ايران هيچ نيازی به سوخت هسته ای خارجی ندارد

بسم الله

صالحي: منابع اورانيوم موجود در ايران نياز كشور را براي چند دهه برطرف مي‌كند

خبرگزاري فارس: نماينده پيشين ايران در آژانس بين المللي انرژي اتمي با بيان اينكه كشورمان منابع اورانيوم خوبي دارد، گفت: اين اورانيوم به اندازه‌اي است كه مي‌تواند نيازهاي ما را براي چند دهه برطرف كند.

به گزارش خبرگزاري فارس علي اكبر صالحي كه در گفتگو با شبكه چهار سيما در موضوع «اقتصاد انرژي هسته‌اي و كاربرد آن» سخن مي‌گفت، با اشاره به استفاده ضد انساني از انرژي هسته‌اي در بمباران شهرهاي هيروشيما و ناكازاكي ژاپن و حوادث نيروگاههاي اتمي در آمريكا و چرنوبيل شوروي، گفت: اين حوادث، وحشتي را در اذهان عمومي نسبت به اين انرژي ايجاد كرد و به خاطر آن وحشت يك حالت ترس عمومي از نيروگاهها وجود دارد در صورتي كه امنيت كار در نيروگاههاي هسته‌اي بسيار بالاتر از يك كارگاه ريخته‌گري است.
استاد دانشگاه صنعتي شريف با يك مقايسه بين ميزان انرژي توليد شده از منابع هسته‌اي و منابع ديگر، گفت: كشورها از نيروگاههاي هسته‌اي براي توليد حرارت استفاده نمي‌كنند بلكه بيشتر آن را براي توليد نيروي برق به كار مي‌گيرند به گونه‌اي كه نيروي برق اغلب كشورها از طريق سوخت هسته‌اي است و 16 درصد برق دنيا از طريق نيروگاههاي هسته‌اي توليد مي شود.
مشاور وزير امور خارجه يادآور شد: 80 درصد نيروي برق توليدي فرانسه، 20 درصد برق توليدي آلمان و 45 درصد نيروي برق توليدي ژاپن از نيروگاههاي هسته‌اي تامين مي‌شود.
صالحي با بيان اين كه انرژي هسته‌اي مصارف ديگري نيز دارد، گفت: انواع عكسبرداري‌ها، استريل كردن وسايل و ابزار مورد نياز پزشكي و ساير از جمله اين موارد است.
اين استاد دانشگاه با بيان اين كه مواد هسته‌اي مورد نياز در كاربردي كردن موارد ذكر شده در انحصار برخي كشورهاست، گفت: كشورهاي اروپاي غربي، آمريكا، روسيه و چند كشور ديگر مواد هسته‌اي مورد نياز در اين زمينه را در انحصار دارند.
صالحي در اين باره به راديوداروها اشاره كرد و گفت: در صورتي كه ما نتوانيم به طور جدي وارد عرصه توليد راديو داروها بشويم هميشه مصرف كننده توليدات خارجي خواهيم بود و اين براي ما مفيد نيست.
وي افزود: به خاطر همين مساله است كه كشورمان وارد عرصه فناوري توليد انواع راديوداروها شده است. به گونه‌اي كه بخش عمده‌اي از راديوداروها در كشور توليد مي‌شود ولي هنوز به خودكفايي لازم نرسيده‌ايم اگر چه ضرورت دارد كه در اين باره نيز به خودكفايي برسيم.
نماينده پيشين ايران در آژانس بين المللي انرژي اتمي خاطرنشان كرد: آسيبي كه از نيروگاههاي فسيلي بر ما وارد مي‌شود خيلي زياد است در صورتي كه صنعت هسته اي كه صنعتي سبز محسوب مي شود اين گونه خطرات را ندارد چون نيروگاههاي هسته‌اي به صورت ذاتي ايمن شده اند كه اصلاً نمي‌توانند خطر آفرين باشند.
اين استاد دانشگاه ادامه داد: براي توليد يك مگاوات ساعت برق 3 تن زغال سنگ نياز است در صورتي كه براي توليد همين مقدار نيرو يك گرم اورانيوم مي تواند كافي باشد.

/ 5 نظر / 5 بازدید
sed hasan nasrolah

سخت گرفتی راجع به ياسرها!! يه زری زد بدبخت که يقينا هم پشيمون شد از شروورش!؟ ران آراد اگر هم اينجا باشه که خدا کنه همين طور باشه برگ برندست . تازه يه موقع هم که بدرد نخوره می شه کشتش تا يه صهيونيست به درک واصل بشه که در هر دو حالت خوب و ثوابه .

devil

سلام خوبی عزيزم ؟ يه سری هم به فقير فقرا بزن ! يه کلبه ی درويشی داريم . http://aterban3.persianblog.ir/1383_10_aterban3_archive.html#2947611

پاسداران

بسم الله . اولا هرجایی رون آراد سقوط کرده باید همونجا دنبالش گشت . ما خلبان اسرائیلی را زنده می گذاریم اگر اینجا سقوط مقوط کند ؟ چقدر الزرقاوی تو بی اطلاعی جمهوری اسلامی محتاج این چیزهای ساده و بی ارزش شده ؟ واسه چی خدا کنه ؟ اگه اینحا باشه خودم خرخه اش را می جوم .

sed hasan nasrolah

بسم الله / يک خلبان اسرائيلی ساده و بی ارزشه؟؟!! ما هم به اون احتياج نداريم؟؟!! اگر خدای نا کرده حمله هوايی آمريکا به نيروگاهای هسته ای صورت بگيره و يه اس۳۰۰ ما يک جنگنده آمريکايی رو به زير بکشه و خلبان اون به اسارت ما در بياد ما اونو می کشيم؟؟؟!! زنده اون به درد می خوره يا مردش؟؟! از اون حرفها زديها! اگرم آراد اينجا باشه خوبه دست تو ندادنش و گرنه .........../ آقا گيريم پس فردا ما خواستيم يه امتيازی بگيريم نبايد چيزی دستمان باشد؟ حزب الله ۳ تا جنازه و يه افسر اطلاعاتی داد و در مقابل نزديک ۳۰۰ يا ۴۰۰ نفر را گرفت کم امتيازی برای حزب الله بود؟

پاسداران

بسم الله . جناب الزرقاوی ! آمريکا خواب حمله به ايران را هم نمی بيند . خوب می دانی که عامل جنگ روانی پيچیده دشمن هستی و من هم اين را خوب می دانم و تو هم می دانی که من می دانم . آمريکا هرگز به ايران حمله نمی کند . به يک میليارد دليل.ضمنا چرا ايقدر اصرار می کنی که سيستم پدافنی جمهوری اسلامی متکی به اس ۳۰۰ روسی است ؟ اصلا نوع سلاح چه ربطی به موضوع داشت جز اينکه سعی داری بازدارندگی دفاعی داخلی را وارداتی بدانی ؟ جز اينکه آن را محدود و غير عميق و سطحی و محدود در چند عنوان می دانی ؟ اين جز زدن قدرت اراده ملی است ؟ اران به حدی دارای عوامل بازدارندگی است که رون آراد يا هر بدبخت مفلوک ديگری ذره ای ارزش ندارد. زندهء يک عنصر دشمن فقط دارای ارزش برای گفتن نقاط ضعف سيستم خود است. والا من هيچ ابايی از زدن يک دشمن ندارم . تضاد وحشتناک بحث خودت را می بينی ؟‌از يک طراف ادعای موضوع شهادت طلبی و عمليات شهادت طلبانه را داری و از سوی ديگر زنده نگهداشتن عناصر نظامی دشمن را از کشتن آنها با ارزشتر می دانی ! اين از تعارض داتی و فيلم بازی کردنت ناشی می شود. حالا هم که سراغ نام مبارک حضرت حجت الاسلام والمسلمين حاج سيد حسن نصرالله حفظه