چگونه یک جنگ راه بیاندازیم؟

نگاهی از درون وبلاگستان آمریکایی به بوش و دولت او :
.
strbushb.jpgتصور کنید که می خواهید یک جنگ راه بیاندازید. مهم نیست که چرا می خواهید این کار را بکنید. شاید می خواهید توجه عمومی را از عملکرد فاجعه بارتان در مدیریت نبرد قبلی منحرف کنید. ممکن است تصمیم داشته باشید ماموریت الهی خود درباره تغییر شکل خاورمیانه و آغاز آخرالزمان را به اتمام برسانید. اصلا شاید شما یک کند ذهن باشید. مهم نیست. اما اگر قصد این کار را دارید، آیا می توانید گام هایی که برای شروع آن لازم است را بشمارید؟

با محکوم کردن مخالفتان به خاطر مشکلاتی که برای شما بوجود آمده است چطورید؟ حتی اگر بدانید او به هیچ وجه یا در بیشتر موارد مسئول این مشکلات نیست.
 
صدور اجازه کشتار اتباع مخالفتان چطور است؟

به تجاوز به حریم دیپلماتیک او و به اسارت گرفتن مقامات رسمی که به دعوت دولت محلی در آنجا کار می کنند، فکر کرده اید؟

افزایش نیروهای نظامیتان در کنار دروازه های رقیب، گسیل کشتی های جنگی بیشتر به آبهایش و تشدید ادبیات تنش زا را که فراموش نکرده اید؟

فکر می کنید این مقدمات کفایت کند؟ افراد زیادی چنین فکر می کنند. از جمله این افراد نخست وزیر عراق نوری مالکی است که از تبدیل عراق به محل منازعه تهران و واشینگتن در هراس است :
"ما به آمریکایی ها و ایرانی ها گفته ایم: 'ما می دانیم شما با هم مشکلاتی دارید اما از شما می خواهیم که این مشکلات را بیرون از عراق حل کنید.
موارد ترسناک تری هم به چشم می خورد؛ صداهایی که از شروع جنگ ایران و آمریکا به خاطر حوادث کوچک صحبت می کنند. تعدادی از این صداها از داخل نیروهای ارتش آمریکا می آید:

"با تشدید لحن طرفین نسبت به همدیگر، یک مقام نظامی آمریکا در خلیج فارس اظهار می دارد که تنش ایران-آمریکا در حال حاضر شبیه وضعیت اروپا قبل از جنگ جهانی اول است؛ در آن زمان ترور یکی از شاهزادگان اتریشی جرقه جنگی را زد که یک قاره را در گرداب خود فرو برد. در حال حاضر نیز یک رویداد کوچک می تواند آن واقعه را تکرار کند".
 
باید متشکر باشیم که ایران چنین شاهزاده ای ندارد، اما ترس من از این است که دولت بوش در حل این مساله و پیدا کردن جایگزینی برای آن مشکلی نخواهد داشت. روند کنونی افزایش تنش ها می تواند به چیزی بسیار سخت تر و مرگبار تر از جنگی ختم شود که اکنون در عراق شاهدش هستیم.
.
به نقل از استاور، پالیتیکال کرتکس با تشکر از سایت الف .
/ 2 نظر / 7 بازدید
علی

در همین رابطه : http://linkdump.blogard.com/url/10938 انگار یکی دیگه از راهکار های آقای جنگ اینه که یه جایگزین واسه بن لادن پیدا کنه تا بهش حمله کنه . دستی دستی دارن سور و سات یه جنگ رو راه می اندازن اتگار خدا رحم کنه به مردم خاورمیانه . حالا ما هیچی . !!!!!

پياده رو خاطرات

با سلام .... من در اصل فکر ميکنم تبليغات جنگ طلبانه درست پس از ۱۱ اسفند متوقف شود ..... آمريکا دو هدف دارد که ما يکی را ميشناسيم .... اولی ترساندن ايران و دومی ترساندن جهان تا با اقدامات غير نظامی آمريکا درباره ايران همراهی کند .....