از فشنگ تا موشک متعلق به ایران است

به گزارش مشرق به نقل از شبکه العالم، "زیاد نخاله" در گفتگو با شبکه المنار لبنان با بیان این موضوع‌ تاکید می‌کند؛ حتی سلاح‌هایی که جنبش حماس علیه دشمن اسرائیلی از آن استفاده می‌کند نیز ساخت ایران می‌باشد.
 
 وی در یک ارزیابی واقعی از تحولات اخیر در جنگ غزه می‌گوید: اسرائیلی‌ها خواستار آتش‌بس شدند چون نمی‌خواهند وارد نبرد زمینی در غزه شوند و هزینه بیشتری در این جنگ بدهند، ما به شکل کامل از توان نظامی اسرائیل برای حمله به غزه آگاهیم، پس حمله کنند و تجربه کنند، ما هم در این سمت نمی‌ترسیم، جوانان مقاومت دارای آمادگی بسیاری بیش از گذشته هستند.
 
 نخاله در ادامه حمله زمینی را تهدید اسرائیلی‌ها دانست و با بیان اینکه با وجود حملات اخیر به غزه دشمن نتوانسته به اهداف خود دست پیدا کند، گفت: مقاومت موفق شده که صید گرانبهایی به دست آورد و به قلب اسرائیل برسد و نخست‌وزیر و فرماندهان نظامی را به پناه‌گاه بفرستند.
 
معاون رمضان شلح در مورد دیدگاه جهاد اسلامی در مورد آتش‌بس هم گفت: «مصر و جنبش حماس از ما برای آتش‌بس درخواست داشت و ما هم پاسخ دادیم که اسرائیل و مصر و حماس خواستار آرامش هستند، ما نیز به نوبه خود خواستار آتش‌بس هستیم اما آتش‌بسی که کرامت فلسطینی‌ها در آن باشد، تابع اصول و نه شرط ها بوده و به خصوص در راس آن آن برداشتن محاصره غزه، بازگشایی گذرگاه رفح، رفتار آدمی‌زاد با فلسطینی‌ها در فرودگاه‌ها نه اینکه در فرودگاه قاهره آنها بدون هیچ دلیلی بازداشت کنند و....
 
وی در پایان در پاسخ به اتهامات رسانه‌ای و سیاسی که حملات مقاومت را اجرای سناریوی ایرانی می‌خواند – اشاره به رسانه‌های عربی – گفت: آیا ایران به اسرائیل گفت که احمد الجعبری را بکشید؟ چه کسی باعث بالاگرفتن تنش‌ها و شروع جنگ شد.... اسلحه‌ای که مقاومت با آن در حال جنگ است، حتی سلاحی که حماس در اختیار دارد از فشنگ تا موشک ساخت ایران است، حتی کارگاه محلی ساخت آنها نیز ایرانی است.

پی نوشت :

1- چه جالب است که جنگ شروع شده توسط رژیم صهیونیستی را سناریوی ایرانی می دانند ! صرف نظر از اینکه این نوعی تلاش برای متوقف کردن حملات نیروهای فلسطینی و کشاندن آنها پای آتش بش است ، چند چیز را نشان می دهد مثلا الف:  اینکه چقدر هزینه بالا بوده که بهرشکل در تلاش برای به آتش بس کشانیدن صحنه هستند. کسی که طلب آتش بس می کند، از درگیری لا اقل تا الان سودی نبرده. شاید دنبال فرصت برای تقویت و بازنگری است.  ب: زیان دیدن اسرائیل در صحنه به حدی واضح شده، که آن را پایه ی استدلال در "سناریوی ایران" بودن صحنه قرار می دهند .

2- بنظر من ، درگیر شدن با یگانهای زمینی خیلی بهتر است تا باقی ماندن در درگیری با یگانهای هوایی . روشن است که الان توان مقاومت در حوزه زمینی ، پدافند زمین به هوا و عملیات زمین به زمین بسیار بهتر است تا اینکه همینجا بخواهیم در خانه فقط دریافت کننده باشیم . با این حساب، صحنه ی ورود یگانهای زمینی اسرائیل وضعیت بهتری است چون دسترسی نزدیک فراهم می شود. الان مشکل دور بودن اهداف است که هر روز باید به توان برای کاهش این مشکل بیافزاییم ، پس واحدهای زمینی فرصت بهتری هستند. خاصه اینکه ورق در جنگ 22 روزه هم در درگیری زمینی برگشت.

3- در مورد قبول آتش بس نکاتی وجود دارد. اول اینکه : این بار رژیم اسرائیل مطلقا هیچ بهانه ی حتا بچه خر کنی هم برای مشروعیت دادن به تجاوز اخیر ندارد و دفاع و ادامه دادن آن در تمام دنیا وجهه مقبول و کاملا حقوقی دارد. ثانی اینکه : اسرائیل در این میدان، به احتمال قوی به دنبال برقراری خط پشتیبانی هوایی است که البته از قبل هم بوده . بنظر می رسد در این درگیری که از قبل برای آن آماده بودند ( بنظرم قبل از برنامه ریزی برای نمایش انتخاباتی امریکا این طرح آماده بوده ) . پس، همانطور که تا الان نتیجه ای نتوانسته اند از این اقدامات بگیرند ، باید به مرز شکنندگی وارد شوند و از حد ترشولد خود عبور داده شوند.

اسرائیل باید تا زانو در گل فرو رود که از آب اشکهایش حاصل شده . تمرکز بر نقاط ضربه گرفته ی قبلی کاملا صحیح است و وارد کردن فشار به این نقاط لازم . خدا قوتتان بدهد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
salman

برای اولین بار فیلم اختصاصی شبکه نصر از داخل اردوگاه اشرف(کمپ مناقین در عراق)، حتما ببینید http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=15&lid=7228