پیروزی مقاومت ، و صحنه ی دگرگون منطقه

رژیم صهیونیستی ، تمام شروط مقاومت را ، بدون هرگونه پیش و پس شرط پذیرفت و مقاومت نیز آتش بس را پذیرفت. آتش بس از ساعت 1900 GMT دیروز اجرا شد.

چنگ سوم اسلام و مقاومت ، با هشت روز مقاومت ، به پایان رسید . جنگ اول ، سی و سه روزه ، جنگ دوم بیست و دو روزه و جنگ سوم ، هشت روزه به پایان رسید. جملات شگفت آور نتانیاهو در گفتگو با هیلاری کلینتون مبنی بر "غیر قابل تحمل بودن این موشک بارانها برای رژیم " و تاکید تمامی دوستان صهیونیزم بین الملل بر "ضرورت توقف موشک بارانها" علامت روشنی از سنگینی آواری بود که این موشکها بر سر صهیونیزم خراب کرد.

وقتی وزیر کابینه ی رژیم صهیونیستی مکالمه ی تلفنی را نیمه کاره رها و به داخل پناهگاه فرارکند، مشخص می کند "گنبد آهنین" برای داخل کابینه ی رژیم صهیونیستی چقدر اعتبار دارد. بازشدن جبهه ی جدید در داخل سرزمینهای اشغالی ، چند متری درب ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی با انفجار اتوبوس صهیونیستها و کشته و زخمی شدن بیش از بیست و چهار نفر صهیونیست ، موجب شد تا رژیم صهیونیستی مجددا و فورا کابینه امنیتی را شکل دهد.

رژیم صهیونیستی ، در درگیری با غزه یعنی سرزمینی "کاملا محاصره شده" ، "بسیار کوچک" ، "فاقد عوارض طبیعی موثر" ، و "بدون دفاع موثر نظامی" و "کاملا در دسترس"  ، در وضعیتی قرار گرفت که بوضوح ، خواستار آتش بس در جنگی بود که علنا و کاملا خود شروع کرده بود.

چند نکته و درس :

1- رژیم صهیونیستی تعداد کشته ها و مجروحین و تصویر مناطق مورد هدف گرفته را "مخفی" می کرد. افزایش تلفات و اطلاع رسانی در خصوص آن ، ضمن تشجیع مقاومت، مخالفت های داخلی صهیونیستی با عملیات علیه غزه را دامن می زد.

2- مقاومت، تصاویر جنایات رژیم صهیونیستی را دقیقا پخش و میزان شهدا و مجروحین خود را به شکل بین المللی رسانه ای می کرد.افزایش تعداد شهدا و مجروحین مورد هدف قرار گرفتن عناصر و مناطق"غیرنظامی" موجب افزاش همراهی عمومی با نیروهای نظامی و تاکید عمومی بر حق مقاومت بود . به شکلی که مردم غزه و کرانه باختری به صراحت بر حق مقاومت بر اجرای عملیات بمبگذاری در تل آویو تاکید کردند.

3- رژیم صهیونیستی ، بدون بهانه حقوقی و حتا رسانه ای به سرزمینهای اشغالی حمله کرد. بر این اساس، حقوق بین الملل علنا در این هشت روز او را متجاوز و فلسطین را مدافع معرفی می کرد. در دفاع و حمله ، اصل بکارگیری متناسب زور مطرح است و این امر واکنش فلسطینیان را کاملا مشروع می کند. بکارگیری تسلیحات ممنوعه مانند بمب های فسفری و خوشه ای برای مورد هدف قرار دادن اهداف غیرنظامی در روزهای آخر، فضای روانی علیه رژیم صهیونیستی را بشدت تیره کرد.

4- وزیر امورخارجه آمریکا که ملکه ی جنگ نام گرفته بود، در این صحنه، ملکه ی التماس برای صلح نام گرفت. جبهه ی غربی فقط در تلاش برای درخواست آتش بس بود.

5- تقویت شگفت انگیز ابعاد توان مقاومت ( سرنگونی دو جنگنده ، دو هلی کوپتر و مورد هدف قرار دادن دو کشتی جنگی صهیونیستی ) که به معنای اضافه شدن توان مقابله مستقیم نظامی علیه واحدهای دریایی و هوایی ، در کنار توان مقابله با یگانهای زمینی بود، مورد محاسبه و پیش بینی رژیم صهیونیستی قرار نداشت. رژیم صهیونیستی از نوع و توان رزم مبارزان مقاومت در برخورد با یگانهای رزم زمینی مطلع بود و برای همین بکارگیری این واحدها تا لحظه ی آخر جنگ را به تعویق انداخت و محاسبات او علامتی برای منطقی بودن بکارگیری این نیروها نشان نداد. اما ورود این مسئله به صحنه معارضه نظامی، توسط صهیونیستها پیس بینی نشده بود.

6- افزایش برد در ضربات مقاومت ، مورد پیش بینی رژیم صهیونیستی قرار نداشت. رژیم صهیونیستی فکر نمی کرد که از منطقه جنوبی و شرقی خود یعنی غزه ، تا این حد آسیب پذیر گردد و موشکهای مقاومت به دیمونا و تل آویو برسد. بکارگیری موشک فجر پنج و فجر سه از نقاط بسیار تکان دهنده برای رژیم صهیونیستی بود.

7- بسیاری از این نکات، مستقیما به تضعیف چهارچوبهای جاسوسی و امنیتی رژیم صهیونیستی مربوط می گردد. خصوصا بسته بودن معابر نوار غزه از جمله عواملی است که باعث می شود دسترسی رژیم صهیونیستی به اخبار درون سرزمین غزه به حدی کم شود که از تولید موشکهای بزرگ و حجیمی مثل گروه فجر بی حبر باشد.

تذکر مهم : تحلیلها و درسهای فراوانی از این نبرد می توان گرفت. اما مهم ترین نکته این است که مقاومت باید بسیار نسبت به وضع این مار زحم خورده ی نالان ، ناظر و مبصر باشد. وضعیت کاملا باید مورد رصد بوده و آمادگیها کاملا حفظ شود. صحنه کاملا باید مرود بررسی قرار گرفته تاکتیکهای نظام خودی و دشمن باید از نو مطالعه شود و آمادگی برای پاسخ به هر تعرض رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد. رژیم صهیونیستی، در مواقعی که زخم می خورد بسیار حیله گر می شود پس هم ضعیف تر است و هم حیله گر تر. باید که مواظب اقدامات آنها از جمله احتمال حمله پیش دستانه ی جدید باشیم .

این پیروزی شیرین را که با قیمت مجاهدت ، خون و مقاومت بدست آمده را به مردم مظلوم غزه و فلسطین و همه ی آزادگان جهان تبریک عرض می کنم.

/ 3 نظر / 7 بازدید
رسول سعید مجیدی

اخوی شما مترجم بین کلینتون و اون مردتیکه بودی که اینقدر از متن صحبتاشون دقیق باخبری؟؟!![نیشخند][نیشخند]

reza

پاسخ به هتاکان حضرت رسول اکرم (ص) با استناد به کتاب مقدس http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=15&lid=7211