اسرائيل از درون - قاچاق قانونی زنان

تجارت سکس در اسراییل<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

آگوست سال 2002 :

ژنرال پلیس موشه نیرراهی : «قاچاق زنان در اسراییل جرمی سازمان یافته است.»

 

"بر طبق بررسی مؤسسه‌ها‌تلاین، چهل درصد فاحشه‌هایی که تن به مصاحبه دادند، اعتراف نمودند که پلیس‌های تل آویو مشتریان ثابت فاحشه‌خانه‌ها هستند."

 

در حال حاضر اسرائیل و در رأس آن شهر تل‌آویو به محلی امن برای فعالیت فاحشه‌خانه‌هایی تبدیل شده که عمدتاً زنان حاضر در آن را زنان کشورهای دیگر و در رأس آن کشورهای اروپای شرقی و کشورهای تازه استقلال یافته تشکیل می‌دهد. آنچه در پی می‌آید تصویری شوم از وضعیت این تجارت کثیف در جامعه اسرائیل می‌باشد.

 

نویسندگان: هسدای وست‌بروک ـ ویکتوریا بلینت

 

براساس قوانین اسرائیل، قاچاق زنان حتی جرم هم محسوب نمی‌شود.

خانم نوی لونکسرن، به عنوان مدیر حقوقی سازمان مایگرنت که در راستای مبارزه با تجارت زنان به فعالیت مشغول است، روز کاری خود را معمولاً از ساعت پنج صبح آغاز می‌کند. همواره دو گوشی موبایل همراه خود دارد و به سرعت صحبت می‌کند. لهجه فصیح انگلیسی‌اش، حتی از بسیاری از انگلیسی زبانان هم بهتر است و هنگامی هم که به زبان عبری صحبت می‌کند، به قدری تند صحبت می‌کند که گویا، فراموش کرده که باید نفس بکشد.

 

مشتریان این فاحشه‌خانه‌ها را اسراییلی‌ها تشکیل می‌دهند. سربازان که با لباس‌های نظامی مراجعه می‌کنند از تخفیف برخوردارند.

تمام روز را در این طرف و آن طرف کشورش می‌گذراند. از سویی قربانیان تجارت زنان را تشویق می‌کند تا علیه قاچاقچیان خود اقامه دعوا کنند و از سویی دیگر به مقامات فشار می‌آورد تا دست به اقدامات عملی در این زمینه بزنند. جدای از این فعالیت‌ها، از جانب زنان بسیاری که قربانی وحشی‌گری و خشونت مردان شده‌اند، در دادگاه حاضر می‌شود. یک بار پس از آن‌که شکایت زنی مولداویایی را که از چنگال شش قاچاقچی گریخته بود عهده‌دار شد، دوستانش به منزل او آمدند تا با وی برای همیشه خداحافظی کنند، چرا که تصور می‌کردند این آخرین باری است که او را می‌بینند.

 

در شش ماه آغاز فعالیت‌اش هیچ دستمزدی دریافت نکرد و کارش را نوعی اعتیاد می‌دانست. وی در این باره می‌گوید: «واقعاً آدمی خود نمی‌تواند شغل خود را انتخاب کند و کار من هم مانند هروئینی است که آدمی به آن معتاد می‌گردد.»

 

شاید تنها یک فرد معتاد به کار خود است که بتواند هیجده ساعت در روز پیگیر بررسی جرم‌های وحشیانه در دادگاه‌ها شود و تا حدی فعالیت نماید که مقامات اسرائیلی، وی را به خاطر افشای جنبه‌های شوم جامعه اسرائیل، یک خائن بخوانند. به رغم آن‌که وی سالانه شاهد قاچاق هزاران زن به جامعه خود می‌باشد، اما هنوز مأیوس نشده و به تلاش‌های خود ادامه می‌دهد.

 

امروزه چهره فاحشه خانه‌های اسرائیل، شکل خاصی به خیابان‌های شهرهای این کشور و به ویژه تل‌آویو داده است. عمده خیابان‌هایی که این فاحشه‌خانه‌ها در آن قرار دارد، خیابان‌هایی کثیف و ساختمان‌های آن مخروبه و قدیمی است. فلش‌های قرمز رنگ بر روی دیوارهای این مناطق، مشتریان را به این مکان‌ها كه با نام «باشگاه سلامت» یا «سالن ماساژ» خوانده می‌شوند، هدایت می‌کند.

 

تصاویر زنان برهنه در کنار علامت دلار در جای جای این خیابان‌ها به چشم می‌خورد، اما در داخل این فاحشه‌خانه‌ها، زنان فاحشه چندان هم مایل و راغب به نظر نمی‌رسند. از کنار درهای باز فاحشه‌خانه‌ها که می‌گذریم، می‌توانیم اکراه را در نحوه آرایش صورت و موهایشان ببینیم. از کنار پنجره‌ها که می‌گذریم، شاهد صحبت کردن آن‌ها و سیگار کشیدن‌شان با یکدیگر در داخل فاحشه‌خانه‌هاییم.

 

میرکوهن، رییس بخش تحقیقات پلیس ملی اسرائیل، در این باره می‌گوید: «در عمده‌ی فاحشه‌خانه‌های تل‌آویو هیچ بررسی‌ای از زنان حاضر در آنجا که عمده‌شان به این کشور قاچاق شده‌اند، صورت نمی‌گیرد.»

 

عمده زنانی که به اسرائیل قاچاق می‌شوند، از رومانی و یا کشورهای تازه استقلال یافته به این کشور آمده‌اند. این زنان که توسط عاملین جرم‌های سازمان یافته، اغوا می‌شوند، عمدتاً با امید رسیدن به پول‌های هنگفت قاچاق می‌شوند. عمده‌ی این افراد را دختران جوانی همچون آنا 23 ساله یعنی دختر رومانیایی که در سال 2002 پایش به یکی از دادگاه‌های اسرائیل باز شد، تشکیل می‌دهد.

 

آنا در این‌باره در دادگاه گفت: در سال 2001، در زادگاهش با دختری اسرائیلی به نام شولا آشنا شد. شولا به وی قول داد که در تل‌آویو می‌تواند با نگهداری از افراد مسن و از کار افتاده، پول خوبی به دست آورد. شولا وی را با هواپیمایی از بخارست از کشور خارج نمود و این در حالی بود که آنا واقعاً نمی‌دانست که در کجا فرود خواهد آمد. زمانی که هواپیما در قاهره به زمین نشست، آنا تصور می‌کرد که در اسرائیل است. پس از آن بود که به همراه گروهی از دیگر دختران، با ماشینی روباز خود را در بیابان‌های مصر یافت و این در حالی بود که افرادی با چهره‌ای پوشیده و مسلح به سلاح‌های خودکار، آن‌ها را همراهی می‌کردند. ساعت دو نیمه شب بود که آن‌ها ماشین را ترک کرده و پس از چند ساعت پیاده‌روی، سینه‌خیز از حصارهای سیم‌خاردار، عبور کردند.

 

حتی در آن زمان چنین افرادی به عنوان قربانی شناخته نمی‌شدند و به قول میرکوهن، بازجوی پلیس اسرائیلی، این زنان به عنوان شریک جرم شناخته می‌شدند

معمولاً همین افراد هستند که برای نخستین‌بار به آن‌ها می‌گویند که قربانی قاچاق انسانی شده‌اند و باید از این به بعد به عنوان فاحشه به کار بپردازند. یکی دیگر از این قربانیان گفت: «در ابتدای ورودم به مصر تصور کردم که باید در همین کشور به فاحشگی بپردازم و از همین رو تلاش کردم تا از آن معرکه بگریزم، اما توسط یکی از همان افراد دستگیر شدم و در غروب آن روز بود که چهار نفر یکی پس از دیگری به نحوی وحشیانه به من تجاوز کردند و در این رفتار وحشیانه بود که به قدری خونریزی نمودم که دیگر قادر به راه رفتن نبودم و خود را در آستانه مرگ دیدم.»

 

اگر چه آنا این شانس را داشت که در حین انتقال به تل‌آویو، مورد تجاوز جنسی قرار نگیرد اما آن زمان نمی‌دانست که چه در انتظارش است. پس از عبور از مرز بود که توسط مردی به نام جرج‌بن آبراهام یوسف به تل‌آویو برده شد. در هتلی در تل‌آویو بود که یوسف به او دستور داد تا در یک اتاق پر از مرد، لخت مادرزاد شود.

 

آن چه که نومی از آن‌ها شنید، وحشی‌گری‌هایی بود که از سوی مجرمین و پلیس بر آن‌ها وارد شده بود و وی را سخت به خود آورد

 این عذاب چیزی جز یک «حراج» خوانده نمی‌شود، همانند خریداران بازار احشام. این قاچاقچیان مشتری خود را ورانداز نموده و قیمتی برایش پیشنهاد می‌کنند. ماریو که از جمله قاچاقچیان زن این عرصه است، می‌گوید: «زنان باید لخت لخت وسط اتاق بایستند. قاچاقچیان هم با لمس سینه‌ها، باسن و نگاه به زبان، دندان و دیگر نقاط بدن، وضعیت سلامت آن‌ها را بررسی می‌کنند. علاوه بر بررسی اندام جنسی، از آن‌ها می‌خواهند تا جلو و عقب بروند، خم شوند و در حالات مختلف قرار گیرند. البته قاچاقچیان هم نسبت به ارزش مورد معامله خیلی سخت‌گیر نیستند. حتی در یک مورد، زنی که در یکی از اتاق‌های فروشگاه مک‌دونالد، به مشتریان عرضه شد به قیمت هزار دلار به فروش رفت.»

 

پنج سال پیش، زمانی که مؤسسه‌ها‌تلاین از نومی درخواست کمک و همکاری نمود، براساس قوانین اسرائیل، قاچاق زنان حتی جرم هم محسوب نمی‌شد.و در ابتدا نومی که در دانشگاه حقوق به فعالیت مشغول بود، علاقه‌ای برای همکاری از خود نشان نداد. تا آن زمان که وی به حوزه جرم‌شناسی علاقه‌مند بود، بیش از آن‌که با قربانیان برخورد داشته باشد، با مجرمین برخورد داشت. اما عمده‌ترین امتیاز و مهارت نومی که سبب درخواست کمک از سوی مؤسسات‌ها‌تلاین شد، توانایی وی در صحبت به زبان رومانیایی بود.

 

خود در این باره می‌گوید: «اگر چه دوران بسیار سخت و مشقت‌باری را در رومانی گذراندم اما امروزه خیلی از این قضیه خوشحالم چرا که بدون دانستن زبان رومانیایی، الان نمی‌توانستم تا این حد تأثیر گذار باشم.»

 

 در ابتدا مؤسسه مذکور از وی خواست که داوطلبانه چند ساعتی با آن‌ها همکاری نماید و با قربانیان این تجارت که عمدتاً رومانیایی هستند، صحبت کند. آن چه که نومی از آن‌ها شنید، وحشی‌گری‌هایی بود که از سوی مجرمین و پلیس بر آن‌ها وارد شده بود و وی را سخت به خود آورد. دو ساعت کار دواطلبانه در هفته به دو ساعت کار داوطلبانه در روز تبدیل شد و سپس به هیجده ساعت در روز رسید تا جایی که امروزه تنها چهار ساعت می‌خوابد و حتی به قول خودش وقتی هم که می‌خوابد، خواب کارهایش را می‌بیند.

 

مصیبت آن دختر مولداویایی که به شش قاچاقچی فروخته شده بود، به نقطه عطفی در تلاش‌های نومی تبدیل شد. دختری که خواست علیه قاچاقچیان شهادت دهد و پلیس هیچ توجهی به وی نکرد. حتی در آن زمان

/ 13 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرش

يه نگاهی هم به پست جديد من بنداز. نظرات شما برای من اهميت داره.

alireza taherpour

با سلام! اگر زحمتی نيست٬ خواهشمندم در پست بعديتان در مورد قاچاق زنان ايرانی به کشورهای عربی و پاکستان و ... قدری بنويسيد. در ضمن پيروزی حماس را به جنابعالی تبريک ميگويم. بالاخره پول نفت و ثروت ايران بايد جايی خرج شود که کجا بهتر برای برادران حماس. گور پدر ایران و ملت ايران نه؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسداران

بسم الله . نخير ! گور پدر ناملت اسرائيل ! :)) قاچاق ، تعريف دارد. آنچيزی که با آن مواجهيم يک شبکه فاسد است ُ نه قاچاق. عده اين خروج از کشورها، قانونی صورت می گيرد. يعنی از طريق مرزهای قانونی و با پاسپورت معتبر. پخش کننده اين خبر ، يک عرب مقيم امارات بود که همکاريهايی هم با پليس ايران داشت اما از معروف شدن بشدت خوشحال می شد. لطف يک نفر هم باعث شد که به هدفش برسد. آنچه که شما نمی توانيد آن رافراموش کنيد اين که خاتمی هم هدف پخش اين شايعه قوی را ضربه زدن به اراده ايرانی معرفی کرد. حالا شما اين وسط چی می گی ؟ جالبه ! وقتی عليه اسرائيل مطلبی درج می شه ، آقايون دردشون می گيره . بی معنا نيسا اين نکته ! نه ؟! تا ديروز اگه بشما گفته می شد جاسوس ، اسرائيلی ، آمريکايی ، انگليسی و ... بدتون می اومد ! حالا چی شده ! خيلی اوپن شده ايد :))

alireza taherpour

با سلام! من هم همينو عرض ميکنم. خروج قانونی! که اسمش اون قاچاق دولتيه. حالا شما اسمشو هرچی بگذاريد. اينهمه فاحشه توی شهر است ٬ همشون را شبکه فاسد رهبری ميکنه؟ حاکم شرع کرج را که يادت نرفته؟ عکس جاسازی دختر ايرانی در داشبورد وانت در دبی را هم حتما نديدی؟ اگر ميگيم به جای ديگر کشورها فکر خودمون باشيم٬ اسمش جاسوسيه؟ وقتی ميشنويم سن فحشا به ۱۱سال رسيده٬ بريم دنبال کشورهای ديگه؟

پاسداران

بسم الله . اوهوی ! طاهرپور ! اینکه می گی قبول داری موضوع قاچاق نیست و موضوع خروج قانونی است خیلی جای خوشحالی و در ضمن ، تعجب است. فکر نمی کنی احتمالا سوتی داده باشی ؟! :)) اما مثل همیشه ، آقای طاهرپور ، باز مثل همیشه حرف من را نفهمیدی و بعد هم نفهمیدی چی گفتی. می گی خروج قانونی یعنی قاچاق دولتی ! ببینم شما - البته فکر کنم شما خروجت کاملا قاچاق بوده احتمالا . نمی دانم . نه ؟ - را کسی قاچاق کرده ؟ البته اگر خروجت قانونی بوده ؟ مزخرف نگو . بحث را عوض نکن. می گم این رژیم غاصبی که برای شما الگوی دموکراسی است وضعش این است. در مورد ایران مگر صحبت می کردیم . مشکلات ایران را هم از آن کسانی بپرس که در مبارزه با فساد و فحشاء در ایران سنگ اندازی می کنند . راستی مگر شما از فساد و فحشا در ایران بدتان می آید ؟ فعلا بفکر الگویتان باشید که فسادش شهره عالم شده . این خنگ بازیها چی بود درآوردی مثل همیشه . درمورد رئیس دادگاه کارج ، بفرما ببینم چه کسی اون را شناسایی کرد ؟ شما یا نظام ؟ ببینم چه کسی او را دستگیر کرد ؟ شما یا نظام ؟ چه سی او را از کار برکنار کرد ؟ شما یا نظام ؟ چه کسی او را شلاق زد ؟ شما یا نظام ؟ چه کسی او را به ز

پاسداران

بسم الله . اوهوی ! طاهرپور ! اینکه می گی قبول داری موضوع قاچاق نیست و موضوع خروج قانونی است خیلی جای خوشحالی و در ضمن ، تعجب است. فکر نمی کنی احتمالا سوتی داده باشی ؟! :)) اما مثل همیشه ، آقای طاهرپور ، باز مثل همیشه حرف من را نفهمیدی و بعد هم نفهمیدی چی گفتی. می گی خروج قانونی یعنی قاچاق دولتی ! ببینم شما - البته فکر کنم شما خروجت کاملا قاچاق بوده احتمالا . نمی دانم . نه ؟ - را کسی قاچاق کرده ؟ البته اگر خروجت قانونی بوده ؟ مزخرف نگو . بحث را عوض نکن. می گم این رژیم غاصبی که برای شما الگوی دموکراسی است وضعش این است. در مورد ایران مگر صحبت می کردیم . مشکلات ایران را هم از آن کسانی بپرس که در مبارزه با فساد و فحشاء در ایران سنگ اندازی می کنند . راستی مگر شما از فساد و فحشا در ایران بدتان می آید ؟ فعلا بفکر الگویتان باشید که فسادش شهره عالم شده . این خنگ بازیها چی بود درآوردی مثل همیشه . درمورد رئیس دادگاه کارج ، بفرما ببینم چه کسی اون را شناسایی کرد ؟ شما یا نظام ؟ ببینم چه کسی او را دستگیر کرد ؟ شما یا نظام ؟ چه سی او را از کار برکنار کرد ؟ شما یا نظام ؟ چه کسی او را شلاق زد ؟ شما یا نظام ؟ چه کسی او را به ز

پاسداران

بسم الله . اوهوی ! طاهرپور ! اینکه می گی قبول داری موضوع قاچاق نیست و موضوع خروج قانونی است خیلی جای خوشحالی و در ضمن ، تعجب است. فکر نمی کنی احتمالا سوتی داده باشی ؟! :)) اما مثل همیشه ، آقای طاهرپور ، باز مثل همیشه حرف من را نفهمیدی و بعد هم نفهمیدی چی گفتی. می گی خروج قانونی یعنی قاچاق دولتی ! ببینم شما - البته فکر کنم شما خروجت کاملا قاچاق بوده احتمالا . نمی دانم . نه ؟ - را کسی قاچاق کرده ؟ البته اگر خروجت قانونی بوده ؟ مزخرف نگو . بحث را عوض نکن. می گم این رژیم غاصبی که برای شما الگوی دموکراسی است وضعش این است. در مورد ایران مگر صحبت می کردیم . مشکلات ایران را هم از آن کسانی بپرس که در مبارزه با فساد و فحشاء در ایران سنگ اندازی می کنند . راستی مگر شما از فساد و فحشا در ایران بدتان می آید ؟ فعلا بفکر الگویتان باشید که فسادش شهره عالم شده . این خنگ بازیها چی بود درآوردی مثل همیشه . درمورد رئیس دادگاه کارج ، بفرما ببینم چه کسی اون را شناسایی کرد ؟ شما یا نظام ؟ ببینم چه کسی او را دستگیر کرد ؟ شما یا نظام ؟ چه سی او را از کار برکنار کرد ؟ شما یا نظام ؟ چه کسی او را شلاق زد ؟ شما یا نظام ؟ چه کسی او را به ز

پاسداران

بسم الله . اوهوی ! طاهرپور ! اینکه می گی قبول داری موضوع قاچاق نیست و موضوع خروج قانونی است خیلی جای خوشحالی و در ضمن ، تعجب است. فکر نمی کنی احتمالا سوتی داده باشی ؟! :)) راستی این را نفهمیدی که می گم این کار در اسرائیل اصلا جرم نیست ؟ بفهم ! این چیزی که من نوشته ام بیشتر به همون دوبی تو شبیهه ! . تو را چه به فهمیدن ! مثل همیشه ، آقای طاهرپور ، باز مثل همیشه حرف من را نفهمیدی و بعد هم نفهمیدی چی گفتی. می گی خروج قانونی یعنی قاچاق دولتی ! ببینم شما - البته فکر کنم شما خروجت کاملا قاچاق بوده احتمالا . نمی دانم . نه ؟ - را کسی قاچاق کرده ؟ البته اگر خروجت قانونی بوده ؟ مزخرف نگو . بحث را عوض نکن. می گم این رژیم غاصبی که برای شما الگوی دموکراسی است وضعش این است. در مورد ایران مگر صحبت می کردیم . مشکلات ایران را هم از آن کسانی بپرس که در مبارزه با فساد و فحشاء در ایران سنگ اندازی می کنند . راستی مگر شما از فساد و فحشا در ایران بدتان می آید ؟ فعلا بفکر الگویتان باشید که فسادش شهره عالم شده . این خنگ بازیها چی بود درآوردی مثل همیشه . درمورد رئیس دادگاه کارج ، بفرما ببینم چه کسی اون را شناسایی کرد ؟ شما یا نظام ؟ ب

fuck you

Attack Iran, Burn Iran, Kill all iranians they are all mother fuckers, iranians can kiss my shit and lick it out of our sewers, no they don't even deserve that. May ALLAH the ALL MIGHTY fuck you all to death and your women, and your children, and put his dick all through your fucking animal souls you worthless rats you bitches you damn ass mother fuckers fuck you. ATTACK IRAN! MAY ALLAH FUCK ALL OF IRAN AND ALL IRANIANS, in the name of allah kill all iranians. fuck you mother fuckers, may GOATS and PIGS and DONKEYs fuck your sisters and daughters and moms

پاسداران

بسم الله . اين کامنت اينجا بعنوان نمونه از از خوی نژاد پرست و حيوانی صهيونيست ها برای هميشه باقی خواهد ماند.