باور کردنی نیست !

باورش برایم سخت بود آنچه که میدیدم !

در محل کار یکی از دوستان ، مشاهده کردم خبرنگار ایرانی بی بی سی فارسی در قاهره ، به میان معترضین مصری رفته، جوانان سکولار را پیدا کرده و با یادآوری احتمال روی کار آمدن دولت اسلامگرا پس از مبارک در مصر ، خطر!  ضرورت رعایت احکام اسلامی و اجرای قوانین اسلام در مصر را به آنان گوزد می کند و آنها را از انقلاب علیه مبارک می ترساند !

محمد منظر پور ، خبرنگار ایرانی بی.بی.سی فارسی، به یک دختر جوان بی حجاب مصری می گوید : از ظاهر شما مشخص است که شما یک زن جوان مصری سکولار و غیر مذهبی هستید. نمی ترسید که پس از مبارک دولت اسلامگرا روی کار بیاید ؟

این دختر سکولار و غیرمذهبی و بی حجاب به او جواب خوبی می دهد . وی در جواب می گوید تعویض رژیم مبارک خواست همه است و فرقی بین دولت مذهبی و غیرمذهبی و سکولار در این میان نیست. ( نقل به مضمون ) .

منظر پور چون موفق به ترساندن وی از حکومت مذهبی نشده دوباره سئوال می کند : فکر نمی کند حکومت بعدی شمارا مجبور کند که حجاب را رعایت کنید‌؟ وی می گوید : این مسئله غیرممکن است و کسی مرا به این امر مجبور نخواهد کرد...

ایرانی وقتی دین را کنار بگذارد ،‌ گاه در عراق می شود سرباز استخبارات صدام و بعنوان سازمان منافقین خلق در کشتار مردم مبارز به قیام برخواسته علیه وی در جنگ ١٩٩١ به صدام کمک می کند و خونش به دست شیعیان جنوب عراق آلوده می شود و گاه در مصر سرباز نظام امنیتی صهیونیستی در بی.بی.سی می شود و به برهم زدن صفوف مردم قیام کرده ی مصر علیه مبارک می پیوندد .

می دانستید بی بی سی از دیروز برای مصر و تونس و ... ٢ ساعت بیشتر برنامه اجرا می کند ؟

ولی مشخص شد عادت بی بی سی در حمایت از دیکتاتورها تا ثانیه آخر از سرش نیفتاده .

چه کند . بهترین توضیح را خبرنگار اسکای نیوز داد. اگر مبارک از مصر برود کل منطقه زیر و رو می شود و این مسئله مستقیما به موضوع فلسطین مربوط است. یکی دیگرشان گفت اگر در مصر تغییراتی رخ بدهد ، اسرائیل قطعا مجبور خواهد بود سیاستهای نظامی خود را نیز تغییر دهد ! میخواهی بی.بی.سی و این ایرانی های بدتر از عضو منافقین به چه امری مشغول باشند ؟ الان بی.بی.سی می دانید داشت روی طبل چه می کوفت ؟ داشت مردم رااز اعمال خشونت ارتش می ترساند. یکی نیست بگوید شما که می گویید تاکنون ١٠٠ نفر را کشته اند ، پس چطور می گویید رفتار حکومت تا حالا خوب بوده ؟ در حالیکه رفتار ارتش ربطی به رفتار پلیس و نیروهای امنیتی ندارد و ارتشی ها حتی با تظاهر کننده ها همراه شده ،‌شعار داده و با آنها تحرک کرده اند ! حالا می خواهید بگویید نه دیگه ، از نیم ساعت دیگه فلان میشه ؟ چون مبارک با فرمانده های ارتش دیدار کرده ؟ یعنی فرمانده های ارتش تا قبل از این دیدار قراربوده مخالف مبارک باشند و حالا موافق باشند؟

فقط یک جو عقلی که در آرامش بتواند فکر کند ، برای به مسخره گرفتن کل بی.بی.سی کافیست.

پی نوشت :

- هیچ تاسفی برای مهدی اردلان نمی خورم . مدتهاست که تمام نبوغش را در خدمت اهداف دولت بیگانه علیه منافع ملی ایران اسلامی گذارده . در سنگ تمام گذاشتن علیه دیگر ملت ها و به نفع سایر دیکتاتورها هم ابا ندارد،

من ،

برای نیما اکبرپور ، تاسف می خورم .

رفیق ،‌تو این کاره نبودی ها. :) .

تو اسم وبلاگ خودت عصیان است. گونه ای انقلاب. حالا آمده ای ارتقاء پیدا کرده ای کنار این آقا مهدی که دستت قشنگ تو کاسه ی اینها باشد ؟ دمت گرم . بدم می آید پروفایل تو را در ذهنم همانجا بگذارم که مال این مهدی اصلی سیاوش جعلی میگذارم .

خودت بگو چه کنم .

خوش حال نیستم از این وضعی که هست. از این احساسی منفی ای که دارم . بگو چکار کنم .

/ 9 نظر / 377 بازدید
ريحانه

اگر "او" براي "تو" ساخته شده "من" براي "تو" ويران شده ام[گل]

ye roozi shoma ham bayad basatetoon ro jam konid, ingadr az eslami shodan mesr khoshhal nabashid

فاطمه

محمد منظر پور تا همین اواخر خبرنگار توی تل آویو و اورشلیم بود مرتیکه حروم لقمه

صفايي‌نژاد

سلام ممنون از يادداشت و تحليل به موقع و به جاتون

این عمار؟

سلام عليكم وبلاگ گروهي و آموزشي "أين عمّار؟" منتظر استفاده از نظرات شما همسنگر گرامي مي باشد. در اين مجاهدت مقدس، موفق و پيروز باشيد...

آزاد

مگه مجبوری بی بی سی نگاه کنی؟ مگه صدا و سیما چشه؟ بیست و سی هم که چه بهتر .ضمنا واسه خودت متاسف باش یارو

سینا

با سلام من هم آن گزارش را دیدم و به همین حرف شما فکر کردم اما، نکته قابل توجه بی بی سی و محمد منظر پور نیست چرا که همه اونهایی که بی بی سی میبینن می دونن سیاست پنهانی هست و ... اما دقت کن به جواب زیبای اون دختر سکولار که از اخوان المسلمون و مسلمانان نمی ترسه اما تو ایران دخترهای مسلمان از مسولین ایرانی مسلمان متنفرن . من در فرانسه با تازه مسلمانها و حتی دختر های مسلمان بی حجاب ارتباط دارم و میبینم که اعمال دینی رو رعایت میکنن و نماز میخونن و... اما دخترهای ایرانی که برای تحصیل میان اینجا اصلا خدا رو قبول ندارن البته نه همشون اما خیلیشون. وقتشه که قبول کنیم اینها نتیجه این دوران سی ساله است. حجاب در زمان پیامبر و امام علی ع آزاد بوده اما یک مشت بیسواد دینی میخوان از پیامبر جلو بزنن، نوش جان بی بی سی دشمن که مزد خوب کار کردنش رو میگیره در ضمن از این تحلیلتون خوشم آمد و اینکه تحلیل محتوای خبری کردی خیلی قابل ستایش است

محمدرضا

خواسته هاي ما شباهتي نداشت؟به كدامين علت بعضي اقايان به خود جرات مي دهند كه بگويند انقلاب مصر انقلابي نشات گرفته از انقلاب ايران است؟مگر نه اين است كه خود اين اقايان ذره اي مشروعيت و ابرو در برابر مردم خود ندارند؟ بگذاريم ملت مصر خود راه خود را انتخاب كنند انها نيز همانند ما خسته از سالها رنج و فقر و فساد حكومتي و سرخورده از بي لياقتي زمامدارانشان حال مي خواهند خود اختياراشان را داشته باشند. تا كي مي خواهيم با شعارهاي مردم فريب توده مردم را به دنبال خود بكشيم كه همان جماعت هم الان دنباله رو شما نيستند. برادر عزيز لازم نيست هميشه زير پرچم كسي سينه زد كه همانا وجدان بيدار انسانها چراغ هدايت بسياري از اعمال و رفتارهاي ماست واقعا فرقي بين حكومت فرعوني مبارك با حكومت فعلي ما ميبينيم.گناه حكومت ما به مراتب از انها بيشتر است كه به اسم دين خدا ار هيچ گناهي در اين مملكت از ظلم و تجاوز گرفته تا قتل و غارت و تضييع حقوق مسلم انسانها كه همان تعيين حكومت دلخواهشان است رويگردان نيست.به روزي فكر كنيد كه ديگر حتي مجالي كه مبارك براي فرار داشت را از شما بگيرند و انوقت تقاص اين همه گناه را بايد يك تنه بدهيد والسلام.

نیهاد

پس چرا در مورد سوریه گزارشی تهیه نمی کنید که رسانه های ماانچنان از دیکتاتورش حمایت می کنه