چشم گریان و قلب پر نفرت ما منتظر وینوگراد دو است.

و چیزی دیگر.

بنظرم می آید اسرائیل در گردونه ای افتاده که هنگام جنگ ٣٣ روزه گرفتار آن شد و اتفاقی نیز در غزه رخ داده که در ماجرای جنگ ٣٣ روزه بودجود آمد. این گردونه ، گردونه ی شلیک به گروگان است. بله . اسرائیل مردم غزه را گروگان گرفته همانگونه که در جنگ ٣٣ روزه مردم لبنان را به گرو گرفته بود تا اسلحه مقاومت بر زمین افتد.

چند روز است که به تحلیل های تند رو ترین عناصر سیاسی متمایل به صهیونیزم نگاه می کنم . نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل ، با ادبیاتی متناسب با وابستگی هایش ، بصراحت می گفت که اگر اسرائیل نتواند بر غزه پیروز شود آن گاه رهبران غزه ادعای پیروزی خواهند کرد . معنای این جمله روشن است. گمانه زنی ها برای پیروزی غزه از همین روزها شروع شده .

بدنیست به اظهارات عناصری از این دست با دقت نگاه کنید. دو چیز در رفتار و گفتار این عناصر در حال مشاهده است. دیروز وزیر امورخارجه آمریکا - همان کسی که جنایات جنگ 33 روزه را درد زایمان خاورمیانه جدید لقب داده بود هرچند که بچه اش افتاد ! - پس از سکوت یک هفته ای گفته است که آمریکا برنامه ای برای میانجی گری ندارد. این یعنی اینکه آمریکا مجبور به اظهار نظر شده است. لیونی همتای اسرائیلی او هم مجبور به صحبت و موضعگیری شده است و البته مهمترین بخش صحبت او این بود که هرگز بر ادماه حملات بدون قید وشرط - مانند آن کاری که دستگاه رسانه ای اسرائیل بر آن تاکید می کرد - نکرد بلکه آن را منوط به ارزیابیهای اسرائیل از وضعیت کرد.

روشن است که مرور تجربه تعامل اسرائیل با مخالفانش بیانگر عدم تاثیر صلح و گفتگو در نرمش های او دارد بلکه آنچه او را به نرمش وا می دارد ، فقط مقاومت است. دو مرحله خروج اسرائیل از سرزمینهای اشغالی لبنان ، آتش بس اعلامی یکطرفه اسرائیل به هنگام ورود نیروهای ساه اسداران انقلاب اسلامی در دهه شصت به لبنان  و موضوعاتی از این دست بیانگر این واقعیت هستند که آنچه که مسیر را روشن می کند ، واردار کردن اسرائیلی ها به زندگی زیر سایه آزیر اخطار موشک و انفجار است.

تعداد حملات نیروهای مقاومت فلسطینی و افزایش برد حملات آنها و مقاومت فزاینده مردم فلسطین ضامن پیروزی است. اسرائیل امروز بسیار بسیار شکننده تر از حتی آغاز جنگ 33 روزه است. رژیمی که برای علاقمندان خود قیافهو ژست های بزک کرده یروزی در جنگ 33 روزه را می گیرد نمی تواند عزل و برکناری و استعفای مسئولان سیاسی ، امنیتی و نظامی خود و تشکیل کمیته وینوگراد و نتایج تحقیقات آن را توجیه کند.

از همین امروز تشکیل کمیته وینوگراد دو را به رژیم اشغالگر قدس نوید می دهم.

انشاء الله.

به خبر راهپیمایی مسلمانان و بخشی از مردم آمریکا مقابل سفارت اسرائیل و مصر توجه نمایید :

روز جمعه تظاهرات روبروی سفارت رژیم صهیونیستی و سفارت مصر در شهر واشینگتن آمریکا بیش از ۲۰۰۰ هزار نفر از مسلمانان ساکن شهر واشینگتن آمریکا تظاهرات اعتراض آمیزی را روبروی سفارت رژیم صهیونیستی و سفارت مصر در شهر واشینگتن برگزار کردند, شعارهایی همچون, " مبآرک مبارک شرمت باد شرمت باد " و " بوش بوش آزادی فلسطین را بچشم خود خواهی دید" سر‏میدادند .

روز جمعه، 2 ژانویه 2009، بیش از ۲۰۰۰ هزار نفر از مسلمانان ساکن شهر واشینگتن آمریکا در هوای سرد , تظاهرات اعتراض آمیزی را روبروی سفارت رژیم صهیونیستی و سفارت مصر در شهر واشینگتن برگزار کردند.

تظاهرکنندگان بعد از تجمع روبروی سفارت اسرائیل غاصب اعلام انزجار از رژیم صهیو‏نیستی و سردادن شعارهای " صهیونیست دولت تروریست " و " اسرائیل تروریست دولتی " و " الله اکبر " "الله اکبر"، "لا اله الا الله"، "محمد رسول الله"، و پلاکارتهای با شعارهایی همچون «دست تجاوز رژیم صهیونیستی از غزه دور باد» و «ملت فلسطین، ما با شما هستیم» و «دست تجاوز رژیم صهیونیستی از غزه دور باد» و «ملت فلسطین، ما با شما هستیم» بطرف سفارت مصر حرکت کردند.

شرکت کنند‏گان بمحض رسیدن بسفارت مصر شروع به شعار هایی چون " حصره غزه را باز کنید " و " مبآرک مبارک شرمت باد شرمت باد " و " بوش بوش آزادی فلسطین را بچشم خود خواهی دید" سر‏میدادند .

شرکت کنند‏گان بعد از بجا آوردن نماز جماعت مغرب , بطرف خیابان اصلی رفتند و در سر چهاراها با پلا‏کارثها خود بمردم, اطلاع رسانی میکردند. در پایان این تظاهرات شرکت کنند‏گان روبروی سفارت اسرائیل غاصب تجمع و بعد از تکرار شعارها خاتمه پیدا کرد.

/ 3 نظر / 17 بازدید
مهدی خانعلی زاده

سلام نه حاجی. از این خبرها نیست. مردم خیلی پست تر از این حرفا شدن. کاش 70 میلیون ایرانی مثل من و شما و همسر شما و همسر فلانی و ... فکر می کردند.کاش... یا علی

حسین (چاوز)

سلام . تعجب کردی بعد از 2-3 سال !! فقط اومدم تبریک بگم. پیروزی نزدیکه انشا الله. این خون ها درخت اسلام رو آبیاری می کنه امید دار دعا میکنیم. راستی چه خبر ابوذر جان :)

ابوذر

بسم الله . سلام . نه برادر. مردم بسیار بهتر از آنند که فکر می کنیم . شاید منظور شما بعضی هاباشد ‌که خوب آنها همیشه اینطورند. اینکه شما نوشتید همه مردم را خطاب قرار می دهد که اینگونه نیست. من انزجار همه از اسرائیل را می بینم . عوام و خواص بردار هم نیست خدا را شکر. دشمن این را از من و شما بهتر دیده که به توجیه افتاده . والا مثل ده روز پیش ساکت می ماند.