زيرخاکيهای سمی - حبيب الله ثابت پاسال

بسم الله .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

زیر خاکی های سمی !

 

فکر کنم بتوانم از این به بعد بچه ها را با بعضی چهره های فاسد دستگاه پهلوی آشنا کنم . شاید از خودمان بپرسیم این شناخت چه ضرورتی دارد ؟

 

 

عرض شود که به پنج دلیل اهمیت دارد : اول اینکه با ماهیت رژیم شاهنشاهی و عناصر تشکیل دهندهء آن بهتر آشنا می شویم. دوم اینکه می فهمیم آمریکا از چه رژیمی حمایت می کرد و کدام دستگاه سیاسی و اقتداری ، منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه پوشش می داد. سوم اینکه با عناصر و جریانهای وابسته به همین آدمها در قبل و بعد از انقلاب اسلامی آشنا شویم و چهارم اینکه بعضی از این جریانها و عناصر، همین امروز هم فعال هستند و باید با شناخت گذشته و حال آنها، متوجه نحوه تعامل امروزی آنها با ارزشهای انقلاب اسلامی و ملت انقلابی ایران باشیم و پنجم و از همه مهمتر اینکه با شناخت آلودگیهای حکومت پهلوی ، با اتخاذ رویکرد اصلاح طلبی اصولگرایانه ، جلوی هرگونه انحراف و گذشت از مبانی را بگیریم و در مورد آنها دقت کنیم .

 

 

این شماره :

حبیب الله ثابت معروف به ثابت پاسال

 

حبیب الله ثابت معروف به ثابت پاسال در سال 1283 شمسی در تهران و در خانواده ای که پشت اندر پشت یهودی بودند ، متولد شد . پدرش که پارچه فروش بود ، به فرقه بهائیت پیوسته بود. وی تحصیلات متوسطه را در مدرسهء سن لویی ( مدرسهء فرانسویان ) گذراند . ثابت پاسال در طوی زمان ، به یکی از ثروتمندترین مردان ایران تبدیل شد و گفته می شد دومین فرد ثروتمند، پس از شاه است.

 

در اسناد و مدارک بسیـاری ، ثروتمند شدن ثابت پاسال که پدرش یک یهودی پارچه فروش دوره گرد بود ، به بهایی بودنش و حشر و نشر او با مراکز صهیونیستی و بهائیان فعال در دربار محمدرضا پهلوی که کم هم نبودند نسبت داده اند. بعید به نظر می رسد در صورت عدم وابستگی به دربار ، بهائیت و محافل صهیونیستی ، ثابت پاسال می توانست به چنین ثروت هنگفتی دسترسی یابد.

 

او ، نمایندگی تولیدات شرکت Pepsi Cola آمریکا را گرفت و به همراه پسرش ایرج ، کارخانهء آن را در سال 1336 شمسی راه اندازی کرد. مصرف محصولات این کارخانه ، با توجه به بهایی بودن صاحبـانش ، از سوی مراجع دینی تحریم شد که تا پیروزی انقلاب اسلامی (بهمن57) ادامه داشت.

 

از دیگر فعالیتهای ثابت پاسال در دورهء حکومت شاه ، تاسیس تلویزیون ایران در سال 1337 شمسی است. در این سال ، مجلس شورای ملی با تصویب قانونی ، به وی اجازه داد تا تلویزیون ایران را تاسیس کند. ثابت پاسال توانست با سوء استفاده از معافیتهای گمرکی و مالیاتی پیش بینی شده در این قانون ، علاوه بر تملک تلویزیون ، دارائیهای خود را گسترش دهد. پروندهء این سوء استفاده بعدها توسط سازمانهای نظارتی زمان شاه نیز بررسی گردید لیکن بدلیل نزدیکی او به دربار، بویژه حسب ارتباطات ویژه ء میان او و نخست وزیر وقت ، امیر عبـاس هویدا که او نیز بهایی بود این پرونده به دست فراموشی سپرده شد.

 

از دارائیهای مشهور ثابت پاسال در ایران ، خانه ء وی بود ! این خانه که در تقاطع خیابان افریقا -جردن- و ناهید قرار دارد ، به سبک یکی از قصرهای کاخ ورسای فرانسه ساخته شده است که پانزده میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

 

حبیب الله ثابت پاسال که فراماسون هم بود ، با نزدیک شدن به روزهای پیروزی انقلاب اسلامی از ایران گریخت و به آمریکا رفت.

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اموال وی مصادره شد. بعضی از دارائیهای وی عبارتند از نمایندگی تولید فولکس واگن ، کارخانه لاستیک سازی جنرال تایرز ، کارخانه تولید روغن موتور ESSO ، سهامداری عمده در بانک توسعه صنعتی و معدنی ایران ، سهامداری عمده در بانک ایران و خاورمیانه ، شیشهء مینـا و دهها شرکت ، موسسه و کارخانه دیگر . 

 

مبنع : دائره المعارف انقلاب اسلامی - دفتر ادبيـات انقلاب اسلامی حوزه هنری

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پلیس علمی :

بدون شرح .

 

نگاهی هم به عکسهای عمليات مختلف رهايی گروگان ، برخورد با اغتشاشات خيابانی، دستگيری سارقين مسلح ، تعقيب و دستگيری کيف قاپهای موتورسوار و حرکات رزمی نمايشی اجرا شده توسط بچه های رزمنده و دلاور تيپ اميرالمومنين علی عليه السلام از يگان ويژهء پاسداران نـيروی انتظامی بياندازيد.

 

http://www.farsnews.com/plarg.php?nn=M147345.jpg

 

در اين عمليتهای فرضی، حقيقت ها به خوبی شبيه سازی شده اند. از جمله ترکيب عناصری که معمولا در اغتشاشات خيابانی حضور دارند. از زنان هرزه و فاسد بگير تا عناصر دارای اختلالات هويتی و ارازل واوباش و چوب بدست ها و قمه کش ها و که ادعای حمايت از من دانشجو را هم دارند!

***

انـــا لله و انـــا اليـــه راجعـــون

ساعت پنج و نيم عصر روز شنبه ، شهر اهواز به خاک و خون کشيده شد.

 

تعداد چهار نفر از هموطنانمان در شهر شهيد پرور و مبارز اهواز که پيشانی مبارزهء رزمندگان در هشتسـال دفاع مقدس بود ، در دو انفجار بزرگ در خيابان نــادری مرکز شهر اهواز به شهادت رسيدند و حدود يکصد تن از هموطنانمان نيز مجروح شده اند.

 

سعی می کنم با دقت به اخبـار منتشره از رسانه ها توجه کنم و چيز جديدی بود عرض می کنم . اما همه می دانيم چه کسی و چرا ... .

 

۱- انگليس ، تنها شريک امنيتی و سياسی محکم آمريکا در اشغال افغانستان در همسايگی شرقی کشور ايران است. 

۲- انگليس تنها متحد استراتژيک آمريکا در اشغال همسايه غربی ايران ، عراق است. 

۳- انگليس ،‌تنها شريک امنيتی سياسی رسمی آمريکا در موضوع انرژی اتمی ايران است. 

۴- انگليس ،‌تنها شريک آمريکا در عمليات آژاکس - کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲- است. 

۵- انگليس ،‌تنها کشوری است که مستقيما اقدام به تربيت و اعزام تروريست به داخل خاک ايران نموده است. 

۶- انگليس ،‌تنها شريک تبليغاتی آمريکا در جوسازی بين المللی عليه عراق شرکت داشت و بلر ،‌به جهان گفته بود تاخير ۴۵ دقيقه ای در اشغال عراق برای امنيت بين المللی مخاطره آميز خواهد بود.

۷- انگليس ،‌تنها کشوری است که افسران ارشد آن ، با لباس جيش المهدی در عراق توسط پليس عراق - که توسط خود اين کشور آموزش ديده است - دستگير شدند و تنها ارتش اشغالگری است که رسما به مقر اين پليس حمله ور شد و دو افسر دستگير شده خود را فراری داد.

۸- انگليس تنها کشوری است که دو قايق نظامی آن متعلق به دو تيم نظامی کامل از نيروی دريای سلطنتی ، با تجهيزات نظامی کامل ، با علم و اطلاع دقيق ، مخفيـانه وارد آبراههای جمهوری اسلامی و سپس دستگير نيز شدند.  

۹- و فهرستی پايان نايافتنی...

 

امام خمينی : آمريکا از شوروی بدتر ،‌شوروی از آمريکا بدتر ،‌انگليس از هر دو بدتر است.

/ 26 نظر / 84 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sibil

ابوذر آقا، من راستش این آقای ثابت را ملاقات کردم، آدم بدی نبود. ولی خوب خیلی شکار بود که این بلاها را سرش آوردن. می گم آقا ابوذر من کاملا درک می کنم که شما بسیار زیاد ایدولوژیکال و پارتیزانی....ولی یک لحظه بی خیال این ایدولوژی هات بشو.... اینکه طرف باباش یهودی بوده و بعدا بهایی شده دقیقا چه جوری فاسدش می کنه؟ اینجا، این ور آب بنده باید روزی 100 بار حرص بخورم که چرا حق و حقوق مسلمان ها رعایت نمی شه....بعد هم باید بیام در وبلاگ شما بگم آقا این همه اسلام پارتیزان برای چه؟ البته می دونم فایده نداره...ولی اگر دوست داشتی بیا یک بار باهم هم صحبت باشیم....

پاسداران

بسم الله . بابا ! منصورون اينجا رو ورداشته بود ! خانه تکانی فرموديم ماشاللاه (!) :))

پاسداران

بسم الله . وحيد جان کدوم ايميل ؟! - حسين جان التماس دعا. جناب نازلی من نفهميدم شما چی می گی . ضمن اينکه از دست اون مطالب زشتی که آون دفعه در آن به اسلام توهين شد خيلی رنجيدم . يادت باشد برايت کامنت هم نوشتم . من که از بحث با شما ابايی ندارم . مگر بار اولم است‌؟

vahidjv

با سلام...ابوذر جان من صفحه وبلاگت رو کامل نميبينم نميدونم چرا...تبليغات و اينها اومده سمت راست صفحه و نوشته هات نصفه و نيمه شده...شايد برای من اينجورباشه..نميدونم والا...ايام شبهای قدر رو هم بهت تسليت ميگم و ما رو هم در اين شبها دعا کن...موفق باشی...يا علی

سردارعلی

مسئله افشای طاغوتی های زمان شاه دیگه کهنه شده. اگه راست می گی بچسب به اونایی که خون مردم و امروز توی قوطی کردن) روز شنبه که دکتر اومده بود دیدن ما خودش گفت که دست متجاوزان را از بيت‌المال قطع خواهيم كرد که البته اگه دست من بود جاهای ديگه شونم قطع می کردم) يا علی

پاسداران

بسم الله . آهای ناسردارناعلی. اگر يکبار ديگر اينجا بخواهی دوباره نقش حزب اللهی بازی کنی تمام آرشيوهای کامنتی که در موردش و افشای ضد انقلاب بودنت نوشتم و واکنش بچه ها را روی وبلاگ می گذارم . البته در بخش کامنت. ديگر دليل از اين روشنتر ُ که به بازخوانی تاريخ ايران و آلودگيهای طاغوت پهلوی واکنش منفی نشان می دهی ؟! تاريخ معلم انسانها است.

مایک

نمیدونم چرا شماها همه تون شهید نمیشین که ملت از شرتون راحت بشن ولازم نکرده که تو و برادرهات لازم نکرده از ثابت پاسال و یا هویدا ایراد بگیرین همه شما روی شاه و دارو دسته اش را سفید کردین امید وارم که همه تون به افتخار شهادت نائل بشید و یک ملتی نفس راحت بکشن

اشکان

بسم الله اگه دوران طاغوت عده ای مزدور بودند در حکومت فعلی همه مزدور و عوضی هستند

خاکشیر

این که زالو صفتهای پیشین رو معرفی میکنی حرکت قشنگیه و از این بابت دست مریزاد داری برادر. اما افشا گری بعد از مرگ زالوصفتها نوش داروی بعد مرگ سهرابه . همیت و غیرت و شجاعت از آن کسیست که در زمان اقتدار زالو صفتها دست به افشاگری ماهیت حقیقی اونها بزنه . به امید روزی که زالو صفتان از ترس غیرت و شجاعت امثال شما جرات نفس کشیدن هم نداشته باشند . موفق و پیروز باشی

فضول باشی

به هر دری هر کسی حیدر نگردد . به خدا هر کره خری رهبر نگردد