دوم خردادی ترین پیام ، در اصولگرایانه ترین ادبیات !

فکر نمی کردم روزی از زبان نوه آیت الله شاه آبادی و در ادبیاتی کاملا اصولگرایانه ، توجیهی برای نمایش تهوع آور هدیگابلر بشنوم !

متاسفانه این دوستان همانهایی هستند که برای تنفس برنامه هایی مثل کلید در فضای تئاتر کشور محدودیتهایی را قائل می شوند ولی برای بازکردن راه تنفس نجاست نامه هایی مثل هدی گابلر دست و پا می زنند ! 

تئوری پایه ی نمایش هدی گابلر فمینیزم افراطی است که خروجیهای تئوریک بیمارگونه ای در روابط زن و مرد ببار می آورد.

تئوری زهرناک اول ،‌ترویج چندهمسری زن ، بمثابه برابری طلبی در مقابل چندهمسری مرد است. این ، صریح ترین تئوری این نمایش است که ربطی به میزانسن - چینش - یا اکسسوار - تجهیزات - ندارد که آقای شاه ابادی بگوید در اجراهای بعدی با تذکر حل شد. این ، مبنای متن نمایشنامه است. اگر بر اساس یک تذکر می شد متن یک تئاتر دگرگون شود که عجی مجی قشنگی بود و کلن همه چیز عالی بود !

تئوری بعدی که بسیار قبیح تر است ،‌دو رویکرد انحرافی جنسی در روابط زن و مرد بنامهای فتیشیزم و میسترس اسلیو است که بطور صریح در میزانسن ، متن و اکسسوار نمایش هویدا است. رنگ لباسها ،‌نوع حرکتها و ارائه همگی بیانگر است که این دو خروجی مهوع نجس ، جوهره ی میزانسن این نمایش را تشکیل می دهد.

حالا ، آقای شاه ابادی ، شما اصلا از این مبانی سر هم در می آورید؟

/ 5 نظر / 55 بازدید
دانشجو

هر چی آرزوی خوبه مال تو اگه مایل به تبادل لینک هستی منو با نام دانشجو لینک کن خبر بده تا لینکت کنم

محمدجواد مهدوی

بسم الله سلام منم عکس های نمایش رو دیدم کاش نمی دیدم حالم به هم خورد خدا لعنتشون کنه که اینجوری ذهن و روح و عقل و فرهنگ مردم رو به بازی گرفته اند ولی یه سوال برام باقیه هنوز کی اول بار به این فستیوال جنسی مجوز داده؟ دولت خیلی داره برایفرهنگ کم میذاره نگرانم یا حق

سلام

خب حالا یعنی ما باید چیکار کنیم؟

سوال

نظرت راجع به تظاهرات مردم تو کشورهایی مثل تونس و مصر چیه؟ اگه حتی فرض بگیریم گفته صدا و سیما درست باشه و مردم به خاطر مخالفت با سیاستهای آمریکایی و ضد اسلامی دولتهایشان اقدام به تظاهرات می کنند دولتهای این کشورها چطور باید باهاشون مقابله می کردند؟ چون یادمه میگفتی نیروهای نظامی خودمان با مردمی که به پایگاه بسیج و ماشین پلیس حمله می کنند باید برخورد شدید کنند و حق رو به نیروهای نظامی و شخصی می دادی، حالا حتی اگر بگیم اینها مثل مردم خودمون اغتشاشگر نیستند و مردمی انقلابی و اسلام طلب هستند آیا سرکوب شدید و کشتن تظاهرکنندگان که به ساختمانهای دولتی، نظامی حمله میکنند مشکلی داره؟

حسن عبدالصمد

سلام آقا ابوذر.وبلاگ بسيار زيبايي داريد.لينكتون كردم اگر به وبلاگم سر بزنيد بسيار خوشحالم ميكنيد.