پيامبر جديد روشنفکران وطنی

متن زیر را در وبلاگی دیدم که هیچ تناسبی با آن نداشت. این متن معنای گزنده و جالبی برای بعضی ها !! دارد. پیشا پیش از ادبیات قبیح نویسنده عذرمیخواهم . لینک وبلاگ را هم بدلیل ادبیات زشت و محتوای منفی اش نمی گذارم تا چند کلیکی از اینجا نصیبش نشود.  

6prl4e0.jpgمن یک پیامبر جدیدم به من ایمان بیاورید! 

در زير اصول و آموزه‌های دین خود را بر می‌شمارم، اگر مایل بودید به دین من ایمان بیاورید. 

من پیامبر روشنفكری هستم و خودم را خاتم نمی‌دانم. شما حتی می‌توانید به پیامبرانی كه بعد از من مبعوث می‌شوند نیز ایمان بیاورید. 

در آیین من هیچ قاعده و قانون و فقهی وجود ندارد و كلا انسان باید آدم باشد. قدرت بشر از همه قدرت‌ها فراتر است و بشر نباید زیر بار هیچ قدرت دیگری قرار گیرد. اصولا خدایی وجود ندارد كه قدرت مطلق باشد. خدا زائیده ذهن بشر است. 

در دین من نه تنها حقوق زن و مرد برابر است بلكه حقوق همه چیز با همه چیز برابر است. حتی حقوق حیوانات و درختان و سنگ‌ها با انسان برابر است و حقوق گاوها نیز در اعلامیه حقوق گاوها بیان شده است. مردها حق دارند به فرزندان خود شیر دهند و حتی حق دارند حامله شوند. انسان حق دارد مانند حیوان در ملاعام دفع كند و حیوانات هم حق دارند اتومبیل شخصی داشته باشند. 

دین نباید مانع آزادی بشر شود. دین نباید مانع صلح و گفتگو شود. دین نباید باعث خشونت شود. دین من با جنگ و اسلحه مخالف است، حتی اگر برای گرفتن حقی باشد. دین نباید با فراورده‌های مدرنیته مخالفت كند. دین نباید مانع برقراری دموكراسی شود زیرا دموكراسی بالاترین و بهترین چیز است و هیچ چیزی حق ندارد جلوی آن را بگیرد. از آن فراتر دین به هیچ وجه حق ندارد شهوت و غریزه انسان را كنترل كند. در دین من همان طور كه در فیلم "امریكن پای" مشاهده می‌شود، همه ساله جشنی برگزار می‌شود كه مرد و زن به صورت لخت مادرزاد در آن شركت خواهند كرد و مسیر مسابقه را در حال مستی و كاملا عریان می‌دوند و شاد خواهند شد. 

اساس دین من بر بی‌خیال بودن استوار است. هر انسانی كه احساس كرد كمی دغدغه و ناراحتی پیدا كرده است باید با مشروبات و مخدرات خود را مست و بی‌خود كند. همچنین همه انسان‌ها باید در حالی كه مست هستند با هم گفتگوی تمدن‌ها كنند و همه دختر و پسرها باید با هم در حال گفتگوی تمدن‌ها باشند. مخصوصا دخترانی که شلوار کوتاه و مانتوی تنگ و چسبان و چکمه‌های بلند می‌پوشند در اولویت هستند و حتما باید مورد گفتگوی تمدن‌ها واقع شوند. 

در دین من هیچ انسانی نباید به فكر انسان دیگری باشد و به او كمك كند. مظلومان و محرومان هم اگر خیلی محروم و مظلوم‌اند باید بروند سراغ همان مشروب و مخدر تا بی‌خیال شوند. در دین من هیچ‌كس نباید مجازات شود، نه اراذل و اوباش و نه مفسدین اقتصادی و نه جاسوس‌ها، زیرا انسان كرامت دارد. 

در دین من قیمت گوجه‌ فرنگی از همه چیز مهم‌تر است. مقولاتی چون شرف و عزت و استقلال به هیچ وجه جایی ندارد و تنها قیمت گوجه فرنگی است که اهمیت دارد. 

جالب است بدانید متن را در وبلاگی پیدا کردم که مصداق بازری از ایمان آوردندگان به همین پیامبر بود !

/ 14 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی

سلام

پاسداران

بسم الله . اگر برادرمان محمد الياس در وبلاگ واژگون اولين بار اين مطلب را نوشتکه کتن بسيار زيبايی هم هست. اما من اين متن را در يک وبلاگ دوم خردادی يافتم . اينقدر هم ننويیس علنی نشود واينا. مگه چيه‌؟

زمين جديد

سلام! اولا).... لا اقل همه متن و می نوشتی که همش و بخونيم! ثانيا)چه ربطی به روشنفکران وطنی داشت؟ ثالثا) چرا اصرار داری هر چيز رو که در شبکه می خونی و با تفکرت سازگاری نداره يه جوری به ضد دين و ضد خدا و ضد انقلاب بچسبونی؟! نکن اين کار و ! خطر داره عزيز ! خطر داره. م وف ق ب اش ی -------- پ.ن: راستی لينک اصل مطلب هم اينه: http://www.vajgoon.blogfa.com/post-60.aspx

محمد الياس

سلام حاجی! اين مطلب رو من نوشتم البته به سبک واژگون و با چاشنی طنز. اون بنده خدای ضد انقلاب هم نمی دونم خواسته چه استفاده ای از اين مطلب بکنه که بدون سند و با تغيير چند جمله اون رو در وبلاگش آورده. به نظر من اون شخص هيچی از اين متن من نفهميده بود به هر حال گفتم که گفته باشم.

محمد الياس

اون ادبيات قبيح هم به قول جناب مجاهد نقدی بود بر افکار قبيح سکولارها

مجاهد

سلام عليکم.. اول: الحمدلله که سوءتفاهم برطرف شد. ولی کاش توشيحی بر مطلبتون اضافه می کرديد و اين توضيح رو بيان می کرديد که اصل مطلب چه بوده و جماعت دوم خردادی چطور مصادره به مطلوب کردن ازش.. دوم: برادر انگار شما تا شمشير مبارک را تا دسته در قلب سياه ما فرو نکنی٬ دست بردار اين ادبيات لطيف و محبت آميزت نسبت به ما نيستی.! اگر عارض شدم که علنی نشود٬‌ در مراتب قبلی به علت خصوصی بودن کامنت ها و پيغام و پسغام غير مرتبط با متن بود و در اين فقره هم به علت نقد و توضيح اضافه بر مطلب شما.. فقط نمی خواستم شائبه منفی در ذهن شما يا مخاطبانتون ايجاد بشه. همين.. سوم: به سياق کلامی حضرت آقا٬‌ خير است و خوب است انشا٬الله.. يازهرا(س)./

ساحل

سلام و عرض ادب فقط سه روز به روزم فقط سه روز!

پاسداران

بسم الله . جناب زمين جديد : ۱- متن کامل بود. ۲- چه ربطی داشت؟ چه ربطی نداشت ! اينها ريز عقايد همين جريان است. ۳- اول ثابت کن بعد علت را طلب کن ! يا حق.

ياسر

ما به دين خود واينان به دين خود که قاضی درآنجه میکنیم و میکنند داوری خواهد کرد