خودکشی بازتاب ! نمونه ای از بد دهنی های مورد اشاره رهبر انقلاب

بدتر از اين هم خواهد شد ! اين كه چيزي نيست. خبرنگاري مثل ساتيار امامي كه نه تعلقات سياسي نه اجتماعي و نه فرهنگي اش با من و امثال من نمي خواند ، لیکن وقتی به دروغ بودن چیزی علم داشته باشد ،‌انکار نمی کند در خصوص خبر سايت بازتاب طی مطلبی تحت عنوان چرا دروغ ؟ چنين نوشته است :

qatar1.gifسايت بازتاب در مطلبي مدعي شده كه رييس جمهور در مراسم افتتاحيه بازيهاي آسيايي در دوحه پاي رقص و آواز خوانندگان زن نشسته و هيچ اعتراضي هم نكرده است و اين موجب نارضايتي شيعيان جنوب خليج فارس شده است .

به عنوان عكاسي كه در مراسم افتتاحيه بازيها از پيش از ورود احمدي نژاد به جايگاه تا بعد از رفتن او ،مراسم و رييس جمهور رابه عنوان يك تجربه بي نظير حرفه اي زير نظر داشتم نكاتي را درمورد اين دروغ گويي بگويم : 

1- وقتي مطلب اين سايت را ديدم براي دقايقي به چشمان خودم شك كردم و مجبور شدم همه فايل هايم را دوباره نگاه كنم اما فهميدم كه شكم بي دليل بوده چرا كه هيچ كدام از اين صحنه ها حتي در حاشيه نيز موجود نبود. 

2- احمدي نژاد لحظاتي قبل از ساعت 7 شب به وقت دوحه و همراه ساير سران مدعو به جايگاه آمد ، مراسم رسمي افتتاحيه راس ساعت 7 شروع شد و رييس جمهور ساعت 5/9 شب و در ميان برنامه زماني كه ورود تيمهاي شركت كننده به ميدان به پايان رسيد و حتي مشعل بازيها نيز روشن نشده بود ، از سران حاضردرمراسم خداحافظي كرد و به سوي فرودگاه دوحه راهي شد. اين در حالي بود كه از ساير شركت كنندگان در مراسم خواسته شده يود كه از ساعت 4 بعد از ظهر در محل استاديوم خليفه حاضر شوند و طبعا در اين فاصله زماني طولاني برنامه هاي كه جزو سناريوي برنامه اصلي و رسمي قرار نگرفته بودند براي حضار اجرا شده بود. 

3- از چند عكسي كه بازتاب با استفاده از سايت رسمي بازيها منتشر كرده و البته پس ازمدتي آنها را اصلاح كرد اين عكس مربوط به قبل از شروع رسمي مراسم است. عكس (1)  هم كه اولي مربوط به خواننده هندي است مربوط به بخشي از برنامه است كه پس از استقرار كامل تيمها در ميدان اجرا شد .  

4- نكته جالب براي من اين بود كه خود زنان قطري كاملا حجاب اسلامي شون را رعايت مي كردند و لباس آنها به عنوان يكي از نمادهاي برنامه بود كه بارها استفاده شد 

5- عمده برنامه اي كه در زمان حضور احمدي نژاد اجرا شد(بجز رژه تيمها ) نمايشي در مورد مرد ريانورد قطري بود كه در خلال آن تاريخ گذشته و پيشرفتهاي اخير بشر به نمايش در آمد و قسمتي از آن به صورت همخواني گروه كر زنان قطري بود كه همه آنها و رهبرگروه كه بصورت دكلمه تكخواني مي كرد كاملا حجاب پوشيده و اسلامي زنان قطري را داشتند. 

6- قضاوت با شما كه چرا بازتاب اين كار را كرده اما به عنوان نكته آخر كه براي خودم جالب بود اينكه در زمان رژه تيمها ، كشورهاي عربي به شدت مورد تشويق تماشاگران قرار مي گرفتند ، اين تشويق كه شايد در مورد لبنان پس از قطر بيشترين شدت را داشت درمقابل استقبال تماشاگران قطري از تيمهاي شرق آسيا و غير عربي كاملا نمود داشت ، ومن نگران شده بودم وقتي نوبت يه ايران برسد بخاطر تعصبهاي عربي و عجمي اوضاع خراب شود اما كاملا بر عكس شد و كاروان ورزشي ايران هم با تشويق گرم حضار همچون تيمهاي عربي وارد ميدان شد ! گزارش تصويري در فارس 1 و 2

و اما رجا نیوز اینگونه نوشته است :

روز گذشته یک سایت اینترنتی در خبری با تیتر موهن « نارضايتي شيعيان خليج فارس از حضور رئيس‌جمهور در مراسم رقص زنان در دوحه» مدعی شد، حضور رئيس‌جمهور در زمان رقص و آواز خوانندگان زن در مراسم افتتاحيه بازي‌هاي آسيايي دوحه قطر، موجب نارضايتي شيعيان حاشيه جنوب خليج فارس شده است.

این سایت در ادامه نوشت: يكي از خوانندگان زن مصري اقدام به آوازخواني كرد و گروه‌‌هاي متعدد رقص زنان از كشورهاي عربي، هند، آسيايي ميانه و جنوب شرقي آسيا به رقص پرداختند.

این سایت اینترنتی حضور دکتر احمدی نژاد را در چنين مراسمي كه بدون رعايت شئونات اسلامي انجام گرفت، موجب شگفتي و نارضايتي بخشي از شيعيان جنوب خليج فارس، مخدوش شدن تصوير انقلاب اسلامي و پايبندي آن به احكام اسلام در مقايسه با كشورهاي عربي دانست.این در حالیست که پس از پیگیری خبرنگار رجانیوز مشخص شد دکتر احمدی نژاد فقط تا رژه تیم های ورزشی در ورزشگاه دوحه حضور داشته و اساسا تا قبل از حرکت کاروانهای ورزشی از مقابل جایگاه، تنها، مراسمی که در آن نمادهای زن عرب مسلمان معرفی می شده ، برگزار شده است. پوشش زناني هم كه به عنوان نماد «زن مسلمان عرب» در این بخش حاضر شده بودند، پیراهن بلند مشکی عربی و حجاب کامل بوده است.

در عین حال پس از پایان مراسم رژه تیمهای ورزشی از مقابل جایگاه و خروج رئیس جمهور کشورمان، در قسمتی که نمادهای فرهنگی و آداب کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا (از جمله هند،چین و...) معرفی می شده، برنامه هایی با حضور خوانندگان زن و رقصهای مردانه و زنانه اجرا شده که سایت مذکور، ناشیانه( و یا عامدانه) با کنار هم قرار دادن آن تصاویر و صحنه های حضور احمدی نژاد در ورزشگاه دوحه تلاش کرده تا به هر نحو ممکن خبر مورد نظر خود را بسازد.ترتیب زمانی در این مراسم به اینگونه بوده است که ابتدا امير قطر به صحنه آمد. سپس چند زن محجبه که نماد زن مسلمان عرب بودند به اجرای برنامه پرداختند و پس از آن کاروانهای ورزشی كشورهاي شركت كننده از مقابل جایگاه حرکت کردند. پس از این مرحله بود که دكتر احمدي نژاد ورزشگاه را ترك كرد و بعد از آن مراسم حركات موزون و نمايش هاي كشورهاي جنوب و جنوب شرق آسيا برگزار شد.

همچنین سرویس SMS موسسه همشهری کمتر از ده دقیقه پس از انتشار این خبر در سایت اینترنتی مذکور ، پیام کوتاهی به این شرح برای مشترکین خود ارسال کرد: حضور رئیس جمهور در افتتاحیه بازی های قطر که با رقص همراه بود(!) انتقاد محافل سیاسی و فرهنگی را برانگیخت. 

گفتنی است سایت خبري مذکور پس از حضور پرشور مردم در تشییع جنازه آیت الله میرزا جواد تبریزی نیز به قلم یک طلبه، این حضور پرشور را هشدار مردم به دولت! عنوان كرده و با ایراد اتهام های فراوان به دولت، کوشیده بود به نمایش جعلی تضاد کامل میان دولت و علما بپردازد! این در حالی است که آیت الله جوادی آملی در خطبه های نمازجمعه همان هفته، با بیان این که منشا حضور بی نظیر مردم در تشییع پیکر این مرجع تقلید، پیام رهبر حکیم انقلاب به مناسبت رحلت ایشان و اقدام دولت در صدور بیانیه و اعلام عزای عمومی بوده، عملا آتش فتنه ای که سایت مذکور قصد به پا کردن آن را داشت،اطفاء نمود. 

گفتنی است این سایت در جریان جنگ ۳۳ روزه لبنان با انتشار مقایسه ی کودکانه خبری، موجب وهن مراجع،خصوصا آیت الله تبریزی و آیت الله وحید خراسانی شده بود که این امر موجب خشم و نفرت متدنین و علما و واکنش بسیار سنگین آنان شد .   

رهبر حکیم انقلاب در بیاناتشان در جمع مردم گرمسار فرمودند: چندى پيش رئيس جمهور محترم از مطبوعات گله كرد كه بدگويى مى‏كنند، بددهنى مى‏كنند، لجن‏پراكنى مى‏كنند؛ و بعضى از مطبوعات اعتراض كردند. من معمولاً مطبوعات را مى‏بينم؛ من حق را به رئيس جمهور دادم. من معتقدم بعضى از مطبوعات نه اينكه انتقاد مى‏كنند، بى‏انصافى مى‏كنند. 

به نظر می رسد با توجه به آرامش سیاسی در چند هفته گذشته و پس از هشدار رهبر حکیم انقلاب نسبت به تخریب دولت، این انتحار رسانه ای که با همراهی روزنامه همشهری (وابسته به شهرداری تهران) مشترکا انجام شد، در واقع سدشکنی برای ادامه لجن پراکنی برخی مطبوعات نسبت به شخص رئیس جمهور باشد. مسئله ای که با توجه به شدت هشدار رهبر انقلاب،حساسیت زیادی را ایجاد خواهد کرد.

/ 20 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سلمان مهدیان

بازتاب مخش تاب برداشته است این تخریب الهام گرفته از موضوع تکثیر سی دی های مستهجن است. هدف انتخاباتی دارد و همچنین انتقام جوئی البته بازتاب دچار سندروم اینترنتی هم هست والبته لاپوشانی ناکارآمدی قالیباف . وبلاگ رسواگر

جای پای روباه

نويسنده: جای پای روباهچهارشنبه 15 آذر1385 ساعت: 10:35جهان امروز دچار بلای عظیمی است که مرضی سخت را بر این کره خاکی تحمیل می کنند و هر روز همچون دملی از گوشه ای از جهان سر می آورند و با ترکیدن منطقه ای از دنیا را به گند می کشند حال عقل حکم می کند که عاقل همراه درمان از بیماری های آینده نیز پیشگیری کند و در موقع عود بیماری غافلگیرنشود پس باید روند بیماری را پیگیری کرد و در جای جایی هم بر علاج آن کوشش نمود پس مارا در این امر یاری دهید بی بی سی داره درباره نوجوون ها ( 13-18 سال) برنامه مفصلی به اسم "نسل فردا" درست می کنه. ما هم می خواهيم عکسها و ويديوهای متنوعی از زندگی نوجوون ها در ايران، افغانستان و کشورهای ديگه تهيه کنيم. نگاهی کوتاه به مکاران جهان!!! آپ دیت شد...

امين

نزديک انتخابات که ميشه يکسری واقعيت خودشون رو نشون ميدن... تير سال پيش . اين هم امسال . بازتاب هم داره ديوانه ميشه برای همين هر چی هست داره رو ميکنه . تا برای همه شناخته بشه.

ستاد آفتاب

اين كامنت به پست اخير شما مربوط نيست . دقيقن به خود شما مربوط است . فكر مي كنيد وقتي اكثريت در انتخابات شركت كنند نتيجه معلوم است ؟ اكثريت انتظارات ساده يي دارند كه دور از دسترس نيست . www.jelodrzade.com www.goftegooye-samimaneh.blogfa.com

هانی

به نام يکتا پروردگار.... جناب اقا...اگر يهود بودی حرفی نبود...اگر مسيحی بودی به هم چنين... اما دم از اسلام ميزنی...مدعی مسلمانی هستی و اينجاست که سکوت بر من حرام است..دين مبين بر من حکم کرده و موظف هستم به ارشاد شما...و ای کاش صغيره بود تا سبکتر باشد انجام وظيفه... اما کبيره مرتکبی و سنگينی بارت بر دوش ما...ريا ميکنی برادر ... دروغ مي گويی برادر...( نه برادر دينی که دنيوی منظور مي باشد..)

سپيده

سلام ايده جديدي مي خواي؟ برو اين سايت ايده بازار رو ببين: www.NooMarket.com موفق باشي سپيده

be to che

agha jun in matlabop bopkon tuye maghzet wa be baghiye hamfekrhatambegu age shoma yek gale gusfand hastid ke ehtiyaj be yke chupun darin mese khamenyi ma nistimmmmmmmmmm ma na be to na be khameneyina be amrika na be esrayil niyaz dare ke behemun bege chi kar konim chi kar nakonim be hich rayisi ehtiyja nadarim hamine ke bedne ejazeye rahbaret nemituni ab bokhori wa harfahs barat mesle talast melumeke az khodet shakhsiyat nadari wali hameye mardom donya mesle to wa amsalet nistam khodeshun sarneweshtehsun dasteshune wa kheyli ham razi hastand age ham bekhan yek siyasatmadari ra dashte bashan behehs ray midan wa 4 sali ke sare kare az tarighe rasaneha mowazebe karehs hastand na mesle shoma ke yek mamlektao ba tawile eshtebah gereftid unam na baraye inke mardomsh ahmaghand baraye inke shomaha ahmagho nadunin, inghadr galutu jer nade un ruzi ke hame mardome donya na faghat iran az sharetun rahat beshan hamdigaor mibinim

مجاهد فی سبيل الله

سلام عليکم.. عرض شود که يادم مياد خود دکتر احمدی نژاد هم تو ديدارش با دانشجوها گفته بود که بعضی از نشريات و سايتها در تمام طول اين يکسال و نيم گذشته تمام تيترها و مطالبشون بر عيله ما بوده. يعنی ما حتی يه کار خوب هم تو اين مدت نکرديم؟! راستی اگه شما هاشمی چی هستيد اصلا مطلب اينبارمو نخونيد..!! آخه يه نفر و بار اين همه مسئوليت..!! التماس دعا. يازهرا(س)./

chavez

کافر همه را به کیش خود پندارد از بازتاب بیشتر از این توقع داشتین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مریم

ازتون واسه اين اطلاع رسانی ممنونم اما سعی کنيد اون فراگيرتر کنيد چون شما که اين جور چيزی رو ميدونيد موظف به اين هستيد که جلوی پهش اين شايعه رو بگيريد.