اوضاع روزنامه انتخاب خراب است !

پاسخ جدید سردبیر سایت انتخاب و جواب بنده :

 

دوست گرامی

ضمن تبریک حلول ماه شعبان

همانطور که نوشتم، در عرض دو سه دقیقه پاسخی برایتان نوشتم و بالطبع، اشتباهات در آن زیاد بود.به امید آنکه این مباحث، مفید به فایده باشد.

 

1.نخست آن که دلیلی ندارد که به خواننده "انتخاب" که در ذیل خبر، نظر داده، دروغ بگوییم.اگر چنین عقیده ای داشتیم، پاسخ شما را نیز نمی دادیم. اما  برای خواننده، احترام زیادی قائلیم و سعی می کنیم با جمعی از آنان، مکاتبه داشته باشم.لذا دلیلی برای دروغ گفتن نمی بینیم

 

2.بنده نه آقای مصباح را فقیه می دانم و نه مجتهد و نه حتی فیلسوف. ایشان تنها از یک دستگاه عریض و طویل برخوردار است که به مدد همین امکانات باد آورده، بسیاری ایشان را "بزرگ" قم می دانند، به نظر شما، بزرگان بی ادعایی چون، حضرت آیت الله حسن زاده آملی ، و دهها تن از علما و مراجع تقلید و همراهان ایشان که آقای مصباح جای شاگرد آنان را دارد، نباید به چنین صفات عجیب و پیچیده ای، پوزخند بزنند؟

 

3.معتقدیم طی ماههای اخیر جریان آقای مصباح درصدد برخورد با آقای هاشمی برای جلوگیری از ورود به مجلس خبرگان و حرکت به سوی رهبری هستند، لذا مرحله ی نخست، به حاشیه راندن این جریان است و بعد نقد صریح دوران هاشمی. گرچه اذعان می کنیم، در برابر امثال آقای مصباح، از هاشمی رفسنجانی هم دفاع می کنیم. به نظر شما، چرا این دو بزرگوار، سالیانی ست نامشان در کنار یکدیگر می آید؟ مگر نه آن که، زمانی که آقای مصباح به مطالعه "اسفارملاصدار" و گاهاً ترویج " افکار حجتیه یا همان سکولاریزم پنهان و مقابله با موج انقلاب" بود، آقای هاشمی روز و شب در حال مبارزه بود؟

 

4.فرموده اید "سرمایه گذاری "انتخاب" برای حمایت از هاشمی، کمتر از رهبر معظم انقلاب است" چگونه و بر چه اساسی این اظهارنظر را می کنید؟ آیا از وابستگی روزنامه "انتخاب" به رهبری اطلاع نداشتید؟ آقای دکتر فقیهی مدیر مسئول و ابوی اینجانب، از 7 سالگی در منزل آقای خامنه ای در مشهد، بزرگ شده اند و با ایشان در پیش از انقلاب ارتباط تنگاتنگی داشتند به طوریکه، از نزدیک ترین افراد به آقای خامنه ای در مبارزات پیش از انقلاب، آقای فقیهی بودند و حتی رهبری انقلاب این رابطه را به رابطه "پدرو پسری" تشبیه کرده اند؛ پس از انقلاب نیز، به واسطه حضور در حوزه، رابطه خود با رهبر انقلاب را حفظ کرده اند  حال چگونه می توانید، رابطه "انتخاب" و رهبری نظام را با رابطه "انتخاب" و آقای هاشمی مقایسه کنید؟ شاید بتوان این دو رابطه متفاوت را با فاصله زمین تا آسمان، مقایسه کرد !

 

نوشته اید: چرا در نفی هویت معتبر یک مجتهد که حضرت امام فرموده اند تا زنده هستند هزینه موسسه تحقیقاتی و مطالعاتی اورا تامین می کنند و رهبر معظم انقلاب نیز موسسه او را تحت الحمایه خود دارند ، چنین تلاش می کنید ؟"

 

پاسخ: چگونه است که تجلیل امام (ره) از آقای هاشمی را مربوط به زمان خود می دانید، اما اظهارنظری بی منبع و سند از امام در مورد اقای مصباح را برای تمام دوران می دانید؟ راستی چرا رهبر انقلاب، چند سالی ست دیگر مانند همان یک بار که آقای مصباح را "مطهری زمان" خواندند، تجلیلی هرچند کوچک از ایشان نمی کنند؟ بهتر است، تجلیل رهبری از آقای مصباح را نیز برای زمان خود بدانیم.!  و باز هم  چرا ، جریان آقای مصباح برای مقابله با یاران امام (ره) و هر انتقادی که بر "دفاع از نظریه های امام و رهبری معظم انقلاب" تاکید دارد، مجبور می شوند ، به تنها اظهارنظر رهبری نظام در چندین سال پیش اشاره کنند و با این روش کهنه، انتقاد از خود را حرام کرده اند؟

 

4. همانطور که نوشتم، در بخشی از نوشته قبلی ام، اشکالاتی بود، مانند این که "مخالفان امام و انقلاب را طرد نمی کنیم"  البته اشتباه نکردم، اما توضیح بیشتر ندادم. شما در مورد آقای مصباح پرسیدید، بنده به واسطه آنکه آقای مصباح را مخالف امام و انقلاب می دانم، عرض کردم که این افراد را طرد نمی کنیم، اما پیشنهاد می کنیم به حاشیه رانده شوند و فضای برای موضع گیری همه ی جریانات باشد، نه فقط جریان مطبوع آقای مصباح و جنابعالی !

 

5. آقای مصباح در زمره ی همان افرادی هستند که امام در مورد آنها فرمود " کوزه ای که مصطفی از آن آب می خورد، را می شستند، چرا که من فلسفه می گفتم....» در این مورد، شک و تردیدی نیست. جریان آقای مصباح، نوظهور است، نوظهور در فضای اجرایی ایران نه فضای سیاسی   ایشان از دیرباز و پیش از انقلاب، مخالفت خود با جریانات انقلابی را عیان کرده بودند. و این روزها، گام های خود برای فتح مجلس خبرگان و در نهایت در اختیار گرفتن مجموعه رهبری، بیش از پیش سریعتر بر می دارند.

6. تقطیع سخنان رهبری نظام توسط هر فرد و جریانی را به شدت محکوم می کنیم و ما نیز با آن مقابله می کنیم، حتی جریاناتی که تنها تجلیل چند سال پیش رهبری از آقای مصباح و همچنین اظهارنظ  بی منبع و سند حضرت امام (ره) در مورد موسسه جناب مصباح! را بزرگ  جلوه می هند، به اظهارات دیگر مقام معظم رهبری، اشاره ای هم نمی کنند.

 

و من الله التوفیق و علیه التکلان

مصطفی فقیهی

 

نامه کوتاه بعدی سایت انتخاب :

جناب آقای منتظرالقائم

با سلام و عرض ادب

مشاهده شد که مطالب رد و بدل شده بین "انتخاب" و جنابعالی در وبلاگ جنابعالی منتشر شده است.

قابل ذکر است، این سوال و پاسخ ها به صورت خصوصی با شما در میان گذاشته شد و برای انتشار نبوده است

با احترام

 

و پاسخ نهایی فعلی من :

 

بسم الله .

جناب آقای مصطفی فقیهی

 

با سلام

 

-       بد نبود ، از آنجا که با عنوان روزنامه انتخاب با اینجانب مکاتبه می کنید ، برای آنکه بعدا ابوی گرامی در مطبوعه اینترنتی متعلقه ، مجبور به تکذیب و محکوم کردن اظهارات مسئله دار و سئوال برانگیزتان نشوند ، یا دیگر به این مکاتبه لا اقل به این سبک و سیاق ادامه ندهید ودسته گلی بزرگتر ، در میان جملات خود در توهین به فقها و مجتهدان مسلم حوزه علمیه بر آب ندهید ، یا اینکه اجازه دهید ابوی گرامی شما از ادبیات شما مطلع شده و نظر خودرا در مورد آنچه که تاکنون در مورد این فقیه برجسته و استاد مبرز حوزه علمیه قم و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه و عضو جامعه روحانیت مبارز و همچنین انتقادات و اشارات اصولی اینجانب به سایت انتخاب ، بیان دارند. 

 

 

-       اصولا ، اینجانب ، مطالب ارسالی شما را فقط با هویت سردبیر انتخاب ( با توجه به عنوان ایمیل ) می شنوم نه مصطفی فقیهی یا فرد دیگر. برای اینجانب انتساب شما به مدیر مسئول سایت هیچ مهم نیست بلکه هویت حقوقی شما برای اینجانب مهم است. بنا بر این اگر شما در این سایت فاقد عنوان حقوقی معتبر هستید ، لطفا اعلام کنید تا با اعلام به ایمیل اصلی سایت، درخواست کنم تا فردی مسئول ، که می تواند لا اقل بار مسئولیت کلام خود را برعهده گیرد، با اینجانب مکاتبه نماید. نه اینکه از انتشار حرفهای خود - که ادعایی در انتشار تحریف شده آنها ندارد – برآشوبد !

 

-       در خصوص دفاعیه تان و سعی در  اثبات صداقتتان با مخاطب همین بس ، که کذب آنچه که انکار کردید ، در همین مکاتبات روشن است. ابتدا هیچ پاسخی به کامنت و نظر ندادید ، بعدا گفتید پاسخ داده ایم و من عجولم ، بعد که پاسخ دادید ، انکار کردید که قبلا بخاطر پاسخ نداده ، من را به عجله محکوم کرده بودید ! این است آن راستگویی ؟ براستی اگر جواب داده بودید ، متهم کردن من به عجله دیگر چه معنایی داشت ؟

 

-       بعید می دانم با امور حقوقی و مسئولیت مدنی ایراد اتهام کذب ، آنهم به مجتهدان و فقها ، آشنایی نداشته باشید. ایراد نسبت حجتیه به حضرت آیت الله مصباح ، طرح ادعای ضد انقلاب و امام بودن ایشان ، ایراد اتهام سنگین "مرتد دانستن امام توسط آقای مصباح بواسطه درس فلسفه دادن ایشان " و بار سنگین مسئولیت را برای شما به بار خواهد آورد که بایستی خود را برای عواقب این حرکت زشت ، آماده کرده باشید که خودکرده را تدبیر نباشد !

 

 

-       اگر منظور شما از مخالفت آقای مصباح با جریانات انقلابی قبل از انقلاب ، مخالفت ایشان با جریاناتی مانند مجاهدین خلق و نگرانی ایشان از جریان شکل گرفته پیرامون مرحوم شریعتی است بدنیست شما "انقلابی" بودن این جریانات و چگونگی منتسب کردن انقلاب اسلامی ایران به آنان را توضیح دهید ! با این حساب ، برای اینجانب منظور شما از "انقلاب" هم روشن شد!

 

-       نه برای اینجانب و نه برای هیچ کس دیگر ، این توهم پیش نیامده که اولا : شما ملاک ارزیابی فقیه ، مجتهد یا فیلسوف بودن علما هستید یا نه ، و دوما : شما ذره ای ارادت عملی و حقیقی به ساحت امام راحل و آرمانهای او ، ساحت مقام معظم ولایت فقیه و آرمانها و منویات ایشان ، همچنین ساحت معبر حضرت آیت الله مصباح و تفکرات ایشان دارید.

 

-       برای من و امثال من ، روشن است که شما ، هرچقدر "گنده" باشد - که حتی آن هم نیست - ، نهایتا یک سرویس خبری هستید و جای تعجب است که یک سرویس خبری ، اینقدر در توهم کاریزمای خویش فرو رفته که خود را در جایگاه تایید صلاحیت عملا و فضلا و مجتهدان می بیند . مگر شما متر فقاهت علمایید یا مگر من از شما نظرتان را در مورد فقاهت و اجتهاد حضرت آیت الله مصباح پرسیدم که شما افاصه فرمودید ایشان را نه فقیه ، نه مجهتد و نه فیلسوف می دانید ؟ 

 

-       اینجانب ، فرامین حضرت امام و رهبر معظم انقلاب را بطور کامل ، در هر زمان آویزه گوش خود دارم . فکر می کنم اگر همفکرانی هم داشته باشم آنها هم همینگونه باشند. پس ، من با گوش باز ، فرامین و اشاراترهبرم در مورد آقای هاشمی را شنیده و علاوه بر آن ، دائم در حال انطباق عملکرد امثال خود ، آقای هاشمی و آیت الله مصباح با رهنمودهای ایشان هستم . شما توضیح دهید که آیا تاکنون ، ذره ای به عملکرد کسی ، حتی جناب مصباح – هاشمی و خودتان پیش کش ! – برای انطباق دادن با اوامر ، فرامین ، ارشادات و منویات ایشان دقت کرده اید ؟ آنچه که من می بینم و عیان و بی حاجت به بیان است ، انطباق خط فکری و عملی حضرت آیت الله مصباح با خط امام و رهبری و عدم انطباق عملکرد شما و اطرافیان آقای هاشمی با اشارات و هدایات امام امت و رهبر معظم انقلاب است. ادعا هم زیاد می توان کرد و الحمد لله دیوار حاشا بلند. بما بگویید چرا از همان کسی متنفرید که رادیو سیا ( فردا ) هم متنفر است. چرا همان چیزی را در مورد او منتشر و تبلیغ می کنید که رادیو انگلیس ( بی.بی.سی ) هم می کند ؟ چرا همان ادعایی را در مورد او می کنید که رادیو هلند ( روزآنلاین ) هم می کند ؟ چرا تمام موضعگیری شما در مورد یک مجتهد و فیلسوف و فقیه حوزه علمیه قم ، انطباق کامل با جریانسازی جریان خبری استکبار جهانی دارد ؟ آیا خط و جریان فکری آقای مصباح و رفتار خبری ما نیز ، مانند شما منطبق نعل بانعل جریانسازی بیگانه است یا دقیقا بر عکس آن ؟ چگونه می توانید خود را خط امام و رهبری ، و حضرت آیت الله مصباح را ضد انقلاب معرفی کنید ؟ آیا در این زمینه توضیحی دارید ؟ آیا تبعیت شما از خط امام و رهبری همین گونه است ؟ این همان تبعیتی است که از آن دم می زنید ؟

 

 

-          شاید باید در جواب بخشی از اظهارات شما که اهمیت زیادی را به آن داده بودید ، صرفا ذکر این جمله ضرورت داشته باشد که "از فضل پدر تو را چه حاصل ؟ " آیا باید پرسید شما هم مانند آن فردی هستید که می گفت "من آنم که رستم بود پهلوان "!!!؟

 

 

-      نمی دانم چگونه به این جمع بندی رسیدید که خود را و جریان هاشمی را با آیت الله آملی و بزرگواران دیگر مقایسه و ضمن انتساب ضمنی خود به آنان ، بین ایشان و آیت الله مصباح ، دعوایی فرضی ، تخیل کنید ! لطفا در همان جایگاهی که تاکنون برای خود فرض کرده اید باقی مانده ، سنگ جرینا کارگزاران و مشارکت پیرامون آقای هشامی را سینه بزنید. می ترسم بیوت شریف آیات عظام مذکور در مکاتبه شما هم مجبور به تکذیب اظهارات و انتساب شما واظهاراتتان به خودشان شوند !

 

 

-       من به هیچ وجه ، آنچه که شما در پاسخ بنده ارسال کردید را ، به پای ابوی شریفتان نمی گذارم . شک ندارم ابوی شریف شما در صورت اطلاع یافتن از مواضع زشت شما ، نه تنها با شما بخاطر این بی تدبیری سیاسی برخورد خواهند کرد ، بلکه در فضای عمومی از مواضع شما تبری نیز خواهند جست. البته اگر شما ادعا کردید که پدر نیز با شما همراهند نیز وظیفه تایید وتکذیب آن با ابوی گرامی است. اما یک جمله را همیشه آویزه گوش کنید که به سرنوشت پسر نوح دچار نشده باشید. ای بسا مدیر مسئول ، که به خاطر بی تدبیری کادر و سردبیر ، دچار دردسر شد . ممکن است ناآگاهی ، سنگی در چاه بیاندازد که دهها عاقل ، درگیر درآوردن آن شوند !

 

 

-       در ایمیلی پس از ایمیل یکی مانده به آخر ، از انتشار این گفتگو ابراز تعجب کرده و آن را خصوص خوانده بودید ! خیز ! بدانید اگر کسی بر علیه انقلاب واسلام و دستگاه فقاهت و حوزه علمیه ، آنهم صرفا بخاطر منافع خود ، اقدام کند ، از نظر حکومت اسلامی در امان نخواهد بود. من نمی توانم بنشینم و ببینم که شما و دوستان از یک سو ، سایتی مانند فردا نیوز را از طریق آقای ماندگاری تاسیس می کنید تا فرمایش مهم رهبری در مورد دولت دکتر احمدی نژاد را که فرمودند امروز دفاع از دولت آقای احمدی نژاد واجب است ، زیر پا بگذارید و به اسم نقد ، نه تنها نقد نکنید، بلکه مانور نفوذ بدهید و تخریب کنید. همان کاری که به همه نسبت می دهید و خود را از آن مبرای بی گناه و معصوم بدانید ! نمی توانم و بنشینم و توطئه شما علیه جریان دین مدار و خدا محور جامعه را ببینم . نمی توانم توهین به مراجه و فقها و مجهتدان و مدرسان حوزه علمیه قم را ببینم و ساکت بنشینم .

 

 

-       اگر از منظر قانون هم می خواهید بدانید ، من متن گفتگوی خودم با فردی دیگر را بطور کامل منتشر کرده ام . قانون ، استراق سمع ، و افشای اسرار پنهان دیگری را منع نموده . نه اینکه من بگویم به دیگری چه گفتم و او در پاسخ من چه گفت ! گذشته از این ، شهادت دادن در مورد اموری که انسان از آن مطلع می شود ، مورد تاکید قرآن کریم و سرع مقدس و اخلاق اسلامی است. شما اگر از انتسار گفته ها و کردار خود نالان می شوید ، آنها را اصلاح کنید . در علن ، به رفتار مخرب علیه دین مشغولید ونمادی از درگیری میان دین مداران شده اید و در پنهان ، بطور کامل در حال حکم رد صادر کردن در مورد دین داران ! چگونه ذره ای این تصور را به ذهن خود راه دادید که می توانید باعث سکوت ما شوید ؟

/ 7 نظر / 8 بازدید
حمید

این چیزهایی هم که گفته خیلی محاظفه کارانه هستش. یعنی یک این آقای فقیهی یک جورایی مثل خودته، فقط مخالف مصباح.بد می گم بگو بد میگی

a

دمت لول ابو. اين مصطفی رو بايد گرفت و شلوارشو کشيد پايين تا می شه بطری کوکا تو کونش کرد. خيلی مردی. به خدا من که می گم اين برادرمون مرتضوی کم کار شده. باد همه اينا رو تو زندان اينقده کرد تا مثه اين محمدی خارکسه برن جهنم. يا علی

ايمان

بسم القاصم الجبارين ابوذر جان خسته نباشی . گفتگوی در خور تاملی بود و متاسفم که چنين کسانی که نفاق و رياکاری چشم دلشان را کور کرده بر مسند سرويس خبری تکيه زده اند.

meisam

فقط ميخواستم بگم خيلی کوتاه فکريد و بيشتر از نوک دماغتونو نميبينيد

بزمانه

بنام خدا برادر ابوذر کسی که خواب است را می توان بيدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده است هرگز! پيروز و مستدام باشی.

علی

حرف دل را زدی برادر ...برای بار سوم دستت درد نکند.