الطاف يک ميليونی !

بسم الله .

باتشکر از سايت های بازتاب و شريف نيوز
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

البته گذشته از اثرگذاری صفحه پاسداران که همه ضد انقلاف |:)) ينترنتی را مجبور کرده تا در هماهنگی نسبتا خوبی در اين وبلاگ حضور يافته و هرچه بلدند روی دوری بريزند تا ببيند چگونه می شود جواب اين وبلاگ و مسئولينش را داد ، مثل اينکه اين وضع در مورد حزب الله لبنان جدی‌تر است.

پایگاه اصلی اپوزیسیون لبنان، قشر مرفه و سرمایه‌دار لبنان است و جالب اینجاست كه برخی از شركت‌كنندگان اپوزیسیون با خدمتگزاران سریلانكایی و فلیپینی خود در این تظاهرات شركت كرده بودند. این

تا ديروز حزب الله صرفا تشکيل نظامی امنيتی محسوب می شد که با توانمندی چريکی فوق العاده خويش جنوب کشور لبـنان را از اشغال ارتش تا دندان مسلح وصد البته ترسوی صهيونيست بيرون کشيد و صهيونيست ها تانکهای مرکافای خود را روشن ، رها کرده و از جنوب لبنان تا سرزمينها و مزارع شبه‌عا فرار کردند ، اما بنظر می رسد قدرت سياسی اين جمعيت و تشکل لبنانی در حوزه ملی و منطقه ای خود به مسئله ای بسيار پيچيده تر برای جهان غرب تبديل شده است.

در حالی كه «رادیو فردا» (وابسته به سازمان CIA) شركت‌كنندگان در این تجمع را نیم میلیون نفر اعلام كرد، «بی.بی.سی» تعداد این افراد را تنها با نیم‌میلیون اختلاف، حدود یك میلیون نفر اعلام كرد.

تحليل های پنهان جهان غرب نيز همسو با اين ماجرا دال بر شدت اثرگذاری حزب الله لبنان بر تحولات منطقه و جهان اسلام خصوصا جهان عرب است . اهميت اين موضوع زمانی مضاعف می گردد که ارتباط و هماهنگی معنوی و سياسی و فرهنگی - اعتقادی ميان حزب الله و جمهوری اسلامی ايران به عنوان يک موضوع آشکار مورد قبول و مشاهده همگان است. اين از آنجا است که سيد حسن نصر الله در سايت خود نيز به عنوان نماينده شرعی آيت الله خامنه ای خود را معرفی نموده و در کنفرانس سران کشورهای اسلامی نيز دست رهبر انقلاب اسلامی ايران را می بوسد.

اپوزیسیون لبنان كه از یك هفته پیش تلاش و تبلیغات خود را برای سازماندهی یك تظاهرات گسترده آغاز كرده بود، حاضر شد درخواست‌های تظاهرات خود را فقط به مشخص شدن تروركنندگان حریری محدود كند

با حساب انگلیسی‌ها، حزب‌الله در بیروت 5 میلیون طرف‌دار دارد  

در حالی كه رسانه‌ها و شبكه‌های خبری غربی تمام تلاش خود را برای كمرنگ جلوه دادن تظاهرات 5/1 میلیون نفری هفته گذشته مردم لبنان به انجام رساندند، تجمع اپوزیسیون حكومت لبنان، مورد لطف آنان قرار گرفت.

در حالی كه «رادیو فردا» (وابسته به سازمان CIA) شركت‌كنندگان در این تجمع را نیم میلیون نفر اعلام كرد، «بی.بی.سی» تعداد این افراد را تنها با نیم‌میلیون اختلاف، حدود یك میلیون نفر اعلام كرد.

بر این اساس، از آنجا كه گزارش‌های منابع خبری غربی و تصاویر ماهواره‌ای بی.بی.سی تظاهرات هفته گذشته با فراخوانی حزب‌الله را از نظر مساحت و تراكم حضور جمعیت پنج برابر تجمع دیروز نشان می‌دهد، با حساب انگلیسی‌ها، حزب‌الله لبنان، پنج میلیون طرفدار دارد.

 

 

 این عقب‌نشینی از خواسته‌ها، تنها به خاطر این بود كه تظاهرات 5/1 میلیونی طرفداران حزب‌الله را تحت پوشش تبلیغاتی قرار گیرد و این در حالی است كه مشخص شدن تروركنندگان رفیق حریری، خواسته تمام مردم لبنان، از جمله طرفداران حكومت نیز می‌باشد.

این گزارش حاكی است، روز گذشته همزمان با تجمع اپوزیسیون در پایتخت، در نبطیه، صدها هزار نفر از مردم لبنان نیز به دعوت حزب‌الله در تظاهرات شركت كردند و به قطعنامه 1559 شورای امنیت، اعتراض كردند.

اپوزیسیون لبنان كه از یك هفته پیش تلاش و تبلیغات خود را برای سازماندهی یك تظاهرات گسترده آغاز كرده بود، حاضر شد درخواست‌های تظاهرات خود را فقط به مشخص شدن تروركنندگان حریری محدود كند تا بتواند افراد بیشتری را به تظاهرات بكشاند. این عقب‌نشینی از خواسته‌ها، تنها به خاطر این بود كه تظاهرات 5/1 میلیونی طرفداران حزب‌الله را تحت پوشش تبلیغاتی قرار گیرد و این در حالی است كه مشخص شدن تروركنندگان رفیق حریری، خواسته تمام مردم لبنان، از جمله طرفداران حكومت نیز می‌باشد.

اپوزيسيون لبنانی ، شیعیان لبنان را كه از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند، شهروند درجه دو و سه می‌دانند كه این امر در سخنرانی اخیر دو تن از سران اپوزیسیون باعث شد خون مردم جنوب لبنان به جوش درآید و در تظاهرات نبطیه به طور وسیعی شركت كنند.

این گزارش می‌افزاید: اپوزیسیون در این راه، میلیون‌ها دلار هزینه كرد و رسانه‌های متعددی را به خدمت گرفت و مبالغی به صورت نقدی بین شركت‌كنندگان توزیع شد و «مك‌دونالد» نیز طی این مدت، غذای تحصن‌كنندگان را تأمین می‌كرد، با این حال نتوانست یك چهارم ادعای خود مبنی بر تظاهرات دو میلیونی را تحقق بخشد.

بنا بر این گزارش، پایگاه اصلی اپوزیسیون لبنان، قشر مرفه و سرمایه‌دار لبنان است و جالب اینجاست كه برخی از شركت‌كنندگان اپوزیسیون با خدمتگزاران سریلانكایی و فلیپینی خود در این تظاهرات شركت كرده بودند. این افراد، شیعیان لبنان را كه از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند، شهروند درجه دو و سه می‌دانند كه این امر در سخنرانی اخیر دو تن از سران اپوزیسیون باعث شد خون مردم جنوب لبنان به جوش درآید و در تظاهرات نبطیه به طور وسیعی شركت كنند.

ذكر این نكته ضروری است كه احساس می شود اركان حكومت لبنان، پس از تظاهرات اول كه با فراخوان سیدحسن نصرالله انجام شد و به تثبیت جایگاه آنان انجامید، كاملا متمایل بودند كه اپوزیسیون در این تظاهرات در مقابل شیعیان لبنان قوی ظاهر شوند تا مبادا حزب‌الله و شیعیان لبنان احساس بزرگی بیش از حد بنمایند. این احساس در رفت‌وآمدهای اخیر رئیس‌جمهور لبنان با كاردینال مارونی‌ها و هماهنگی بین آن دو كاملا مشهود است، زیرا اگرچه رئیس‌جمهور ملی‌گراست، اما بالاخره مسیحی است و خواهان منفعت مسیحیان می‌باشد.

هنری کيسينجر وزير امور خارجه و مشاور اسبق امنيت ملی کاخ سفيد :
در برخورد با حزب الله دچار مشکل شده ايم

كسينجر در در ارتباط با تحولات كنوني لبنان و نقش حزب‌الله در روند سياسي اين كشور گفت: «آمريكا در پيشبرد مرحله اول كه روند دمكراتيك بشمار مي‌رود، موفق بوده است اما در مرحله بعد كه چه كسي در اين روند به قدرت خواهد رسيد به مشكل بر خواهد خورد». وي پيش‌بيني كرد: «اگر حزب‌الله انتخاب شود ولي دست از سازمان نظامي خود نكشد با وجود انتخابي بودن، ما با مشكل بزرگي در ارتباط با آن مواجه خواهيم بود».

/ 5 نظر / 10 بازدید
پاسداران

بسم الله . بابا بروبچز ضد انقلاب چقدر هولند :))) بابا این پست تازه داره آماده می شه :)) اینقدر ناجوره اوضاع ! بر پدرو مادر هرچه بچه حزب الله است هم صلوات :)) بسوزد دماغ ضرت انقلاف شدیدا غریبا ! :))

محمد مسيح

بسم الله سلام ۲۰ مليون طرفدار ايرانی را هم اضافه کن والسلام

پاسداران

بسم الله . برادرم محمد مسیح جان . من ۷۰ میلیون طرفدار ایرانی را اضافه می کنم. حالا یک ربع میلیون حداکثر بماند برای اینها.

ایمان

آينده از آن حزب اللهی هاست . « ان حزب الله هم الغالبون» رهسپاريم با ولايت تا شهــــــــــــــادت

پاسداران

بسم الله. برادر ايمانی . يا علی اخوی.