گروهک تروريستی جندالله بشدت دچار ضربه شد

19_8511250427_L600.jpgعاملین انفجار امروز زاهدان به دنبال تفرقه اندازی بین شیعه و سنی و بحث قومیت ها در استان بوده اند و احتمال دارد اعترافات آنان امشب از شبکه استانی سیستان و بلوچستان پخش شود. 

سلطانعلی میر مدیرکل سیاسی استانداری سیستان وبلوچستان در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: 5 نفر از عوامل بمبگذاری امروز صبح زاهدان دستگیر شدند که عامل اصلی این انفجار در بین آنهاست. وی ادامه داد: متاسفانه در این اقدام تروریستی 11 تن از هموطنانمان شهید و حدود 30 نفر زخمی شدند که حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است. 

مدیرکل سیاسی استانداری سیستان وبلوچستان، با بیان اینکه برخی از افراد دستگیر شده دو روز قبل وارد ایران شده اند، گفت: این افراد از خارج از کشور وارد استان شده اند و این اقدام تروریستی بصورت حساب شده و جهت دار با برنامه ریزی قبلی انجام داده اند. وی افزود: با اعترافات این افراد مشخص شده است که آنها به دنبال تفرقه اندازی بین شیعه و سنی و بحث قومیت ها در استان بوده اند که احتمال دارد اعترافات آنان امشب از شبکه استانی سیستان و بلوچستان پخش شود. 

سلطانعلی میر تصریح کرد: این اقدام تروریستی از طرف علمای اهل سنت استان، محکوم شده است و روز جمعه ساعت 30/8 صبح مراسم تشییع پیکر این شهدا در شهرستان زاهدان برگزار خواهد شد.  مدیر کل سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان در خاتمه از پیگیری این حادثه و به دست آمدن سرنخ های جدیدی از اقدامات تروریستی در این استان خبر داد. 

http://www.alef.ir/content/view/5192/

فرمانده قرارگاه عملياتي فتح انتظامي سيستان و بلوچستان اعلام كرد: با تلاش نيروهاي قرارگاه مشترك خانه تيمي با تجهيزات نظامي و جنگي متعلق به عوامل اصلي شرارت و بمب ‌گذاري زاهدان در اين شهر كشف شد. 

سردار سرتيپ دوم "محمد غفاري" روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در پي ترور چهار نفر از ماموران انتظامي زاهدان، قرارگاه مشتركي متشكل از فرماندهي انتظامي استان، سپاه پاسداران و بسيج به مسووليت قرارگاه عملياتي فتح در زاهدان تشكيل و فعال شد. وي اضافه كرد: اين قرارگاه بلافاصله اقدام به تشديد فعاليت‌ها و كنترل دقيق تر گلوگاه ها و مبادي ورودي و خروجي شهرهايي كه احتمال داده مي‌شد، اشرار در آن اقدام به خرابكاري كنند، كرد. با بررسي‌هاي انجام شده اشرار و عوامل اصلي ناامني پس از ترور چهار مامور انتظامي در زاهدان قرار بود به يكي از كشورهاي همسايه متواري شوند اما به سبب حضور مقتدرانه نيروهاي قرارگاه يادشده، نتوانستند از شهر خارج شوند. 

غفاري گفت: از آنجايي كه اين افراد شرور از خارج كشور خط دهي مي‌شدند، قرار بود در فرصتي مناسب اقدام به بمب‌گذاري كنند اما چون فعاليت نيروهاي قرارگاه گسترده شد، به ناچار طبق دستور اربابان خود بايد ضمن كارگذاشتن بمب و انفجار آن به خارج از مرز متواري شوند. در پي انفجار بمب روز چهارشنبه در بلوار ثارالله زاهدان با هوشياري مردم يكي از عوامل اصلي بمب گذار به هلاكت رسيد و يك نفر ديگر نيز به همراه سلاح و نارنجك دستگير شد. وي افزود: اين شخص پيش از اين نيز در چند سرقت مسلحانه از بانك، گروگانگيري و راهبندي شركت داشته و فردي بي‌سواد است كه از طريق "جماعات تبليغي" به گروهك تروريستي جندالله ملحق شده بود. دو نفر ديگر از اشرار كه وظيفه پشتيباني و فراري دادن عاملان اصلي بمب‌گذاري ديروز را بر عهده داشتند نيز اقدام به تيراندازي به سمت مردم و فيلم برداري از صحنه كردند كه اين دو نفر نيز توسط مردم دستگير شدند. 

وي اضافه كرد: از اين افراد نيز يك دستگاه دوربين فيلم‌برداري كشف شد كه در آن از تمامي صحنه‌هاي شروع عمليات، نحوه جاسازي موادمنفجره، خارج شدن از خانه تيمي، حمله به اتوبوس كارمندان سپاه و غيره فيلم برداري شده بود. فرمانده قرارگاه فتح گفت: به دنبال اعترافهاي دستگيرشدگان با اقدام و عمليات سريع و به موقع شب گذشته تعدادي از اعضاي اصلي مرتبط با گروهك تروريستي جندالله دستگير شدند. همچنين شب گذشته يكي ديگر از اشرار در درگيري مسلحانه با ماموران به همراه مقداري سلاح و مهمات دستگير شد. 

غفاري گفت: صبح پنجشنبه نيز نيروهاي قرارگاه مشترك زاهدان خانه تيمي متعلق به اعضاي اصلي گروهك جندالله را شناسايي و اقدام به بازرسي آن كردند. در عمليات بازرسي از اين خانه تيمي هفت قبضه سلاح كلاشينكف، يك قبضه آرپي جي هفت با گلوله‌هاي مربوطه، ۸۰پوند "تي‌ان‌تي" آماده كار- گذاري در نقطه‌اي از شهر زاهدان، ۱۶قبضه نارنجك دستي و دست سازجنگي، تعدادي شمشير و قمه كشف شد. در رابطه با حادثه بمب‌گذاري روز گذشته زاهدان علاوه بر سه نفر عامل اصلي ۶۵نفر مظنون نيز دستگير شده‌اند. در بررسي فيلم كشف شده از اشرار، وابستگي كامل آنان به گروهكهاي مخالف نظام و سازمانهاي جاسوسي برخي كشورها نظير آمريكا و انگليس قطعي شده است. 

غفاري با قدرداني از همكاري بسيار خوب مردم گفت: اعضا اين گروهك از دو باب منزل استيجاري در شهر زاهدان استفاده مي‌كردند به طوري كه يكي از اين واحدها را ۹ماه قبل اجاره كرده و فقط شب قبل از حادثه براي جاسازي بمب از آن استفاده كرده بودند. وي گفت: موادمنفجره جاسازي شده در خودروي پيكان كه در مقابل اتوبوس حامل كاركنان سپاه منفجر شد، حدود ۱۰۰پوند وزن داشته است.

http://www.alef.ir/content/view/5230/

پي نوشت : منتظر باشيد آقاي عماد الدين باقي به اعدام اين حضرات اعتراض كند ! من نمي دونم چرا هر عامل ضد امنيتي را مي خواهند به درك واصل كنند سروكله آقاي عماد الدين باقي پيدا مي شود ! يادش بخير ، كتاب تاريخ دوره دبيرستان را اين حضرت آقا ديدم چنان دستكاري كرده بود كه شهادت حاج آقا مصطفي خميني به دست ساواك ، مرگ مشكوك معرفي شده بود ! 

/ 13 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

آقای نمازی .يک کامنت برات گذاشتم . بخون.

ياسر

آنها که رفتند ، آرزویشان همین بود !

سردبير

خبرها را که از سايتها می توان ديد تحليل بنويس که داستان از چه قرار است اگر خبر هم لازم بود لينک بده. شما که ريشت در اين بازی ها سفيد شد چرا؟

علی

سلام . حالا مانده تا اثرات شوم سیطره این حضرات بر نهاد های آموزشی آشکار شود . اگه حالا تا کار نماسیده اقدامی بشود موثر است و اگرنه که خدا عالم هست چی میشه !!! خدا اون بنده خدا رو بیامرزه که می گفت حکم بمب گذار اعدامه !! بی بروبرگرد . اقدام علیه امنیت ملی شوخی نیست !! اگه محکم تر از این هم عمل کنن باز هم بهتره تا دیگه کسی جرات نکنه واسه یک ملیون تومان بمب بذاره . بازم حالا خوبه !! زمان جنگ ملت واسه 5 هزار تومان سر پاسدار ها رو می بریدن !! در باره عماد الدین باقی هم : بالاخره رئیس انجمن دفاع از حقوق زندانیان باید یه فعالتی داشته باشه تا نون حلال ببره واسه زن و بچش . نگن مفتی پول می گیره !!!! يا علی ...

استون .تلار

عمادالدين يک مجاهدواقعی ميباشدکه درمقابل نظام قرون وسطائی جهادفی سبيل الله ميکند توازجنايات اخوندمفلوج دربلوچستان چه خبرداری؟ شماپاسداران شريک وعامل اصلی جنايات به نام خدا وعلی(ع) هستيد اينهاروی سياوموسادرا سفيدکرده اند روزتقاص مظلومان نزديک است.

پاسداران

بسم الله . بچه ها از اين کامنت کهزور می زند خود را بلوچ جا بزند چه می فهميد ؟ ۱- ارتباط کل جريانات جنايتکار ترويست تمام نقاط کشور با يکديگر ۲- آمريکايی وانگليسی بودن همه آنها ( اگر بدانيم که در مقرهای اشغالگران هنگام بمب گذاری های خوزستان جشن و بزن و بکوب براه می افتاده چی بايد بگيم ؟ ) ۳- رابط جريانات برانداز سياسی و تروريستی محارب با يکديگر. اين هم يک سند ديگر بر اين که اين براندازان نرم را بايد به همان تيری بست که براندازان سخت را ! . يک چيز باحالی که اين آقا انگليسيه لو داد می دونيد چی بود ؟ برخلاف تمام ادعاهايشان ، با این کامنت اعتراف کرد که آن اخمخی که تو زاهدان اعدام شد جزو بمب گذاران بوده ! :))

پاسداران

ضمنا ! حضرت انگلیسی اصیل بلوچ جعلی ! اين مجاهدتان هم که از اعدام مذکور ناراضی نبود ! خيلی ديگه ضايه کثافت کاری کرده بوديد ! راستی نمی دونستی بدون اين مجاهدتان هم سابقه امنيتی داره ! :))

يلدا

من كه ميگم كار خودشون بوده تا از دست نيروهاي خودشون راحت بشن [نیشخند]

قرار نیست جمهوری اسلامی به کسی باج بدهد.