پاسخ احمدباطبی به مطلب وبلاگ پاسداران

احمد باطبی در کامنتهای وبلاگ خودش و در کامنت های وبلاگ پاسداران به نقد صریح چندین قسمتی وارد شده به آنچه که "در مزمت و دروغگو و فریبکار معرفی کردن شبکه خبر و نظام جمهوری اسلامی ایران "نوشته بود واکنش و پاسخ داده است.

همانگونه که مشاهده می شود ، نظر وی و پاسخ داده شده به وی ذیل مطلب قبلی کاملا قابل مشاهده است. اما اینجانب بر خلاف وی کل گفتگوی کامنتی را به صفحه اول وبلاگ منتقل می کنم تا واقعا یک مناظره ی واقعی شکل بگیرد.

در ادامه پاسخ آقای احمدباطبی و پاسخ وبلاگ پاسداران در جواب وی را درج می کنم :

***

اقای اباذر گرامی
درورد
همانطور که میبینید هم مطلب و هم کامنت شما بدون کاستی دروبسایت من درج شد .
ممنون از بابت توجه و وقتی که برای نقد یاداشت من صرف کردید .
در مطلبتان فرمودید منتظر پاسخ من هستید .
خوشحالم که در بین جماعتی که از خود با عنوان " ارزشی " یاد میکنند ، کسی پیدا شد که برای تبادل نظر بجای استفاده از ابزار تفنگ و چماغ ، از قلم و یاداشت استفاده میکند .
صرف نظر از موارد طرح شده در مطلبتان ، حضرت عالی با کلامی زهر آلود نظرات شخصی تان را که برخی از آنها اساساً اشتباه است ، برای حمله شخصی به من استفاده کردید .
بنده مشکلی با پاسخ گویی مشکلی ندرام ، اما برای ایجاید فضای گفتمان و نقد منصفانه ، استفاده از این روش به هیچ عنوان مناسب نیست .
استفاده از عناوین ناشایست ، اتهامات بی اساس و حمله شخصی ماهیت نقد را عوض میکند .
از این رو اگر مایل هستید در یافت پاسخ هستید ، خواهش میکنم این قرار بین من و خودتان را پذیرفته و رعایت ادب و احترام متقابل را در دستور کار قرار دهید .
اگر با این شیوه موافق هستید ، یک کامت در وبسایت من بفرستید ، بنده در اسرع وقت اقدام به نوشتن پاسخ به شما خواهم کرد .
پیروز با
نویسنده: احمد باطبی
پاسخ:

بسم الله . آقای احمد باطبی.
1- در وبلاگ شما صرفا کامنت بنده قابل مشاهده است. روش مشاهده ی انتشار مطلب اینجانب در وبلاگتان را مشخص فرمایید. موفق به مشاهده ی آن نبودم .
نویسنده: ابوذر - ۸/۱٠/۱۳٩٠ - ۱۱:۵۶ ‎ق.ظ

2- ابزار تفنگ و چماق ، اتفاقا از سوی جبهه کفر علیه ملتهای مسلمان و مظلوم جهان بکارگیری شده است واعتراض جهان استکبار به ملتهای مظلوم، چرایی "دفاع " است. نه حمله. دنیای استکبار تولید کننده، مصرف کننده و صادر کننده ی بهترین تفنگها و چماقها در جهان است و بسیاری از بهترین "چماق" های خود را صادر هم نمی کند و آن را فقط برای "مصرف داخلی" نگهداری می نماید. دست به چماق و تفنگ بردن ، در دفاع ، مشروع وکاملا بحق ، و در حمله ، کاملا نامشروع است. جهان استکبار توضیح دهد که چرا دائم در حال دست به چماق و تفنگ شدن برای "حمله ی پیش دستانه " به سراسر نقاط جهان است و چرا امثال شما در رسانه های استکباری توجیه کننده ی اقدامات او هستید ؟

3- عکس جنابعالی در حالیکه لباس چریکی پوشیده و در اردوگاههای گروهکهای محارب مسلح تروریستی مانند سازمان منافقین خلق ( مجاهدین ّ! ) سلاح کلاشینکف به دست گرفته اید همه جا منتشر شده است . ارتباط شما با گروهکهای تروریستی مانند کومله و رابطه ی شما با سازمان تروریستی منافقین که هنوز در خاک آمریکا نیز بعنوان سازمان ترور شناخته شده و اخیرا با فشار عناصر سازمان منافقین در اتحادیه اروپا "اخیرا" از این فهرست خارج شده ، علنی است. شما دم از کدامین مخالفت با تفنگ و چماق و ترور و خشونت می زنید ؟!
نویسنده: ابوذر - ۸/۱٠/۱۳٩٠ - ۱۱:۵٩ ‎ق.ظ

4- بدون تردید ، کلام زهر آلود را پاسخ ، زهر است . کمی انچه که نوشتید مزمزه کنید.  البته اگر منظور از زهر ، صداقت باشد که قبول دارم کلام حقیقی ، تلخ و زهرآگین است. شما نیز صداقت بخرج داده ، سعی داشته باشید حرف حسابی بزبان برانید. آنگاه یا از اشتباه خود عذرخواهم خواست و یا بر موضع خود پافشاری کرده منطقا جواب شما را "زهرآلود" خواهم داد.
نویسنده: ابوذر - ۸/۱٠/۱۳٩٠ - ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ

5- این که شما اعتراف می کنید کلام و قلم می تواند زهرآگین باشد ، می تواند غرض ورزانه باشد ، می تواند حاوی دروغ وافترا باشد ، می تواند توهین آمیز و رنج آور باشد ، اعتراف بزرگی است. اینکه شما از عناوین "ناشایست" ادعایی ، رنجیده اید و از آن شکایت کرده اید ، اعتراف سنگینی است. اینکه کسی می تواند با ابزار قلم ، کسی را مورد حمله ی شخصی قرار دهد ، اعتراف شگرفی است. پس آیا ما باید اینجا از شما بپذیریم که امروز اعتراف می کنید ، قلم می تواند بی مسئولیت حرکت کند ؟ پس آنچه که در مورد تقدس قلم می گفتید و آنچه که در رابطه با مصونیت معصومانه و آسمانی نویسندگان و "اصحاب قلم" می گفتید بی معنا بوده و فقط دارای مصرف مصداقی است. یعنی فقط آنجایی که مخاطب امثال من باشند. اما اگر مخاطب ، شما یا دوستان رسانه ای شما باشند ، هرگز کسی حق ندارد از یک عنصر رسانه ای ، تقبل مسئولیت اقدامات رسانه ای او را بطلبد. آیا غیر از این تاکنون رفتار کرده اید؟
نویسنده: ابوذر - ۸/۱٠/۱۳٩٠ - ۱٢:٠۴ ‎ب.ظ

6- منظور شما از حمله ی شخصی مشخص نیست. من با شما نسبتی شخصا ندارم و این را شما نیز اعتراف می کنید. نسبت من با شما نسبت اعتقادات و اعمال من با اعتقادات و اعمال شما است. پس ترکیب "حمله ی شخصی" که قصد دارد علت نقد را از نقد محتوای عمل ، خارج و به خصومت شخصی بدل کند ماهیت ندارد. ببینم ما با هم پدرکشتگی داریم  که من یا شما آن یکی را مورد حمله ی "شخصی" قرار دهد ؟ این منحرف کردن و نیت خوانی و برچسب زنی چرا در این کامنت بسیار شیک و اتوکشیده و کراواتی شما رخ داد ؟
نویسنده: ابوذر - ۸/۱٠/۱۳٩٠ - ۱٢:٠۶ ‎ب.ظ

7- بدون تردید ، شاکله و روش وبلاگ پاسداران کاملا مشخص است و این رفتار نزدیک به یک دهه است ادامه دارد. ایجاد پیش شرطهای موهوم با اهداف کج و فرار از میز گفتگو و مناظره عادت مالوف و رفتار همیشگی شما و دوستان است و ای بسا صندلیهای مناظره که در تهران ، فقط به بهانه ی "بی ادب !  " بودن طرف اندیشمند مقابل خالی مانده است ! شما نیز می توانید از اساتید و دوستان خود الگو بگیرید . اما بدانید که در این میدان ، از وبلاگ پاسداران قولی برای رها کردن ماجرا ، نگرفته اید.
نویسنده: ابوذر - ۸/۱٠/۱۳٩٠ - ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ
8- شما که مدعی اوج دموکراتیزم رسانه ای هستید نگفتید چرا اصولا بر کامنتهای خود نظارت پیش از نشر می کنید ؟ نظارت پیش از نشر هیچ ارتباطی با الگوها و زیرساختهای سیاسی و رسانه ای ادعایی در ایالات متحده آمریکا دارد ؟ یا اینکه این سیاست ، به روشهای مختلف و "نرم" اعمال می شود ؟ البته در جمهوری اسلامی ایران نظارت پیش از نشر قانونی و با معناست. اما وقتی در آمریکا چنین نیست چراشما مرتکب آن هستید؟ توضیح شما در این زمینه شنیدنی خواهد بود.
نویسنده: ابوذر - ۸/۱٠/۱۳٩٠ - ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ

9- کماکان منتظر شنیدن پاسخهای شما بر مطالب اول و در نهایت ، این مطالب ، هستم.
نویسنده: ابوذر - ۸/۱٠/۱۳٩٠ - ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ
 
پی نوشت :
آقای احمدباطبی در حالیکه در سایت خود از جدایی خویش از صدای آمریکا خبر می دهد، با بهره برداری از خدمات ارتباط اینترنتی سازمان صدای آمریکا برای من نظر گذاشته است که باید توضیح وی در این زمینه را بشنویم .
شرح اطلاعات عقبه فنی وی به این شرح است :
IP Information for 152.75.13.71
IP Location: United States United States Washington Voice Of America ASN: AS1239 IP Address: 152.75.13.71

NetRange:       152.75.0.0 - 152.75.255.255
CIDR:           152.75.0.0/16
OriginAS:       
NetName:        VOA
NetHandle:      NET-152-75-0-0-1
Parent:         NET-152-0-0-0-0
NetType:        Direct Assignment
RegDate:        1991-08-27
Updated:        2001-09-26
Ref:            http://whois.arin.net/rest/net/NET-152-75-0-0-1

OrgName:        Voice of America
OrgId:          VOICEO
Address:        330 Independence Ave., S.W.
City:           Washington
StateProv:      DC
PostalCode:     20237
Country:        US
RegDate:        1991-08-27
Updated:        2011-09-24
Ref:            http://whois.arin.net/rest/org/VOICEO

OrgTechHandle: ZU65-ARIN
OrgTechName:   US International Broadcasting Bureau
OrgTechPhone:  +1-202-619-2020 
OrgTechEmail:  
OrgTechRef:    http://whois.arin.net/rest/poc/ZU65-ARIN

OrgAbuseHandle: ZU65-ARIN
OrgAbuseName:   US International Broadcasting Bureau
OrgAbusePhone:  +1-202-619-2020 
OrgAbuseEmail:  
OrgAbuseRef:    http://whois.arin.net/rest/poc/ZU65-ARIN

RTechHandle: ZU65-ARIN
RTechName:   US International Broadcasting Bureau
RTechPhone:  +1-202-619-2020 
RTechEmail:  
RTechRef:    http://whois.arin.net/rest/poc/ZU65-ARIN
/ 1 نظر / 65 بازدید
دامون

عجب عصبیت و تهاجمی توی نوشته هاتون هست ایکاش کمی از آرامش و روش آیت الله مصباح یزدی الگو میگرفتید