو شکر زندگی خوبه

کچل

به کروبی مي گن با سويس جمله بساز ميگه : من ديگه با هيچي جمله نمي سازم شما داريد از ترک بودن من سوي ستفاده ميکنيد