کاش درب خروج را به هاشمی نشان نمی دادند

به زعم اینجانب، عدم احراز صلاحیت آقای اکبر هاشمی بهرمانی برای حضور در میدان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری ، هدیه ای بود که شورای محترم نگهبان به ایشان و اطرافیان و اعوان و انصار و متعلقین داد و به زعم اینجانب ، کسی که بیش از دیگران باید قدر شورای نگهبان را دانسته و از این اقدام شورا تشکر کند و از آن شاد و مسرور باشد، شخص آقای هاشمی رفسنجانی است. 

اگر پای ایشان به میدان مناظرات و گفتگوهای انتخاباتی باز می شد، دیگر میدان مانند سال 88 نبود که گفتگوها در غیاب وی تلقی شود. بلکه وی بایستی رو در رو ، از بند بند اقدامات گذشته ی خود که با استناد به آنها به میدان وارد شده است، دفاعی علمی و موشکافانه می کرد. البته آقای رفسنجانی ، "پیش رو" های خود را نه در روز قبل و نه به ستاد انتخابات، بلکه از مدتها پیش ، به میدان مناظرات دانشجویی و تلویزیونی فرستاده بود که نمونه ی آن، دفاع آقای اکبرترکان و آقای الیاس حضرتی از ایشان بود و نتیجه اش، ضعف و عقب ماندگی و وا ماندگی حضرات در مقابل منتقدین.

بازهم به رعم اینجانب، آنچه که در روسای جمهور قبلی (از احمدی نژاد تا خودهاشمی) بعنوان نقاط ضعف شمارده می شود ، در آقای رفسنجانی متجلی است و ایشان نماد و الگوی تمام عیار این نقاط ضعف است. از بکارگیری الگوی توسعه ی غربی در میدان فرهنگ و سیاست بگیر، تا الگوهای رفتاری شخصی و اطرافیان و قس علی هذا. و آنچه که در روسای جمهور قبلی نقطه ی مثبت است، در وجود ایشان یافت نمی شد. 

ایشان ، جامع جمیع دلائل و نشانه ها و علل مورد اشاره ی رهبری معظم انقلاب اسلامی در انتخاب رئیس جمهور بود. یعنی پیدا کردن فردی که الز نقاط ضعف روسای جمهور قبلی خالی بوده ( حتی الامکان ) و نقاظ قوت قبلیها را نیز داشته باشد ( حتی الامکان ) . با این حساب ، در منطق عادی اداره ی کشور ، وی بدترین انتخاب بود.

همانطور که قبلا هم گفتم ، عمده نقاط ضعف آقای احمدی نژاد، هاشمی شدن بود. حالا آقای هاشمی خود چگونه می خواست از پس موج سنگین پرسشها بر بیاید. 

بله .

آقای هاشمی باید از شورای نگهبان تشکر کند.

/ 2 نظر / 82 بازدید
علیرضا

این پست کلن من و یاد اون صحبت میندازه که "موسوی و کروبی در حصر نیستند! برای محافظت از آنها در مقابل خشم مردم حصر خانگی در نظر گرفته شده! کلن ادبیات فرار به جلوی جالبیه

علیرضا

فکر نمی کنی این نظام بود که جرات به زندان انداختن این سه نفر رو نداشت؟ فکر نمی کنی به خاطر همین ترس، از این ادبیات "در حصر نیستند..." استفاده می کنید؟ هه واقعن فکر می کنی نیش شما تیز تره یا هر رای به هاشمی که در مقابل کاندیدای رهبر! داده می شه؟ بیخیــــــال!