از بوش عذرخواهی کرده؟ پس چرا دماغت دراز شد‌؟

منتظرالزیدی:
از پرتاب کفش هایم به شیطان بزرگ پشیمان نیستم


خبرنگار عراقی پرتاب کننده کفش به سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد اگر فرصتی پیش بیاید، دوباره به سمت «شیطان بزرگ» کفش پرتاب می کند.


به گزارش پرس تی وی، «منتظرالزیدی» که یکشنبه گذشته با پرتاب کفش به سوی «جرج بوش»، مردم جهان را شوکه کرده بود، گفت که اگر فرصت پیش بیاید، دوباره این کار را می کند. یک منبع نزدیک به الزیدی گفت که وی طی نامه ای به «نوری مالکی» نخست وزیر عراق، تنها از شخص نخست وزیر عذرخواهی کرده است، ولی از پرتاب کفش به سوی «جرج بوش»، شیطان بزرگ، هیچ احساس پشیمانی نمی کند و اگر دوباره او را ببیند، این عملش را تکرار خواهد کرد، زیرا نیروهای بوش بسیاری از کودکان عراقی را کشته اند. الزیدی به قضاتی که از وی در این مورد بازجویی می کردند گفت که بوش هدف وی بوده است نه مالکی که مورد احترام او است.


در پی انتشار خبرهایی توسط رسانه های غربی مبنی بر اینکه الزیدی طی نامه ای به مالکی، از اقدامش پوزش خواسته و این اقدام را زشت دانسته، «عدی»، برادر منتظر، این گزارشات را رد کرد و آنها را نادرست خواند. عدی گفت: اگر دولت خواستار عذرخواهی است، اول باید «منتظر» را آزاد کند، نه اینکه او را تحت فشار، وادار به عذرخواهی کند.

خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داد، «شان مک کورمک» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد: الزیدی و کفش هایش حتی بعد از 30 تا 50سال آینده نیز فراموش نخواهند شد و آخرین سفر بوش به عراق، همواره در یادها خواهد ماند. یک مقام دستگاه قضایی عراق نیز گفت: الزیدی طی دو هفته آینده در دادگاه جنایی عراق ویژه مسایل تروریستی محاکمه می شود.از سوی دیگر، «عبدالقادر القیسی»، عضو هیئت دفاع از الزیدی گفت: پرتاب کفش به سوی بوش، سه دقیقه و 39ثانیه طول کشید، اما اقدامی بزرگ بود.وزیر خارجه مالزی نیز از اقدام الزیدی تقدیر کرد و گفت: این اقدام، انتقام جنگ آمریکا علیه عراق بود. وی تصریح کرد: بهترین انتقام از جنگ عراق تا به این لحظه، پرتاب کفش به سوی بوش بود.


همچنین، اعضای خانواده و اقوام الزیدی روز جمعه در منطقه سبز بغداد طی تحصنی، خواستار آزادی فوری الزیدی شدند و عذرخواهی وی را از دولت عراق رد کردند.

دهها انگلیسی نیز در حمایت از این خبرنگار عراقی، کفش های خود را به سمت سفارت آمریکا در لندن پرتاب کردند. برخی از شرکت کنندگان در تجمع روز جمعه برابر سفارت آمریکا در لندن، چوب هایی که کفش هایشان را روی آن قرار داده بودند، حمل می کردند. این تجمع کنندگان همچنین، به بازداشت خبرنگار عراقی اعتراض کردند و آزادی وی را خواستار شدند. «دیوید کروچ» رئیس کارمندان رسانه های مخالف جنگ، به نمایندگی از خبرنگاران مخالف جنگ گفت: الزیدی در برابر سکوت و دروغ هایی ایستاد که همه ما در رسانه های بین المللی و نیز انگلیس اغلب مجبور به بیان آن هستیم. کروچ افزود: نقش خبرنگاران رساندن و انتقال صدای افرادی است که امکان رساندن صدا و پیام خود را ندارند، الزیدی نه تنها یک جفت کفش خود، بلکه 27میلیون جفت کفش به سمت بوش پرتاب کرد، زیرا او از سوی اکثریت عظیمی از مردم عراق سخن می گفت. برپایه این گزارش، این تجمع با اقدام شرکت کنندگان به پرتاب کفش هایشان به سمت جعبه ای در برابر سفارت آمریکا در لندن به پایان رسید. در ونزوئلا نیز هزاران نفر در حمایت از الزیدی تظاهرات کردند. این تظاهرکنندگان نیز ضمن اجتماع مقابل سفارت آمریکا، به سوی آن کفش پرتاب کردند.  دکتر «عیده المطلق»، تحلیلگر روزنامه اردنی «الدستور» هم در مقاله ای، تحت عنوان «بوش هنگامی که تصور می کرد با گل با او خداحافظی می شود» نوشت: در سفر خداحافظی بوش، این تروریست بزرگ تاریخ، نمی توان با چیزی بهتر از (پرتاب) کفش، با او خداحافظی کرد. ب

وش در مقایسه با دیگر جنایتکاران تاریخ، در مقام نخست قرار دارد.

/ 3 نظر / 16 بازدید
ژابیز

سلام نظرت رو خوندم و خیلی هم ممنونم تو وبلاگم یه جوابیه ی مختصری برات نوشتم که اینجا هم درج میکنم: عزیز برادر بنده هم توجیه هستم و با سخن شما هم عقیده ام اما من اصل وحدت را چیز خوبی میدونم و اگه توجه کرده باشی گفتم "درکل"چیزخوبیه نه اینکه حضرات امر درست اقدام کرده اند ، نه ببین من نوشتم که این موضوع الان شخصی شده و آقایان امر بر مبنای مصالح کشور گام برنمیدارند اما چه خوب میشد این اصل وحدت بر مبنای نیازهای نظام درست حیطه بندی میشد و بر اساس یکسری اصول مشترک ، دوستان از هرطیفی باهم اتحادو وحدت نموده در راه آرمان وسیعتر نظام مان دست به یکی گردند نه اینکه تا یک اصولگرا یی اومد سرکار هرچی فک و فامیل و اصولگراست رو بیاره سرکار و اصلاح طلب ها رو بایکوت کنه وهمینطور برعکس در مورد اصلاح طلب ها اصل صحبت من وحدت تمامی جناحها بر مبنای اصول مشترک نظامه شما ایرادی میبینید ؟ مشتاقم که بدونم ممنون از نظرتون.

ژابیز

سلام انشالله که اصلاح بشوند اما این کار دیگه از این برادرای ما که حسابی شونه از آرمان های ناب انقلاب خالی کردند و جیب خودشون رو بر هر احد الناسی ترجیح میدهند بر نمیاد امثال آقای هاشمی باید برند دنبال نوه هاشون و پر کردن دفترچه خاطراتشون... حالا دیگه باید قافیه رو از نو سرود من و تو باید ما بشیم حاجی از من و تو ساخته است انشالل ما گرفتار بلایای این آقایون نشویم که بعید هم نیست خدایا ما را مصون دار و زمانی که شانه خالی کردیم خودت با اراده خداوندی ات ما را بازنشسته بگردان انشا’لله یاعلی