التقاط ،‌ابزار فکری گروهک های انحرافی اسلامی

بسم الله .

بطور کاملا اتفاقی در نوشتن بحث مربوط به القاعده ، بياد هماهنگيهای منافقين خلق با آنها افتادم . منافقين هم ، اگر فرصت می کردند آنچنان زالبانی بنام اسلام در ايران بپا می کردند که نگو . آمريکا هم که بدش نمی آيد ؟ يک لولوی اسلامی ! ديگر هم کانر بقيه رديف می کرد . حالا ، با دیدن ادامه کامنت های الزرقاوی ، بيشتر به اين موضوع پی می برم . ببينيد اينها با اين نوع نگاه آلوده  والتقاطی و خراب ، می خواهند با آمريکا مبارزه کنند ! اينها تمام تفکراتی است که آمريکا می خواهد ما به آنها اعتقاد داشته باشيم :

...پيروزی جهانی بر غرب هم به همين توده سواری!! به قول شما احتياج دارد( فکر کنم فتنه جديدی بر پا شد!!! لابد الان می گويی که ... علاوه بر همه مسائلش توده ای و کمونيست هم هست!!!!؟) جمعيت مسلمان جهان را که به خوبی می شناسی . چند درصد آنها با مکتب شيعه آشنايی دارند ( بيش از ۱۰٪؟) بايد بگذاريم آمريکا بر آن ۹۰٪ باقی مانده سوار شود و از آنها استفاده کند؟ يا القائده را شمشير ۲ لبه کنيم که يک سوی آن غرب را نشانه بگيرد؟؟؟ نمی دانم شايد واقعا متوجه منظور من نمی شوی.

فکر نمی کنم کسی بهتر از بنده و دوستان بزرگوار ديگر ، متوجه منظور اصلی اين آقا باشيم ! آلودگی فکری تا کجا ! انقلاب اسلامی عليه غرب نياز به توده سواری و موج سواری دارد !

نخير آقاجان !
          اين غرب است که نياز به حرکتهای توده ای احساسی بدون منطق وتکفر عميق دينی دارد ! مسخره ترين نوع انقلاب ، انقلاب احساسی است . می دانی سرنوشت انقلابهای پوپوليستی چه می شود ؟ انقلاب سرح روسيه ۶ ميليون کشته داد اما فروپاشی شوروری ۱ کشته هم نداد. اين انقلابها بعد از فورکش کردن احساسات مردم بسرعت فروکش می کنند و براحتی از هم فرو می پاشند . چون برپايه تعقل و انتخاب مردم پايه گذاری نشده اند.

از کلام امام (ره)
شهيد بزرگوار امير سپهبد بسيجی علی صياد شيرازی در کتاب ناگفته های جنگ - که اتفاقا ۱۰ روز قبل از رحلت ايشان جمع اوری گفتگوهايش به اتمام رسيده بود - خاطره ای تعريف می کنند. می گويند : يک روز در جمع بسيجيان در حال خواندن زيارت عاشورا بوديم . کسی بود که در جمع آنچنان ناله و گريه می کرد که حواس بسيجی های نوجوان را هم پرت کرده بود. اين صدا از پشت سر من بود. من به عقب برگشتم تا ببينم که چه کسی است. تعجب کردم و ديدم که سرهنگ ... است.
يک روز که جماران خدمت حضرت امام (ره) جلسه داشتيم فضا را تعريف کردم و گفتم سرهنگ ۶۰ ساله نظام شاهنشاهی در مراسم زيارت عاشورا در جمع بسيجيان اين گونه ناله وضجه می زد. حضرت امام بمن فرمودند : آقای شيرازی ، اين است اصل رجعت انسان به خويشتن خويش.
 در حقيقت ، ريشه  وعلت انقلاب اسلامی ايران ، خودفراموشی دينی و بازگشت به خويشتن خويش است.

مقام معظم رهبری در خصوص وضع فرهنگی ايران در نظام شاهنشاهی می فرمايند: من قبل از انقلاب به خارج از کشور سفر کرده بودم . فسادی که در ايران بود آنجا نبود. اين شبهه که پس چگونه چنين مردمی انقلاب می کنند با سخنان حضرت امام روشن می شود. حضرت امام می فرمايند : مردم به خودفراموشی دينی رسيدند تا توانستند انقلاب کنند.
حضرت آيت الله جوادی آملی حفظه الله تعالی در يکی از خطبه های نماز جمعه قم می فرمودند :

...صبح روز کودتای ۲۸ مرداد ، لحظاتی که هنوز خبری از کودتا نبود ، مردم يک ميوه فروش را در ميدان شاه سابق کتک می زنند که چرا می گويی شاه ميوه ؟!  بگو مرگ بر شاه ! و عصر همان روز ، عده ای از همان مردم ، سوار بر تانکهای شعبان جعفری (شعبان بی مخ ) شعار جاويد شاه ير می دهند . شما اين را بگذاريد کنار اينکه مردم در روز قبل از ۱۷ شهريور ۵۷ مرگ بر شاه گفتند . صبح آنروز زير گلوله در ميدان ژاله ( شهدای فعلی ) سابق شعار مرگ بر شاه می دهند و فردايش هم همينطور الی آخر . فرق اين دو صحنه کجاست ؟ فرق در حضور و عدم حضور رهبری دينی است. آنجا آقای کاشانی خانه نشين و زندانی در منزل بود وبا مردم ارتبطاتی نداشت. اينجا حضرت امام تا شاه اعلام حکومت نظامی کردند مردم را هوشيار کردند...

آقای الزرقاوی خيالی پوشـالی !

انقلاب اسلامی نه تنها بدون استفاده از حماقت ،پيروز شد ، بلکه آگاهيها را ارتقاء داد و پيروز شد. انقلاب اسلامی بدون نياز به ترويج حماقت و تکيه بر شعارهای توده گرا و حتی در سکوت اين گونه شعارها پيروز شد.
روز جلد يک شماره از مجله نيروز ويک مربوط به روزهای انقلاب يک تثوير از يک تانک که چند دانشجو روی آن رفته وتصوير حضرت امام را روی دست گرفته اند درج شده  ونوشته است :

اين اولين بار در تاريخ است که دانشجو ، نه بخاطر مسائل صنفی و مادی ، بلکه بخاطر آزادی وعقيده ، پا به ميدان گذاشته است.

کارگری ترين کارگری ترين جنبشهای توده ای هم جرات نداشتند شعارهای کمونيستی دنيايی ومادی مطرح کنند . چون صحنه انقلاب صحنه اين نوع مردم سورای ها نبود. آنها هم شعارهای فکری و ايدئولوژيک مطرح می کردند و در واقع ريا می کردند . کسی در فضای انقلاب اسلامی توده سورای نکرد جز اين اواخر اصلاحاتچی های ما که آنهم روشن است که آخرش چه شد.

/ 22 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

جناب شنایی ! هر کس که وبلاگ زد دليل بر بی اطلاعی و بی سوادی اش نيست. مگر من حسين درخشانم ؟!

پاسداران

دروغ به اين بزرگی ! ::::شما هم کسانی رو که به خاتمی رای دادند ضد انقلاب معرفی می کنيد :::‌کوش ؟ کجا ؟ مردم درصد خيلی زيادی شان به خاتم رای دادند . اما همه به اين دليل نبود که خاتمی را می خواستند . براي اين بود که از دست دولت کارگزاران خسته شده بودند وتغييری را می خواستند. حالا مرتد شدند ؟ کافر شدند ؟ ضد انقلاب شدند ؟ من که نگفتم . شما حتما می گوييد. اين يک اشتباهی بود. اما منجر به ضد انقلابی بودن نمی شود بنده خدا. از اين اتفاقها در تاريخ اسلام زياد افتاده . مشکل و تقصير بگردن خواص اهل حق است که مردم را روشن نکردندو موضوع را براي مردم نتوانستند مطرح کنند . ضمنا حضرت آقا. اگر واقعا زمان هاشمی اينقدر بد بوده چطور توانستند مردم در آن دوره در انتخاباتی به اين وسعت شرکت کنند و خاتمی را انتخاب کنند‌؟ مگر در فضای خفقان انتخابات آزاد ممکن است ؟

پاسداران

شما که بنده را به امام حواله می دهی چرا کلماتت يک ذره بوی امام نمی دهد ؟ بوی ولايت نمی دهد ؟ بوی انقلاب نمی دهد ؟ اين بود عمل به وصايای امام ؟ اين بود نگهداشتن انقلاب امام ؟ اين بود جلوگيری از افتادن انقلاب بدست نا اهلان و نامحرمان ؟ و بگويم که من برخلاف شما متعصبانه به امام و رهبری معتقدم و به تعصب خودم نیز افتخار می کنم . اما شما بدون تعصب اينگونه ايد حضرت امام يک بار فرمودند :::::... فکر می کنند با يک کلمه متحجر اخم می کنيم و با يک کلمه متجدد می خنديم . اگر این که ما در آنيم تحجراست پس ما متحجر ترينيم . ::::

پاسداران

و در پايان : من با اين جمله شما منهای موضوع تعصب ، صد در صد موافقم :::::برادر من اگه کمی انصاف داشته باشی و تعصب رو کنار بذاری و فقط امام رو معيار قرار بدی با يه دو دو تا چار تامی فهمی که چه کسانی در خط امام ودند و هستند .تاريخ صدر اسلام دوباره تکرار می شه . خدا روزی رو نياره که بخواهيم حتی يک لحظه به آرمانهای امام و انقلاب و شهدا شک کنيم.:::: آرمانهای امام و شهدا - برو وصیت نامه های امام و شهدا را بخوان ، خط ولايت است و بس. فعلا خداحافظ

shanai

جناب پاسداران خسته نباشی کلی تو زحمت افتادی و اما می گم بی انصافی قبول کن . باز خودت بريدی خودت دوختی .من عدم التزام به ولايت فقيه دارم ؟!!!! چه جوری به اين نتيجه رسيدی ؟ هر جور راحتی . در مورد جامعه توحيدی ... يعنی می خوای بگی خزعلی همچين حرفی نزده بود ؟ نگو که اين ديگه خيلی تابلو در مورد موسوی - ديگه منکر اين نمی تونی بشی که علت اصلی و ريشه ای اختلافات موسوی و خيلی ها همون جريان سرمايه داری و بازارو ... اين حرفها بود و چه کسانی از بازار تغذيه می شدند ؟ اين ديگه اظهر من الشمس .جمعيت موتلفه روحانيت مبارز ديگه نگو فلان نبوده و بهمان بوده اين ديگه عين تاريخه .البته من در مورد سواد تاريخ دانی و تاريخ خوانی ادعايی ندارم ۲تا چشم دارم و ۲تا گوش و اندازه يه فنچ عقل همه که مثل شما آی کيو شون سر به فلک نمی زنه

shanai

جناب پاسدارن من کاناليزه هستم ؟ ديگ به ديگ می گه روت سياه من که از امام حرف می زنم جنا حی برخورد می کنم و به سو استفاده محکوم . ولی شما که از امام حرف می زنيد بر خوردتون اصوليه .حمله به نماز جمعه و ولايت فقيه و جريان اصولگرای دينی ؟ به قول خودت کو ؟ کی ؟ کجا ؟ من کی به نماز جمعه حمله کردم ؟ چرا حرف تو دهن من می ذاری ؟ بنده خدا من با عشق به امام بزرگ شدم . يه دفعه بگو اصلآ شيعه نيستی .جريان اصولگرای دينی که می فرماييد بله من ترجيح می دم گروهی از اين جريان رو جريان متظاهر دينی بنامم. مشکل شما اينه که از اسمها پيروی می کنيد نه از مسمی ها . شما دم از وحدت ملی می زنيد ولی برای حفظ اين وحدت هيچ تلاشی نمی کنيد . وحدت ملی که شما می فرماييد اينه که رييس جمهور اين مملکت رو تحقير کنيم و هر چی فهش و فضيحت بليديم بارش کنيم ؟ ( خودتون يه بار ديگه پيام امام در ورد سقوط هلی کوپتر بنی صدر رو مطالعه بفرماييد ) خدايی اين خاتمی از دست امثال شما چی کار کنه ؟ می خنده می گن عوام فريبه .گريه می کنه می گن اشک تمساحه عصبانی می شه می گن تحمل شنيدن حرف مخالف رو نداره می شه توضيح بديد چه گلی بايد به سرش بگيره ؟

shanai

در مورد کوبيدن شريعتی و جريان به اصطلاح شما اصول گرای اسلامی فقط می گم رجوع کنيد به نامه شهيد دکتر علی شريعتی به ناصر مکارم شيرازی . فقط چند صفحه است زياد وقت شريفتون رو ابطال نمی کنه .کتابهای شريعتی رو قبلآ خوندم الته با اجازه شما !من هيچ تناقضی بين شريعتی و مطهری نمی بينم شريعتی و مطهری يک روحند در دو بدن .يه خاطره : يه بار با يکی از بچه های هسته اصلی بسيج دانشجويی دانشگاه مشغول گپ زدن بوديم که حرف شريعتی به ميون اومد ايشون بدون مقدمه فرمودند من اصلآ عقايد شريعتی رو قبول ندارم . من هم کلی خوشحال از اينکه بعد عمری يه بحث درست و حسابی پيش اومده پی حرف رو گرفتم که چرا ؟ فرمودند : خب ديگه ! پرسيدم : کدوم کتابش رو خوندی ؟ فرمودند : هيچ کدوم .پرسيدم : نواری سخنرانيی مقاله ای چيزی ؟ فرمودند : خب البته آخه به هر حال خب ديگه !و بعد متوجه شدند زمان زيادی وقت باارزش خودشون رو صرف همچين بحث مزخرفی در مورد يه آدم مزخرف تر کردند پاشدند و رفتند .! البته من يه مدت حيران همچين جواب دندان شکن که واقعآ از چه تفکر عميقی نشات گرفته شده بودم . شما چطور ؟

shanai

من با حزب الله ميانه ندارم .جک خنده داری بود . اشتباه شما در اينه که تا نگاه يک نفر به مسايل رو خلاف عقايد خودتون می بينيد زود يه انگ ضد انقلاب ضد ولايت فقيه بهش می چسبونيد فکر می کنيد فقط شما خزب الهی هستيد فقط شما انقلابی هستيد امام ولايت فقيه و حتی شهدا همه ۶ دانگ مال شما بقيه هم کشک .هيچ وقت هم نگفته و نمی گم که دوم خردادی ها و مشارکت و خاتمی و... در بست قبول . نه . همه انها اشتاه زياد داشتند اين شماييد که از آدمها يک شبه بت می سازيد.می فرماييد تا حالا دولت يا دست کارگزاران بوده يا دست مشارکت .گيريم که قبول . ببينم قوه قضاييه چند ساله دست نيروهای به اصطلاح اصول گراست . شورای نگهبان چی ؟ نماز جمعه که ۶ دانگ با سند منگوله دار به نام زده شده رفته پی کارش ( حالا می گی به نماز جمعه حمله می کنی ) صدا وسيما چی ؟ مجلس هم که به سلامتی به قول بعضی ها افتاد به دست سربازان امام زمان مبارک صاحباش . ديگه کم و کسری نداريد تو رو خدا رو دروايستی نکنيد .

shanai

به هر حال رادر من همه اين حرفها نه دعوا بود نه کل کل نه مناظره . من اسمش رو می ذارم درد و دل که بايد پيش اهلش کفته می شد وگر نه جا برای زدن اينجور حرفها زياده شان آی

پاسداران

بسم الله . دوباره مطالب من را بخوانيد. چيزی عوش نشد.