دستان ناتوان دیگربان و سکوت وبلاگ نویسان حزب الله !

پس از آنکه در مطلبی انتقاد سنگین خود را متوجه افرادی کردم که به اسم اسلام و حزب الله منافع رسانه ای استکبار را تامین می کنند ، و پایگاه اینترنتی ضد انقلابی  دیگربان را -که قبلا با انتشار مواضع این دست از وبلاگ نویسان به بهره برداری از مطالب آنان در راستای جوسازی علیه نظام جمهوری اسلامی و نهادهای انتظامی وقضایی پرداخته بود- به انتشار موضعم در مورد مرگ متهم ستار بهشتی ( به همان شکلی که مواضع این وبلاگ نویسان را منتشر کرد ) دعوت کردم ، این پایگاه اینترنتی که از سوی ضد انقلاب اداره می شود و کارکردی بسیار مشابه مرکز ممری دارد، به شکل گزینشی به انتشار موضعگیری من صرفا علیه عناصر بی دقت ارزشی دست زده و از انتشار تحلیل من در باب رمزگشایی از توطئه ی مرگ ستار بهشتی خودداری کرد.

 این رسانه ی ضد انقلابی صرفا به درج یک تیتر در صفحه ی اول خود در رابطه با مطلب دیگر من که حاوی نقد عملکرد این وبلاگ نویسان بود اکتفا کرده و در صفحه اول خود چنین نوشت :

«دریافت مدال حزب‌الله از دستان ضد انقلاب مبارکتان!» - وبلاگ محافظه‌کار «پاسداران» با انتشار پستی٬ انتقاد‌های تندی متوجه آن دسته از وبلاگ‌نویسان حزب‌الله کرده که به سکوت مقام‌های جمهوری اسلامی در خصوص علت مرگ ستار بهشتی اعتراض کرده‌اند.

بنظر می رسد، دیگربان در تلاش برای چند اقدام رسانه ای در کنار یکدیگر است :

الف : وبلاگ پاسداران را متصل به محافلی معرفی کند که آنها را "محافظه کار" می داند. اینکه معنای محافظه کاری و ما به ازای سیاسی و حزبی مد نظر این سایت دقیقا چیست مشخص نیست.

ب : وبلاگهایی که با بی دقتی هرچه تمامتر و با ادبیاتی توهین آمیز و شگفت آور، در حال محاکمه ی نظام و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بوده ، بدون آنکه چیزی از پرونده ی مذکور در فضای رسانه ای بیش از آنچه که رسما منتشر شده منتشر بشود، نظام را رسما در دوراهی اثبات یا محکومیت زودهنگام قرار می دهند ، "وبلاگ های حزب الله" معرفی می کند. در اینجا نیز ، ما به ازای گفتمانی و جریانی حزب الله مد نظر دیگربان مشخص نیست. اما از همه شگفت آور تر این است که تعریف مد نظر دیگربان بایستی به حدی دقیق باشد که ما به ازای گفتمانی و جریانی آن موجب ایجاد تفکیک بین این وبلاگ نویسان و وبلاگ پاسداران بشود !!!

ج : تلاش سوم دیگربان ، جلوگیری از انعکاس کامل دیدگاه وبلاگ پاسداران در مورد توطئه ی مذکور است. بررسی نشان می دهد،  دیگربان موضع وبلاگ پاسداران در موضوع ستار بهشتی را هرگز در سایت خود درج نکرده است. احتمال اول این است که دیگر بان مطلب را در جای دیگری از سایت درج کرده . لیکن با انجام جستجو روی کلید واژه ی "ستار بهشتی" مشخص می شود مطالب وبلاگ نویسان مفتخر به عنوان حزب الله از سوی سایت ضد انقلابی دیگربان در دسترس قرار می گیرد در حالیکه اثری از موضع وبلاگ پاسداران در خصوص رمزگشایی از توطئه ی قتل ستار بهشتی در آرشیو این سایت وجود ندارد و صرفا به درج لینک این مطلب در قسمت فوقانی مطلب نقد وبلاگ نویسان موسوم به عنوان حزب الله، اکتفا می شود و در نتیجه ، در این پایگاه ، بر خلاف نوع پرداخت دیگربان به موضع این وبلاگ نویسان در خصوص مرگ ستار بهشتی ، عنوانی که نشان دهنده موضع وبلاگ پاسداران در همین زمینه باشد وجود ندارد.

د : دیگربان حتی موفق به انعکاس کامل دیدگاه وبلاگ پاسداران در نقد عملکرد وبلاگ نویسان مفتخر به عنوان حزب الله از دستان این رسانه ی ضد انقلابی نمی شود و علنا اعتراف می کند که در انتشار مطالب وبلاگ پاسداران به تلخیص دست زده است.

پس از بررسی عملکرد پایگاه دیگربان دراین موضوع این نکات به ذهن می رسد:

1- همانگونه که در مطلب مورخ 23/آبـان/90 با عنوان دریافت مدال حزب الله از دستان ضد انقلاب مبارکتان ! نوشتم ، باید از این وبلاگ نویسان پرسید که چگونه شده است که پایگاه ضد انقلابی دیگربان ، آنها را حزب الله می داند و من را نمی داند و چه شده که عملکرد این افراد از نظر این سایت تا این حد حزب اللهی و عملکرد من تا این حد "محافظه کارانه" معرفی شده است ! حالا خوب است که بلندترین فریادها در فضای وبلاگستان حزب الله از حنجره ی وبلاگ پاسداران بر می خیزد و برخی وبلاگ پاسداران را به تندروی محاکمه می کنند. حال چگونه این عملکرد ، محافظه کارانه معرفی می شود و آن عملکرد ، حزب اللهی ، باید از این حضرات پرسید.

2- بنظر می رسد یکی از راهبردهای نرم استکبار در فضای سیاسی جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای بروز و ظهور یک جریان جدید در فضای سیاسی ورسانه ای کشور باشد که با ادبیات شبه مذهبی و اسلامی ، چهارچوبها و ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران را همسو با سمت و سو و جهتگیری های رسانه ای خود زیر فشار قرار دهند و معرفی این وبلاگ نویسان به عنوان وبلاگ نویسان حزب الله از یکسو و انتشار پر زرق و برق دیدگاههای آنان در این پایگاه از همین زاویه نشآت می گیرد.

3- از جمله اقدامات دیگربان این است که القاء کند ، وبلاگ پاسداران، این وبلاگ نویسان را بخاطر آنچه که وی "پیگیری علت مرگ ستار بهشتی" نامیده ، شماتت کرده است. این درحالیست که وبلاگ پاسداران این وبلاگ نویسان را به عدم برخورداری از ذهن باز و روحیه ی سالم و عدم تحقیق و اندیشه در خصوص علتها و زوایای پیدا و پنهان این توطئه و دست زدن به عملیات و جوسازی روانی ساده لوحانه علیه منافع انقلابی اسلامی مرود نقد قرار داده است. دیگربان این را نیز فراموش کرده است که برخلاف این وبلاگها ، این وبلاگ پاسداران است که به میدان پیگیری واقعی علت و چند و چون و ریز ماجرا وارد شده و آن را پیگیری کرده و می کند.

در متن پست وبلاگ پاسداران با موضوع شماتت وبلاگ نویسان موسوم به حزب الله اینگونه نگاشتم که :

... اگر مسئولان حرفی نمی زنند، شما خودت چرا لال مونی گرفتی ؟ مگر من داده هام را از جایی جز همین اینترنت وامونده ای گرفتم که شما هم از همونجا می گیری آخه ؟...

همچنین در این مطلب ، از اینکه کسی فکر کند "ممکن است کسی جرمی کند که مستحق مرگ در زمان تحقیق باشد" برآشفته و نوشتم :

...بر این جهل چون بگریم که کسی در وبلاگش بنویسد : «مگر یک وبلاگ‌نویس ساده چه جرم بزرگی می‌تواند مرتکب شود که مستحق مرگ باشد؟!» بابا مگر وبلاگ نویس ساده و راه راه و خال خالی دارد ؟ مگر قرار است کسی در مرحله ی دادسرایی مجازات هم بشود؟...

همچنین در ریشه یابی علت انتشار این مطالب پرخطا که مورد استقبال ضد انقلاب قرار گرفته ، به دید کوتاه و سطحی نگر این وبلاگ نویسان مستندا اشاره کرده و گفتم :

...وقتی اینقدر آدم از مرحله پرت می شود که در مورد استعفای ژنرال پترائوس از مدیریت سازمان جاسوسی سیا می نویسد : "اینکه یک مسئول بلندپایه‌ی نظامی، سیاسی و امنیتی آمریکایی، به جای ماست مالی کردن و ارتقا درجه و جابجایی مسئولیت و موقعیت(!) بیانیه می‌دهد و به جرمش اعتراف می‌کند، یعنی پذیرفتن مسئولیت اشتباهات و نترسیدن از آن "!...

... در نتیجه می توان فهمید که چرا چنین آدمی کارش به گرفتن یقه ی نظام و انقلاب و خوشحال کردن استکبار می کشد. نوشتم :

...اگر رسانه ی آلمانی  حق دارد و احتمال می دهد که به پشت پرده فکر کند ، وبلاگ نویس نخبه ی خط مقدم جنگ نرم!!! نه! آمریکا مدیرانش حتا رئیس سیا آدمهای نترسی هستند و به اشتباهات خود اعتراف می کنند ! دنبال ماستمالی خطاهای خود نمی روند!  رسانه های غربی ، این استعفا را خود دلیلی برای مخفی کاری اقدامات در آمریکا می دانند اما آقای سوپر حزب اللهی نشانه ی نترسیدن و قبول اشتباهات !...

اینگونه است که انسان معنی این شعر را خوب درک می کند که شاعر می گوید :

دشمن دانا که غم جان بود بهتر از آن دوست که نادان بود

......................................................................................................................

پی نوشت :

- منهای ناتوانی دیگربان در انتشار موضع وبلاگ پاسداران در این زمینه که قطعا می تواند به بازشدن زاویه جدید در نگاه به پرونده ی توطئه ی مرگ ستار بهشتی در فضای افکار عمومی و روشن شدن زوایای تاریک این پرونده منجر شود، ناتوانی وبلاگ نویسان موسوم به حزب الله ! ، از موضعگیری در خصوص حقایق مذکور علامتهای عبرت انگیزی دارد که در جای خود محل برسی و تعمق است.

- مطابق آنچه که رئیس محترم قوه قضائیه دیروز گفتند ، ستار بهشتی در بازداشتگاه ناجا فوت کرده و مرگ او مستقیما به قوه قضائیه یا زندان اوین ربطی ندارد که اگر نکگته ای در این رابطه اشتباه نوشتم تصحیح می کنم ، اما ماجرای انتقال برگ اول دستخط ستار بهشتی از زندان و قوه قضائیه به پایگاه اینترنتی ضد انقلابی کلمه یک نکته ی بسیار مهم است که باید مورد بررسی قرار گیرد !

/ 1 نظر / 15 بازدید
ج.خ

اینطور که مشخص و مسلم است از نظر شما هیچ مخالفی در این دنیا بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی نباید باشد و اگر کسی نقد کرد مجرم متهم و جانی است و باید مجازات شود حتی مرگ . شما بسیار خام تشریف دارید متاسفم که خود را وبلاگ نویس میدانید و چشم خود را بسته اید و دهنتان را باز کرده اید و این همه معضل مشکل و فساد را نمیبینید. اری درست است با وجود این همه جرم موجود از سوی دولت و همرزمانش که همه بی سواد عوام هستند ستار بهشتی نیز مجرم است بهتر است ازدیگر چیزی ننویسید چون مشخص است بسیار شکم سیر هستید اقا سپاهی